Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siłownia tylko pod SW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
472 odpowiedzi w tym temacie

budo_grzebyk90
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Siłownia tylko pod SW
Napisałem w przyklejonym temacie "Kompedium wiedzy o siłowni" ale rzadko tam ktoś zagląda więc mam nadzieje ,że nie będziecie mi mieli za złe jeśli założę osobny temat, bo uważam ,że jest bardzo ważny. Trening na siłowni to bardzo szerokie pojęcie a tutaj chciałbym abyśmy się skupili tylko na treningu pod sztuki walki. Czy są różnice między treningiem dla parteru i stójki czy na siłowni oprócz siły kształtujecie w jakiś sposób szybkość, czy jest i jak wygląda jakiś trening nóg na siłce dla taekwondo itp.

Powiedzcie mi co jest w końcu najlepszym rozwiązaniem.

Full Body Workout, Kompleksy Sztangowe czy może taki plan treningowy.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A może to połączyć np 2 dni FBW 2 dni Kompleks Sztangowy

Chcę przede wszystkim zwiększyć wytrzymałość mięśniową , siłę wydolność tlenową i schudnąć. Nad tymi dwoma ostatnimi pracuje biegając a jakbym miał wybierać siłę czy wytrzymałość wybrałbym wytrzymałość. Siła się zrobi później.
Kupiłem sobie karnet na siłkę i nie wiem jak mam na niej ćwiczyć. A chcę ćwiczyć 4-5 razy w ciągu tygodnia + 2 razy karate.

Tyle czasu się olewało treningi paliło papieroski i chlało browary hektolitrami ,że został 106kilowy FLAK z którego mam zamiar zrobić predatora.

Jak wy łączycie SW z siłownią.
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
ćwicząc 2x sw i więcej silki to raczej sw jest tutaj dodatkiem.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Grzebyk, poszukaj sobie w internecie co to jest tabata i rób ją z ćwiczeniami na siłę dynamiczną (te także z łatwością znajdziesz w necie). Wydaje mi się to dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem biorąc pod uwagę cele jakie chcesz osiągnąć.

Tabata jest dobrze opisana na jednym konkurencyjnym forum którego nazwy podać tutaj nie mogę.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
ja od marca zamierzam jechac z 300 kettlebell challenge i z tego co widzialem efekty to polecam
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

ja od marca zamierzam jechac z 300 kettlebell challenge i z tego co widzialem efekty to polecam


kettle sie najlepiej andaja pod sztuki walki. nie oszukujmy sie normalna silownia nie nadaje sie pod sztuki walki.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
jakby tak bylo to zaden zawodowy fighter by nie cwiczyl na silowni...
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

kettle sie najlepiej andaja pod sztuki walki. nie oszukujmy sie normalna silownia nie nadaje sie pod sztuki walki.


Co to znaczy normalna siłownia. Treningów które można wykonywać na siłowni jest tyle różnych przeróżnych że naprawdę nie rozumiem co miałeś na myśli.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
moze tomasz mial na mysli zestaw plazowy, biceps i klata :)


edit: dla mnie kettle beda uzupelnieniem do jednego ciezkiego dnia na silce gdzie robie, przysiad, lawke martwy w zakresie 3-5 powt.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

jakby tak bylo to zaden zawodowy fighter by nie cwiczyl na silowni...


zawodowi fighterzy nie cwicza na silowni takiej jak wy cwiczycie czy tak jak wy cwiczycie.... hmmmmm nie wiem dlaczego uzylem wy ale nie mialem lepszego slowa do uzytku....

obejrzyj sobie wyposazenia silowni dla fighterow lub chocby roznice jak cwicza albo jakie dodatkowe cwiczenia robia czy utrudnienia wykonuja....

i mowie tu o zawodowych fighterach a nie polskich amatorach co nie maja gdzie pojsc ani kogo sie zapytac i machaja jak kulturysci


co do kettli to napisalem wyraznie: sztuki walki.... naprawde nie potrzebuje sie silowni pod trening karate czy taekwoondo, nie pisalem o zawodowych fighterach

kettle wyrabiaja miesnie ktore zostaja na dluzej niz te nadmuchane na silowni i daja potrzebne elementy laczace cialo w jedno przy wykonywaniu cwiczen
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

zawodowi fighterzy nie cwicza na silowni takiej jak wy cwiczycie czy tak jak wy cwiczycie....

A skąd Ty wiesz jak ćwiczą użytkownicy budo? Skąd wiesz jak ćwiczą polscy profesjonalni zawodnicy mma? I jak już krytykujesz nasze pomysły to odnieś się do konkretnego planu jaki ktoś zaproponował bo póki co to jest gadanie o niczym. Czy my mu każemy robić 15 różnych ćwiczeń na masywną klatkę piersiową?
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

zawodowi fighterzy nie cwicza na silowni takiej jak wy cwiczycie czy tak jak wy cwiczycie....

