Skocz do zawartości


Zdjęcie

JAKIE KSIĄŻKI ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_songokulu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

JAKIE KSIĄŻKI ?
witajcie, mam 14 lat i chciałbym sobie kupić czy sciągnąć jakieś super bardzo dobre książki profesionalne ładnie opisane chodzi mi o książi z treningiem, plyometrycznym lub siły eksplozywnej (chyba to samo), szybkościowym, siły maksymalnej, kondycij ,zwiności i sprawności , no i wytrzymałości , i wszystko pod młodzież coś koło mojego wieku nie dla dorosłych , i żeby było dużo ciekawych informacij i w ogóle super , a i zajnteresowałęm się treningami rossa enamaita może też sprubujcie ? mam zamiar zamuwić jego dvd i książke z dvd , a i potrzebna mi ta sprawnosc fizyczna pod : Sztuki walki, parkour , free running, to proszę pomóżcie mi szukam książek głównie w języku polskim ale jak w angielskim to zobacze ale też mogą być, a i budowa sylwetki Kulturystyka w ogóle mnie nie interesuje właśnię wolę spalić te mięśnie czy coś bo tylko przeszkadzają jestem cięższy i mniej sprawny .
  • 0

budo_songokulu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKIE KSIĄŻKI ?
aaaaaa i dodam że z angielskich o treningu plyometrycznom znalazłem: NEW RELEASE
Progressive Plyometrics For Kids
(DVD included)

AUTORSTWA Donalda a. chu , i inne jego

i o treningu plyometrycznym innego: yuri verkhoshansky i jego książki . a no i oczywiście książki filmiki itp Rossa enamaita np Never gymless, Infinite intensity , tylko jego treningi chyba nie skupiają się na młodzieży zbyt no ale nie wiem są fajne i tak.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKIE KSIĄŻKI ?
po pierwsze, kropki to twoi przyjaciele, i ludzie bede cie brali duzo powazniej jesli bedziesz dbal o to, jak piszesz. ciezko sie to wszystko czyta, dlatego pisze o tym na wstepie. wiele osob moze cie po prostu olac jesli sie nie przylozysz do pisania.

po drugie, nie musisz sie martwic o to, co jest "dla doroslych" a co "dla mlodziezy". najwazniejsze, zebys sie martwil technika wykonywanych cwiczen i niekoniecznie bral sie za ciezary maksymalne (<5 powtorzen).

po trzecie, Verkhoshansky to jest poziom akademicki. mysle, ze dla twoich potrzeb Ross zupelnie wystarczy. mam NG, II i FTC, nie mam tylko ML. wszystko jest swietnej jakosci i bardzo dobrze i jasno wytlumaczone.

po czwarte, jakie masz mozliwosci treningowe? trenerzy/doswiadczeni koledzy/sprzet etc?
  • 0

budo_songokulu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKIE KSIĄŻKI ?
dzięki :) właśnie miałem zamiar kupić FTC i Missing links , do ściągnięćia nie ma FTC prawda? znacie jeszcze jakieś polskie książki tego typu? i mam możliwości takie : Trener i siłownia liny , drążki, ciężary, ławeczki,kółka gimnastyczne itp itd. a i pytanko mam dlaczego w treningu rosa pod siłę maksymalną w tym planie 1 strenght workout robi się 15 pompek? jak pisał 5 maximum pod siłę maksymalną to czemu 15? i to sie też tyczy never gymless gdzie jest trening na siłę maksymalną a robią po 8 powt podciągania na drążku czy 10 powt no nie wiem ale coś tam było , no tak bardzo fajne są książki i w ogóle produkty rossa , a i sory za tamto napisane wyżej ale po prostu byłem już zmęczony , coś polecicie jeszcze? czy ross zupełnie wystarczy , bo chciałem coś zamawiać na razie upatrzyłem sobie FTC i missing links.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKIE KSIĄŻKI ?
na twoim miejscu zrobilbym tak:

po pierwsze, jako podstawa, kolka (podciagniecia, dipsy, wioslowanie cialem, pompki z nogami na czyms, muscle up, powoli praca nad front/back lever i przejsciami; cwiczen jest masa) i sprinty (najlepiej znajdz sobie jakas gorke) i rozne skoki (tego powinienes miec mase z parkour).

po drugie, rzeczy ze sztangielkami typu rossa.

na razie powinno to w zupelnosci wystarczyc. nie martw sie na razie o powtorzenia; staraj sie za kazdym razem zrobic wiecej.

