Skocz do zawartości


Zdjęcie

kontuzja a plan treningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_snajper762
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

kontuzja a plan treningu
witam mam 27 lat od dluzszego czasu sie nie ruszalem jezeli chodzi o wysilek fizyczny i jakiekolwiek cwiczenia, kilka lat temu zwichnolem prawy staw barkowy. chcialbym zaczac cos robic ze soba nawet jezeli chodzi o rozciaganie i poklepac w worek. jakie cwiczenia proponujecie i prosze o dokladny opis poniewaz jestem poczatkujacy w tych tematach
  • 0

budo_scattergun
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja a plan treningu

...chcialbym zaczac cos robic ze soba nawet jezeli chodzi o rozciaganie i poklepac w worek...

Wizyta na zajęciach sekcji KravMaga/boks/MT, czy jakiejkolwiek innej akceptującej początkujących? Będzie i rozciąganie, i rozgrzewka, i klepanie :) Najlepiej prowadzonej przez dobrego trenera - będziesz pod nadzorem i nie nabawisz się błędnej techniki prubując "klepać worek" samodzielnie :wink:

...kilka lat temu zwichnolem prawy staw barkowy.

No to są dwie możliwości:
1) albo jest już dawno wyleczony,
2) albo był zaniedbany - i będzie się odzywał, ale z tym już raczej będziesz musiał żyć bo ewentualne urazy zdążyły się zabliźnić daaaawno temu.
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja a plan treningu
u nas własnie jest chłopak z tą kontuzja. Ćwiczy normalnie z wyjątkiem niektórych rzeczy których nie może, dokładnie tak samo zawalił sprawę bo zamiast wyleczyć bark dwa lata temu to myślał że się nic nie stało , i rozwalił go sobie potem jeszcze pare razy. teraz ratuje go operacja (moim zdaniem byłaby szansa farmakologią i rehabilitacją ale on w to nie wierzy), a na operację go nie stać. Tak że troche to utrudnia, chłopak narazie nie sparuje jeszcze ale trudno powiedzić czy bedzie mógł wogóle.
  • 0

budo_snajper762
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja a plan treningu
wiem ze taka operacja duzo kosztuje wczoraj z kliniki dostalem meila bagatela :9.500zl
niewiem czy przecietnego polaka jest stac na taki wydatek -mnie bynajmniej narazie nie.
wiec sugerujecie zapisanie sie do jakiegos klobu, to w sumie bardzo dobry pomysl tylko napewno byl bym autsaiderem bo nie mogl bym wykonywac wszystkich cwiczen. jezeli chodzi o moj bark obecnie nic sie niedzieje od 5ciu lat ale niestwarzalem zadnych sytuacji kture moglyby doprowadzic do kontuzji
  • 0

budo_ar2r
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Olsztyn
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja a plan treningu
po pierwsze to przepuszczaj tekst prze worda albo sprawdzaj niektore wyrazy w slowniku...

a po drugie na jesien zaczyna sie sezon i pewnie duzo klubow w twoim miescie bedzie szukalo chetnych wiec sie zainteresuj. teraz moim zdaniem nie ma sensu zaczynac. ewentualnie sobie pobiegaj czy cos zeby zlapac kondycje

pozdro
  • 0

budo_snajper762
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja a plan treningu
ar2r o ortografie sie nie pytalem!! wiem ze jestem do dup...

a po drugie to na co mam czekac tak apropo?
  • 0

budo_czarna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzja a plan treningu
ja wybiłam bark i kilka razy potem był przestawiony i powiem tak...........
ĆWICZE NORMALNIE, ale że trenuje aikido to ile sie da odciążam ręke,czyli idąc na karate robie pady przez jeden bark i jak robie kolejke upadków to też przez jeden brak, poza tym przy uderzeniach itp nie mam problemów żadnyuch - czasem odzywa sie ból z przeciązenia ale to nic........ :twisted:
nie nalezy przemęczać ręki i przetrenowywac tylko rozmasowywać w miare możliwosci i rozciągać.....ale ja to robie z partnerem, a samemu to nie wiem jakby to miało wyglądać..... :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024