Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?
Technika to nie wszystko, są jeszcze tzw. warunki fizyczne i mają one niebagatelne znaczenie w starciu. Swoje "warunki fizyczne" można w zasadzie zwiększyć tylko siłownią (tak mi się wydaje bo przecież nie nabierze się wzrostu dzięki treningowi ani nie zwiększy długości nóg czy zasięgu ramion). Z kolei zły trening na siłowni może spowodować różnego rodzaju przykurcze i ograniczyć możliwości w walce.

Dlatego raz jeszcze podkreślam, że rozciąganie po przerzucaniu żelaza jest bardzo ważne.

Pozdrawiam
  • 0

budo_buaya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 200 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?
Witam!
Siłownia jest naprawde wazna-oczywiscie jako dodatek.Przeciez jesli wiczy sie chwytane to trzeba miec siłe na rzut(nie mówie tu o technice techniki).Jasne,mozna sie obyc bez siłowni,tylko po co jak ona daje naprawde dobre rezultaty.Sally pocwicz sobie ostro siłke i sw,pozniej odpusc siłke na ok 2tygodnie i zobaczysz co sie dzieje z Twoimi uderzeniami na worku.Naprawde daje to moc:)
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?
Sally, nie kompromituj się znowu z tymi poglądami z początków zeszłego stulecia :lol:
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?
To pytanie jest o to czy przeszkadza w SW, czy też o to czy pomaga w SW?

Jakkolwiek by nie było, spotkałem się z oboma stwierdzeniami. W niektórych SW mówią, że przeszkadza, zaś chyba w większości - że pomaga.
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?

Jeszcze coś, najwyraźniej Masz straszne kompleksy na punkcie osób które ćwiczą na siłowniach i stosują odżywki.


E tam kompleksy od razu. Zwykłe usprawiedliwianie własnego lenistwa :)

EDIT: A tak w ogóle, to rozumiem, że kategorie wagowe w sportach walki są tak dla jaj i walka z napakowanym 20kg cięższym przeciwnikiem to luzik, bo wystarczy technika, a on przecież będzie taaaaki wolny.... :lol:
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?
No ba codziennie na treningu rozwalam kolesi cięższych o 40 - 50 kg samą krystaliczną techniką i szybkością nie używając siły zupełnie jak w aikido :lol: :lol: :lol: :wink:
  • 0

budo_khunag
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2091 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska!
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?
Widzisz! Im więcej siły se wyrobią, tym więcej możesz przeciwko nim wykorzystać :)
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?
powiedz judokowi, albo zapaśnikowi ze siła nie jest ważna 8)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?
Ufff jzu mi sie argumenty konczyly :P ...Sally zaraz ogarne co napisales o tych impulach :D
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?
Biorac z grubsza działa to tak jak programowanie komputera, poprzez pewne okreslone ruchy programujesz pamięć mięsniowa do określonych czynnosci. Tak jak z kompem, wgrasz nie takiego softa co trzeba, system bedzie wisieć . Podobne zjawisko można zaobserwowac u dobrze zapowiadających się zawodników (mówię z własnej obserwacji) którzy zaczęli pakowac z nadzieją polepszenia wyników..i tak zakończyli swoją karierę na etapie który niestety był samym poczatkiem. (szkoda mi troche bo tak dobrze się zapowiadało i zdechło)


co to ma do szybkosci przewodzenia impulsow nerwowych??





Siłka nie nadaje się do walki poniewaz ćwiczac ruch mięśnia (czyli niejako programując je) musisz łączyć trening szybkościowy z technicznym a nie zastepowac go powolnymi, monotonnymi ruchami z dużym obciążeniem i bazującym na zupełnie innym typie ruchu niż ruch w czasie walki.


przeciez po przez budowe miesni stymulujesz wlukna szybkokurczliwe...czyli raczej skurcze sie nie spowalniaja...i mowa nie o treningu na samej silce tylko o SW+silka....gdzie szybkosc i technika na Sw jest trenowana






