Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kettlebells


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebells
allegro za około 20zł

ps. oczywiście kółka, nie kattlebells :wink:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebells

Znam ten przyrzad - kiedys byl na kazdej silowni. I na "mojej" w Polsce nadal takie sa, choc rzadko sa uzywane.
W ogole widze wracaja do lask "dawne" cwiczenia, w tym takze gimnastyczne. Wielu spostrzeglo, ze cwiczenie "mula" i robienie masy - z nikogo atlety i sportowca nie czyni.


Co jakis czas moda wraca - znane przed wojna, popularne w latach 70 -tych teraz znowu powraca. Super sprawa dla w miare naturalnych atletow bez zaplecza super maszynek na silowni.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebells

allegro za około 20zł

ps. oczywiście kółka, nie kattlebells :wink:

eee raczje nie? mozesz wkleic jesli znalazles?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebells
Ja pamietam, ze jak zaczynalem na silce przygode, to byl taki odwaznik chyba 40kilogramowy, jak go ktos zarzucil, oczywiscie jedna reka - mial silke na jaki czas za darmo. Malo, kto mial za darmo.
K_P
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebells
Ja tez swego czasu mialem dostep do takiej starej silowni typowa speluna - jeszcze mieli mase zabytkowych przedwojennych odwaznikow totalnie rozne ksztalty - sciezka na czyms takim byla wykanczajaca ;)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebells
jakby to moj trener powiedzial, "good soviet equipment!" :lol: :)
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebells

eee raczje nie? mozesz wkleic jesli znalazles?

no właśnie nie mogę, bo aukcja kończyła się 2 dni temu, ale było 20pln + przesyłka. A to jakieś mało prawdopodobne jest?

edit: teraz faktycznie znalazłem najtańsze za 37pln z wliczoną już przesyłką na allegro i pewnie to jest ich normalna cena, zgadza się Novo? :wink: Ale ja głupi, mogłem brać wtedy jak okazja była :)
  • 0

budo_paeł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 942 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebells
jak mozesz podeslij mi linka na priva bo ja nie moge znalesc zadnych na allegro

jedyne jakie znalazlem w netowym sklepie kosztuja siedemsetpiecdziesiat zlotych :wink:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebells

edit: teraz faktycznie znalazłem najtańsze za 37pln z wliczoną już przesyłką na allegro i pewnie to jest ich normalna cena, zgadza się Novo? :wink: Ale ja głupi, mogłem brać wtedy jak okazja była :)

to mozesz te wkleic? jakim haslem szukasz?
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebells
sorry Panowie, nie bijcie, pomyliłem kółka gimnastyczne z kólkami do fitnessu :)
  • 0

budo_dexik
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebells
No mam zamiar sprawić sobie te odważniki tylko nie wiem jak je skompletować i ile. taki wymach hantlom nad głowę to 25 kilo patrzyłem u kumpla (wyciskanie z ziemi). czyli mam wziąść 2x 20kg. Czy te kettlebells unosi się lżej jak hantle
  • 0

budo_greggor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebells

W ogole widze wracaja do lask "dawne" cwiczenia, w tym takze gimnastyczne. Wielu spostrzeglo, ze cwiczenie "mula" i robienie masy - z nikogo atlety i sportowca nie czyni.


Szesnaście lat temu, będąc uczniem technikum, miałem praktykę zawodową w pewnym zakładzie przemysłowym. Podzielono nas na grupy, u mnie w grupie był kolega, dla którego siłownia to było wszystko. Facet był wielki, silny i w ogóle wyglądał jak zwierzę. Dorabiał sobie jako bramkarz w jakiejś lokalnej tancbudzie.
W ramach praktyki trafiliśmy między innymi na pewien wydział, gdzie takich "dzwonów", o jakich tu piszecie używano do dociskania wielkoformatowych kalek technicznych, a raczej grubych folii (żeby się nie zwijały). Na tym wydziale rządził "małogabarytowy" facet o wzroście około 170cm.
Mój duży kolega zaczął mu opowiadac, jaki to on silny i w ogóle.

Na to ten, który tam rządził, a było mu Wojtek, wtedy lat około 40, zaprowadził mojego kolegę do największego "dzwonu" i powiedział, aby podniósł to tyle razy, ile potrafi. Kolega podniósł to nie więcej jak dziesięć razy, strasznie sie spocił i zasapał i dalej nie dał rady.
Na to pan Wojtek wziął to do ręki i zaczął tym najzwyczajniej w świecie machać - góra, dół, na boki. "Dnem" do góry, do dołu i na boki. Nie nadążyliśmy liczyć, ile razy to zrobił. Kolega zapytał, gdzie on się tak wy...bał, na jakiej siłowni? A sympatyczny pan Wojtek powiedział, że jedynie pompki i drążek - systematycznie i z progresją ilościową. A siłownia to jest o dupę potłuc i w ogóle on nie wie, co to znaczy, chyba że chodzi o pomieszczenie z urządzaniami energetycznymi lub silnikami


