Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chudniemy!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
688 odpowiedzi w tym temacie

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
moj ojciec stosuje diete bezweglowodanow dodatkowo co drugi dzien jak mu sie chce to robi jakies cwiczenia brzuszki np i hantlami pomaha i chudnie szybko jakies 4-5 kg miesiecznie dieta jest dobra i nie zagraza zdrowiu pytal lekarza. Dodatko do tego mozna zamiast jakich kolwiek innych plynow sporzywac wode i wtedy organizm sie oczyszcza.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
diete bez weglowodanow??
to co on je??

jak tak szybko spada mu waga to raczej mial jej duzo do stracenia co??
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
no to hop.

po pierwsze, S.O.S. na forum starasz sie pokazac (dosyc czesto nawet skutecznie ;) ) ze znasz sie na suplach czy odzywianiu - a tu taki blamaz. nie wiesz co to diety low-carb? ckd i inne odmiany? ciekawe i dosyc skuteczne diety, trzeba jednak pamietacze czasami czas adaptacji organizmu do pobierania energii z tluszczu trwac moze nawet 6 miesiecy. A poczatkowo to co sie traci to przede wszystkim woda.

w pierwszym poscie wg mnie za duzo wegli za malo tluszczy. wycinke robia praktycznie tylko endo i mezo, dla tych pierwszych tyle wegli to masakra, dopiero w przypadku drugich moze miec to jakis wiekszy sens.

Skuteczna dieta odchudzająca to taka w której zapewniamy organizmowi ujemny bilans kaloryczny przy zwiększonej intensywności ruchu. Czyli jemy mniej, ale nie głodzimy się. Nie istnieje coś takiego jak dieta cud: kapuściana, Kwaśniewskiego, Śródziemnomorska itp. Każda dieta oparta na jednym pokarmie jest nie zdrowa dla naszego organizmu, podstawa to różnorodność.


ujemny bilans mozna zapewnic takze PRZEZ zwiekszona intensywnosc ruchu, sposoby sa rozne. mozna jesc tyle samo i duzo sie ruszac, mozna nie ruszac sie wcale a mniej jesc itd.
Niezdrowa jest dieta ktora nie zapewnia wszystkich potrzebnych organizmowi skladnikow odzywczych, witamin, mineralow itd. a czy to dieta dla hulka czy dla peewee shermana to ma juz drugozedne znaczenie. Z bialkiem, przynajmniej dostarczanym z normalnego pozywienia, ciezko bedzie przesadzic.

pzdr.
B.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
po pierwsze, S.O.S. na forum budo starasz sie pokazac (dosyc czesto nawet skutecznie ) ze znasz sie na suplach czy odzywianiu - a tu taki blamaz. nie wiesz co to diety low-carb? ckd i inne odmiany?

krotko i na temat:WIEM... a chcialem zobaczyc co jego tata je bo diete bez wegli jest tak naprawde ciezko utrzymac...wiem dobrze ze zapotrzebowanie kaloryczne wtedy pokrywa tluszcz ktory jest bardziej energetyczny od weglowodanow bo ma w 1g 2x tyle kalori co wegiel....a i z tego co mi wiadomo dieta pozbawiona wegli na dluzsza mete nie jest taka zdrowa, mimo, ze czlowek dlugi okres czuje sie zywszy z powodu "wysoko energetycznych" tluszczy :)
pokaz gdzie jeszcze popelnilem bledy lub niedopowiedzenia to rozwine swoje mysli :)
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
i tak krotko nie wyszlo;p
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
moze lepiej zaczne od tego czego nie moze jesc: przerozne pieczywo, makarony, sery zolte, slodycze. ciasta. ziemniaki. A je potrawy raczej tluste jakis boczek, zeberka, do pracy przerozne saltaki i tego typu rzeczy. I co prawda to prawda ma troche do zrzucenia;]
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
wegle sie spozywa, ale glownie z wazyw i w ograniczonej ilosci, z tego co pamietam wacha sie to w okolicach okolo 50 g na dobe. i uwierz mi da rade tak :)

Ja sie nie czulem zywszy, po kazdym treningu myslalem ze zwyczajnie zasne, chyba zasluga totalnego braku wlasnie wegli, glikogenu :)

Tak naprawde nic co robimy nie jest zdrowe, tlen ktorym oddychamy jest oksydantem czy jakos tak ( ;) ) i tez nie jest zdrowy. Weglowodany tez nie sa obojetne tak naprawde i maja sporo zlych skutkow. a watroby sie iloscia normalnie zjadanego pozywienia raczej nie da zakwasic. o innych zlych stronach nie slyszalem.
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
po treningu to inna sprawa...w ciagu dnia czlowiek na tluszczach ejst bardziej "nakrecony" z tego co wiem, a wieczorem ta energia diametralnie spada-pewnie brak wegli zlozonych

kolega wyzej napisal ze jego tata jest an diecie "bez wegli"
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
z tego co kiedys czytalem to kwasniewski byl wlasnie na takiej diecie i dlatego tyle schudl ale jest ona raczej dla osob bardzo otylych choc ograniczenie spozywania cukrow jest podobno zdrowe;]
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
ograniczenie cukrow prostych jak najbardziej ;) ale napewno nie pozbycie sie ich z diety ;)

a dieta tluszczowa nie jest koniecznie dla grubasow bo znam 2 osoby(malzenstwo) ktore ja stosuja i nie sa otyle lecz daje ona im lepsze samopoczucie :)
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
jak ktoś jeszcze raz określi mianem "węgle" cukry, to podetnę se żyły czerstwą bułką. węgle są wszedzie - aminokwasy, cukry i tłuszcze. chemia organiczna to chemia związków węgla.

