Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmniejszyć ilość tłuszczu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_fawin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Zmniejszyć ilość tłuszczu
Zauważyłem coś ciekawego... Trenując sw od października 09. dwa razy tygodniowo po 1.5h do "upadłego" bez żadnej zmiany diety; jem to samo co przed treningami, mam taka samą warstwę tłuszczu na brzuchu i ogolnie wszędzie, nie maleje, mięśnie nie rosną, tylko stają się twardsze... zawsze myślałem, że tłuszcz będzie się spalał dając energię, a tu po każdym treningu zlany potem, ledwo po schodach chodzę, a tłuszcz się trzyma jak gdyby nigdy nic :wink:

Nie chodzi mi tu o budowanie rzeźby, tylko zmniejszenie ilości tłuszczu... Od razu zaznaczam, że nie ma go dużo, ale jakby go troszkę ubyło, to bym się cieszył.. :twisted:

Wiem, że jest trochę niżej temat o diecie, ale nie odpowiada mi na moje pytanie... Co w mojej diecie nie pozwala mi spalić tłuszczu a co za tym idzie uwidocznić mięśni, które wiem, że są w miarę jako takie :wink:

Więc jem:
na śniadanie zupę mleczną z płatkami kukurydziannymi (mleko 3,2% tl.), albo jajecznicę z 4-5 jaj, 3 kromki chleba z masłem, herbata,
2-gie sniadanie w szkole :kanapkę z serem i szynką, czasem pączka, jakieś batony ze sklepiku,
obiad- zupa, zazwyczaj "gęsta" z dużą ilością ważyw, ryzu, czy co tam w niej jeszcze może pływać,
2-gie danie kotlet drobiowy, schabowy, ryba lub udka z kurczaka do tego pure ziemniaczane i sałatka, czasem warzywa na patelnię, danie chińskie, jajko sadzone,
w między czasie słodycze, pare kostek czekolady (czasem cała :wink: ), tosty i jakies przekąski temu podobne,
na kolację kanapki ser+szynka i spać 8)

Na pewno ograniczyć przekąski "w między czasie" i chyba śniadanie z mniejszej ilości jajek...
  • 0

budo_malytgb
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmniejszyć ilość tłuszczu
chopie dieta przede wszystkim jak ty jesz na sniadanie 4-5 jajek + 3 kromki to się nie dziw :o
  • 0

budo_fawin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmniejszyć ilość tłuszczu

chopie dieta przede wszystkim jak ty jesz na sniadanie 4-5 jajek + 3 kromki to się nie dziw :o


Temu pytam...
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmniejszyć ilość tłuszczu
przestan jesc:
platki kukurydziane, chleb, slodycze, ziemniaki.
ryz/makarony tylko przed/po treningu, i tylko brazowe/pelnoziarniste.
wiecej warzyw i owocow.
jajka spokojnie jedz dalej.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmniejszyć ilość tłuszczu
liposukcja? :)
  • 0

budo_fawin
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmniejszyć ilość tłuszczu

liposukcja? :)


Za droga :)

Dzięki Novo
  • 0

budo_cinoslaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmniejszyć ilość tłuszczu
W skrócie ... poczytaj więcej o prawidłowej diecie (do tego dorzuć do diety "dobre" tłuszcze jak omega-3, jak masz kasę to dorzuć też termogenik), do tego dorzuć sobie aeroby 2 razy w tygodniu po godzince (bieganie, basen), i po dwóch miesiącach jeżeli nie będziesz oszukiwał to się nie poznasz :)
  • 0

budo_aczkolwiek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmniejszyć ilość tłuszczu
chcesz schudnąć, ale i tak obżerasz się batonikami i czekoladami? ;o litości facet...

