Skocz do zawartości


Zdjęcie

dzey - redukcja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

dzey - redukcja
no to tak jak obiecywalem w knajpie wstepna rozpiska diety, supli i treningow

cel:
redukcja ok 10kg (100kg->90kg przy 187cm) + zmiana obwodow ciala

dieta:
w pierwszej kolumnie posilki, w drugiej suple, ostatnia to kalorie
na dole BMR i orientacyjne kcal z treningow SW (bjj)

Dołączona grafika

treningi:
pon/sro/piat/sob - bjj
wto/czw - silowka w domu (kettlebell, hantle, gumy) -> nie mam tego jeszcze rozpisanego
niedz - odpoczynek


btw - novo pewnie bedzie wiedzial na czym sie wzorowalem z ta rozpiska :wink:
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: dzey - redukcja
wyglada dobrze ;)
ja bym przy redukcji tylko wegle obcial i zszedl <3000kcal
  • 0

budo_partyzant
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1872 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska Zachodnia

Napisano Ponad rok temu

Re: dzey - redukcja
do redukcji te węgle po treningu nie za bardzo... no i suple... sporo ich i kosztownie to wyjdzie :) i to HMB... nie wiem jak u was, ale mnie to w ogóle nic a nic nie brało. jak dla mnie dorogie placebo.
  • 0

budo_ls.skowron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: dzey - redukcja

do redukcji te węgle po treningu nie za bardzo


8O

Akurat posiłki okołotreningowe jak najbardziej powinny zawierać węgle, nawet na redukcji. Nie jest konieczne schodzenie z węglami do absolutnego minimum.


Co do HMB to się zgadzam - shit. BCAA za to jak najbardziej się przyda. Skoro już kupujesz suple to zastanów się może nad spalaczem (w zależności ile fatu do cięcia jest).


PZDR
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: dzey - redukcja
suple juz mam i akurat kasa na nie to nie problem - wiekszym problemem bylo rozpisanie co i ile jest potrzebne (przy 100kg i takich a nie innych treningach)

co do hmb - sproboje a potem odstawie i zobaczymy - z tego co gadalem z ludzmi i czytalem w necie, w pierwszej fazie treningow (jak zaczynasz / zmieniasz na cos innego) moze miec pozytywny efekt przez pierwsze 5-6tyg, i tyle wlasnie mam zamiar je lykac

co do wegli - mam je praktycznie tylko na sniadanie a potem po treningu - w koncu obojetne czego bym nie jadl po treningu to i tak pojdzie mi w glikogen, wiec lepiej zjesc wegle niz bialko

co do 3000kcal - tu wlasnie mam problem, bo teoretycznie wychodzi ze bede jadl wiecej niz spalal (0-200kcal), ale za bardzo nie ma na czym ciac zeby nie stracic energii, wiec musze jeszcze pomyslec.. do tego np rozpuszczanie oat'sow i whey protein w tym zestawieniu jest na bazie wody (0kcal) a nie np mleka (120kcal na szklanke)..

co do fatu - no to jest jakies 10kg czystego tluszczu do spalenia, czyli teoretycznie 80tys kcal :)

no i jak pisalem wyzej - musze sobie rozpisac co chce robic w te dwa dni silowki w domu, co troche ogranicza ilosc przyrzadow, do tych bardzo podstawowych i lzejszych (np nie mam sztangi ani zadnego pojedynczego hantla wiekszego niz 18kg)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: dzey - redukcja

co do wegli - mam je praktycznie tylko na sniadanie a potem po treningu - w koncu obojetne czego bym nie jadl po treningu to i tak pojdzie mi w glikogen, wiec lepiej zjesc wegle niz bialko

??
sniadanie - oats, 300kcal z wegli

pozniej - ciagle przed treningiem - 3 razy ryz, 950kcal! przed treningiem.

na pewno mowimy o tym samym planie? ;)
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: dzey - redukcja
dobra - ale cos musze jesc, wiec jesli nie ryzem, to czym mam zapchac zoladek?
nie moge leciec caly dzien na czystym miesie, rybach i suplach na wodzie..

choc moze rzeczywiscie jeden z tych posilkow orznac z ryzu i zamiast tego wrzucic wiecej warzyw -> strace wtedy te nadmiarowe 300kcal..
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: dzey - redukcja
Dzey, te 3x40g białka, to są porcje jakie będziesz przyjmował czy zawartość białka w porcji?
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: dzey - redukcja
porcja - a biore 'whey protein isolate' olimpa, czyli z 40g prochu wychodzi jakies 35g bialka
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: dzey - redukcja

dobra - ale cos musze jesc, wiec jesli nie ryzem, to czym mam zapchac zoladek?
nie moge leciec caly dzien na czystym miesie, rybach i suplach na wodzie..