cukry - węglowodany
  • 0

budo_s.o.s.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2777 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Taxx to podcinaj sobie zyy bo ja tak bede pisal :)
metafora taka ;)
  • 0

budo_kocyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 996 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ciekawa strona
  • 0

budo_shlimak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

mozna spalic tluszcz przy dosc malej utracie masy miesnowej, ale na to potrzeba czasu. zdrowa strata wagi to ile bylo 0.5kg/tydzien, S.O.S.?
zalezy tez oczywiscie z jakiej wagi spadasz i % tluszczu (i glownie od tego. jesli masz np 30% tlusczu to latwiej stracisz tluszcz niz miesnie niz kiedy masz 10% tluszczu). jesli masz nadwage 20kg - tluszczu - to przy odpowiednim treningu i odchudzaniu mozesz np stracic 15kg tluszczu a zyskac 5kg miesnia.
tak wiec powiedz ile wazysz, ile masz wzrostu to cos sie wymysli, bo teraz to za malo danych.

tak 0.5 kilo tygodnowo to juz efekt zadowalajacy jesli chodzi o chudniecie i stale utrzymanie "dobrej" wagi :)

takze kolege w 2 miechy 10 kito to tylko w erze ;)

mozemy Ci pomoc jak chcesz ale wloz cos od siebie...pokaz diete trening...ile kasy na co masz przeznaczone :)


O z kasa to nie zadnego problemu.
Nie ma znaczenia wrecz :)
Dawaj ten przepis :)
  • 0

budo_shlimak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

z tego co kiedys czytalem to kwasniewski byl wlasnie na takiej diecie i dlatego tyle schudl ale jest ona raczej dla osob bardzo otylych choc ograniczenie spozywania cukrow jest podobno zdrowe;]


ry-you szanowny,
Doceniam fachowosc.
Potzebuje natomiast cos do uzycia, cos zrozumialego
czyli dieta, zasady i cwieczenia i zasady.
To wszystko.

pozdro,
Sh

A wogole to dlaczego nie mozna szybko chudnac jak mozna
bardzo szybko przybierac na wadze? Chyba jeszcze nie wszystkie
mechanizmy i mozliwosci oraganizmu zostaly odkryte.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

A wogole to dlaczego nie mozna szybko chudnac jak mozna
bardzo szybko przybierac na wadze? Chyba jeszcze nie wszystkie
mechanizmy i mozliwosci oraganizmu zostaly odkryte.

bo niektore mechanizmy zostaly odkryte. jesli zaczniesz np sie glodzic, to organizm potraktuje to jako zagrozenie, zmieni metbolizm i ograniczy spalanie energii. oraz zacznie magazynowac tluszcz na nieprzewidziana przyszlosc.
na t-nation czytalem ten artykul "dave tate project", kiedy to silowiec (sic?) wazacy 150kg postanowil zrzucic 25kg tluszczu i zmienic nawyki zywieniowe. zajelo mu to 16 miesiecy(!!). (oczywiscie nie samo zrzucanie, bo na poczatku to tracil 0.5-1kg tygodniowo, ale potem zeby ograniczyc spadek masy miesniowej spowolnili to).

ry-you, pamietaj ze cukry nie sa jednoznaczne z weglowodanami i ze mamy rozne rodzaje cukrow.
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Zanim przejde do pytań cięzszego kalibru coś na rozgrzewke :-)
jak sie ma przy zzucaniu tkaniki tłuszczowej i jednoczesnych ćwiczeniach z hantlami i drązkiem:
-pieczywo typu wasa do zwykłego chleba (spotkałem sie gdzieś że powinno sie unikać pieczywa białego i nie wiem czy je najlepiej zastapić)
-płatki musli do kukurydzianych
i przewaga (?) soji nad miesem (ostatnio przechodze na wege papu)
thx za odpowiedzi i brak wyśmiania :P mimo długiego starzu na budo dopiero zaczynam przygode z odpowiednim odżywianiem ;-)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
moje 2gr
chleb bialy zastapic po prostu pelnoziarnistym
platki kukurydziane po prostu zapychaja. a muesli musisz sprecyzowac, bo to najczesciej mieszanka roznych platkow, orzechow/owocow. ja polecam owsianke z orzechami na sniadanie.
co do soi i miesa hmm. ja bym z miesa nie rezygnowal, trzeba tylko szukac chudszych kawalkow jesli sie je czerwone (sam nie jem wiec nie mam tego problemu). i przy odchudzaniu trzeba liczyc jednak kalorie, zeby jesc ponizej zapotrzebowania.
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Musli czyli płatki owsiane z owocami.Ja akurat spożywam dwa rodzaje