odpuść sobie czasami obiad z dwóch dań i nie jedz kolacji,

teraz zacznie się robić ciepło, wyjdź chociaż raz w tygodniu i biegaj do "upadłego", bo 2x w tyg sw to za mało

i będziesz chudnąć
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmniejszyć ilość tłuszczu
jedz zamiast obiadu z dwoch dan, dwa obiady zlozone z jednego dania, jedz kolacje na 3 godziny przed zasnieciem, najlepiej twarog (w moim przypadku sie sprawdza), rob sporo kardio, jedz rzeczy malo przetworzone,
w diecie bardziej nawet chodzi o to co jesz a nie ile jesz (chociaz nie nalezy tego nadinterpretowac)
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmniejszyć ilość tłuszczu
[quote name="budo_fawin"]
Więc jem:
na śniadanie zupę mleczną z płatkami kukurydziannymi (mleko 3,2% tl.), albo jajecznicę z 4-5 jaj, 3 kromki chleba z masłem, herbata[/quote]

platki kukurydziane i mleko - fe.
jajecznica - ok
chleb z maslem - za duzo - jedna kromoka max
herbata - nie slodzona ok

[quote]2-gie sniadanie w szkole :kanapkę z serem i szynką, czasem pączka, jakieś batony ze sklepiku[/quote]

Jesli duzo szynki i troche sera to ok, paczek zle, batony zle.

[quote]obiad- zupa, zazwyczaj "gęsta" z dużą ilością ważyw, ryzu, czy co tam w niej jeszcze może pływać,[/quote]

Pewnie zabielana maka - zle.

[quote]2-gie danie kotlet drobiowy, schabowy, ryba lub udka z kurczaka do tego pure ziemniaczane i sałatka, czasem warzywa na patelnię, danie chińskie, jajko sadzone,
w między czasie słodycze, pare kostek czekolady (czasem cała :wink: ), tosty i jakies przekąski temu podobne,[/quote]

Kotlet = panierka = zle. Pure - zle (robione czesto z maslem lub smietana). Slodycze i czekolada - sam sobie dopowiedz.

[quote]na kolację kanapki ser+szynka i spać 8) [/qute]

Jedna kanapka ok - dopoki chleba i masla w tym malo.

Jajek nie musisz ograniczac - ogranicz tluszcze.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmniejszyć ilość tłuszczu

Jajek nie musisz ograniczac - ogranicz tluszcze.

ty nie slyszales, co dan hardy mowil? :P dlaczego tluszcze ograniczac?
  • 0

budo_malytgb
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmniejszyć ilość tłuszczu
ja ci powiem tak obecnie jestem na redukcji od 21 lutego i z wagi 85 waze teraz 79.Moja dieta nie jest jakaś boga ale wygląda tak , Rano 2 małe kromki ciemnego chleba z białym serem + herbata ,w pracy jestem od 9-17 i w miedzy czasie jem jedno jabłko tak koło godziny 12 wracam jem obiad i po godzinie odpoczynku jade na siłownie, wracam nic nie jem ponieważ biorę amino muscle ze odechciewa mi się jeści po tym, ale na kolacje możesz sobie pozowlić na serek wiejski lub jakis jogurt ogólnie nie zaleca się nic jesci 3 godziny przed snem.Ja nie stosuje dużo arebów moje dni treningowe wyglądaja tak poniedziałek siłownia , wtorek basen/sauna, środa siłownia, czwartek bieganie około 30 minut,piaek siłownia weekend odpoczynek, ze słodyczy jedynie RAZ na jakiś czas mogę sie skusic na batona CORN BIG ale to najlepiej przed siłownią, pije duuzo wody zero napojów słodzonych .z sumplementów korzystam takich jak Aminno Muscle 16.500,Animal pump ,Animal Flex, Bcaa system oraz vita-min.pozdrawiam i życze powodzenia
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmniejszyć ilość tłuszczu
maly, przy takim systemie żywienia wszedłeś na Animal Pumpa?! 8O Człowieku, wywaliłeś w pizdu kasy na suple, zamiast zainwestować w porządną michę. Szamaj dziennie kg piersi z kurczaka i do tego dorzuć co Ci się podoba. :wink:
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmniejszyć ilość tłuszczu
malytgb - taka diete to dalbym dziewczynie ktora nie chodzi na silownie. Nigdy facetowi, ktory do tego cwiczy.

Za slabe sniadanie, slaba przekaska, o obiedzie w sumie nic nie wiadomo, brak przekaski po i strasznie slaba kolacja.

