Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najbardziej kozacka akcja jakiej byliscie swiadkami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
238 odpowiedzi w tym temacie

budo_maro92
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mroźnej północy

Napisano Ponad rok temu

Re: Najbardziej kozacka akcja jakiej byliscie swiadkami

Tym drugim postem zapewne zaskarbiles sobie sympatie wymienionych w nim osob :D


a i owszem :)
nie wiem jak wy ale ja dalej uwazam ze ktos se jaja robi... moze i bym tak nie myslal ale te stwierdzenie "to swiadczy o moim geniuszu" (czy jakos tak) mnie w tym przekokaniu utwierza :wink: jesli sie myle sprowadzcie mnie na dobra droge mocy :)
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najbardziej kozacka akcja jakiej byliscie swiadkami
Pamiętacie moją historyjke ??

W tą sobote mam kolejne zdjęcia na Brzeskiej na Pradze :)
  • 0

budo_dime
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najbardziej kozacka akcja jakiej byliscie swiadkami
jakby co to powiedz, że znasz rzozia.
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najbardziej kozacka akcja jakiej byliscie swiadkami
Albo Pinokia :)

Heh chyba się nie będą wkurzac jak im troche pobiegam po dachach ... :P
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najbardziej kozacka akcja jakiej byliscie swiadkami
na Twoim miejscu uważałbym raczej na co innego... w tamtej okolicy dachy są lichej jakości :?

:)
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najbardziej kozacka akcja jakiej byliscie swiadkami
Ekipa techniczna specjalnie je remontuje pod zdjęcia także hehe nie obawiam się tego ... prędzej rekacji mieszkańców ...
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Najbardziej kozacka akcja jakiej byliscie swiadkami

Ja nie z Warszawy, proszę o wytłumaczenie :wink: Praga to taki Bronx?

a ja slyszalem ze to w mokotowie sie najwiecej "dzieje", czy jkais wawiak moze potierdzic/ zaprzeczyc?
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Najbardziej kozacka akcja jakiej byliscie swiadkami
w kazdej dzielnicy sa miejsca bardziej i mniej niebezpieczne - natomiast praga jest do tej pory odbierana za ta gorsza czesc warszawy bo dawniej bylo tam bardzo niebezpiecznie - biedne kamienice ("studnie") i mieszkajace w nich osoby raczej z dolow spolecznych.. teraz jest lepiej ale nadal nie jest to np zielony, bezpieczny zoliborz.. poza tym biznes jest ulokowany w centrum (lewa strona wisly) - a to wlasnie biznes powoduje ze dany rejon staje sie bardziej bezpieczny i ekskluzywny.. zamiast tego jest tam np stadion XX'lecia z ruskimi i chinczykami ;)

poza tym historycznie istnial nawet podzial na warszawe (lewa strona wisly) i prage (prawa strona wisly) - to tez sporo mowi o postrzeganiu tego miejsca..
  • 0

budo_desp
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najbardziej kozacka akcja jakiej byliscie swiadkami

filmik jest kozak.
karatego kopnal w glowe a urwalo sie ucho od siatki. nie dosc ze kozak to jeszcze magik :)
pzdr

Zarejestrowałem się specjalnie, aby napisać, że popłakałem się ze śmiechu czytając ten komentarz. :lol:

Szkoda tylko, że strona z filmikiem już nie działa. Czy mógłby ktoś go ponownie opublikować?
  • 0

budo_yaro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Najbardziej kozacka akcja jakiej byliscie swiadkami
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_ambull
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 782 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najbardziej kozacka akcja jakiej byliscie swiadkami
Dzey chyba dawno na zolibozu nie byles.... to juz nie czasy zielonego zoliborza i karuzeli na bielanach, jak padla huta to stracilo tam robote wiele osob i przestalo byc kolorowo.

Mi sie wydaje ze na grochowie (poludnie) i targowku (polnoc) jest najwiecej brauniazy i pijakow
  • 0

budo_grzebyk90
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Najbardziej kozacka akcja jakiej byliscie swiadkami

filmik jest kozak.
karatego kopnal w glowe a urwalo sie ucho od siatki. nie dosc ze kozak to jeszcze magik :)
pzdr

Zarejestrowałem się specjalnie, aby napisać, że popłakałem się ze śmiechu czytając ten komentarz. :lol:

Szkoda tylko, że strona z filmikiem już nie działa. Czy mógłby ktoś go ponownie opublikować?


Ja powiem więcej:P
Oba ucha od siatki sie urwały :lol:
Jestem ciekaw o co poszło i co było dalej:P:P:P
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najbardziej kozacka akcja jakiej byliscie swiadkami
Rozeszli sie o krótkiej gadce ...

