Skocz do zawartości


Zdjęcie

poczatki..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

budo_kamilkrogulec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

poczatki..
Witam wszystkich dopiero zaczynam cwiczyc wiec chcialem sie poradzic..biegalem troche ale przeczytalem na tym forum ze bieganie nie jest za dobre jesli chodzi o sylwetke. wiec moje pytanie jakie cwiczenia wykonywac na poczatek zeby wyrzezbic sie niechce byc "pudzianem" chce miec tylko wysportowana sylwetke:) moja obecna waga to tak 77 kg wzrost 185 cm.



aha mam zamiar sobie kupic troche sprzetu i zrobic silownie co byscie mi radzili kupic zeby osaignac taki efekt jak napisalem wyzej?


wiem ze dieta jest bardzo wazna... jak ja ulozyc?




pozdrawiam kamil.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: poczatki..
A co konkretnie ćwiczysz?
  • 0

budo_00siem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SPARTA
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: poczatki..

Witam wszystkich dopiero zaczynam cwiczyc wiec chcialem sie poradzic..biegalem troche ale przeczytalem na tym forum ze bieganie nie jest za dobre jesli chodzi o sylwetke. wiec moje pytanie jakie cwiczenia wykonywac na poczatek zeby wyrzezbic sie niechce byc "pudzianem" chce miec tylko wysportowana sylwetke:) moja obecna waga to tak 77 kg wzrost 185 cm.

Musisz po prostu zacząc trening na rzeźbe. Poszukaj informacji o treningu na rzeźbe. Na tym forum jest wiele informacji na ten temat jak również linków do gotowych już treningów. Dodatkowo jeździj na rowerze i pływaj na basenie, a będzie dobrze :wink:

Aha, co do biegania to zdania są podzielone..

aha mam zamiar sobie kupic troche sprzetu i zrobic silownie co byscie mi radzili kupic zeby osaignac taki efekt jak napisalem wyzej?

hmm tak się tylko mówi na początku że chce się kupic trochę sprzętu. Tak naprawde to drogi interes. Wg mnie lepiej wykupic karnet na siłownie. Raz że masz tam wszelki potrzebny sprzęt a dwa że cwiczysz z ludźmi których możesz się poradzic itp..

Jak jednak chcesz kupowac to hantle - podstawa :wink:

wiem ze dieta jest bardzo wazna... jak ja ulozyc?

Dieta najważniejsza :wink: Poszukaj gotowe diety i na ich podstawie ułożysz swoją własną pod siebie. Pamiętaj żeby jeśc częściej a w mniejszych ilościach.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: poczatki..
zaden trening na rzezbe...rob na mase miesniowa
silka lepsza od wlasnego sperztu wiem z altopsji :P ....kupilem sprzet i lezy... wiec idz na silke
  • 0

budo_00siem
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SPARTA
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: poczatki..

zaden trening na rzezbe...rob na mase miesniowa

przecież napisał że chce się wyrzeźbic.. :P osobiście jednak też uważam że najpierw masa później rzeźba :twisted:
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: poczatki..
bedzie robil trening masowy to rzezba tez skoczy jak bedzie odpowiednia intensywnosc...poza tym na masowym treningu fajnie sie robi rzezbe jak kalorie sa na 0
  • 0

budo_kamilkrogulec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: poczatki..
chce kupic sprzet poniewaz mam 30 km do miasta a prawka jeszcze nie mam dopiero zaczynam robic.. zreszta nie mialbym czasu za wiele zeby jezdzic do miasta i postatnowilem kupic wlasny sprzet. chodzi mi to np o laweczke skosna hantle drazek.. takie podstawowoe ktor moze kupic na allegro. wiec prosilbym o rade co wybrac:) aha i zeby to nie bylo bardzo drogie a zeby bylo dobre:)



jak wyzej ktos napisal chce na rzezbe a nie na mase : :wink: co do diet to na tym forum sa gotowe diety? wpisywalem w wyszukiwarke trening na rzezbe i nie moglem znalesc dlatego zalozylem ten temat :cry: a wlasnie co z tym bieganiem wkoncu biegac czy nie bo juz jestem skolowany i nie wiem czy w moim przypadku warto czy nie warto...
  • 0

budo_kamilkrogulec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: poczatki..
jeszcze co do tej silowni to gdybym mieszkal w miescie to bym sie zapisal:)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: poczatki..

chce miec tylko wysportowana sylwetke:)

:roll: to uprawiaj sport.
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: poczatki..

