Skocz do zawartości


Zdjęcie

Brak pożądanych efektów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

Nexave
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Brak pożądanych efektów
Witam. Na początek chciałem się ze wszystkimi przywitać jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum :)
A teraz do rzeczy. Otóż mój problem polega na tym, że mimo dosyć długiego stażu treningowego nie mogę uzyskać należytego efektu. Już mówię o co dokładnie chodzi.
Otóż moją koronną dyscypliną są sporty walki (karate Kyokushin) i pod kątem tego trenuję. Ale wiadomo, że dla faceta liczy się też wygląd :) Mi osobiście najbardziej zależy na brzuchu ... w dalszej kolejności obrysy bicepsów, klatki i pleców. Nie wiem jednak czy to ze mną jest coś nie tak, ponieważ 6 Weidera wykonałem 3 razy, do tego cały czas (praktycznie codziennie) wykonuję "jakieś" ćwiczenia na brzuch, no i karate, a jednak efektów nie widać. Lekkie zarysy, ale to nie jest efekt o który mi chodzi. Może kwestią być lekka nadwaga, ale to zaledwie 4-5 kg ... już nad tym pracuję :smutasek: Macie w związku z tym jakieś rady - jak trenować, może jakaś dieta (chociaż nie ukrywać że w stopniu amatorskim ale cały czas przestrzegam) ??
To była pierwsza kwestia. Druga to kwestia reszty ciała. Od razu zaznaczam, że jakikolwiek ćwiczenia na siłowni wykonuję tylko na górne partie (od pasa w górę). Zależy mi żeby nie stracić na szybkości nóg, dlatego trening tych partii ogranicza się tylko do sportów walki. Ale do rzeczy.
Mówię Wam od razu szczerze, że nigdy nie miałem specjalnie długich cykli treningowych na siłowni. Trwały one max. 3 m-c, ale to tylko ze względu na treningi karate. Jednak zawsze jak ćwiczyłem, robiłem wszystko pod kątem rzeźby (siłę kształtuję na worku, a masa - spadek szybkości już w ogóle są niepożądane). Ostatnio (od lutego) wprowadziłem sobie taki program (staram się trenować co drugi dzień, naprzemiennie); ok.60% ciężaru maksymalnego:
I.:
KLATKA:
1. Wyciskanie sztangi na ławce poziomej 13-15
2. Wyciskanie sztangi na ławce skośnej 13-15
3. Rozpiętki na ławce skośnej 13-15
4. Rozpiętki na maszynie 13-15

BICEPS:
1. Uginanie ramion na modlitewniku 13-15
2. Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc 13-15
3. Uginanie ramion w podporze o kolano 13-15
4. Uginanie ramion na wyciągu stojąc 13-15

PRZEDRAMIONA:
1. Uginanie nadgarstków nachwytem 13-15
2. Uginanie nadgarstków podchwytem 13-15
3. Sprężyny 3x 20

BRZUCH
ABS poziom 8 (kolejna innowacja, ale już widzę że mało efektywna)

II.:
PLECY:
1. Przyciąganie drążka do klatki 13-15
2. Przyciąganie drążka do karku 13-15
3. Wiosłowanie sztangielką w podporze 13-15
4. Podciąganie na wyciągu w siadzie płaskim 13-15

TRICEPS:
1. Wyciskanie francuskie leżąc 13-15
2. Uginanie ramion ze sztangielką do boku w opadzie 13-15
3. Uginanie ramion ze sztangielką w tył w podporze 13-15
4. Prostowanie ramion na wyciągu stojąc 13-15

BARKI:
1. Unoszenie sztangi zza głowy 13-15
2. Unoszenie sztangielek bokiem 13-15
3. Unoszenie sztangielek z przodu 13-15

BRZUCH
ABS poziom 8


Przepraszam za niefachowe nazewnictwo, ale mam nadzieję że każdy połapie się o jakie ćwiczenia mi chodzi. I jak się Wasze opinie ?? Może Wy dostrzegacie gdzie w treningu popełniam błąd, a może po prostu za szybko chcę widzieć efekt. Zdaję sobie sprawę, że nie ma szans na super zarysowaną rzeźbę, ale mi zależy na takiej normalnej, ładnie obrysowanej budowie.
Przepraszam, że tak się rozpisałem. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam ...
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Brak pożądanych efektów
Tez trenuje kyokushin i wiem że nie dasz rady ćwiczyć splitem na masę :)
Po pierwsze ciężko się na tym regeneruje i na karate jesteś "zflaczały", mocno się spinałem pamiętam, z szybkością też było różnie.
Proponuje Ci trening FBW który jest w tematach podpiętych.
Ja aktualnie ćwiczę FBW
ROzpiska
Poniedziałek:
Siłownia\ trening siła statyczna 3-6 powtórzeń same ćwiczenia rozwijające siłę :)

Wtorek:
Karate

Środa:
Siłownia\ wytrzymałość, dynamika 20 powtórzeń

Czwartek:
Karate

Piątek:
Karate

Sobota:
Siłownia/ wytrzymałość, dynamika 20 powtórzeń

Mój plan do końca nie jest ulepszony pod sztuki walki ale ciągle nad nim pracuje, niedługo pokminie coś planami Rossa :smutasek:
Jeżeli chodzi o nabranie masy mięśniowej to będziesz musiał jeść dużo KCAL.Białko spożywaj 2g na kg masy, węglowodany 4-6g w zależności od warunków genetycznych(czy masz problemy z tłuszczem), tłuszcze od 1-2g
Ciężko Ci będzie nabierać wagi ale pamiętam że ja przy suplementach i dużej ilości treningów nabrałem ok.4kg :)

Pytaj.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024