Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dawkowanie kreatyny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Dawkowanie kreatyny
Witam, przejrzałem mnóstwo tematów i for o tym jak dawkować kreatynę? Widziałem najróżniejsze wersje... Jak to w końcu jest? Moje gabaryty to 172 cm wzrostu i 52 kg wagi. Czy ja też mam brać zalecane 10g na dobę? Czy w dni nie treningowe brać tyle samo co w dni treningowe? Czy drugą dawkę brać przed czy po treningu?

Dziwi mnie, że mi 50 kilogramowemu chudzielcowi przypadałaby taka sama dawka jak osobie ważącej np 100 kg... Jak to w końcu do ćwieka pana jest?

Pozdrawiam
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Dawkowanie kreatyny
A nie masz informacji na etykiecie ile brać do masy ciała?

Poszukaj produktu gdzie to będzie.


Swoją drogą, na co Ci to potrzebne zważając na twój nick? Chcesz rozszerzyć zasięg na całe woj? :wink:
  • 0

budo_pogromca z lbn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 588 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dawkowanie kreatyny
Ale ja chcę monohydrat, a z tego co mi wiadomo monohydrat każdej firmy jest jednakowy, a więc instrukcja na opakowaniu to kolejna "wskazówka".

Może w końcu i całą Polskę obejmę :) .

Pozdrawiam
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Dawkowanie kreatyny
Ja bym zaufał producentowi.

To jego środek, on zna stężenie.

On odpowiada za ew skutki.
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Dawkowanie kreatyny
2x5g
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dawkowanie kreatyny
Monohydrat

5g na 20 kg masy ciała jeśli chodzi o suplementacje dobową ... najlepiej połączyć z glukozą gdzie na 5g kreatyny 20g glukozy

Równe odstępy czasu ... w przypadku suplementacji 2x dziennie to rano na czczo i po treningu
  • 0

budo_ls.skowron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Dawkowanie kreatyny

Monohydrat

5g na 20 kg masy ciała jeśli chodzi o suplementacje dobową ... najlepiej połączyć z glukozą gdzie na 5g kreatyny 20g glukozy

Równe odstępy czasu ... w przypadku suplementacji 2x dziennie to rano na czczo i po treningu


Masz na myśli, że np dla faceta 100kg 25g kreatyny na dobę? To chyba raczej na fazie ładowania. IMO 2x5g jest optymalnie, no może do 15g dziennie dla wielkich chłopów.

Co do łączenia z glukozą - zdania podzielone. Obecnie chyba odchodzi się od tego założenia - korzyści niewielkie, a zawsze to XX g cukru więcej :wink:


PZDR
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dawkowanie kreatyny
Tak ... na fazie ładowania ... nie dopisałem ...

5-7 dni 5g na 20kg masy [można sobie rozłożyć na porcje po 5g]

Później zejść do 10 g na dobe ...

Z tym ładowaniem jest różnie - zdania są podzielone ... jedni robią z ładowaniem inni bez ...

Z cukrem jest różnie zależy od diety jaka mamy ... po treningu taka ilość glukozy zostanie bardzo szybko wchłoniona na rzecz wyrównania poziomu glikogenu więc nie musimy się tego obawiać ...

... inaczej jest z przyjmowaniem rano choć też taka ilość cukru będzie bez problemu spalona przez cały dzień funkcjonowania i w sumie też nie należy się tego bać ... osoby trzymające konkretną dietę wliczą sobie oczywiście te węglowodany do swojego dziennego bilansu

Nie powinno się od tego odchodzić gdyż usprawnia to wchłanianie kreatyny ... debatowaliśmy nawet o tym ostatnio na zajęciach instruktorskich ...
  • 0

budo_ls.skowron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Dawkowanie kreatyny

Tak ... na fazie ładowania ... nie dopisałem ...

5-7 dni 5g na 20kg masy [można sobie rozłożyć na porcje po 5g]

Później zejść do 10 g na dobe ...

Z tym ładowaniem jest różnie - zdania są podzielone ... jedni robią z ładowaniem inni bez ...


Ja np robiłem bez. Badania wykazują, że przy dużych dawkach kreatyny większość i tak jest wydalana z moczem (bodajże przy 30g dziennie coś ponad 60%). Dodatkowo przyjmowanie mniejszych porcji krety wydłuża czas jej gromadzenia i szczytowego wchłaniania.


Z cukrem jest różnie zależy od diety jaka mamy ... po treningu taka ilość glukozy zostanie bardzo szybko wchłoniona na rzecz wyrównania poziomu glikogenu więc nie musimy się tego obawiać ...

... inaczej jest z przyjmowaniem rano choć też taka ilość cukru będzie bez problemu spalona przez cały dzień funkcjonowania i w sumie też nie należy się tego bać ... osoby trzymające konkretną dietę wliczą sobie oczywiście te węglowodany do swojego dziennego bilansu

Nie powinno się od tego odchodzić gdyż usprawnia to wchłanianie kreatyny ... debatowaliśmy nawet o tym ostatnio na zajęciach instruktorskich ...


Jasne, zgoda, ale zostańmy przy tej fazie nasycenia i 100kg facecie jako przykładzie. Pisałeś o proporcji kreatyny do glukozy 5:20. Przy 25g kreatyny na dobę daje nam to już 100g cukru. Fakt, że potreningowo się ona szybko wchłonie jednak mimo to jest to już wyraźny dodatek kcal. Więc jak pisałeś - zależy jak mocno trzyma się reżimu dietetycznego. Nie polecam glukozy osobom z tendencją do odkładanie tkanki tłuszczowej - innym nie zaszkodzi :wink:


PZDR
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024