Skocz do zawartości


Zdjęcie

Siłownia tylko pod SW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
472 odpowiedzi w tym temacie

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Tak.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

Czy trening z kettlami, kółkami gimnastycznymi i drążkiem sprawdziłby się jako trening wspomagający SW?

Zależy które cechy chcesz poprawić.
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Potrzebuję wziąć się za siebie pod kątem siły na potrzeby bjj- chodzi o trening który mógłbym wykonywać w domu w dni wolne od jiu-jitsu- przyszedł mi na myśl kettlebell, konkretnie 300 maxwella'- myślicie że to dobry wybór? Chodzi o coś mało czasochłonnego (godzina max) i wydajnego, tak żeby dąło rade temat zamknąć w 2 razy na tydzień. Wszelkie wskazówki będa mile widziane i z góry dziękuję za pomoc.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
IMHO 300 nie jest od sily. jak chcesz w domu to bys musial spojrzec na jakies bardziej zaawansowane cwiczenia z ciezarem ciala, zaleznie od twojego poziomu. dipsy z obciazeniem, pompki na jednej rece, pompki w staniu na rekach, etc. a nogi - ciezki kettle/plecak z obciazeniem i bulgarian split squat/ ciezkie swingi, sprinty pod gorke. jesli celem ma byc sila.
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Celem ma być ogólnie pojęta sprawność, jestem dętka. Technika techniką, ale musi mieć punkt przyłożenia a ja nie podciągnę się 4 razy... Skutki nieuprawiania żadnego sportu przed 18-tką (czyt. przed SW). Może nie tyle siłą ile ogólnie pojęty kop do fizyczności, słyszałem że 300 jest dość dobra pod tym względem.
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
300 jest ok jeśli chodzi o pierwszy okres trenowania gdy celem nie jest stricte siła maksymalna. Jeżeli jesteś zaniedbany to poczujesz poprawę fizyczności w walkach.

Jedyny minus to barki - parę osób, które znam narzekały na przeciążenia a i ponoć sam Steve gdzieś przyznał, że rzeczywiście może powodować kontuzję w tej części ciała. Chociaż ja nie zauważyłem, więc może to zależeć od osoby.
  • 0

budo_tremere
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 266 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
A jak często trzeba robić 300 KbCh żeby obok normalnych treningów na macie (4-5/ tydzień) był z niej jakiś pożytek?
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Ze 2-3 + jakieś inne rzeczy np. drążek po treningu. Ale też wprowadzaj stopniowo, żeby się nie przetrenować tak od razu.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
eh.. ja ogolnie nie lubie takich obwodow, a juz szczegolnie jak ktos chce je robic regularnie, a juz W OGOLE jesli to ma byc jedyny trening. to juz lepiej rozplanowac sobie kilka dobrych cwiczen silowych z odpowniednio dobranym ciezarem, + kondycyjny finisher.

jak juz masz kettla to np. TGU na rozgrzewke, potem HSPU + drazek, potem albo pistol albo bulgarian squat, potem isc na dwor zrobic sprinty albo viking conditioning z kettlem. innego dnia zrobic wioslo/KB press albo pompki, i po tym LSD albo kondycja.
IMHO.
  • 0

budo_fakirsan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
Podacie proszę opis wspomnianego przez Was programu 300,
dzięki z góry.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW
dobrze rozplanowany trening obwodowy jest bardzo efektywny w sportach walki. Np zapaśnicy o ile nie są w okresie wolnym od startów w którym budują głównie siłę robią głównie treningi obwodowe na dużych ciężarach. W niektórych ćwiczeniach ciężar dobrany jest tak żeby wymusić te 5-6 powtórzeń a w innych tak aby zrobić nawet 20. Skoro robią tak zawodowcy coś w tym musi być ;p
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

dobrze rozplanowany trening obwodowy jest bardzo efektywny w sportach walki. Np zapaśnicy o ile nie są w okresie wolnym od startów w którym budują głównie siłę robią głównie treningi obwodowe na dużych ciężarach. W niektórych ćwiczeniach ciężar dobrany jest tak żeby wymusić te 5-6 powtórzeń a w innych tak aby zrobić nawet 20. Skoro robią tak zawodowcy coś w tym musi być ;p


ale jest roznica miedzy dobrze rozplanowanym treningiem obwodowym na silowni, gdzie do odpowiedniego cwiczenia bedzie dobrane odpowiedni ciezar, i gdzie wybor cwiczen bedzie odpowiedni jak i ich kolejnosc, a 300 ;)

i nie zapominaj, ze zapasnicy/bokserzy/karatecy ciagle czesto cwicza jak czwicza "bo moj trener/mistrz tak cwiczyl (30 lat temu)". niektorzy osiagaja sukces poimimo treningom ;-) i jedyne co w tym jest, to super selekcja zawodnikow.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Siłownia tylko pod SW

i nie zapominaj, ze zapasnicy/bokserzy/karatecy ciagle czesto cwicza jak czwicza "bo moj trener/mistrz tak cwiczyl (30 lat temu)". niektorzy osiagaja sukces poimimo treningom i jedyne co w tym jest, to super selekcja zawodnikow.

Jak byłem nastolatkiem to też wzorowałem się na tym co mówił mój trener od sztuk walki(człowiek mocno zafascynowany kulturą Japonii itp.) i ćwiczyłem jakieś bzdury. Prace wykonywałem, męczyło mnie to nie powiem ale jakiś wyraźnych korzyści z tego nie miałem ;) Na szczęście trochę się dokształciłem w tym zakresie od tamtego czasu ;p (korzyści dalej nie widać ;] ) W dzisiejszym świecie takich sportowców zawodowych już jest coraz mniej- według mnie na szczęście ;p
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024