Skocz do zawartości


Zdjęcie

uirapuru i kettle


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
204 odpowiedzi w tym temacie

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
mam taki fragment dvd gdzie tsaoutsoline uczy, nazywa się toto TRX Kettlebell Iron Circuit Conditioning_01 - Kettlebell Clinic ale niestety urywa się po 12 minutach... :(
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
Dziś starałem się poprawić choć trochę wstawanie tureckie...


  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
uira nie wiem czy Ty kiedys slyszales o czyms takim co sie nazywa micro urazy bo sorry jak ogladam te Twoje widea to od samego patrzenia bark mnie boli a Ty jeszcze sie szczycisz tym ze wiesz ze robisz nietechnicznie.... :nie:
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
tomasz: zdaje sobie sprawę. tylko co mam zrobić Twoim zdaniem z tym? Nie mam zamiaru wchodzić w girevoy sport, nie mam na miejscu trenera, staram się cos tam poprawiać na podstawie uwag od znajomych i filmow. fakt, najzdrowiej wyszłoby mi nie ćwiczenie... nie wklejam tych filmów tu dla lansu, tylko żeby zmotywować siebie i innych do robienia czegokolwiek no i właśnie liczę na uwagi dot. poprawności wykonywania ćwiczeń.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
dlatego nie lubie rzeczy typu "300". po pierwsze, to nie sa treningi na codziennie, jak ty je robisz. po drugie, nie zawsze sa najlepiej przemyslane. tgu powinno sie robic na poczatku, bez zmeczenie, powoli i technicznie. widac wyraznie, ze jestes juz zmeczony i ledwo go trzymasz nad glowa. mozna sie go dobrze nauczyc robic w 5 minut, ale nie przy takim poziomie zmeczenia. dla zmeczenia robi sie cwiczenia "proste", typu swing, clean gdzie jedyne, czym musisz sie martwic to proste plecy i poobijane przedramie.
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
Przy 1 cwiczeniu chyba za bardzo rece zginasz. Jak bd robil obszerniejszy ruch to bedzie latwiej miec proste rece.

A druga rzecz ktora mi sie rzycila w oczy to czy przypadkiem przy wymachach itp nie pochylasz sie za malo/nie angazujesz za malo plecy? Mam wrazenie jakbys tulow mial praktycznie w miejscu przez co kettla zawijasz wokol krocza :) i ciagniesz kettla bardziej reka uzywajac malo plecow?

Tak tylko mi sie wydaje, oczywiscie moge sie mylic...
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
ha, a wczoraj dostałem właśnie przykazanie takie: 'rozpocznij pochylanie dopiero w momencie, kiedy dotkniesz przedramieniem krocza'. I weź tu człowieku bądź mądry ;D
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle


ja robie tylko hardstyle.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
spoko film :) dzieks za linka
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
o, wiem - a co jakbym sobie therabanda przywiązał do kettle'a, stanął na obu jego końcach i zaczął robić swinga? :D
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
argh, wiecie co, wiecie? zrobiłem dziś najgorszy trening życia. nie wychodziło mi, zmęczony od początku byłem i najgorszy czas ever w tym 300 kettlebell challenge. I wiecie co? I tak jestem zajebisty bo dojechałem do końca! wsiadłem dziś pierwszy raz na kettle'a 20kg. I czas miałem mega dupny - 31:54, ale dałem rade i jestem k...a z siebie dumny ;D Mówcie co chcecie, orzełek na klacie dodał sił! :D PRZETRWAŁEM :D


  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle

argh, wiecie co, wiecie? zrobiłem dziś najgorszy trening życia. nie wychodziło mi, zmęczony od początku byłem i najgorszy czas ever w tym 300 kettlebell challenge. I wiecie co? I tak jestem zajebisty bo dojechałem do końca! wsiadłem dziś pierwszy raz na kettle'a 20kg. I czas miałem mega dupny - 31:54, ale dałem rade i jestem k...a z siebie dumny ;D Mówcie co chcecie, orzełek na klacie dodał sił! :D PRZETRWAŁEM :D


Ty mnie przestales zalamywac..... Ty mnie teraz przerazasz.... :nie:
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
tomasz, obiecuje (bez ściem, żartów, czy ironii) starać się poprawiać wszystko, żebyś był ze mnie zadowolony ;) tylko daj mi czas :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
ale tu nie ma co poprawiac... po prostu ten trening "300" nie ma za bardzo sensu, a juz na pewno nie jako jedyna rzecz, ktora robic. a TGU w takim stanie zmeczenia sa co najmniej niepowazne...
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
na co zmienić w takim razie ten zestaw, albo z czym go łączyć?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
yeri moze by sie wypowiedzial, on dosc dlugo cwiczy z kettlami.

ja np zaczalbym od TGU. zrobil kilka(nascie) dobrych, wolnych powtorzen. halo etc traktowac jako rozgrzewke.
potem mozesz zrobic jakas dluzsza serie cwiczen ie 10xsnatch/squat/clean&press/squat/swing; druga reka; x5
czy cos w tym stylu. miec kilka opcji, gdzie uzywalbys lzejszych ketli dla kondycji i kilka ciezszych bardziej dla sily.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
na razie mam 2 opcje - 16 i 20kg
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
no to w opcji dla sily mozesz uzywac obu na raz. w przysiadach czy wyciskaniu, i zmieniac co 5 powtorzen strony.

co mi sie nie podoba w tym 300 to za duzo cwiczen, ich dziwna kolejnosc. kiedy sie robi wiele powtorzen lepiej (bezpieczniej) robic cwiczenia, ktore nie wymagaja duzej koncentracji (dlatego crossfit ejst glupi robiac rwania/zarzuty na duzo powtorzen). dlatego lepiej zrobic 200xswing czy [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], ktore dadza kozysci sily i wytrzymalosci. a skomplikowane ruchy to sie cwiczy na macie.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
W takim razie wnioskuję, że zrobię z rozpędu jeszcze kilka takich treningów i poszukam czegoś lepszego.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: uirapuru i kettle
wg mnie 300 nie maja dziwnej kolejnosci i nie sa cwiczeniem tylko na kondycje. Maja dobry uklad atakuja po kolei wlacznie z tzw. malymi grupami miesniowymi. Nie sa cwiczeniem na czas, ale cwiczeniem na kontrole ciala, rownowage, w roznych konfiguracjach, przydatnych w bjj. Pozwala trenowac wszystkie rodzaje sily, bez wyzygania sie z nudow. Robienie tego czym szybciej jest na pewno nieporozumieniem. Bez kontroli i techniki, to w ogole nie bardzo widze sens robienia czegokolwiek. Do szbyko, szybciej, wiecej - sluzy np. guma, choc tez wymaga kontroli. Cwiczenia z nia byly opisane w dziale judo.

K_P
PS. Sam z cyklu Maxvela robi tylko czesc (ze wzgledu na na to, ze nie moge robic np. military press jednoracz etc.), dla mmie jest to dodatek do innych cwiczen silowych, robiony jako forma rozgrzewki i budowania tzw. kondycji, na przemian z elementami gimnastyki naturalnej, przed zasadniczym treningiem bjj).
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024