Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?
albo sporty walki albo siłka jak on bedzie machał wielkimi obciążeniami to moze sobie trenowanie odpuścić bo czas tylko traci
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?
a niby dlaczego?;>
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?
bo to przeszkadza uniemożliwiając trenowanie: zwalnia przedewszystkim ruchy i zaburza ich koordynację. A to dlatego ze ćwicząc na siłowni poruszasz kończynami w sposób nienaturalny co nijak nie wiąże się z ruchami wykonywanymi podczas walki , same grupy miesniowe, które sobie radośnie wyodrębniacie w poszczególnych ćwiczeniach w rzeczywistości nie pracują w izolacji jak na siłce, tylką musza współgrać ze sobą w ściśle określony sposób. I dlatego własnie siłownia nie tylko nic nie daje ale wprost przeszkadza.Najlepiej ćwiczyc mięśnie na małych obciążeniach, na szybkośc , wtedy wypracowują się tak jak powinny, robi się ładna rzeźba i człowiek nie wygląda potem jak przepakowana poczwara a do tego sprawnie się rusza, jest lepiej skoordynowany i przez to szybszy.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?
ale zes wymyslil...wez wytlumacz np Taysonowi(czy jakos tak) ze jak pakuje na silce to nie bedzie szybki i zwinny, Cro Cop tez nie pakuje na silce na duzych obciazeniach co?? a kopyto ma i to zajebiste....zauwazylem ze masz jakas zraze do silki i ludzi ktorzy pakuja tam sobie dla siebie a najbardziej do tych co biora odzywki...nie wiesz jak wyglada trening silowy to nie raze sie wypowiadac wielu bardzo dobrych zawonikow wali na duzych obciazeniach i zwinnosci i szybkosci nie traca...wrecz przeciwnie-trening na duzych ciezarach moze poprawic czybkosc poniewaz mozg wytwarza podczas niego wiecej impulsow i wtedy wladza nad miesiami staje sie wieksza niz podczas samego treningu SW
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?

bardzo dobrych zawonikow wali na duzych obciazeniach i zwinnosci i szybkosci nie traca...wrecz przeciwnie-trening na duzych ciezarach moze poprawic czybkosc poniewaz mozg wytwarza podczas niego wiecej impulsow i wtedy wladza nad miesiami staje sie wieksza niz podczas samego treningu SW


moze na etapie zawodowstwa ma to jakiś sens, ale napewno nie na etapie nauki
o jakich impulsach mówisz co je mózg ma wytwarzać na siłce dając władzę nad mięśniami :) :?:
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

fotka Tysona...powiedz mi ze taki wyglad mozna osiagnac na malych ciezarach...
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?
spoko, tylko troche za duże cycki jak na faceta :)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?

bardzo dobrych zawonikow wali na duzych obciazeniach i zwinnosci i szybkosci nie traca...wrecz przeciwnie-trening na duzych ciezarach moze poprawic czybkosc poniewaz mozg wytwarza podczas niego wiecej impulsow i wtedy wladza nad miesiami staje sie wieksza niz podczas samego treningu SW


moze na etapie zawodowstwa ma to jakiś sens, ale napewno nie na etapie nauki
o jakich impulsach mówisz co je mózg ma wytwarzać na siłce dając władzę nad mięśniami :) :?:


pewnie impulsy nerwowe...nie znam sie na tym dokladnie ale prosty przyklad: ja umiem machac cyckiema moj kolega trenujacy tylko SW nie potrafi za chuja....czyli mam wieksza kontrole nad skurczami miesniowymi...
mam nastepny przyklad ze trening na duzych ciezarach nie spowalnia: sa to sprinterzy ktorzy trenuja wlasnie na duzych obciazeniach...
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?

pewnie impulsy nerwowe...nie znam sie na tym dokladnie ale prosty przyklad: ja umiem machac cyckiema moj kolega trenujacy tylko SW nie potrafi za chuja....czyli mam wieksza kontrole nad skurczami miesniowymi...
mam nastepny przyklad ze trening na duzych ciezarach nie spowalnia: sa to sprinterzy ktorzy trenuja wlasnie na duzych obciazeniach...


bez obrazy, ale w takim razie lepiej zajmuj się machaniem cyckiem a z SW daj spokój bo to inny rodzaj skurczów :wink:
nie wiem jak trenują sprinterzy, ale sprint to trochę inny rodzaj wysiłku niż koordynacja psycho-ruchowa w SW właśnie
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?


pewnie impulsy nerwowe...nie znam sie na tym dokladnie ale prosty przyklad: ja umiem machac cyckiema moj kolega trenujacy tylko SW nie potrafi za chuja....czyli mam wieksza kontrole nad skurczami miesniowymi...
mam nastepny przyklad ze trening na duzych ciezarach nie spowalnia: sa to sprinterzy ktorzy trenuja wlasnie na duzych obciazeniach...