Co do wspomnianych przeze mnie zdjęć na Pradze : było całkiem w porządku, jakies tam zaczepki słowne i robienie obory w sensie specjalnych krzyków podczas zdjęc ale ogólnie w porządku - tylko pod oknami i balkonami trzeba było uważać bo czasem leciały jakies pety czy flegma ... a tak pozatym to ok ... jak zwykle entuzjazm wywołany ekipa filmową ... ale i tak za żadne skarby nie chciał bym tam mieszkać ...
  • 0

budo_matteo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MMA POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Najbardziej kozacka akcja jakiej byliscie swiadkami
Ostatnio robiłem zdjęcia reportażowe, oraz „setki” z młodzieńcami na Brzeskiej dla jednej z polskich TV. Muszę przyznać, że to co usłyszałem od 7-10 latków zamieszkujących te rejony dało mi wiele do myślenia… o jajkach z okien czy epitetach pod adresem realizatorów wypowiedzianych przez czcigodne elity ów ulicy nie wspomnę. Brzeska i Ząbkowska to zapomniane przez Boga rejony Warszawskiej Pragi. Zanim pojawiłem się z kamerą w tych okolicach, myślałem, że takie rzeczy dzieją się tylko w filmach. Jednak prawdą jest, że stara Praga to swoiste miasto w mieście rządzące się własnymi prawami. Tu prawo się kończy a zaczyna frywolny kodeks ulicy.
  • 0

budo_sajan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Najbardziej kozacka akcja jakiej byliscie swiadkami
Sin City :)
  • 0

budo_dran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Najbardziej kozacka akcja jakiej byliscie swiadkami
Matteo moglbys nieco rozwinac? Chetnie bym sie dowiedzial czegos wiecej :)
  • 0

budo_matteo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:MMA POLSKA
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Najbardziej kozacka akcja jakiej byliscie swiadkami
Pod koniec XIX i na początku XX w.
Brzeska otrzymała szeregową zabudowę kamienic połączonych wieloma podwórkami. Ich właścicielami byli w większości Żydzi. Kamienice posiadały drewniane klatki schodowe i zamieszkiwane były w większości przez kolejarzy, robotników fabrycznych, dorożkarzy. Ci ostatni zwani potocznie "sałatą" stali się wizytówką ulicy.
Zamieszkanie na Brzeskiej wyżej wymienionych grup zawodowych było ściśle związane z bliskością dworców: Terespolskiego i Petresburskiego, oraz dużych zakładów przemysłowych: "Drucianki", Fabryki Oczyszczania Spirytusu, Stalowni i innych. Duże znaczenie miało tu także włączenie do Pragi terenów Szmulowizny, Targówka, Nowej Pragi, Kamionka.
Ulica Brzeska, poza skupiskiem starych, pamiętających początek wieku kamienic, to jedno z ostatnich miejsc gdzie zachował się klimat dawnej Warszawy.
Brzeska, od zawsze rozpięta pomiędzy dwoma dworcami, przylepiona do Bazaru Różyckiego, żyje w symbiozie z nimi. Tu - jak za czasów zaborów - spotyka się rozmowy prowadzone w dwóch językach: polskim i rosyjskim.Tu, na zapleczu Targowej, załatwiane są różne, niekoniecznie legalne interesy.
Polityka gospodarowania mieszkaniami, przesiedlane tu po wojnie rodziny eksmitowane z innych dzielnic i cała masa tzw. "dzikich lokatorów" - to główny powód ukształtowania obecnego negatywnego wizerunku ulicy. Nie jest to jednak wina ulicy jako takiej, lecz powojennych urzędniczych decyzji, które utworzyły tu z czasem, jak i w innych miejscach na Pradze, skupisko ludzi z tzw. marginesu społecznego.
Domy pozbawione jakichkolwiek remontów skazywano na powolną zagładę. Skuwano do gołych cegieł tynki i dekoracje fasad, zrywano balkony. Kreowano w ten sposób Pragę na miejsce związane z wszelkiego rodzaju marginesem społecznym i zacofaniem i tak jest postrzegana Brzeska - jako siedlisko osób z marginesu społecznego.
Gdy ok. 2 tygodni temu wybrałem się tam na reportaż interesowały mnie w szczególności osoby w wieku 7-20 lat, oraz to w jaki sposób spędzają tam wolny czas. Gdy tylko pojawiłem się z kamerą na Brzeskiej ok. 13:00 w ciągu kilku sekund zrozumiałem, że jestem tam obcy, a lokatorzy pobliskich kamienic przyglądali mi się uważnie z głębi podwórek i okien przysłoniętych szmatkami. Gdy postanowiłem wejść w tzw. „bramy” prowadzące w głąb zabudowań poczułem się jak bym wszedł do innego świata.. Sin City wspomniane przez kolegę to dobre określenie  Dzieci „bawiące się” w swoim „klubie” – jak się okazało nazywają tak grożącą zawaleniem piwnicę zabitą dechami w mrokach której piją i palą różne ciekawe i mniej ciekawe rzeczy.. mini oddziały „młodzieńców” po ok. 17-23lata stojące w grupach ok. 10-15os pijąc piwo obserwowali uważnie każdy mój ruch od czasu do czasu posyłając ciekawe epitety oraz sugerując, że mam wracać skąd przyszedłem. Dodam że większość zdjęć robiłem udając, że interesuje mnie coś zupełnie innego, starałem się nie nawiązywać kontaktu wzrokowego ani zbyt nachalnie nie filmować mieszkańców..
Gdy zainteresowałem się dzieciakami na sąsiednim podwórku, które w najlepsze bawiły się na trzepaku za moimi plecami w którejś z kamienic rozległ się przeraźliwy krzyk jakiejś kobiety a po chwili na podwórko z okna wyleciały jakieś rupiecie. Jak się okazało były wycelowane w moją głowę wraz z jajkami i kamieniami które co jakiś czas posyłał w moją stronę ktoś z górnych okien. Złapałem sprzęt i schowałem się pod jakieś zadaszenie by uchronić się przed atakami z góry :) Wcześniej wspomniane dzieci z trzepaka okazały się bardzo kontaktowe i chętnie rozmawiały o atrakcjach tego miejsca. Dowiedziałem się o mixach o narkotycznym działaniu, o tym jak jedną dziewczynę kilka godzin wcześniej z przed jej domu porwał własny ojciec, który po tym jak skatował matkę ukrywa się przed policją. W tym momencie podszedł do mnie kwadratowy brat jednej z rozmówczyń i powiedział, coś w stylu „ Się tak pan ni interesuj wszystkim bo ja jestem spokojny człowiek ale tu dla obcych bezpiecznie nie jest” ( w tym momencie w odległości ok. 3metrów od nas rozbiła się butelka która przyleciała nie wiadomo skąd). Pomyślałem że faktycznie lepiej zrobię jak się dyskretnie usunę z tego miejsca. Nagle zobaczyłem na jednym z placów spore zamieszanie. Grupki młodzieńców dopiły swoje piwa i zaczęły wraz z najmłodszymi …. Zbierać śmieci, łopatami i grabiami porządkować plac. Burmistrz zorganizował im akcję sprzątania i na uporządkowanym placu postanowił wybudować boisko. Niesamowite uczucie widząc jak wytatuowane osiłki całymi rodzinami (ok. 70os) przychodzą w jedno miejsce od wolontariuszy odbierają łopaty, rękawice i jak jedna rodzina działają wspólnie. Tworząc coś o co wspólnie będą dbali, czego będą pilnować i strzec.
Zrozumiałem, że to są normalne chłopaki którzy po prostu z braku kasy, wykształcenia i pomysłu na życie uciekają w patologie, przemoc, alkohol i narkotyki, a wystarczy dać im możliwość, dowartościować, pokazać, że i oni do czegoś mogą się przydać.
Pod koniec dnia przestali traktować mnie jak obcego cwaniaka z lepszej Warszawki, który w poszukiwaniu sensacji zapuścił się na Pragę.
:D
  • 0

