Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siłownia tylko pod SW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
472 odpowiedzi w tym temacie

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

zeby sie odniesc musialbym je najpierw zrozumiec bo mimo myslania przez 10 minut wciaz nie rozumiem co napisales...
jedyne co wiem to ze chciales mnie obrazic bo twoje posty niewazne w jakim temacie tylko do tego sie sprowadzaja... jeszcze nie widzialem zadnego merytorycznego posta napisanego przez ciebie....


ok, odpisze ci na spokojnie.
to ze nie rozumiesz nie jest niestety, albo na szcescie, moim problemem. ale o tym co mialem na mysli napisze zaraz. nie chcialem cie obrazic. Powiedzmy ze napisalem w podobnym tonie ktorego ty uzyles, tylko tym razem skierowanym w twoja strone. jak widac po twojej reakcji srednio sie to odbiera.
a ze nie widziales mojego ani jednego merytorycznego posta, to coz, swiadczy o tym, ze nie zagladamy zazwyczaj widac do tych samych tematow.

Napisze ci teraz jak w moich oczach wygladaja twoje wypowiedzi:
dyskusja sie tyczy o treningu na silowni (czyt. miejsce) pod sw dla amatora. Ty wpadasz i stwierdzasz odgornie ze 'normalna silownia' (tylko co to jest normalna silownia, i co ma wspolnego z pytaniami zalozyciela tematu...) sie pod mma nie nadaje. nie dajesz argumentow, ot tylko rzucasz ze tak jest, bo tak. do tego dodajesz, ze dowodem jest ze zawodowcy silowni nie uzywaja.
jest to oczywista nieprawda, zarowno przytaczany gsp jak i wielu innych zawodnikow, ot chocby randy couture na silowni cwicza.

nikt z wypowiadajacych sie nie sugerowal ze trzeba robic trening na mase czy sile pod sw. ale to sie nazywa treningiem kulturystycznym, a nie cwiczeniem na silowni, co jest dwoma roznymi rzeczami. a ty mam wrazenie zrownales silownie z treningiem kulturystycznym i wpadles i rzuciles ze sie normalna silownia pod mma nie nadaje.
gdybys umial na spokojnie ze swojej wypowiedzi zbudowac 10-15 zdan podpartych argumentami podejrzewam ze po prostu bym przeczytal i jesli by to byly przydatne informacje zanotowal.

teraz do tematu: GSP wielokrotnie mowil ze wykonuje te cwiczenia silkowe zeby ladnie wygladac, jego trener Chaimberg rowniez mowilze one nie sa potrzebne tylko GSP chce je robic. GSP tlumaczyl sie ze cwiczy to dla swoich kontraktow

ie bede sie sprzeczal. ale sam musisz przyznac, jesli widziales sposob w jaki cwiczy, nie jest to trening stricte kulturystyczny, tylko tez dostosowany do specyfiki sportow i sztuk walki.

widzialem filmy prywatnych treningow Andersona i rowniez nie jest to typowa silownia tylko wiele dziwnych cwiczen na wielu czesto dziwnych maszynach i przyrzadach. jasne robil ten nap sztanga ale zupelnie inaczej np lezac na pilce szwedzkiej (tej wielkiej dmuchanej)
z tego co mi wielokrotnie tlumaczono wazne jest kiedy co sie robi i w jakiej kolejnosci i jak a nie bo widzialem na urywku z youtuba GSP i czy Andersona ze sztanga tzn ze oni machaja jak kulturysci

i znow wracamy do punktu wyjscia, nie przypominam sobie zeby ktokolwiek kazal robic standardowe kulturystyczne treningi. A ze sie pod sw cwiczy inaczej to nikt nie zamierza sie sprzeczac, bo nie ma o co. stad np byl pomysl kettlebelsow ktore pod kulturystyke wspolczesna nadaja sie slabo, ale pod sw wg wszelkich danych znakomicie.

mieszkajac w Pekinie udalo mi sie wlasnie poznac ludzie trenujacych z Andersonem, ludzie z Chute Boxe np Wanderlei czy innych Bas Rutten czy Royce lub Rickson (mam zdjecia z nimi wiec moge udowodnic od razyu pisze zanim bafoly zacznie swoje gadki). tutaj bjj ucza czarne pasy z brazylii a np thai boxu byli mistrzowie lumpini czy mistrz WBC.