bez obrazy, ale w takim razie lepiej zajmuj się machaniem cyckiem a z SW daj spokój bo to inny rodzaj skurczów :wink:
nie wiem jak trenują sprinterzy, ale sprint to trochę inny rodzaj wysiłku niż koordynacja psycho-ruchowa w SW właśnie


skurcz miesnia to skurcz miesnia i jeden na drugi mozna przelozyc...nie chodzi to o samo machanie cyckiem tylko poprostu o to ze bardzej jetem w stanie zapanowac nad tymi skurczami...impulsy nerwowe szybciej docieraja do miesni...nie znam calego mechanizmu wiec niestety z moich ust to wyglada na slaby argument
a sprint to dynamika gdzie mowiles ze na silce sie ja traci co jest tego dobrym zaprzeczenim...
poogladaj moze treningi Rossa gdzie on tez uzuwa duzych obciazen a dynamiki i koordynacji nie traci poporstu trening osoby trenujacej SW powienien byc podzielony na odpowiedznie etapy, tak samo jak np trening kulturystyczny...
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?

nie znam calego mechanizmu wiec niestety z moich ust to wyglada na slaby argument...


a ja znam mniej więcej działanie mózgu i przewodzenia nerwowego wiec to naprawde jest słaby argument

a sprint to dynamika gdzie mowiles ze na silce sie ja traci co jest tego dobrym zaprzeczenim...
poogladaj moze treningi Rossa gdzie on tez uzuwa duzych obciazen a dynamiki i koordynacji nie traci poporstu trening osoby trenujacej SW powienien byc podzielony na odpowiedznie etapy, tak samo jak np trening kulturystyczny...


trening SW to nie jest kulturystyka, nie wiem kto to jest Ross, a trening sprintera wyglada inaczej bo sprint wymaga zdecydowanie prostszej mięsniowej koordynacji niz walka nie wspominając juz o wymogach koordynacji psychoruchowej które u sprintera ogranicza sie do : startuje, biegnę wolniej lub szybciej , hamuję :) naprawde w walce trzeba 'myślec' chociaz nie jest to myslenie intelektualne tylko odruchowo - mięśniowe własnie. I siłka tego naprawde nie wykształci
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?
ale napisales z tego co pamietam ze silka spowalnia gdzie sprinterzy udowadniaja jednoznacznie ze nie...na treningu SW zodobywa koordynacie itp ale na silowni tego nie traci...
trening kulturystyczny jest tylko przykladem etapow...na SW by soe to przekladalo np tak:
budowa sily, techniki, szybkosci, kondycji itd...


jak znasz dobrze jak dziala to z tym mozgiem to chetnie sie czegos naucze :)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?

ale napisales z tego co pamietam ze silka spowalnia gdzie sprinterzy udowadniaja jednoznacznie ze nie...na treningu SW zodobywa koordynacie itp ale na silowni tego nie traci...

cały czas tłumacze że sprint to co innego niż walka, w nim wysiłek mięśniowy jest na tyle prosty że siłka może go nie zaburzac, a trening SW uniemożliwia własnie dlatego że zaburza koordynacje i własciwe odruchy.
ja nie mówię tu o zawodowcach, troche inaczej sprawa wyglada kiedy ktoś już dawno ma zasobą etap kształtowania odruchów, bo z takim przypadkiem mamy do czynienia, natomiast w sporcie amatorskim, w trakcie nauki siłka wyklucza ludzi z dalszego rozwoju SW.


trening kulturystyczny jest tylko przykladem etapow...na SW by soe to przekladalo np tak:
budowa sily, techniki, szybkosci, kondycji itd..

ok, teraz rozumiem chociaz trening kulturystyczny to nie jest dobry przykład

jak znasz dobrze jak dziala to z tym mozgiem to chetnie sie czegos naucze :)


Biorac z grubsza działa to tak jak programowanie komputera, poprzez pewne okreslone ruchy programujesz pamięć mięsniowa do określonych czynnosci. Tak jak z kompem, wgrasz nie takiego softa co trzeba, system bedzie wisieć . Podobne zjawisko można zaobserwowac u dobrze zapowiadających się zawodników (mówię z własnej obserwacji) którzy zaczęli pakowac z nadzieją polepszenia wyników..i tak zakończyli swoją karierę na etapie który niestety był samym poczatkiem. (szkoda mi troche bo tak dobrze się zapowiadało i zdechło)

Siłka nie nadaje się do walki poniewaz ćwiczac ruch mięśnia (czyli niejako programując je) musisz łączyć trening szybkościowy z technicznym a nie zastepowac go powolnymi, monotonnymi ruchami z dużym obciążeniem i bazującym na zupełnie innym typie ruchu niż ruch w czasie walki.

