Skocz do zawartości


Zdjęcie

Alternatywa dla kreatyny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_distephano
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Alternatywa dla kreatyny
Witam serdecznie.

Po kontuzji (pyerdolona piłka nożna) i 4 letniej przerwie w treningu siłowym wróciłem na siłownię.
Trenuję z kumplem od prawie 3 miesięcy i zauważam ogromny postęp w sile oraz masie (przyrost z 77kg do 83kg przy 175cm wzrostu).

Moja suplementacja, to stak kreatynowy, HMB i BCAA.


Powiadają, że kurację kreatynową robi się 2, góra 3 razy do roku.
A pudło się właśnie kończy.

Szukam więc alternatywy dla kreatyny, czyli jakiegoś niesterydowego środka o działaniu anabolicznym.


Zastanawiałem się więc nad Tribusteronem.


Mam też kilka pytań dotyczących powyższego.


Następuje wzrost wydzielania testosteronu i co za tym idzie: siły, masy, agresji, pryszczy, smrodu oraz popędu płciowego.

Wszystko jestem w stanie przeboleć, ale zastanawiają mnie konsekwencje odstawienia preparatu.


O ile spadek wzrostu mięśni i siły, to rzecz oczywista (a agresja, pryszcze i smrody mnie nie interesują), to:


CZY JEST ZAUWAŻALNY SPADEK POPĘDU PŁCIOWEGO PO ODSTAWIENIU TRIBALA?


Jeśli tak, to o ile?
Do poziomu sprzed brania?
Do poziomu niższego niż wcześniej?

Czy może nawet nie zauważę różnicy?


Ktoś brał i mógłby poradzić?

Ewentualnie podać najlepsze marki i ceny (mam w dupie różnicę tych 30 zł, gdy chodzi o moje zdrowie).




Chyba, że proponujecie jeszcze coś innego niż tribal?


Pozdrawiam.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla kreatyny

Powiadają, że kurację kreatynową robi się 2, góra 3 razy do roku.
A pudło się właśnie kończy.

zle powiadaja.
krete mozna wlasiciwe na okraglo, co najwyzej co 6-8 tygodni zrobic 1-2 przerwy.

co do tribulusa nie bralem, wiec nie wiem. ale nie jest "alternatywa" dla kreatyny. (alterantywe rozumiem jako inny srodek podobnym dzialaniu. kreta i trib maja zupelnie inne dzialanie)
  • 0

budo_distephano
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 447 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla kreatyny

zle powiadaja.
krete mozna wlasiciwe na okraglo, co najwyzej co 6-8 tygodni zrobic 1-2 przerwy.


No ja właśnie chciałem jakoś wypełnić te 2 tygodnie (przedłużone np. do 4 tygodni brania tribala).

No ludzie!
Jajka zmaleją, czy nie?

ale nie jest "alternatywa" dla kreatyny. (alterantywe rozumiem jako inny srodek podobnym dzialaniu. kreta i trib maja zupelnie inne dzialanie)

A Tribal nie ma działania anabolicznego?
Gdybym chciał o identycznym działaniu, to bym nie odstawił kreatyny :)
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla kreatyny
Geranium. Jak Ci pierdyknie energia na treningu, to nawet nie poczujesz zmęczenia, tylko będziesz chciał więcej i więcej. Skusiłem się na Hyperdrine OD, który w składzie ma tenże rewelacyjny składnik. Robię dużą liczbę powtórzeń, ale to jak mnie pompuje to nawet nieporównywalne do brania stacku z NO. Jeden raz spróbowałem porcję HOD z XPandem i trening zakończyłem na rozgrzewce, bo przez pompę mięśniową nie potrafiłem zabrać się za właściwą część.

Drugim przydatnym suplem może być beta-alanina, która dobrze wpływa na poprawę wytrzymałości.

Co do tribulusa - poza bardziej ukrwionym i twardszym penisem nijak nie wpływa on na poprawę osiągów siłowo-masowo-wytrzymałościowych.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla kreatyny

zle powiadaja.
krete mozna wlasiciwe na okraglo, co najwyzej co 6-8 tygodni zrobic 1-2 przerwy.