A skąd Ty wiesz jak ćwiczą użytkownicy budo? Skąd wiesz jak ćwiczą polscy profesjonalni zawodnicy mma? I jak już krytykujesz nasze pomysły to odnieś się do konkretnego planu jaki ktoś zaproponował bo póki co to jest gadanie o niczym. Czy my mu każemy robić 15 różnych ćwiczeń na masywną klatkę piersiową?


wejdz sobie jet na jakas stronek co pokazuje filmikz wypozaseznia np gyma Coutura czu ufc i zobaczysz ze takiej specjalistycznej silowni nawet jednej w polsce nie ma wiec logika pokazuje ze nasi nie cwicza jak na zachodzie i wypowiadal sie tez o tym Tomek Drwal parokrotnie
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
ja nie cwicze na silowni chyba ze raz w tygodniu w ramach treningu judo. Sam posiadam tylko troche sprzetu w wiekszosciwlasnej produkcji.
  • 0

budo_tharfin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 539 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

ja nie cwicze na silowni chyba ze raz w tygodniu w ramach treningu judo. Sam posiadam tylko troche sprzetu w wiekszosciwlasnej produkcji.


Ty amatorze z Polski... :?
:wink: :wink:
Edit.
A wlazłem na stronę [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i miesięczny membership kosztuje 20$ 8O
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
dobrze ze wam krol merytorycznej wypowiedzi za probe podwazenia jego autorytetu jeszcze chinskiego full profesjonal liscia na twarz nie sprzedal :lol: :lol:

jak sie popatrzy jak cwiczy np gsp na silowni cala gadka tomasza o super extra duper specjalistycznych w kurwe gymach idzie sie kochac :) :) ,a metod treningowych jest milion, a nikt tutaj nie stwierdzal ze nalezy robic zestaw plazowy.
tomaszu jak bedziesz dyskutowal z innymi uzytkownikami a nie tym co myslisz ze oni powiedzieli to dyskusja bedzie duzo bardziej pouczajaca dla obu stron.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

jak sie popatrzy jak cwiczy np gsp na silowni cala gadka tomasza o super extra duper specjalistycznych w kurwe gymach idzie sie kochac :) :) ,a metod treningowych jest milion, a nikt tutaj nie stwierdzal ze nalezy robic zestaw plazowy.
tomaszu jak bedziesz dyskutowal z innymi uzytkownikami a nie tym co myslisz ze oni powiedzieli to dyskusja bedzie duzo bardziej pouczajaca dla obu stron.


BAfoly zobacz sobie janpierw caly trening GSP a nie jego wycinek a pozniej sie przemadrzaj :lol:

widziales kasete jego trenera? pokazuje tam szcegolowy na jakich maszynach i jakie cwiczenia kaze robic m.in gsp


dobrze ze wam krol merytorycznej wypowiedzi za probe podwazenia jego autorytetu jeszcze chinskiego full profesjonal liscie nie sprzedal :lol: :lol:



a to musisz mi na polski przetlumaczyc bo za chuja nie rozumiem ci napisales....
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
szkoda ze sie nie odniosles do ostatniego zdania. z korzyscia dla ciebie i dla nas by bylo.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Bez flame-a i bez wycieczek osobistych bo sypnę ostrzeżeniami dla wszystkich.
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Znowu się zamieszanie zrobilo przez siłownię.
Do walki musisz być silny, szybki i z kondycją.
Wszystkie te cechy można (ale i nie trzeba) wypracować na siłowni, nie ważne czy przy użyciu sztangi czy kettli czy maszyn (chociaż one są gejowskie ;p )
Ja dziś idę na siłkę i nie przejmuję się tym czy to profesjonalne czy nie, zapierdalam.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

szkoda ze sie nie odniosles do ostatniego zdania. z korzyscia dla ciebie i dla nas by bylo.


zeby sie odniesc musialbym je najpierw zrozumiec bo mimo myslania przez 10 minut wciaz nie rozumiem co napisales...
jedyne co wiem to ze chciales mnie obrazic bo twoje posty niewazne w jakim temacie tylko do tego sie sprowadzaja... jeszcze nie widzialem zadnego merytorycznego posta napisanego przez ciebie....

teraz do tematu: GSP wielokrotnie mowil ze wykonuje te cwiczenia silkowe zeby ladnie wygladac, jego trener Chaimberg rowniez mowilze one nie sa potrzebne tylko GSP chce je robic. GSP tlumaczyl sie ze cwiczy to dla swoich kontraktow
widzialem filmy prywatnych treningow Andersona i rowniez nie jest to typowa silownia tylko wiele dziwnych cwiczen na wielu czesto dziwnych maszynach i przyrzadach. jasne robil ten nap sztanga ale zupelnie inaczej np lezac na pilce szwedzkiej (tej wielkiej dmuchanej)
z tego co mi wielokrotnie tlumaczono wazne jest kiedy co sie robi i w jakiej kolejnosci i jak a nie bo widzialem na urywku z youtuba GSP i czy Andersona ze sztanga tzn ze oni machaja jak kulturysci

mieszkajac w Pekinie udalo mi sie wlasnie poznac ludzie trenujacych z Andersonem, ludzie z Chute Boxe np Wanderlei czy innych Bas Rutten czy Royce lub Rickson (mam zdjecia z nimi wiec moge udowodnic od razyu pisze zanim bafoly zacznie swoje gadki). tutaj bjj ucza czarne pasy z brazylii a np thai boxu byli mistrzowie lumpini czy mistrz WBC.

nie mialbym szansy poznac tych ludzi wciaz mieszkajac w Polsce, do polski niz jezdza sie niestety caly swiat.....
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Dobrze ale twoją odpowiedzią jest nie ćwiczyć na siłowni wcale?

P.S. Żeby nie było żadnych wątpliwości, jeśli bym mógł każdy trening na siłowni zmienić na trening na macie to bym to natychmiast bez mrugnięcia powieką zrobił.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024