Natomiast sprint jest świetnym treningiem, którego celem jest zaprogramowanie naszego organizmu , poprzez symulację pewnych warunków jakie wystepują w czasie walki. Sprinty, czyli biegi z przyspieszeniami i nieregularnymi zmianami tempa pozwalają się naszemu organizmowi (wszystkim narzadom wewnętrznym) przyzwyczaić do sytuacji w której gwałtownie zmienia się tempo jeso pracy. Dlatego np. kondycji bez sprintów zrobić się nie da.
Zostaje jeszcze wytrzymałośc, trochę tu biegi pomagają ale ja cwiczy się przede wszystkim poprzez powtarzanie grubo ponad własne siły ruchów i technik z naturalnym obciążeniem (własnego ciała) lub bardzo niewielkim dodatkowym, tu chodzi o ilośc powtórzeń w czasie.

Nigdzie w żadnym z tych etapów nie przyda się monotonnny, ruch polegający na regularnych spięciach pewnych grup mięsniowych, w sposób kompletnie nieprawidłowy, bo to nie chodzi o to że pracują te gupy mięśniowe, które myślicie że biorą udział w ruchach potrzebnych w SW tylko chodzi o to jak one pracują, jak znaczy - w jaki sposób: ruch pchający wykonywany w większości cwiczeń na siłce, nie tylko utrudnia ale wręcz uniemożliwia wykonywanie poprawnych uderzeń.
Zresztą kazdy kto zna trochę ulice, wie że przypakowanego rozwalić jest dużo łatwiej niż chudzielca (a juz najlepiej 'odzywkowego' bo ten juz wogóle rusza sie jak mucha w smole) właśnie z podanych wyżej powodów.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?
sally 99% zawodników sportów walki robi siłownię więc naprawdę nie do końca wiem o czym mówisz.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?
Jerz zmień tytuł watku na Siłownia powaznie przeszkadza w treningu SW.
bo jest niegramatycznie
  • 0

budo_grand12
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?
to co napisales na samym koncu Sally, ze goscia ktory trenuje na silowni jest latwo rozwalic i ma powolne ciosy to prawda... ale kiedy trenuje rowniez jakies SW i ma wypracowana technike, dynamike to jest szybki i silny ;] zreszta zoabcz sobie walki Pride tam jest duzo bykow co pakuja a ciosy maja zajebsicie szybkie (nie mowie o Bobie Sapie ;])
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?
Jeśli ćwicząc siłowo nie rozciągasz się to rozwali Cię byle średnio doświadczony zawodnik. Kiedyś zrobiłem ten błąd i do tej pory mam problemy z właściwym rozciągnięciem i prawidłowym kopaniem. Generalnie jednak SW bez siłki to sztuka dla sztuki. Z czegoś trzeba generować siłę i sam skręt bioder nie wystarczy.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?

. Z czegoś trzeba generować siłę i sam skręt bioder nie wystarczy.

sila bierze się bezpośrednio z techniki, a pośrednio tez z techniki, poprzez wykształcenie we własciwy sposób odpowiednich grup mięśniowych poprzez duża liczbę powtórzeń.
SIŁY NIE ZROBISZ NA SIŁCE
zazwyczaj zalecają ją ci, którzy sa słabi technicznie naiwnie mysląc że problem tkwi w za małej masie mięśniowej :wink:
  • 0

budo_powerlifter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?
Oj sally sally. Biedni ci wszyscy zawodowcy MMA którzy tyle setek godzin zmarnowali na siłowniach, nie znając cudownych teorii sally'ego . Biedni zwłaszcza ci "przypakowani" w kategoriach wagowych powyżej 90 kg. Pewnie tą masę mięśniową i siłę zbudowali dużą ilością powtórzeń małym ciężarem...

I z tego co piszesz wynika, że nie słyszałeś w ogóle o metodach treningu dynamicznego. Poszukaj informacji o treningu dynamicznym: power clean, clean and jerk, zarzut, rwanie i innych.

A tak w ogóle to są zawodnicy którzy ćwiczą treningiem typowo kulturystycznym... i mają sukcesy.

I jeszcze na koniec wyjaśnij, czemu tak strasznie "przypakowani" są ci wszyscy grapplerzy....
  • 0

budo_powerlifter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy siłownia poważnie przeszkadza w treningu SW?
Jeszcze coś, najwyraźniej Masz straszne kompleksy na punkcie osób które ćwiczą na siłowniach i stosują odżywki. Uświadom sobie, że obecnie cała masa tych ludzi oprócz siłówki - regularnie robi boks czy bjj. Naprawdę warto się kiedyś zmierzyć z osobą cięższą o 30 kg i przestać pisać bajki o "łatwym ich pokonywaniu". Taki gość cię zmiażdzy samą masą i siłą jaką posiada. Ciekawe ile ważysz.... Obstawiam jakieś 60-70 kg....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024