Co do nie jedzenia na 3 godziny przed snem - stare bzdury - nalezy jak najbardziej jesc, tylko, ze lekkie rzeczy. Podczas snu twoj organizm i tak juz 8 godzin jest bez nowego pozywienia - dlaczego dokladac mu ekstra 3 godziny do tego? Ba - jesli sie obudzimy w nocy i bedziemy glodni - jesc! Tez cos lekkiego ale jesc - organizm ma czuc, ze nie brakuje pozywienia i metabolizm ma dzialac pelna para.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmniejszyć ilość tłuszczu
liposukcja odkurzaczem wychodzi tanio :)
  • 0

budo_cinoslaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmniejszyć ilość tłuszczu
Tau ... proszę jakie nowości żywieniowe ... może czymś być potwierdził a nie tylko słowa ? Bo takich głupot to ja dawno nie słyszałem ... w nocy to się śpi a nie wpier ... organizm ma czas na regenerację a nie na kolejne przetwarzanie jedzenia ... Póki nie potwierdzisz tego czym mądrym jak np. badaniami które gdzie zostały opublikowane to proszę ... nie wypowiadaj się juz ...

Aczkolwiek -> oczywiście że im więcej tym lepiej ale 2 razy w tygodniu to będzie idealnie, w sam raz znajdzie się czas a i różnica będzie widoczna, ale do upadłego to nie ma sensu biegać bo przy końcu takiego wysiłku spala się już mięśnie a nie tłuszcz, nie mówiąc o tym że na następny dzień gość nie wstanie z łóżka, od 1 do 1,5 biegu to idealnie.
  • 0

budo_malytgb
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmniejszyć ilość tłuszczu
hmmm pisałem to rano i strasznie spieszyłem sie do pracy no więc już pisze na obiad najczesciej jem piers z kurczaka,sałatka,ryż pozniej po obiedzie jem deser w postaci , obrannej pomaranczy lub z innych owoców :) Co do aniamala pump to kupiłem go w zamiarach żeby nabyć również troszkę masy mięsniowej,przy czym palic fet . pozdrawiam
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmniejszyć ilość tłuszczu

Tau ... proszę jakie nowości żywieniowe ... może czymś być potwierdził a nie tylko słowa ? Bo takich głupot to ja dawno nie słyszałem ... w nocy to się śpi a nie wpier ... organizm ma czas na regenerację a nie na kolejne przetwarzanie jedzenia ... Póki nie potwierdzisz tego czym mądrym jak np. badaniami które gdzie zostały opublikowane to proszę ... nie wypowiadaj się juz ...

watpie, by ktos robil takie badanie. jak ty masz taka wiedze, to podaj swoje zrodla.

wiadomo, ze w nocy organizm sie regeneruje, jak sam napisales. tylko potem juz pleciesz. jak ma sie regenerowac, jesli nie ma do tego materialu? wlasnie w czasie snu budowane/naprawiane sa miesnie, zachodzi wzrost (u dzieci np). jesli nie dostarczysz organizmowi budulca - to zmarnowales czas na trening. przed snem trzeba naladowac sie bialkiem i troche tluszczy, co najwyzej mozna wegle ograniczyc, jesli sie chce tracic wage.
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmniejszyć ilość tłuszczu

Tau ... proszę jakie nowości żywieniowe ... może czymś być potwierdził a nie tylko słowa ? Bo takich głupot to ja dawno nie słyszałem ... w nocy to się śpi a nie wpier ... organizm ma czas na regenerację a nie na kolejne przetwarzanie jedzenia ... Póki nie potwierdzisz tego czym mądrym jak np. badaniami które gdzie zostały opublikowane to proszę ... nie wypowiadaj się juz ...


To moze ty podaj artykuly na temat nie jedzenia przed snem - bo to jest taki urban myth ktory kazdy powtarza bez sensu a nie ma pojecia skad to sie wzielo.

"A 1997 review article summarizing the results of past research concluded that meal frequency — whether during the day or at night — had no clear effect on body weight. That is, people who chose to eat frequently, regardless of the time of day, had no higher rate of obesity than those who ate fewer large meals.


