Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chudniemy!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
688 odpowiedzi w tym temacie

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Schudnąć ci będzie trudno jeśli masz takiego lenia że nie czytasz tematów przyklejonych przed pisaniem własnego.

P.S. Scaliłem twój temat z tematem o chudnięciu.
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

Mam takie pytanko. Ważę 90 KG i mam 18 lat i czy samym bieganiem( ok ponad 2 km dziennie) mogę schudnąć czy jescze do tego musze dodAć jakieś diety i cwiczenia. jak to widzicie??


Do tego co powiedział novocaine
NIE JEDZ PO 18 Węglowodanów i tłuszczów (białko możesz jeść, wspomoże to regeneracje organizmu podczas snu)!!!
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
podstawą w treningu aerobowym na splalanie tłuszczu jest conajmnniej 40 minutowy seans. Bez sensu robić 2 treningi po 30 minut z przerwą na pasze, skoro można zrobić jeden pótoragodzinny i spalić w tym czase tłuszcz? Przecież w pierwszym okresie wysiłku fizycznego spalane są łatwe źródła energii - glukoza etc, tłuszcze na samym końcu :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

podstawą w treningu aerobowym na splalanie tłuszczu jest conajmnniej 40 minutowy seans. Bez sensu robić 2 treningi po 30 minut z przerwą na pasze, skoro można zrobić jeden pótoragodzinny i spalić w tym czase tłuszcz? Przecież w pierwszym okresie wysiłku fizycznego spalane są łatwe źródła energii - glukoza etc, tłuszcze na samym końcu :)

badania potwierdzaja, ze interwalowe cwiczenia mimo, ze spalaja mniej tluszczu w czasie samych cwiczen, to jednak po skonczonych cwiczeniach proces ten trwa jeszcze, podczas gdy po zakonczeniu aerobow konczy sie razem ze skonczeniem cwiczen.
ergo, robiac 40minut aerobow spalasz tluszcz przez 4o minut. robiac 20 minut interwalow spalasz tluszcz przez 2godziny. dopoki nie pokaza sie nowe badanie zmeniajace stan wiedzy - ja sie trzymam tego.
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
a ja cwiczyłem 1,5h aerobów i schudłem 5 kilo w miesiąc. i tego się bedę trzymał :) ta druga koncepcja mnie nie przekonuje.
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Taxx - 1,5h dziennie? codziennie?
Z ciekawosci pytam.
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
codziennie nie. niedzielue zawsze odpadały. ale były to 4-5 razy w tygodniu. Zasadniczo nie stosowałem żadnych wspomagaczy spalania tłuszczu, ani nie stosowałem żadnej diety redukcyjnej (tylko ciastka przestałem jesć :P ).
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
spoko, ja nie mowie, ze aeroby nie dzialaja. cwiczac po 1,5h tez sie spala. mowie tylko, ze najnowsze badania wskazuja na lepsze wyniki przy interwalach, do tego jeszcze polaczonych ze spozywaniem nabialu (wapn). tylko, ze interwaly sa trudniejsze :twisted:
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
co to są interwały?
  • 0

budo_mck
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
sprint - trucht - sprint - trucht i tak w kolkom regulujesz dlugosc poszczegolnych odcinkow sprintu i truchtu, intensywnosc itp, generalnie polega to na bieganiu ze zmienna intensywnoscia
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
uch. no to huj wygląda na to, że robiłęm interwały nei wiedząc o tym że je robie. Chociaż nie było to podstawą mojego treningu, ale zdażało sie że przyspieszałem i zwalniałem.
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Czy zasadę skutecznego odchudzania można streścić po prostu jako "Mniej żreć- więcej trenować" ?
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Nie do końca szczególnie kiedy ktoś już trenuje i nie ma problemów natury 40 kilo nadwagi. Prędzej można to streścić (przynajmniej na mnie to działa):

Przykładaj większą wagę do tego co jesz. Jedz regularnie. Jedz często ale w małych porcjach. Kontroluj swoją wagę codziennie i w miarę zmian modyfikuj co i ile jesz.

Na mnie podziałało zajebiście. Problem polega na tym że dopóki człowiek nie przyzwyczai się do stosowania tych zasad jest to dla niego bardzo męczące i trudne.
  • 0

budo_pszczola
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
interwał? hmm jesteście blisko..
Teraz polecałabym trening kardio..to też coś w tym rodzaju ale kontrolujecie tętno.. Bazą jest granica gdzie organizm przechodzi z oddychania tlenowego na beztlenowe. Wówczac wydatek energetyczny wzrasta bo organizm wkłada dużo energii w cały proces a co za tym idzie spalać zaczyna tłuszcze.. polecam.. a samo bieganie nie zawsze wystarczy.. zresztą jest to jeden z najzdrowszych treningów dla organizmu a szczególnie dla serducha..
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
i najmniej dla kolan ;pp

polecam bieznie :D
  • 0

budo_pszczola
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
W zasadzie kazdy trening mozna poprowadzic w systemie kardio.. trzeba tylko obserwowac puls.. biegi, orbitrek, rower...
  • 0

budo_kage
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

Przykładaj większą wagę do tego co jesz. Jedz regularnie. Jedz często ale w małych porcjach. Kontroluj swoją wagę codziennie i w miarę zmian modyfikuj co i ile jesz.


Może na ciebi podziałało, ale każdy ma inny metabolizm, ja jadłem za to 2 obfite, a schudłem 3 kilo w dwa tygodni(bez więksszego wysiłku fizycznego).
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
a wody ile piles? i schudles tluszczu? czy moze miesni? bo naprawde nie widze jak taka glodowka (bo to jest glodowka, tak dlugie przerwy bez jedzenie dla organizmu) moze pomoc bez efektu yoyo.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Nie mówiąc już o wydolności na treningach.
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
strefy treningowe oblicza sie porównując max tętno z uzyskanym, czyli:
max to 220-wiek
do 60% w zasadzie nie trenujemy
60-70% strefa aerobowa
70-80% strefa kardio
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024