Skocz do zawartości


Zdjęcie

uirapuru i kettle


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
204 odpowiedzi w tym temacie

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
jakis czas temu ktos zuploadowal to na rapidzie lub hotfile'u, chyba nawet w tym temacie albo podobnym, niestety linkow juz nie mam
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
filestube.com - 300 kettlebell challenge
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
kiedyś trafiłem jakiś poradnik, w ktorym napisano, ze najlepsze są turniejówki, bo mają niemalowaną rączkę. mam porównanie (kettle z pomalowana rączką i nie) i jest to prawda.

a plastiki to wogole spierdalać ;D

btw: wczoraj znów machałem, znowu 14:55, przy czym pare przerw i jedna pomylka w sposobie wykonywania cwiczen. jak zejde do 14 minut, to na koniec miesiaca przerzucam sie na 20kg :)


  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
lakier i tak odpadnie ja mam swojego kettla juz z 4 miesiace i nie ma na uchwycie 50% lakieru ;)
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
Robicie wymach kettlem jednoracz nad glowe z zatrzymaniem kettla do gory dnem nad glowa przez jaki czas (w moim przypadku 3-5sek) ? :twisted:
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
chodzi Ci o dołączenie do snatch'a ćwiczenia bottoms up? ja bym się jeszcze wachał :)

wczorajsze machanie: 13:20, film potem
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
Kubus: powstała fajna książka, 'Trening dinozaurów', czy jakos tak. Apropos treningu 'nieporęcznymi' ciężarami. Chyba była omawiana na forum, albo mam ją na dysku.

PS. Dzisiaj pierwszy raz machałem kettlem po 1.5h walk bjj. Dramat panowie. Już wiem, że machanie kettlem 'w domu' bez uprzedniego treningu nie ma dla mnie sensu ;D (mówię o nastawieniu na trening pod kątem siły do parteru itd). Moj wczorajszy piękny czas został zanihilowany i ledwo dociągnąłem challenge w 22 minuty, oczywiście nietechnicznie. Mordęga, ale poczułem chyba w końcu na czym to polega :)


  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle

PS. Dzisiaj pierwszy raz machałem kettlem po 1.5h walk bjj. Dramat panowie. Już wiem, że machanie kettlem 'w domu' bez uprzedniego treningu nie ma dla mnie sensu ;D (mówię o nastawieniu na trening pod kątem siły do parteru itd). Moj wczorajszy piękny czas został zanihilowany i ledwo dociągnąłem challenge w 22 minuty, oczywiście nietechnicznie. Mordęga, ale poczułem chyba w końcu na czym to polega :)

nie wiem, czy rozumiem. trening kettlem nie dodal ci sily?
bo ja z kolei nie widze sensu treningu po takim wysilku. tylko zajedziesz organizm jeszcze bardziej, a nie wzmocnisz. nic dziwnego, ze po treningu nie miales tyle sil co przed, co wcale nie znaczy, ze wtedy powinienes cwiczyc.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
Na moj gust trening polegający na 20 minutowej przerwie od codziennych czynności jest troche bez sensu. Masz też rację mówiąc, że po treningu innym machanie kettlem może mnie zmęczyć dodatkowo. Ale wydaje mi sie, ze ten workout jest głównie na kondycję, którą chyba w tym momencie pogłębiam?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
no nie wiem. ja wole wszystko zrobic swiezo. bardzo dobre wyniki dlatego daje grease the groove. i np lepiej zrobic trzy krotsze treningi, niz 1 super dlugi.
dlaczego ten 20 minutowy jest bez sensu? to zalezy od celu. chcesz byc w stanie po 1.5h treningow zrobic 300, to rob. chcesz byc przygotowany na 20-30 minut walki? to jak najbardziej te 20 minut ma sens, imo.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
to takie pytanie na podsumowanie: jezeli poprawie czas i technikę trenując po treningu bjj, to będę lepiej przygotowany do parominutowej walki niż gdybym trenował samym kettlem ?

pytam, bo wielokrotnie spotykałem się z treningami kondycyjnymi po treningu techniki i stąd moje wątpliwości.