Więc chyba coś jest w tych starych, nieskutecznych ćwiczeniach. :)
  • 0

budo_grimper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebells
Staram sie cwiczyc girjami (tak sie nazywaja kettlebellsy poprawinie z rosyjskiego) i musze powiedziec , ze jest to boskie. Daje z jednej strony na bule, ale tez na kondycje i na dynamike. Niestety trzeba wiedziec jak cwiczyc i dobrze dobrac ciezar.
Mi cwiczenie pokazal Litwin. Po pierwszysm tyg myslalem ze mi nogi odpadna tam bolaly,a le teraz juz lepiej :) Chyba sie przerzuce na 24 kilowe.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebells
greggor, ze wiecej wizial pan "malogabarytowy", to moglo sie zdarzyc - mial opanowana wlasciwa technike. To, ze ludzie o mniejszej masie - wygladajacy niepozornie - bywaja silniesi od pakerow, to tez sie zdarza.
Pamietma zawody strongmanow sprzed wielu lat w Sandomierzu. W czolowce pozostalo z 6 strasznie masywnych facetow i jeden taki z 75kg. W koncu w finale on i potezny facet. Ten mniejszy polegl dopiero na pchaniu jakiegos auta, wyszlo mu wolniej. No... niestety w takiej konkurencji masa wlasna ma znaczenie.

Jedni z najsilniejszy i najsprawniejszych ludzi jakich spotkalem, to nie byli pakerzy z silki, ale gimnastycy. Za moich szczeniecych lat, na kazdej sali gimnastycznej byly drazki, porecze i kolka. To one pozwalaly zbudowac bardzo duza sile relatywnie do masy. Swietny wyglad, wyseparowane gruby miesniowe. A co najwzniejsze - strasznie silne przedramiona i nieprawdopodobny uchwyt.
Przyznam, ze na stare lata wrzucam sobie cos z tych dawnych cwiczen. Wg mnie ponad wszystko - drazek. (Ciesze sie, ze go moge po miesiacach kontuzji znowu robic).
Oczywiscie ja odzywam sie w kontekscie sztuk walki, a nie "konkursu" na najwiekszy biceps i najgrozniejszy (najpotezniejszy) wyglad.
Pozdrawiam
  • 0

budo_greggor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebells

Wg mnie ponad wszystko - drazek.


Prawda, panie, prawda, toż do tego piłem. Chciałem to zaakcentować dlatego, że ćwiczenia te obecnie u młodych ludzi są w niełasce, że tak powiem.

A drążek ponad wszystko - nachwyt, podchwyt, szeroko, wąsko, unoszenie nóg, wymyki i tak dalej. No i ma co najmniej dwie podstawowe zalety - jest tani i nie sposób z niego nie skorzystać mając go wmontowanego w futrynie drzwi któregoś z domowych pomieszczeń.

O pompkach można powiedzieć w podobnym tonie.

No i oczywiście pozostaje kwestia celów - utylitarysta wybierze w pierwszej kolejności siłę połaczoną ze zrównoważoną, proporcjonalną budową i ogólną sprawnością. A chłopcy z siłowni - wiadomo.

Każdy ma swoje pasje i szanuję każdego, kto je realizuje, gorzej tylko, kiedy ktoś myśli, że kiedy jest wielki objętościowo, to jest niezniszczalny. Chociaż... dla takich może i dobre są rozczarowania wynikające z takich zapatrywań, żal mi tylko rozsądnych i przyzwoitych ludzi, którzy z takich typów biorą przykład.
  • 0

budo_dexik
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebells
waze 72 kilo wiec prosze o rade jakie kupic sobie odwazniki zeby nie porywac sie z motyka na wiatr 16 kg wystarcza czy jakis zestaw inny niz dwa takie same kettleballsy.

cwiczenia wylacznie pod SW

P.S
przepraszam za brak polskich znakow[/code]
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebells
zobacz sobie ogolnie jakie kciezary mozesz wziasc, potrenuj ze zwyklymi sztangielkami i dobierz odpowiednio, nikt nie doradzi przeciez ciezarowcowi zeby bral 200 kilo jak potrafi tylko 150

a tak poza tym panie 'matura z polskiego'

motyka na wiatr


moze jeszcze gdzie myszy harcuja tam wióry lecą...??

pzdr
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebells
16 kg powinno byc ok, jak dwa to takie same
  • 0

budo_grimper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kettlebells
Ja ostatnio widzialem wideo poradnik na youtube jak dobierac girja i 16 kilo jest dla niecwiczacego mezczyzny. Cwiczacy facet powinien miec 24. Ja rozumiem, ze chodzi oczywiscie o cwiczenie 1 ciezarkiem.
Ja cwicze dwoma 16 przy srednim wytrenowaniu i powiem, ze jest akurat.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024