Oekinowi tez jeszcze troche brakuje do rio, lv, czy tokio, ale wiadomo, tam gdzie jest kasa sa i sportowcy. chociaz ostatnio nasze rodzime podworko nie narzeka na czarne pasy jesli chodzi o bjj ;)

mam nadzieje ze potrafil bedziesz na spokojnie to przeczytac i bez unoszenia sie odpowiedziec.
aha, i moj nick to jest balofy.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

Dobrze ale twoją odpowiedzią jest nie ćwiczyć na siłowni wcale?

P.S. Żeby nie było żadnych wątpliwości, jeśli bym mógł każdy trening na siłowni zmienić na trening na macie to bym to natychmiast bez mrugnięcia powieką zrobił.



nie mowie ze nie cwiczyc ale po co cwiczyc...? zalozyciel tematu napisal ze chce robic 5 treningow na silowni po dwa treningi karate.... co on cwiczy??? to nie jest silownia pod sztuki walki tylko sztuki walki po silownie

powiedzmy sobie szczerze jak ktos nie jest zawodnikiem tylkko cwiczy dla siebie to w ogole nie musi robic silowni, naprawde ta silownia mu w karate nie pomoze....

jak sie jest zawodnikiem to cwiczy sie sile dynamiczna co mozna wytrenowac na silowni ale trzeba wiedziec jak co innego robia judocy a co innego thai boxerzy

naprawde polecam kasety into circuit combat training gdzie sa inne cwiczenia dla mma a inne dla bokserow (niektore sie zazebiaja) i nam amatorom to wystarczy

a ciuagle widze te same programy tutaj na buso polecane typu kulturystycznego z jedyna roznica ze w obwodzie.... to wciaz kulturystyka

widzieliscie jakie cwiczenia robia bokserzy zawodowi u Roacha? naprawde nie pchaja na klate sztanga cwicza np sierpy (ang. hook)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

nikt z wypowiadajacych sie nie sugerowal ze trzeba robic trening na mase czy sile pod sw. ale to sie nazywa treningiem kulturystycznym, a nie cwiczeniem na silowni, co jest dwoma roznymi rzeczami. a ty mam wrazenie zrownales silownie z treningiem kulturystycznym i wpadles i rzuciles ze sie normalna silownia pod mma nie nadaje.
gdybys umial na spokojnie ze swojej wypowiedzi zbudowac 10-15 zdan podpartych argumentami podejrzewam ze po prostu bym przeczytal i jesli by to byly przydatne informacje zanotowal.


sorry ale pisalem szybko bo sie spieszylem (zona czekala pod blokiem) i troche uproscilem...

problem polega na tym ze moi zdaniem na podstawie kontaktow ktore wciaz utrzymuje tudziez wizyt znajmych robiacych mma u znanych polskich trenerow to niestety w Posce cwiczy sie silownie pod mma metoda jak Ken Shamrock

edita: znalazlem na szybko na youtube cos podobnego do cwiczen Roacha (trzeba tylko przebrnac przez goscia marketingowa gadke):





  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

Dobrze ale twoją odpowiedzią jest nie ćwiczyć na siłowni wcale?

