Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czas się dorzeźbić


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_jason
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kujawy

Napisano Ponad rok temu

Czas się dorzeźbić
Wiosna idzie a moje obwody to nie idą do przodu nawet o centymetr. Jakaś słaba genetyka do łapania dużych mięśni za to dobra cholera do rozstępów :( .No mniejsza z tym... Czas pomyśleć o tzw. rzeźbie.

Jaki trening polecacie na rzeźbę - najlepiej z własnych doświadczeń. Chciałbym spalić fat tracąc jak najmniej mięśni . A wręcz przeciwnie - bardziej te mięśnie utwardzić i podkreślić coby wyglądać jak gladiator :P Fajnie by było poprawić sobie sprawność,/wydolność.
Jakiś FBW? Tabata? Trening 300? Tradycyjny trening split z dużą ilością powtórzeń...?
W jaki sposób Szanowni Forumowicze dbacie o to by w lato na plaży bez wstydu zdjąć koszulkę.


Jeżeli był podobny temat z sensownymi odpowiedziami był to pokornie proszę o link.
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas się dorzeźbić
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

na plaże jak najbardziej się nada. sam jeszcze nie robiłem, ale może w maju spróbuję. Wygląda bardzo sensownie, Romaniello zna sie na rzeczy.

A splita z dużą ilością powt. sobie odpuść na starcie, FBW, ewentualnie split góra-dół, duża częstotliwość treningów.

i dietka :P ale to pewnie już wiesz.
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas się dorzeźbić
Jason, to z czego robią Ci się te rozstępy, skoro obwody stoją w miejscu? :wink:

Nie wiem czym dla Ciebie jest wygląd gladiatora - tych kinowych było wielu, a przeważnie spaślaki robiły za szefów albo oponentów, którzy bardzo szybko ginęli. :)

Nie piszesz czy robisz trening domowy push-pull-abs&run/swim czy korzystasz z siłowni. Zresztą, mniejsza o to. Jakikolwiek trening z przeznaczeniem na poprawę definicji mięśnia + solidnie przypilnowana dieta (bo to 3/4 sukcesu). Z supli jedynie thermal (albo PEA + trochę koffy), ZMA i beta-alanina (ew. kreatyna lubą połączenie obu).
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas się dorzeźbić
a moze fbw typu: jeden trening w tygodniu silowy do 5 powtorzen drugi trenig do 10 3 trening do 15 ? Ja tak lecac przy dobrej diecie lape troche miesa a i tluszcz mi leci no ale to chyba zasluga jeszcze treningow sw.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas się dorzeźbić
ian17 fajny trening nie widzialem wczesniej tego linku ;p
  • 0

budo_jason
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kujawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas się dorzeźbić

Jason, to z czego robią Ci się te rozstępy, skoro obwody stoją w miejscu? :wink:

.


Cholerne w tyłek kopane rozstępy porobiły mi się w pierwszym roku treningów gdy z 69 kg (180 cm wzrostu) skoczyłem na jakies 82 kg. Oczywiście mam kumpli którzy żrą koks tonami i wyglądają przy mnie jak Coleman przy Małyszu a jakoś im się rozstepy nie porobiły lub też mają minimalne... niefart :( Trenuję parę ładnych lat i przekroczenie 90 kg wagi i 40 cm w bicepsie to dla mnie mission impossible więc postanowiłem trochę popracować nad definicją skoro masa nie idzie...
W sumie nigdy nie robiłem jakoś rzeźby dlatego proszę o pomoc kogoś, kto ma jakieś pozytywne doświadczenia :) Czyli jak mam te 40 w bicepsie to chciałbym na rzeźbie mieć podobnie a nie np 36 :)

Jak na razie mam dostep do prostego sprzętu typu sztangielki, sztanga łamana, drążek. Zero maszyn.
Dziękuję serdecznie za wszelkie sugestie :)


edit: @ry~you a do tego fbw z podziałem to jakie ćwiczenia byłoby najsensowniej dobrać ?
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Czas się dorzeźbić
najlepiej wielostawowe. Podciaganie przysiady wioslo wyciskanie martwy itd. do tego pod koniec dorzucic jakies izolowane jesli na czyms szczegolnie ci zalezy. Na koncu sesji treningowej brzuch.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024