No ja właśnie chciałem jakoś wypełnić te 2 tygodnie (przedłużone np. do 4 tygodni brania tribala).

przez 2 tygdnie to daj se luz :P

No ludzie!
Jajka zmaleją, czy nie?

jaja maleja tylko, jesli testosteron jest dostarczany z zewnatrz, wtedy organizm przestaje produkowac. jesli dobrze sie orientuje to trib ma wzmagac produkcje, wiec co njawyzej moga urosnac :P

ale nie jest "alternatywa" dla kreatyny. (alterantywe rozumiem jako inny srodek podobnym dzialaniu. kreta i trib maja zupelnie inne dzialanie)

A Tribal nie ma działania anabolicznego?
Gdybym chciał o identycznym działaniu, to bym nie odstawił kreatyny :)

kreatyna nie ma dzialania anabolicznego jako tako. nie wspomaga budowy, tylko zwieksza zapas energetyczny, co ma drugorzedny efekt anaboliczny. testosteron ma pierwszorzedny efekt anaboliczny.
jesli chcemy byc dokladni :wink:

Geranium.


Dołączona grafika
:?:

:wink:
  • 0

budo_uluch
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:my place

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla kreatyny
Silver a co w Hyperdine OD pompuje? pytam powaznie bo chcialbym wskoczyc na ten srodek za okolo miesiac, dwa... Zbiera mega pozytywne opinie pod wzgledem palenia fatu, ale w skladzie nie ma zwiazkow ktore wplywaja na produkcje NO... czy sie myle?
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla kreatyny

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
:?:

:wink:

:lol:

Niech będzie bardziej inteligentnie - 1-3 dimethylamylamine. :wink:

Silver a co w Hyperdine OD pompuje? pytam powaznie bo chcialbym wskoczyc na ten srodek za okolo miesiac, dwa... Zbiera mega pozytywne opinie pod wzgledem palenia fatu, ale w skladzie nie ma zwiazkow ktore wplywaja na produkcje NO... czy sie myle?

Weź kapsa ok. godziny przed treningiem. Na treningu nie będziesz czuł zmęczenia i zdziwisz się, że dotychczasowe rozgrzewka na tym spalaczu, to zdecydowanie za mało. Więcej powtórzeń i bardziej napompowany krwią mięsień przy jednoczesnym braku spadku energii.
  • 0

budo_uluch
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:my place

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla kreatyny
Super! Przymierzam sie do zrobienia rekompozycji i chce skompletowac kilka suplementow... zobaczymy jak finansowo sprawy sie potocza, ale mam w planie kupic:
- hyperdrine OD
- plasma jet gaspariego
- body octane
+ opcjonalnie jakis booster testosteronu/inhibitor aromatazy dla utwardzenia i wywalenia wody podskornej.

Mysle ze te wszystkie suple dobrze sie sprawdza razem przy rekompie.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla kreatyny

:lol:

Niech będzie bardziej inteligentnie - 1-3 dimethylamylamine. :wink:

tylko pamietaj, zeby na igrzyska z tym nie jechac :wink:

btw, wiki mowi, ze zweza naczynia krwionosne, dziwne...
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla kreatyny
Spalacz nie pompuje, tylko większa ilość repsów. Zamiast 30 robisz 45 i nawet nie czujesz lekkiej zadyszki.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla kreatyny

Spalacz nie pompuje, tylko większa ilość repsów. Zamiast 30 robisz 45 i nawet nie czujesz lekkiej zadyszki.

tyle powtorzen to ja robie lacznie w 10 seriach ;)

panowie, ja mysle, ze sally mozna spokojnie po prostu ignorowac, nie ma co sie wdawac w dyskusje z nasza forumowa specjalistka.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla kreatyny
edit: nvm, ignore
antyofftop:
Silver, brałeś tylko przed porannym treningiem czy wieczorem też?(jeśli tak to o której godzinie i czy miałeś problemy ze snem?)
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla kreatyny
Sally nie wypowiadaj się jeśli nie chcesz dodać niczego wartościowego do dyskusji bo polecą warny.
Resztę też proszę na temat a nie pojazd na sally.

P.S. Wywalam oftop do śmieci.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla kreatyny
to raczej ta dyskusja nie wnosi niczego wartościowego na forum

nie widzę nic pozytywnego w promowaniu środków dopingujących, szkodliwych i niebezpiecznych dla zdrowia
ok, ale zrób wejście do tematu od 18 lat, bo ja nie chce żeby małolaty które wchodza na to forum to czytały
nie chce mi się cwiczącym w klubie dzieciakom tłumaczyć czemu dorośli niby pełnosprawni panowie promują cos takiego
maja problemy z potencją ok maja problem, rozumiem potrzebe suplementacji testosteronem ale bez wskazań lekarskich nie uważam zeby to było właściwe
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla kreatyny
sally, na razie ta dyskusja nie byla o suplementacji testosteronem, tylko o srodkach zwiekszajacych jego produkcje. wiem, ze ciezko ci to zrozumiec, ale to dwie rozne rzeczy.

a o kreatynie juz kiedys byla dyskusja, gdzie doglebnie pokazalas brak jakiejkolwiek wiedzy w temacie.

ja nie mam nic przeciwko twoim postom - wolnosc slowa - i dlatego innym radze po prostu je ignorowac.
  • 0

budo_zolin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 670 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północny-zachód
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla kreatyny
Dobra brakło mi cierpliwości dla Sally i też ignora dałem.