P.S. Żeby nie było żadnych wątpliwości, jeśli bym mógł każdy trening na siłowni zmienić na trening na macie to bym to natychmiast bez mrugnięcia powieką zrobił.


specjalnie dla Ciebie:





  • 0

budo_pqar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Włocławek

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Przechodzicie na coraz większy poziom abstrakcji, a chłopak zadał przecież dość konkretne pytanie:

Chcę przede wszystkim zwiększyć wytrzymałość mięśniową , siłę wydolność tlenową i schudnąć. Nad tymi dwoma ostatnimi pracuje biegając a jakbym miał wybierać siłę czy wytrzymałość wybrałbym wytrzymałość. Siła się zrobi później.
Kupiłem sobie karnet na siłkę i nie wiem jak mam na niej ćwiczyć.


Czy on pisze że za miesiąc, rok czy w ogóle kiedykolwiek zamierza zostać zawodowym fighterem? Argument typu "a zawodowcy robią to, a tamtego nie robią" jest bez sensu, mają zupełnie inne przygotowanie, inną bazę treningową i przede wszystkim inne cele.

Siłownia to narzędzie, dobrze wykorzystane zadziała jak dźwignia która pomoże szybciej osiągnąć cele treningowe lub przezwyciężyć okres stagnacji. Utarło się że każdy kto chodzi na siłownie to 'paker', gdy takie opinie przedstawiają zwykli, nie związani z żadnym sportem ludzie, nawet już nie reaguję, jednak gdy mówi to ktoś kto coś ćwiczy wydaje mi się to co najmniej dziwne. Że niby skoro w dni nietreningowe robię FBW znaczy że kulturystykę albo podnoszenie ciężarów trenuję, a jak raz w tygodniu przebiegnę kilkanaście km to biegacz ze mnie?! Nie porównuję swoich wyników z ciężarowcami, trójboistami, czy ludźmi którzy trenują biegi; trening siłowy czy wytrzymałościowy to narzędzie które ma niesamowite przełożenie na treningi SW.
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Ja sie zgadzam z Tomaszem- typowa silownia nie jest potzrebna do sztuk walki. Ale silownia ze specialnymi cwiczeniami (ktore nie ma co ukrywac nie sa zbyt popularne) jak najbardziej.
A wiec ja proponuje zebysmsy napisali plan dla zawodnika sportow uderzanych. Co o tym mysliscie? Napewno kazdemu sie przyda a sam jestem ciekaw jak by to wygladalo i bym przetestowal (poki co do sw cwiczylem treningi typowo silowe z zasada 3-5 oraz plyometryke w domu)

Ps. Chyba nikt sie nie pogniewa jezeli bd wklejac lub opisywac tez pojedycze cwiczenia przydatne do sw. Jak np full contact twists (ktore jest wyzej na filmiku). No i fajni jakby te cwiczenia byly do zrobienia bez kupowania i szukania jakis super maszyn itp.
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
ie pogniewa tylko bedzie wdzieczny raczej ;)
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Ja powiem tak, jak ktoś chce być profesjonalnym zawodnikiem, to nie szuka pomocy na forum. Chcesz złapać trochę mięśnia (nie wygląd Pudzilli czy Sappa albo Lesnara) i poprawić wydolność, żeby na ulicy nie dać sobie wgnieść twarzy w płytę chodnikową, to wystarczy już sam drążek, pompowanie (poręcze przede wszystkim), bieganie basen i dużo maty (jak to pisał jerz).

Nie potrzeba Bóg wie jakich wyszukanych treningów i przyrządów do ćwiczeń - w zupełności wystarczą podstawowe przyrządy i multum sparingów aż do wyrzygania.
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
ale z racji ze czlowiek jest ciekawy i jako zawodnik lubi szukac nowych treningow metod- przynajmniej ja. To moj pomysl nadal nie wydaje mi sie zly. :)
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Nic takiego nie powiedziałem. :wink:
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Co myślicie o tym treningu?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

P.S. Tak, wiem że do Spartacusa aktorzy robili duużo więcej. :wink:
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Zawsze to jakiś nowy bodziec dla mięśni.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Juan Carlos Santana - autor into combat series - tutaj niestety tylko reklamowki jego video ale pokazuja wiele ciekawych cwiczen i naprawde polecam obejrzec cale video

mma




boxing




thai

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Jeff Monson przygotowujacy sie do walki w UFC

