Skocz do zawartości


Zdjęcie

jaki napoj/woda podczas treningu...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_kyoku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Neumarkt

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki napoj/woda podczas treningu...

Kiedys w trakcie treningu pijalo sie Isostar, ale nie wiem czy nadal to produkuja...

Produkują.

Nie wiem ile w tym jest prawdy, ale kiedys wyczytalem/uslyszalem, ze te wszystkie powerade'y i inne napoje tego typu to jedna wielka sciema.

Ktos cos slyszal na ten temat?

Powerade to produkt Coca-Coli i opinia jako o nim jako izotoniku jest raczej kiepska... W przeciwieństwie do Isostara.
  • 0

budo_tengu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki napoj/woda podczas treningu...
generalnie jakos nie mam zaufania do izotonikow ktore mozna kupic na kazdej stacjo benzynowej. Ja akurat pije Vitargo, 2kg kubel za 100 PLN i starcza na dlugo:)
W czasie treningu woda i tylko wodam, po weglowodany (vitargo). Aha, no tak, ja zbijam mase :)
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki napoj/woda podczas treningu...
Ale Powerade ma najlepszą osmolalność ze wszystkich napojów izotonicznych dostępnych na naszym rynku.

Osmolalność osocza krwi wynosi 275-295 mmol/l - Powerade ma bodajże 280-285 mmol/l - i jest ,,na styk,, pomiędzy hipoglikemicznym a hiperglikemicznym poziomem.

Czyli ma najtrafniejszy poziom wchłaniania
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki napoj/woda podczas treningu...
Ja osobiscie pije podczas treningu Lucozade Body Fuel (UK) - pol litrowa butelka, 140 kalorii z glukozy + witaminy i inne przerozne pierwiastki. Cwiczy mi sie z tym zdecydowanie lepiej niz z czysta woda - troche mniej sie mecze, szybciej regeneruje. Najbardziej oplaca sie kupowac w formie proszku i przyrzadzac sobie samemu przed treningiem - wychodzi o wiele, wiele taniej.
  • 0

budo_crejzy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki napoj/woda podczas treningu...
50% placebo.
  • 0

budo_vicek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 306 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Osiedla Hutnik
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki napoj/woda podczas treningu...
Ja doje Cisowianke 1,5l, zazwyczaj jeszcze brakuje do treningu :oops: pojemna kiszka jednym slowem :P
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki napoj/woda podczas treningu...
Gazowana czy nie?
Skoro wszystko jest placebo to po co wogole cos kupowac?
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki napoj/woda podczas treningu...
Ja na treningu [siłownia] wypijam 2 x 1,5L [niegazowana - nie z lodówki] - Górskiej Natury [taką akurat mają w recepcji] lub Kropli Beskidu jeśli biorę z domu ... a na sw i na trickach to jedynie kilka łyczków co jakiś czas - nie chce wtedy obciążać żołądka.

Suplementacji carbo nie stosuje akurat - czasem w zależności od programu treningowego jedynie przed i po treningu - ale podczas samego treningu nie ...

... nie dlatego, że część metodyków twierdzi iż spożywanie węglowodanów podczas treningu powoduje skoki poziomu insuliny co może czasem negatywnie wpływać na energie i pobudzenie [skok insulinowy powoduje ospałość i apatie] - na szczęście nie u każdego to występuje ... ale przyzwyczaiłem się już do takiej gospodarki :wink:
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki napoj/woda podczas treningu...

... nie dlatego, że część metodyków twierdzi iż spożywanie węglowodanów podczas treningu powoduje skoki poziomu insuliny co może czasem negatywnie wpływać na energie i pobudzenie [skok insulinowy powoduje ospałość i apatie] - na szczęście nie u każdego to występuje ... ale przyzwyczaiłem się już do takiej gospodarki :wink:

kulturyscie robia dokladnie cos przeciwnego :P
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (page 2, the anabolic hammer)

ja tam pije zwykla wode, nie jestem na poziomie, gdzie ma to znaczenie a nie chce mi sie az tak kombinowac.
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki napoj/woda podczas treningu...

Barwnik z "M&M" i Gatorade pomoże w leczeniu urazów kręgosłupa
Powszechny i bezpieczny niebieski barwnik spożywczy zapewnia najlepszą ochronę dla rdzenia kręgowego po kontuzji - wynika z badań amerykańskich naukowców, których wyniki opublikowano w poniedziałek. Testy przeprowadzone na szczurach udowodniły, że barwnik nazywany brilliant blue G miesza się z płynem mózgowo-rdzeniowym i zabezpiecza przed zakażeniem.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

I wszystko jasne :)
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki napoj/woda podczas treningu...

... nie dlatego, że część metodyków twierdzi iż spożywanie węglowodanów podczas treningu powoduje skoki poziomu insuliny co może czasem negatywnie wpływać na energie i pobudzenie [skok insulinowy powoduje ospałość i apatie] - na szczęście nie u każdego to występuje ... ale przyzwyczaiłem się już do takiej gospodarki :wink:

kulturyscie robia dokladnie cos przeciwnego :P
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (page 2, the anabolic hammer)

ja tam pije zwykla wode, nie jestem na poziomie, gdzie ma to znaczenie a nie chce mi sie az tak kombinowac.


Nie wszyscy ... a tym bardziej nie zawsze ...

... na pewno nie w okresie redukcji czy okresie przedstartowym gdzie ograniczają dzienne spożycie węglowodanów do 20g-30g w zależności od wagi i zapotrzebowania :wink: [wyjątkiem jest około-tygodniowe ładowanie węglami na pare dni przed startem - ale to też nie wszyscy zawodnicy]
  • 0

budo_kyoku
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Neumarkt

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki napoj/woda podczas treningu...
A czy ktoś coś wie na temat takiego "cuda" pod nazwą Oshee dostępnego w sieci sklepów Intermarche :?:
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki napoj/woda podczas treningu...
wg mnie większość izotoników w stylu powerade to szajs i wyciąganie kasyy (oshee też się tu zalicza). Większość z nas nie trenuje nawet w połowie tak intensywnie, żeby potrzebny był izotonik.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024