In a study of more than 2,000 middle-aged men and women, 9% of women and 7.4% of men described "getting up at night to eat." Overall, there was no difference in weight gain between those who did and those who did not.


A trial from January 2005 found that eating late at night was not associated with weight gain even among people with "night eating syndrome"


Nastepne:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



"Breakfast like a king, lunch like a prince, dinner like a pauper' -
is there any truth to this?

"It's the total
energy you eat throughout the day that's important. You can eat all
your daily kilojoules after 6pm, and you won't gain any more weight
than if you ate it earlier in the day. Weight gain occurs when you
consume more energy than you expend."


Kolejne:

"American Journal of Epidemiology: Association between Eating Patterns
and Obesity in a Free-living US Adult Population

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



"The purpose of this study was to determine whether meal ingestion
pattern [large morning meals (AM) vs. large evening meals (PM)]
affects changes in body weight, body composition or energy utilization
during weight loss. Ten women completed a metabolic ward study of 3-wk
weight stabilization followed by 12 wk of weight loss with a
moderately energy restricted diet [mean energy intake ± SD = 107 ± 6
kJ/(kg·d)] and regular exercise. The weight loss phase was divided
into two 6-wk periods. During period 1, 70% of daily energy intake was
taken as two meals in the AM (n = 4) or in the PM (n = 6). Subjects
crossed over to the alternate meal time in period 2. Both weight loss
and fat-free mass loss were greater with the AM than the PM meal
pattern: 3.90 ± 0.19 vs. 3.27 ± 0.26 kg/6 wk, P < 0.05, and 1.28 ±
0.14 vs. 0.25 ± 0.16 kg/6 wk, P < 0.001, respectively. Change in fat
mass and loss of body energy were affected by order of meal pattern
ingestion. The PM pattern resulted in greater loss of fat mass in
period 1 (P < 0.01) but not in period 2. Likewise, resting
mid-afternoon fat oxidation rate was higher with the PM pattern in
period 1 (P < 0.05) but not in period 2, corresponding with the fat
mass changes. To conclude, ingestion of larger AM meals resulted in
slightly greater weight loss, but ingestion of larger PM meals
resulted in better maintenance of fat-free mass. Thus, incorporation
of larger PM meals in a weight loss regimen may be important in
minimizing the loss of fat-free mass."


I nastepne:

"The Journal of Nutrition: Weight Loss is Greater with Consumption of
Large Morning Meals and Fat-Free Mass Is Preserved with Large Evening
Meals in Women on a Controlled Weight Reduction Regimen

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]"


A tu artykul z Flexa

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

"You can improve your bodybuilding regimen greatly by making your nights less catabolic. Doing that, you'll be better able to retain the muscle tissue you've worked so hard to build. Implementing a solid nutrition program for before, during and after sleep can be one of the best ways to see dramatic improvements in your physique."

A teraz stfu i nie pierdol wiecej.
  • 0

budo_cinoslaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmniejszyć ilość tłuszczu
novocaine -> Budulec przechowywany jest w różnej postaci w organizmie, przecież nie jest tak że to co zjemy to wszystko idzie do kibla, tylko wiąże się to w różnej postaci a następnie w nocy zachodzą różne reakcje rozkładu tych związków i budowy mięśni

Tau -> no i to rozumiem, jeżeli pewne rzeczy są "obalane" to zawsze trzeba to umieć obronić, jedzenie na noc a po treningu w celu dobrego materiału budulcowego to jak najbardziej słyszałem, ale żeby w nocy zaburzać działanie organizmu poprzez jedzenie to już inna sprawa, nawet na studiach mówione było u nas inaczej, no ale to też inna kwestia, choć wspominane jest tam o regularnym żywieniu w nocy, czyli po pewnym czasie takiej nocnej diety soki trawienne wiedzą kiedy mają się wytwarzać, temat dziwny, zresztą jak cała fizjologia człowieka, muszę dokładnie obczaić te artykuły i wtedy wprowadzę zamęt na zajęciach :)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024