choc moze rzeczywiscie jeden z tych posilkow orznac z ryzu i zamiast tego wrzucic wiecej warzyw -> strace wtedy te nadmiarowe 300kcal..

wiecej warzyw i orzechy! za malo tluszczu masz w tej diecie.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: dzey - redukcja
Pomyślałeś o tym, żeby dołożyc zamiast tego. np ryżu 2-3x dziennie jakieś owoce w małej ilości, żeby pobudzić metabolizm większą ilością posiłków. Jak pracujesz, to nie możesz jeść bardzo często małych posiłków, a takie np. mandarynki w środku dnia to można łatwo sobie obrać w pracy i kilka zjeść (od razu poczęstujesz koleżankę ;) ).

Jak nie to zamiast makaronu/ryżu do obiadu jest bardzo dobra sałatka: białka jajek, tuczyk, trochę kukurydzy, jogurt, żeby się trzymało kupy, opcjonalnie oliwa. Do tego indyk czy co tam :)

Albo wogóle do śniadania/2'giego śniadania kromka rozowca z oliwą.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: dzey - redukcja
o wlasnie, jajek nie masz, najlepszego zrodla bialka.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: dzey - redukcja
dzieki - pomysle i przede wszystkim policze jak to pozmieniac
bo rzeczywiscie mam mala obawe ze o ile na kartce wyglada to fajnie, o tyle w praktyce moze byc czasami ciezko trzymac sie takiego planu, jako ze pracuje zawodowo 9-17 i czasami sie po prostu nie da trzymac harmonogramu..
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dzey - redukcja
twoj plan nie jest straszny, zrzucic dziesiec kilo, zaleznie oczywiscie od tempa zrzucania, jest do zrobienia, gorzej jak zwykle z utrzymaniem wagi. mi sie miedzy polowa lutego a czerwcem udalo neicale 10 zrzucic, pozniej mala kontuzja (hehe, standardowo,ael tym razem nei na silce :P ) i znow niemal wrocilem do starej wagi.

low carb jest ciezka. bez odpowiedniego rezimu, duzej ilosci warzyw itd czasem ciezko jest w ogole zjesc wystarczajaco duzo kalorii. ja czasem mialem z tym problemy przyznam, po prostu po jakims czasie tracilem apetyt i jak nie bylo ryby po greku czy kurczaka w lodowce to na caly pojedynczy posilek bralem jeden serek wiejski, jakies 300 kalorii ;)
co do zapychania to warzywa, tak jak mowil novo.
moze warto pomyslec do ostatniego posilku o lyzce oliwy. o czyms takim jak roznorodnosc chyba nie musze wspominac, chyba ze masz to szczescie ze masz zelazna wole i nie masz problemow z ograniczaniem jedzenia, ja niestety kocham zrec (bo czest ociezko to nazwac jedzeniem) i bez roznorodnosci albo jem kategorycznie za malo kalorii albo kategorycznie za duzo.

sporo suplementow na poczatek, ale to twoja decyzja. ich dobor mnie nieco rowniez dziwi, ale chyba nie czas i nie miejsce.
zycze powodzenia i osiagniecia i najwazniejsze utrzymania rezultatow. powodzenia!
B.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: dzey - redukcja

ich dobor mnie nieco rowniez dziwi, ale chyba nie czas i nie miejsce.

pisz pisz - po to wlasnie tu wrzucilem ta rozpiske zeby podyskutowac
  • 0

budo_ls.skowron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: dzey - redukcja
Zgadzam się z przedmówcami - DUŻO warzyw. Bardzo dużo. Na dobrą sprawę możesz do jakiegoś kuraka zjadać tyle warzyw, aż Ci uszami wyjdzie, a i tak dużo węgli się z tego nie zbierze.

Tak jak Novo - nie zapominaj o jajkach.

Od siebie dodam byś uważał na tuńczyka - sporo metali ciężkich, innego syfu. Od czasu do czasu tak, ale nie codziennie.

Jednym słowem - duża różnorodność, uwzględniaj w diecie jak najwięcej produktow.


low carb jest ciezka. bez odpowiedniego rezimu, duzej ilosci warzyw itd czasem ciezko jest w ogole zjesc wystarczajaco duzo kalorii.


Ciężko? Trochę oliwy, trochę orzechów i już masz + XXX kcal.



Taka mała prywata - ja ostatnio z różnych przyczyn odszedłem od typowego schematu kilku posiłków dziennie. Obecnie zjadam 3 dość solidne (śniadanie, obiad, kolacja), a w międzyczasie jak tylko mogę podjadam malutkie porcje warzyw, owoców, orzechów (dosłownie po kawałku jabłka, kilku orzechach na raz itp). I wiecie co? Jestem zajebiście zadowolony z efektów. Metabolizm przyśpieszył, moc na treningach jest, nie jestem uwiązany do jedzenia co te 3-4 godziny co bywało męczące. Waga leci nieźle całkiem nieźle, chociaż było z czego zrzucać (ze względu na kontuzje miałem prawie 2 letnią przerwę od aktywności fizycznej, a bęben rósł i rósł :wink: ).