na powyższym filmie Pablo ćwiczy po zapasach, fakt - ćwiczenia i obciążenia inne, ale wydaje mi się, że cel treningu podobny jak dla mnie machania kettlem. Nie upieram się i dopuszczam, że mogę się mylić, dlatego pytam :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
tez moge sie mylic, ale mom zdaniem lepiej sie przygotujesz robiac osobno kb i osobno bjj niz jedno po drugim. oragnizm bedzie mial wiecej sily, bedziesz mogl z siebie wiecej dac przy obu okazjach. wieksza szansa na superkompensacje.

po treningu techniki ciagle powinienes jeszcze byc swiezy. co innego sparingi, o ktorych pisales wczesniej.

tl;dw :P
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle

Przetestuje na kims, bo mnie zaciekawil ten aspekt. Dam ogloszenie w gazecie - "szukam blizniakow" :)


Teraz sie nie nabijam - weź cięęęęężki worek wypełniony ziemniakami czy czymś i spróbuj z tym gównem zrobić jakieś wstawanie tureckie czy coś, samo oglądanie tego cwiczenia mnie rozwaliło ;D

U siebie na treningach daje takie znane chyba cwiczenie, ze cwiczacy leży plasko na ziemi, partner wmontowuje mu się na plecach i cwiczacy wstaje do pionu i kladzie sie z powrotem z takim obciazeniem. Odpada tu koniecznosc trzymania partnera, bo sie sam trzyma, ale i tak wypompowuje cwiczenie :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
wg mnie dodatkowa sesja treningowa, po glownym treningu nie ma za bardzo sensu. Czesto zamiast pomagac moze szkodzic.
Jednostka treningowa powinna sie skadac z trzech czesci - rogrzewki, czesci zasadniczej (zaleznej od celu) i schladzania organizmu. I nie ma juz tu miejsca na cos nastepnego - nastapilo zmeczenie organizmu fizyczne (w roznym stopniu, zaleznie od celu) i psychiczne. Czy da sie jeszcze bardziej zmeczyc? No da sie, ale jaki tego sens? To, ze dodajemy dodatkowe cwiczenia (ja np. robie trening sily maksymalnej), wynika, m.in. z braku czasu, na przychodzenie na silke-mate, drugi raz dziennie.
W zasadzie trening z kettlem to osobna jednostka, ktora tez powinna byc poprzedzona rozgrzewka, czyli dodatkowe 15 minut, plus konczy sie schladzaniem organizmu i rozciaganiem statycznym. I wychodzi godz. treningu. Pelny trening. Niekiedy trening moze miec mniej niz godzine.
Trening zawodnika sztuk walki jest bardzo zlozony, zachowanie proporcji miedzy cwiczeniami ksztaltujacym umiejetnosci walki, tzw. kondycji i sily, jest naprawde duza sztuka, ktorej sie dlugo uczymy.

K_P
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
dzisiaj sobie dołożyłem tylko parę ćwiczeń przed machaniem kettlem i od razu czas i kondycja dużo gorsze. jak to odczytywać?

tutaj filmy i info, co się działo ;)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
wstawanie kettlem sie, zadziwiajaco, zaczyna z ziemii :P


  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
Troche inna interpretacja. Chyba trudniejsza, sprobuje zaraz na silce.

Nie da sie w nieskonczonosc poprawiac wyniku. Bo inaczej wszyscy by byli mistrzami swiata :) Na pewnym poziomie urwanie sekundy, czy dodanie kilku kg, to rezultaty wielomiesiecznej ciezkiej pracy.

K_P
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
ja robie tylko KS TGU. ze wzgledu wlasnie na te pozycje, na wypychanie biodra, na zmiane pozycji barku. taki szybki od niechcenia tgu to jest wg troche bez sensu, bo to cwiczenia nie na tym polega. a ks tgu sie nauczylem od dana johna, i robilismy to z kubkami plastikowymi pelnymi wody trzymanymi jak ten gosc trzymal klapka ;) polecam do nauki ta metode.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
noo, to pierwsze cwiczenie na ktorym mam zamiar się skupic co do techniki, dla mnie najtrudniejsze i najgorzej chyba mi wychodzi
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
to sie postaram nagrac jak ja robie.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024