budo_cheetah
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 869 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Najbardziej kozacka akcja jakiej byliscie swiadkami
... dokładnie. Choc i tak słowa nie ujmą tego do końca - najlepiej zobaczyć to na własne oczy.

Będąc tam w ostatnią sobote potwierdze iz wspomnaine boisko i plac zabaw juz stoją - dzieciaki [czasem nawet starsi] grają w piłe, inne bawią się na huśtawkach ... przyznam, ze jest to dobra akcja ze strony władz - przynajmniej częsciowo dzieciaki będą się zajmowały tym czym powinne w tym wieku. Wiadomi, że dzielnicy to nie zmini zawiele ale juz ejst krok do przodu ...
  • 0

budo_xciurekx
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najbardziej kozacka akcja jakiej byliscie swiadkami
akcja której byłem świadkiem miała miejsce na jakimś festynie miejskim 2 lata temu ziomek średniej postury wzrost 170-180wagowo max 80kg został zaczepiony przez jakiegoś dresika który chciał dość mocno przy kozaczyć przy kumplach "ofiara" ataku nim cokolwiek sie zaczęło chwyciła tamtego za łep i trzepnęła nim w latarnie nos zrobił sie płaski i koleś padł na ziemie zlany krwią zbiegowisko ludzi wszyscy sie ulotnili i typka zabrała karetka a najciekawsze działo sie kilkanaście min później jak ziomuś poszedł do baru po browarek i podbiło do niego 2 kolesi od tamtego typowe polskie karki pseudo kibola itp koleś widząc ze ma dośc znikome szanse na dzień dobry zatłukł większemu butelkę na łbie zaczął ciąć go tulipanem po łapach gdy jego kumpel probował wjechać dostał centralne pchniecie tulipanem w policzek i przeciągniecie w taki sposób ze policzek został odcięty i wisiał ładnie w dół typy oczywiście mieli dość mimo iz nie zadali ani jednego celnego trafienia, kilka faktów koleś nie ćwiczył nic po prostu dobra psycha wzięła górę typu siłka kibolka i kozaczenie mimo to nie byli przygotowani ze zwykły szaraczek w prosty sposób zamiast szczać w gaciach rzuci sie na 2 większych od siebie no i najsmutniejsze z tej historii ten ziomek co w obronie własnej dał nauczkę typowym karkom co tylko zaczepki szukają ma na chwile obecna list gończy wł ansie za tamtą akcje i ukrywa sie gdzieś za granicą a kolesie pocięci butelką z tego co sie orientuję zrezygnowali z swojego hobby zaczepiania ludzi na ulicach za byle co...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024