PZDR
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: dzey - redukcja

ich dobor mnie nieco rowniez dziwi, ale chyba nie czas i nie miejsce.

pisz pisz - po to wlasnie tu wrzucilem ta rozpiske zeby podyskutowac

przede wszytkim zanim zabierzesz się za stosowanie diety, to ułóż ją sobie na cały miesiąc np. dieta na tydzień-dwa tygodnie, każdy dzień inny skład posiłków, chyba że masz coś co uwielbiasz jeść i pasuje do tej diety (ja tak mam z piersiami kurczaka i jajkami, moge zjeść każdą ilość codziennie, 365 dni w roku.

Pomyśl co lubisz jeść i jak to się wpasuje w Twoją dietę. Jest to możliwe z każdym produktem, bo nawet piwo co kilka dni, albo troche wina będzie miało kożystny wpływ na organizm. Lepiej zrobić sobie dietę mniej restrykcyjną jeśli chodzi o składniki, ale bardziej restrykcyjną jeśli chodzi o jej przestrzeganie.
Ja stosowałem stałą dietę przez trzy lata (po prostu, żeby trzymać wagę), ale nie lubiałem jej. Skutkiem tego było to, że kiedy przestałem jej przestrzegać przytyłem 20kg w 1.5 roku. Teraz znowu staram się wrócić do formy i jakoś mi to idzie, ale jest ciężko :(
Także napisz co lubisz jeść, postaramy się to wsadzić gdzieś w Twoją rozpiskę. Poza tym każdy z nas ma chyba jakąś potrawę, która jest zdrowa/smaczna i można się z innymi nią podzielić, dla kożyści wszystkich.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: dzey - redukcja
lubie mieso w kazdej postaci, ryz, kasza, ryby sa OK, za to jak sie okazalo bez ziemniakow i makaronow potrafie bez problemu zyc.. generalnie jem wszystko i nie mam jakis specjalnych preferencji ze jedna grupa zywnosci jest fuj, a inna moge jesc caly rok.. dlatego wlasnie kazdy luzny pomysl tu rzucony jest dobry :)

co do rozpiski calego miesiaca - na poczatek wystartuje z tygodniowa rozpiska i przez pierwsze 2-4 tyg bede sie jej trzymal, a potem ew zaczne modyfikacje - nie sadze zeby az tak mi sie strasznie znudzilo to zarcie zebym musial je zmieniac codziennie na inne - szczegolnie ze lista produktow ktore nalezy jesc (+ich wartosc kaloryczna) jest dosc dokladna wiec latwo szukac zamiennikow - bardziej martwi mnie brak sosow do tego zarcia, wiec bede musial sie zaopatrzec w wiecej przypraw ;) no i druga rzecz to trzymanie sie tego podczas choroby/kontuzji.. zobaczymy w praniu
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: dzey - redukcja

low carb jest ciezka. bez odpowiedniego rezimu, duzej ilosci warzyw itd czasem ciezko jest w ogole zjesc wystarczajaco duzo kalorii.


Ciężko? Trochę oliwy, trochę orzechów i już masz + XXX kcal.

dokladnie. to low fat jest ciezkie, bo ciagle chodzi sie glodnym.
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dzey - redukcja
nigdy nie stosowalem low fat wiec nie mam zdania :)
a na lowcarbach tez czesto glodny lazilem, tylko serek wiejski niesmiertelny mogl mi wylaczyc apetyt czasem :)

co do suplementow: bialko rzecz oczywista.
karnityne chyba widzialem, jej skutecznosc jest mocno watpliwa i do tego stosunek jakosci do ceny tez nigdy nie zyskal uznania w miejscach w ktorych czytalem o tym srodku
. hmb jako cos pomagajacego spalic tez chyba sredni sens, tez sa bardzo mieszane opinie na temat specyfiku. lepiej bcaa jako oslona miesni i bonus w regeneracji. zamiast, albo raczej jako dodatek do green tea bym dorzucil kofeine, a spalacze pod koniec, ostatni miesiac dwa redukcji. gren tea ma tyle dobrego ze sporo antyoksydantow, co sie moze przydac przy wywalaniu tluszczu.

koniecznie, koniecznie dorzucil bym raz w tygodniu hiit (interwaly w wielkim uproszczeniu, na necie pod tym haslem znajdziesz tysiac stron z info). Bardzo pomagaja rozbudzic maszyne i wrzucic na wyzsze obroty ;)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024