i ostatania "dobra rada": na razie skup sie na czytaniu i zadawaniu pytan, a nie wyrazaniu opinii ;)
  • 0

budo_songokulu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKIE KSIĄŻKI ?
aha dzieki , a to dla tego nie martwic sie powtórzeniami bo początkującym siła idzie nawet tak szybko ? dodam że juz dawno dosyc zaczynalem z 1,5 roku temu ale ciągle sie przetrenowywałem itp itd, myślę że z trenerem to jakoś ustalimy , a co na razie sobię tak z 2-3 tyg potrenować jakimś obwodowym (brzuch i kondycha/szybkosc w inny dzien) cos takiego jak u rosa a potem robić już treningi takie zwykłe jak u rossa w książkach? i na razie nie robić siły eksplozywnej tak? na razie sobie mam wyrobić podstawy ? np wczoraj robiłem lekki obwodowy( zasiedzielem sie na kompie xD) i dzisiaj ide własnie porobić te sprinty akurat chyba pod górkę nie muszą być ale to też dobre jest i mogę sobie robic raz tak raz tak, i własnie na tą kondycje i szybkosc sobie zrobie coś takiego może: Sprint z 43m , boksowanie róznie z 20-40 s , powrót na łapach(bear crawl ) z 21m i z 23m Crab walk , wszystko robie tyle ile dam rade żeby się nie zajechać tak że będzie mi się jakby lekko chciało wymiotować czy coś taikiego ( ross coś takiego pisał że tak powinno się robić mniej więcej) , a na brzuch to sobię zrobię z 3 ćwiczenia po 3 obwody + jakoś zrobie sobię plecy ale całe nie tylko dół razem z kapturami to tak z 2-3 ćw po 2-3 obwody , trochę inaczej niż u rossa ale podobnie , a mini-workout w dzień treningu core i kondycij raczej nie dam rady chyba sobię zrobię w inny dzien tak z 3-4 razy w tyg ( trening palców,ścisku,łydek i takich tam) , eh napisałem to tak dziwnie i nie wyrażnie , a i co do tamtego nie wyrażaniu opinni no ale chyba miałem racje bo ross pisał że pompki z klaśnięciem to ogólnie trening na dynamike a coś takiego jak boksowanie czy coś z niewielkim ciężarem to własnie na szybkosc , no choc dynamika też chyba wpływa na szybkość . A I JAK NIE MOŻECIE SIĘ DOCZYTAĆ TO POTEM POSTARAM SIĘ POPRAWIĆ .
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKIE KSIĄŻKI ?
ciagle ciezko sie doczytac. paragrafy by pomogly, i krotsze zdania. sorry ze tak sie tego czepiam, ale jak sie czyta setki postow dziennie to ich wyglad jednak sie liczy.

aha dzieki , a to dla tego nie martwic sie powtórzeniami bo początkującym siła idzie nawet tak szybko ?

tak

a co na razie sobię tak z 2-3 tyg potrenować jakimś obwodowym (brzuch i kondycha/szybkosc w inny dzien) cos takiego jak u rosa a potem robić już treningi takie zwykłe jak u rossa w książkach?

tak

a razie sobie mam wyrobić podstawy ?

tak. szczegolnie jak masz dostep do kolek, to sie na nich mecz.

np wczoraj robiłem lekki obwodowy

szczegoly?

dzisiaj ide własnie porobić te sprinty akurat chyba pod górkę nie muszą być ale to też dobre jest i mogę sobie robic raz tak raz tak, i własnie na tą kondycje i szybkosc sobie zrobie coś takiego może: Sprint z 43m , boksowanie róznie z 20-40 s , powrót na łapach(bear crawl ) z 21m i z 23m Crab walk , wszystko robie tyle ile dam rade żeby się nie zajechać tak że będzie mi się jakby lekko chciało wymiotować czy coś taikiego ( ross coś takiego pisał że tak powinno się robić mniej więcej)

pod gorke sa dwa razy lepsze :twisted:
ogolnie plan dobry.

a na brzuch to sobię zrobię z 3 ćwiczenia po 3 obwody + jakoś zrobie sobię plecy ale całe nie tylko dół razem z kapturami to tak z 2-3 ćw po 2-3 obwody , trochę inaczej niż u rossa ale podobnie ,

tzn? szczegoly.
  • 0

budo_songokulu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKIE KSIĄŻKI ?
okej, dzięki !:) och niestety dzisiaj nie pobiegałem :( dlatego że po 1 to już dość późno a muszę jeszcze zrobić trening core a po 2 to miejsce co sobie upatrzyłem nie było zbyt fajne bo duża trawa, a w ogóle to jest gorącą będę biegać chyba rano a później core lub odwrotnie . wiesz co? kółka będą dopiero jak będę chodził na siłkę( na hale, lub gdzie indziej) to myślę że już w ten piątek pójdę do trenera i wszystko sie ugadam, a kółko rehabilitacyjne mam na szczęście i uważam że to bardzo dobre ćwiczenie głównie brzucha ale i też tych prostowników (chyba) itp , jak coś to będę jeszcze coś konbinował z tymi planami itp, a szczegóły planu podam później, pozdrawiam i dzięki !. a tak propo to nie wiem co to paragrafy .
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKIE KSIĄŻKI ?
mialem na mysli akapit.
  • 0

budo_pashunio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska B

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKIE KSIĄŻKI ?
SonGokuLU jest wyraźnie pod wpływem Joyce'a ;-)
  • 0

budo_songokulu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKIE KSIĄŻKI ?
co to?
  • 0

budo_pashunio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska B

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKIE KSIĄŻKI ?
aaaa... tak sobie żartuję...