W każdym razie żeby offtopa nie robić. Ja po cyklu kreatynowym rownież planuje zainwestowanie w hyperdrine. Mega pozytywne opiniew necie, jednak nie przepadam za braniem tabletek(już wcześniej miałem problemy z animalem), nie ma niczego w podobie do hyperdrine co byłoby w formie sypanej?
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla kreatyny
To jakaś masakra. Rozmowa jest o endogennym a nie egzogennym testosteronie. Po pierwsze.
Po drógie: jerz daj jej tego warna i usuń posta, bo zaśmieca temat. (prosze ;) )


Co do głównego tematu tj. zastępstwa kreatyny to jak dla mnie nie ma sensu szukać żadnej alternatywy. Krete możesz praktycznie jeść na okrągło, z kilkutygodniowymi przewrami raz na kilka miesięcy. Co za róznice Ci robi, czy przez 3 tygodnie będziesz coś jadł czy nie? Kup mono, kup jakiegoś miłego staka i jedz go w dni treningowe. Fat burner też daje rade, bo energetyzuje całkiem przyjemnie. Do tego białeczko i jak dla mnie wystarczy, bo jak sam piszesz sport nie jest Twoim źródłem utrzymania, a więc nie ma sensu się niczym szprycować.

Tak po zastanowieniu, to jeszcze możesz zawsze ZMA domowe dołożyć, bo to nigdy nie szkodzi, a porcja na dwa miesiące to koszt rzędu 20-25zł tylko.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla kreatyny
ja nie jestem fanem burnerow, szczegolnie taki co maja pochodne amfetaminy :P
szczegolnie jesli nie mowimy o zbijaniu tluszczu <10%, gdzie ew widze sens.
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla kreatyny

Silver, brałeś tylko przed porannym treningiem czy wieczorem też?(jeśli tak to o której godzinie i czy miałeś problemy ze snem?)

Z początku brałem tylko jeden kaps przed treningiem po południu, a teraz jestem na dwóch - godzinę po śniadaniu i ok. 17 (niezależnie od treningu siłowego czy mma). Problemy ze snem były, ale jak następnego dnia znowu bierzesz kapsa, to w zasadzie nie czujesz, że mało co spałeś. Co ciekawe, ten spalacz nie ryje jak inne - brak jakichś chujowych zejść. W tamtym tygodniu sam z siebie obudziłem się już o 3 nad ranem (a poszedłem spać przed północą) i wierciłem się na wyrze do 4-tej, po czym odpaliłem sobie radio i słuchałem co popadało (włącznie z powtórką wywiadu Olejnik z Palikotem w ZET-ce - SIC! 8O ). Ciśnienie też nie robi jakichś skoków jak przy thermalu czy ephedrze albo thyrothermie lub clenburexinie. Co ciekawe, kapsy są o wiele mniejsze niż w/w spalaczy - kaps thermal pro przy HOD to kobyła.

Najfajniejsze jest to, że dotychczas robiłem siłowe przysiady do max. 5 repsów z 90s przerwy między seriami, a teraz już po 60s ładuję sztangę na barki. :)
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Alternatywa dla kreatyny
Rozmawiałem kiedyś z Darkiem Karpińskim właśnie o tribulusach i generalnie powiedział, że nie wart niczego ... jak robiłem uprawnienia instruktorskie to na wykładzie mówili o najnowszych badaniach nad tribulusami i wyszło, źe tak naprawde nie zwiększa produkcji testosteronu w organizmie a pobudzenie, które towarzyszy przy stosowaniu pochodzi całkiem z czego innego.

Tak jak Novo powiedział kreatyne można stosować non stop gdzie po około 6 tygodniach powinno się robić przerwę 2-6 tygodniową. W aptece można za pare zł kupić testy na poziom kreatyniny w moczu i sobie ładnie wyregulować nasycenie w organizmie.

Sally rozmawiamy o suplementacji a nie o sterydach.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024