:roll: to uprawiaj sport.


a nie da sie bez? :lol:
  • 0

budo_kamilkrogulec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: poczatki..
takie posty mi nie pomoga typu zebym cwiczyl jakis sport.... wiec prosilbym o wypowiedz kogos kto ma z tym cos wspolnego tzn z rzezba i cwiczeniami na to czytalem w forum i nie ma nic konkretnego.
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: poczatki..

chce kupic sprzet poniewaz mam 30 km do miasta a prawka jeszcze nie mam dopiero zaczynam robic.. zreszta nie mialbym czasu za wiele zeby jezdzic do miasta i postatnowilem kupic wlasny sprzet. chodzi mi to np o laweczke skosna hantle drazek.. takie podstawowoe ktor moze kupic na allegro. wiec prosilbym o rade co wybrac:) aha i zeby to nie bylo bardzo drogie a zeby bylo dobre:)

Możesz sprobować kupna sprzętu na allegro (ja mam ławeczke z marbo-sportu i brak jakichkolwiek zastrzeżeń, a w ofercie maja jeszcze drążki, itd.). Jeżeli masz wlasne podworko (domek jedorodzinny), to mozesz postawic sobie "brame" do podciagania.

jak wyzej ktos napisal chce na rzezbe a nie na mase : :wink: co do diet to na tym forum sa gotowe diety? wpisywalem w wyszukiwarke trening na rzezbe i nie moglem znalesc dlatego zalozylem ten temat :cry: a wlasnie co z tym bieganiem wkoncu biegac czy nie bo juz jestem skolowany i nie wiem czy w moim przypadku warto czy nie warto...

Dieta przy poprawie definicji to wieksza ilosc bialka (2,2g/kmc) kosztem weglowodanów (max 3-3,5g/kmc), tłuszcz koło 0,5-0,75g/kmc. Trening to ćwiczenia z zakresem powótrzeń min. 12 (robiac 20-30 to do pary z porpawą definicji idzie poprawa wytrzymałości). Bieganie, od stuleci ludzie biegali chcąc zwiększyc wydolnosc organizmu, poprawic sylwetkę, itd. Naprawdę dziwi mnie podejscie twierdzące, że bieganie nijak się ma do spalania tkanki tłuszczowej, a za to dziala katabolicznie na mięsnie. Litości! Zróbcie sobie dietę uwzględniającą Wasz codzienny wysilek fizyczny, dorzućcie antykatabolik w postaci BCAA albo kreatynę i możecie równoczesnie budować suchą masę mięsniową przy jednoczesnej redukcji tkanki tłuszczowej. Jeszcze trochę i wogóle po treningu na siłowni nie ruszycie się z łózka, bo przecież to tez wysilek fizyczny i po obwodach pójdzie.

O ile obalanie niektórych mitów jest słuszne, o tyle nadgorliwość gorsza od faszyzmu.
  • 0

budo_kamilkrogulec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: poczatki..
no dobra rozumiem wiec mam biegac tak? jesli tak to zaczne biegac z rana przed sniadaniem codziennie. I jeszcze doradzcie mi co do sprzetu na allegro:) diete szukam w necie jak znajde to pokaze wam abyscie ocenili czy bedzie dobra
  • 0

budo_kamilkrogulec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: poczatki..
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] co myslicie o tym warto kupic?


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] czy moze to ? pod wzgledem rzezby
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: poczatki..

czy moze to ? pod wzgledem rzezby


co Ty chcesz rzezbic przy takiej masie?

poza tym, odnosnie tych laweczek - spotkalem sie juz z opiniami na ich temat, i uwierz, zadna nie byla pozytywna. Im wiecej takich gadzetow ma lawka, tym jest bardziej zawodna.

Moim zdaniem zakup hantli to podstawa. Dobrze dopasowanymi (pod katem wagi) mozesz cwiczyc wiekszosc partii ciala. Poszukaj w googlach "trening domatora", tam znajdziesz cwiczenia adekwatne do posiadanego sprzetu ;) Jesli nie zalezy Ci na sporej masie miesniowej, to to powinno wystarczyc.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: poczatki..
Lepsza sylwetke wyrobisz sobie biegajac, niz jezdzac na rowerze. Jednak i tak najlepszy dla ogolnego poprawienia caloksztaltu sylwetki jest regularny basen.
  • 0

budo_kamilkrogulec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: poczatki..
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


postanowilem przejrzec allegro i znalazlem te oto sprzety ktoa lawke byscie mi proponowali zeby sie wyrzezbic? dodam ze w domu mam wiosla tylko prosilbym o rozsadna oponie a nie wybranie najdrozdzego i ze niby ten najdrorzszys przet ma byc najlepszy. pozdrawiam aha jesli ktos ma jakis innnys przed lepszy niz laweczka to prosze napisac bo chce od wakacji zabrac sie za cialo ( od 25 maja mam wakacje juz )
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: poczatki..
zadna z tych lawek nie jest dobra, chyba, ze wyciskasz na klate ponizej 40 kg. kup dobre hantle.
  • 0

budo_kamilkrogulec
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: poczatki..
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] takie wystarcza?
  • 0

budo_piotrekde1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 853 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: poczatki..
pewnie ze tak
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024