"Nagi wojownik" sobie zajrzyj, nietypowe podejście do budowania siły. U mnie efekty fenomenalne.
Wogóle warto tego autora książki chociaż przejrzeć.
  • 0

budo_songokulu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKIE KSIĄŻKI ?
wiem , napisał ją Pavel tsatsoline czy jakoś tak, czytałem ją troszkę no fajna nawet , co się lepiej sprawdza trening rossa ( no taki zwykły z ciężarami na siłe itp) czy nagi wojownik? kurcze jeszcze nie jestem tak rozruszany ale myślę że za jakieś 3 dni zrobie bez problemu z 7 pistoletów , z 4pompki jednorącz itp, to co by tu wybrać? do tego bym musiał trenować brzuch ,plecy, i ściska ,łydki , a i szybkość i wytrzymałość ale z tym wszystkim nie ma problemu raczej. a i z tym planem to podam go chyba jutro, ale przecież niby początkujący nie powinni patrzyć ile powt robią jak napisał novocaine , rozumiem że pierw potrenować z 3 tyg tak zwykle a potem nagi wojownik czy ciężary? a i moderator nobocaine wygląda troszkę staro jak na 25 lat :P heh wąsik .....
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKIE KSIĄŻKI ?
Trzymaj się jednego systemu treningowego przez minimum pół roku. Możesz wprowadzać drobne zmiany co drugi miesiąc. Kiedy ten pierwszy system przestanie przynosić wyraźne korzyści, będziesz tracić motywację z nudów, wtedy czas na zmiany.

Jako względnie początkujący szybkie postępy będziesz robić przez dość długi czas. Nie marnuj go na zmienianie systemu co parę tygodni.
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKIE KSIĄŻKI ?

a i moderator nobocaine wygląda troszkę staro jak na 25 lat :P heh wąsik .....

:lol:


wybierz co wolisz, zawsze możesz zacząć od rossa i dodać elementy nagiego wojownika. :lol:
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKIE KSIĄŻKI ?
moglby ktos podeslac mi ksiazke rossa? (jesli ma w pdf)
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKIE KSIĄŻKI ?
Po taniości chłopak sprzedaje drukowane własnym sumptem. nie bądź dusigrosz, kup.
  • 0

budo_songokulu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKIE KSIĄŻKI ?
ej a ross wysyła książki w pdf i dvd za kase? on chodzi mi o to żeby nie płacić za przesyłke i nie czekać z 1 miesiąc jest coś takiego u niego? bo chciałem kupić przez tak zwane digital download czy jakoś tak że on mi wysyła dvd i książki ale z dvd to chyba lipa bo pewnie dużo zajmuje ale nie wiem, ja powiem że NG i II sciągnołem ale FTC i dvd mam zamiar kupić i na 95% kupie , wiesz co podam ci linka do tych ksiązek :

EJ NO NIE USUWAJ

reszte nie mogłem znależć jedynie jakieś stare są jego, jak ci się spodobają zawsze możesz kupić lub kupić inna , a co do tego treningu to własnie myślałem żeby zrobić tak że potrenuje pierw rossem jak już efekty będą gorsze czy coś to wtedy już zmienię trochę metode np nagi wojownik a później znów wrócę do rossa i coś takiego będę robić chyba zresztą z trenerem sie pewnie ugadam :) jest pewnie mnóstwo sposobów a i sam ross pisał żeby się nie ograniczać tylko do jednej metody .


ARTYKUŁY ROSSA ITP:

[usuniete linki do konkurencyjnego forum-novo]
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKIE KSIĄŻKI ?
sorry, ale tak jak pisze gwyn. ross sam pisze, drukuje i rozprowadza, tanio i wartosciowo. nie fair go okradac.
  • 0

budo_songokulu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: JAKIE KSIĄŻKI ?
no w sumie nie fair ale czemu od razu okradać? komuś się spodoba to kupi komuś nie to nie kupi, heh ja tak kasy zbyt nie mam żeby wszystkie ksiązki pokupować ross nie jest taki biedny w cale , to sugerujecie żebym kupił NG i II i FTC i TML (DVD) , a mam pytanko czy ross uaktualnia te ksiązki II i NG? czy ciągle sprzedaje te z 2005-2006 ? :P tak sie tylko pytam.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024