"tropikalne":Płatki owsiane 33% płatki pszenne pieczone 23% cukier,sól,ekstrakt słodowy,emulgatory kwasów tłuszczowych rodzynki 15,6 płatki kukurydziane 15,5 chipsy bananowe 5% papaja 3,4% chipsy kokosowe 3,4% i orzechy laskowe 1,1%

"Tradycyjne":Płatki owsiane 43%Musli crunchy30%,wiórki kokosowe,syrop glukozowo-fruktozowy(z prszenicy),aromat,cukier palony,płatki prszenne pieczone 17% cukier,sól,ekstrakt słodowy,emulgatory kwasów tłuszczowych rodzynki 8% orzechy laskowe 2%
Taki jest w przyblizeniu skład ;-)
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Znalazłem na innym forum post o diecie redukcyjnej.

Ze względu na zakaz linkowania do konkurencyjnych forów, wklejam go w całości bez podania źródła.

Dieta redukcyjna jest przeznaczona dla ludzi otyłych i z nadwagą.

Celem tej diety jest zmniejszenie wagi ciała.

Produkty dozwolone w diecie:

1. Pieczywo jasne, czerstwe, sucharek, herbatnik
2. Drobne kasze: manna, krakowska, jęczmienna, łamana, ryż
3. 2 % mleko słodkie i zsiadłe, mleko w proszku odtłuszczone, ser biały chudy
4. Jaja gotowane na miękko, w koszulkach, ścięte na parze, jaja sadzone, omlety
5. Mięso chude: wołowina, cielęcina, wieprzowina - w bardzo ograniczonej ilości, kurczaki; ryby chude: dorsz, leszcz, płastuga, sola
6. Wędliny chude: szynka, polędwica, kiełbasa chuda szynkowa, parówki z ograniczonej ilości
7. Masło, olej sojowy, słonecznikowy, rzepakowy, oliwa wysokogatunkowa margaryna
8. Ziemniaki gotowane, tłuczone, puree
9. Marchew, kalafior, buraki, dynia, szpinak, kabaczek, zielony groszek, fasolka szparagowa, zielona sałata, cykoria, pomidory
10. Owoce dobrze dojrzałe bez pestek, jabłka, truskawki, morele, brzoskwinie, pomarańcze, banany, maliny, porzeczki
11. Cukier w bardzo ograniczonych ilościach, miód, dżem
12. Łagodne przyprawy: sól, sok z cytryny, koper zielony, kminek, cukier, cynamon, wanilia
13. Zupy niskoenergetyczne czyste - barszcz, pomidorowa, zupy jarzynowe, owocowe mało słodkie
14. Potrawy mięsne: gotowane, duszone bez uprzedniego obsmażania, pieczone w folii lub pergaminie
15. Kompoty, kisiele, musy, galaretki, wszystkie potrawy z małą ilością cukru
16. Herbata, kawa zbożowa z mlekiem, kawa naturalna bez cukru, napoje owocowe i warzywne

Produkty zabronione:

1. Pieczywo razowe żytnie i pszenne, każde pieczywo świeże, grube kasze: pęczak, gryczane, grube makarony
2. Przetwory mleczne przekwaszone, sery żółte i topione, ser biały tłusty
3. Jaja gotowane na twardo i smażone
4. Tłuste mięsa: wieprzowina, baranina, gęsi, kaczki, dziczyzna, wędliny tłuste; ryby: węgorz, makrele, łosoś, śledź, sardynka; mięsa peklowane, wędzone, konserwy mięsne i rybne
5. Śmietana, smalec, słonina, boczek, łój wołowy i barani, margaryny
6. Frytki, wszelkiego rodzaju ziemniaki smażone, placki ziemniaczane, pyzy
7. Wszystkie odmiany kapusty, ogórki, rzodkiewki, rzepa, papryka, szczaw, cebula, grzyby
8. Wszystkie owoce niedojrzałe, gruszki, śliwki, czereśnie, orzechy
9. Groch, fasola, soczewica, bób
10. Ostre przyprawy ocet, pieprz, musztarda, papryka, pikle
11. Kapuśniak, zupa ogórkowa, grochówka, zupy zaprawione zasmażkami, zagęszczone mąką
12. Potrawy mięsne: smażone, duszone, pieczone tradycyjnie
13. Torty i ciastka z kremem, pączki, faworki, tłuste ciasta, desery i ciasta z cukrem
14. mocne kakao, płynna czekolada, wszystkie napoje słodzone, napoje alkoholowe


Jestem laikiem, ale to co czytam kłóci się z tym, co wiem do tej pory.

Dlaczego zalecane jest pieczywo jasne, a żytnie zakazane??

Czemu zakazane są owoce niedojrzałe, śliwki, czereśnie, orzechy - krótko mówiąc, o niskim indeksie glikemicznym, a polecane: mocno dojrzałe i słodkie, jak banany??

Co złego jest w ogórkach, rzodkiewkach czy cebuli??

z góry dzięki za wyjaśnienia 8O
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024