Natomiast sprint jest świetnym treningiem, którego celem jest zaprogramowanie naszego organizmu , poprzez symulację pewnych warunków jakie wystepują w czasie walki. Sprinty, czyli biegi z przyspieszeniami i nieregularnymi zmianami tempa pozwalają się naszemu organizmowi (wszystkim narzadom wewnętrznym) przyzwyczaić do sytuacji w której gwałtownie zmienia się tempo jeso pracy. Dlatego np. kondycji bez sprintów zrobić się nie da.
Zostaje jeszcze wytrzymałośc, trochę tu biegi pomagają ale ja cwiczy się przede wszystkim poprzez powtarzanie grubo ponad własne siły ruchów i technik z naturalnym obciążeniem (własnego ciała) lub bardzo niewielkim dodatkowym, tu chodzi o ilośc powtórzeń w czasie.



to po co sprinterzy trenuja na silce skoro ona spowalnia??....trenujac sprint sie przyspiesza i na silce tez mozna to wspomoc...wytrzymalosc na silce tez zrobisz spokojnie




Nigdzie w żadnym z tych etapów nie przyda się monotonnny, ruch polegający na regularnych spięciach pewnych grup mięsniowych, w sposób kompletnie nieprawidłowy, bo to nie chodzi o to że pracują te gupy mięśniowe, które myślicie że biorą udział w ruchach potrzebnych w SW tylko chodzi o to jak one pracują, jak znaczy - w jaki sposób: ruch pchający wykonywany w większości cwiczeń na siłce, nie tylko utrudnia ale wręcz uniemożliwia wykonywanie poprawnych uderzeń.
Zresztą kazdy kto zna trochę ulice, wie że przypakowanego rozwalić jest dużo łatwiej niż chudzielca (a juz najlepiej 'odzywkowego' bo ten juz wogóle rusza sie jak mucha w smole) właśnie z podanych wyżej powodów.


ale trenujac na silowni organizm ucy sie szybciej przewodzic impulsy do miesni takze nie spowalnia...traci sie moze troche techniki ale po to jest trening SW zeby tego uniknac....

fragment zaznaczony pogrubieniem skomentuje tak: O ZGROZO!!
  • 0

budo_batmanhq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 642 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?
Qrwa Sally ale ty jednak jesteś matoł :roll: .
Nie ma profesjonalnej SW bez siłowni . Przyjmij do wiadomości .
Twoje posty są ostatnio tragiczne ...
  • 0

budo_powerlifter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?
Ostatnio? Zawsze były i raczej będą tragiczne. Czytałem wiele głupot w sieci, ale to co on wyprawia to naprawdę poniżej krytyki. Założyłem konto, bo jeszcze ktoś mu uwierzy.

Z jednym tylko mogę się zgodzić- siłownia może zaszkodzić... ale pod warunkiem, że trenujemy wyłącznie w izolowany sposób (krzyżowanie linek wyciągu, modlitewnik, wznosy na barki...). To faktycznie nie da za wiele i może nam zaszkodzić. Jeśli natomiast robimy mądry program oparty o wiosłowanie, martwy ciąg, przysiad, wyciskanie leżąc - efekty mogą być tylko dobre. A jeśli oprzemy nasz trening o różne ćwiczenia dynamiczne - efekty mogą być super.

Notabene ruchy występujące w wielu ćwiczeń dynamicznych bardzo przypominają ruchy które występują w walce np. zarzut sztangi zdecydowanie pomoże w klinczu.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?
S.O.S odnośnie tego przewodzenia impulsów: nie ma czegos takiego jak przyspieszenie czy zwolnienie przewodzenia bo to jest stała prędkość niezalezna od cwiczeń, woli itp. Natomiast inna sprawa że szybkośc o której myślisz nie ma kompletnie nic wspólnego z szybkościa ruchów mięśniowych w walce, to rzecz z zupełnie innego poziomu. Szybkośc przewodzenia to pewna baza układu nerwowego związana z chemicznymi przemianami wewnatrz komórek,i nie nalezy jej mylić z 'szybkością' rozumianą potocznie, która zależy w większości od zupełnie innych czynników w tym od metodyki treningu.
(wiem ze czesto ludziom się mylą te dwie rzeczy, spotykam tez zabawne twierdzenia że jakoby szybkości wogóle nie ma sensu ćwiczyć bo i tak jest stała :) to akurat autorstwa jednego mgr AWF :wink: )