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


no gi grappling

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


MMA stability ball

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
stability ball pod bjj:





[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:scyzorykowo
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

Co myślicie o tym treningu?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

P.S. Tak, wiem że do Spartacusa aktorzy robili duużo więcej. :wink:

Korzystając z okazji, że ktoś zainteresował się spartakusem. Robiłem trening spartakusa 4 tygodniowy, zasugerowany przez Funk Robertsa (szukać na youtubie). 3 treningi w tyg. co tydzień zmiana ćwiczeń w stacjach. 10 stacji, każda stacja 1 min, 2 min odpoczynku między obwodami, powtórzyć obwód 3 razy.

Do tego dochodziło 3 x mt w tygodniu.

Skończyłem te 4 tygodnie, nie ukrywam, z wielkim trudem. Wszystkie ćwiczenia należy wykonywać bardzo szybko i bez przerw, a weź tu rób ćwiczenia jedno za drugim przez 10 minut, potem odsapnij chwilę i powtórz to jeszcze przez 2 obwody.

Na pewno była to ciekawa odskocznia od miesięcznych reżimów, gdzie jechałem raczej na tych samych treningach, a tak to miałem z góry wyznaczony cel i co tydzień zmieniały się ćwiczenia. Myślę, że wrócę do tego programu w maju/czerwcu.

Efekty po 4 tygodniach? Ogromna różnica w wytrzymałość, dająca się we znaki na stacjach/rundach na tajskim. Poza tym ważyłem 78 kg przed, po skończeniu było 83 rano, wieczorem wiadomo ze 2 kg więcej. Kumple pytali w szatni czy jakieś koksy zacząłem brać bo mi urosły łapy i barki, jednocześnie w pasie miałem mniej z jeden rozmiar, bo mi spodnie zaczęły spadać.

Jeśli chodzi o dietę, nic specjalnego, na śniadanie płatki owsiane z mlekiem i truskawkami. Przed treningiem makaron z piersią, po treningu to samo.

Suple: wit & min, bcaa, carbo

Tyle :)
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Dobrze wiedzieć Tori, dzięki.
  • 0

budo_pezao
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
mozecie w skrocie napisac od polowy drugiej strony do konca tej .. bo widze ze duzo tekstu i filmikow...a odopowiadajac na pytanie autora tematu jesli idziesz na silownie pod katem sportu /sztuki walki to interesuje Cie sila ta ktora faktycznie uzyjesz..cwiczenia wielostawowe dajace w dupe

wg mnie martwy ciąg,przysiad,wyciskanie na bary, wiosłowanie w opadzie wariacje drazka,lina do wspinania, gumy do rzutów,ćw.na skośne brzucha,przywodziciele nóg.
... nie wiem czy bylo to juz napisane czy nie ... jak bylo to mea culpa... po silowni porozciagac sie tez wypada

no teraz przeczytalem 3 strone ten trening spartacusa ,czy na pilkach dla sportow walki super, a teraz wez mi pokaz gdzie tak w polandi mozna pocwiczyc jak nie masz duzego domu i zapasu kasy troche:(
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

no teraz przeczytalem 3 strone ten trening spartacusa ,czy na pilkach dla sportow walki super, a teraz wez mi pokaz gdzie tak w polandi mozna pocwiczyc jak nie masz duzego domu i zapasu kasy troche:(


przeciez taka pilka to grosze kosztuje
  • 0

budo_quelq'un
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 664 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ruda Śląska
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
wgl jak tego szukac w internecie? jak taka pilka sie zwie?
  • 0

budo_ian17
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
toż to zwykła piłka rehabilitacyjna

możesz w allegro wpisać też np. piłka 60cm i wszystko jasne.

pozdrawiam
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024