Natomiast co do reszty. Nie znam się na metodyce treningu siłowego , bo mnie to nigdy nie interesowało (mi się mięśnie same robią, siłę mam dużą jak na moją masę i przez głowę mi nie przeszło żeby jeszcze na siłce ładować).
Natomiast pisze to co widze: chodzi mi z grubsza o to że w moim poprzednim klubie kicka trener zabraniał siłowni zawodnikom i dzięki temu odnosili ono sukcesy na zawodach (ten trener znał perfekcyjnie technikę uderzeń rękami i umiał ją przekazać. tzn technicznie nauczyć tak żeby uderzenia miały maksymalną siłę).
Natomiast widze w innym klubie jak trener zaleca siłownie zawodnikom, którzy całkiem dobrze się zapowiadali, a po tym jak zaczeli ćwiczyć na tej siłowni, tracili wszystkie swoje umiejętności. Nie moge na to patrzeć jak z dobrych zawodnikow robią się pokraczne napakowane stwory. Ja lubie oglądac dobre walki a nie wielkie klaty i kobiece cycki u ledwo ruszających się facetów.
  • 0

budo_powerlifter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?
sally - jeśli się nie znasz to proszę nie wypowiadaj się z takim znastwem i pewnością... bo się przejedziesz. To, że jacyś trenerzy mają przesądy i uprzedzenia do siłowni to ich problem, nie mój. Mogę za to z całą stanowczością potwierdzić, że najlepsi na świecie zawodnicy spędzają dziesiątki godzin na siłowniach ćwicząc najróżniejszymi programami. Obejrzyj treningi mirka "crocopa" filipovica, shamrocka, "tanka" abbota, marka kerra czy "babalu". I powiedz mi czy to są wolne "klocki". Tak silnych i dynamicznych ludzi to nie spotkasz... Z polskiego podwórka radzę przyjrzeć się zawodnikom BJJ...
  • 0

budo_powerlifter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?
A to czy masz dużą siłę czy masę - to wrzuć tutaj swoje dane: waga ciała, wzrost i osiągi siłowe- wyciskanie leżąc, martwy ciąg, wiosłowanie, podrzut... Może się okazać, że jesteś cieniutki i daleko w tyle nawet za znacznie lżejszymi ludźmi. I nie muszę dodawać, że te parametry mają ogromne przełożenie na walkę...
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?

wyciskanie leżąc, martwy ciąg, wiosłowanie, podrzut...


chłopie ale ja nawet nie wiem co to jest :)

a ludzie których wymieniasz to zawodowcy, pisze wyraźnie przeciez ze to do nich to się nie odnosi. Siłownia przeszkadza bardzo w nauce walki, bo zaburza wykształcanie prawidłowych odruchów, u zawodowców nie zaburza bo oni już mają prawidłowo wykształcone odruchy. Im pomoże.
  • 0

budo_powerlifter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?
To się dowiedz i sprawdź...

A co do zawodowców to niestety tkwisz w grubym błędzie - w nauce nic nie zaszkodzi - zgadnij czemu w toku nauczania BJJ (i to zwłaszcza początkujących) robi się tyle "drążków", brzuszków, pompek, sprawli - a co poniektórzy trenerzy BJJ mówią: "jak nie robisz siłowni to siły nie będzie?".

Wyobraź sobie, że siłownia może idealnie współgrać z treningiem SW na każdym poziomie.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?

w nauce nic nie zaszkodzi - .

sam tkwisz w grubym błędzie :)

zgadnij czemu w toku nauczania BJJ (i to zwłaszcza początkujących) robi się tyle "drążków", brzuszków, pompek, ".[/b].

popieram wszelkie cwiczenia na naturalnym obciążeniu.
W kickboxingu robi ich się jeszcze więcej

Wyobraź sobie, że siłownia może idealnie współgrać z treningiem SW na każdym poziomie.

jakoś nie mogę...
  • 0

budo_powerlifter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?
haha - zresztą na tajskim też miałem trening obwodowy ... z ciężarami! Tak tak, na samym treningu thaiboxingu były stacje z ciężarami - oprócz worków.
  • 0

budo_powerlifter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?
Chłopie weź mnie nie dobijaj... "naturalne obciążenie i nienaturalne". Co powiesz na przysiady ze sztangą i przysiady z partnerem. Partner to takie samo obciążenie jak sztanga. To samo bieg z partnerem na plecach i bieg z innym ciężarem. To samo wyniesienie ciężaru wysoko zarzut - i wjazd w nogi i wyniesienie partnera.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024