Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chudniemy!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
688 odpowiedzi w tym temacie

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
przeciez tam kilka osob przeszlo z szesciopaka do osmiopaka, wiec nie do konca rozumiem twoj komentarz. a ze ciezej to zrobic, no nic w tym dziwnego, to sa dosc nienaturalne poziomy tluszczu.
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
w głowie jeszcze miałem twój link z drugiego tematu
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
da sie z 6-paka przejsc do 8?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
zalezy jaka kto ma budowe miesni brzucha, ale wiesz o co mi chodzilo ;)

Dołączona grafika
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Chyba u Ciebie ja tak nie mam :P ;-)
  • 0

budo_griffin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Z innej beczki:
Udało mi się zejść ze 104kg do 91 stosując jakieś podstawowe zasady (dużo regularnych posiłków, NŻT itp + oczywiście treningi regularne). Mój cel to 85kg a niżej już nie daje rady zejść (ogólnie straciłem motywację).

Znalazłem na Android-a programik: FatSecret.
Na pierwszy rzut oka wygląda ok.
- dziennik posiłków
- baza danych produktów (skład, kalorie itp)
- dziennik aktywności fizycznej
- dziennik wagi (jakieś proste wykresy)
- synchronizacja z serwisem WWW

Spróbuję z niego korzystać przez jakiś miesiąc i podzielę się dalszymi wrażeniami.
To jest pierwszy tego typu soft na który się natknąłem.
Moim zdaniem najważniejszą zaletą jest to że mogę np. w pracy z telefonu wklepać posiłek, który zjadłem (wybierając produkty z bazy) + pod koniec dnia z kompa ew. coś poprawić.

Może ktoś z tego korzystał i podzieli się opinią? Ew. może ktoś korzysta z podobnego soft-u?

Pozdrawiam
--
Marcin
  • 0

budo_email
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 874 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
mogę prosić o skomentowanie poniższej galerii produktów?
Onet onetem ale wydaje mi się, że całkiem dobrze opisane i dobrane produkty:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Wywaliłbym owies który jest wysokowęglowy.
Pozostałe produkty są spoko chodź nie wiem gdzie dostaniesz w Polsce dzikiego łososia.
Swoją drogą produkty same z siebie dodane do nieuporządkowanej i przemyślanej diety raczej niewiele dadzą.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Od poniedziałku jestem na diecie niskowęglowodanowej.
Typowy dzienny rozkład posiłków:
1. 30g odżywki białkowej,
2. 150g wędliny drobiowej dobrej jakości,
3. 200g duszonej piersi z kurczaka, trochę mrożonych: brokułów, kalafiora i zielonego groszku gotowanych na parze,
4. puszka tuńczyka,
5. jajecznica z 5 jaj ze szpinakiem,

Żeby nie było bardzo monotonnie, chociaż i tak jest, zmieniam pierś z kurczaka na wołowinę - gotowaną lub w formie steka, tuńczyka na wędzoną makrelę czy łososia. Do tego zagryzam migdały, pestki z dyni i słonecznika. I co najmniej 5 litrów wody dziennie. I wsuwam 4 łyżeczki (12-16 g) błonnika w proszku dziennie.
Szumi mi we łbie trochę, niby czuję się trochę śnięty ale na treningach nie odczuwam spadku mocy. Zresztą uczucie przemęczenia powoli ustępuje - organizm chyba się przyzwyczaja.
Za tydzień zrobię sobie jeden dzień ładowania węglowodanów.

W poniedziałek rano było 98 kg. Dzisiaj rano było 94. Działa póki co całkiem szybko. Ale wiem że zwolni. Mam zamiar pociągnąć do końca marca. A potem włączyć węglowodany ale te o niskim IG. Jak waga spadnie do 90 kg będę bardzo zadowolony. A potem do końca kwietnia jak spadnie do 87 kg to już będzie idealnie.

Jak coś nie tak robię to komentujcie (:
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Może mi się wydaje ale dość mało tłuszczy?
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Jedz jakieś warzywa albo przynajmniej suplementuj witaminy i mikroelementy, bo niedługo poczujesz na sobie ich mocny brak (skurcze, ospanie już czujesz itp).
Ja jechałem na dość mocno białkowej diecie (podobnej do Twojej, tylko jeszcze trochę chudych serów) około 2-3 miesiące i już po jakiś 1-2 tygodniach miałem duże problemy z brakiem wit i mikro.
Suplementuj się też jakoś, żeby zapobiec katabolizmowi, jakiś szybkie węgle proste od razu po ciężkim treningu i/lub bcaa. Z orzechami / nasionami bym uważał, niby błonnik, niby zdrowe tłuszcze, ale są mimo wszystko dość kaloryczne.

Aha i u mnie spadek mocy na treningach był bardzo odczuwalny, może te orzechy i nasiona Ci dają moc.

ps. Jak bilans dzienny masz przynajmniej -800kcal, -900kcal (licząc spalanie na treningach oczywiście), a wg szybkiej kalkulacji powinieneś na luzie tyle mieć, to nie powinno być problemu z dojechaniem do 87 do końca kwietnia.

edit: jerz:
w orzechach, rybach, jajkach są tłuszcze,
można zawsze oczywiście mega3 przysuplować.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Witaminy i mikroelementy wypijam w Pluszach czy innych Zdrovitach. Będą takie? Warzywka to jak napisałem - do obiadu mrożonki gotowane na parze. I czasami kiszona kapusta. Ale z nią ostrożnie żeby się nie przekwasić przy i tak dość mocno kwasującej diecie.

Aha i u mnie spadek mocy na treningach był bardzo odczuwalny, może te orzechy i nasiona Ci dają moc


Dopiero 5 dni na diecie to może jeszcze miałem trochę zapasu mocy na ten tydzień. Zobaczymy jak będzie dalej. Bo nie sądzę żeby cały czas było tak różowo.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

Jedz jakieś warzywa albo przynajmniej suplementuj witaminy i mikroelementy, bo niedługo poczujesz na sobie ich mocny brak (skurcze, ospanie już czujesz itp).
Ja jechałem na dość mocno białkowej diecie (podobnej do Twojej, tylko jeszcze trochę chudych serów) około 2-3 miesiące i już po jakiś 1-2 tygodniach miałem duże problemy z brakiem wit i mikro.
Suplementuj się też jakoś, żeby zapobiec katabolizmowi, jakiś szybkie węgle proste od razu po ciężkim treningu i/lub bcaa. Z orzechami / nasionami bym uważał, niby błonnik, niby zdrowe tłuszcze, ale są mimo wszystko dość kaloryczne.

Aha i u mnie spadek mocy na treningach był bardzo odczuwalny, może te orzechy i nasiona Ci dają moc.

ps. Jak bilans dzienny masz przynajmniej -800kcal, -900kcal (licząc spalanie na treningach oczywiście), a wg szybkiej kalkulacji powinieneś na luzie tyle mieć, to nie powinno być problemu z dojechaniem do 87 do końca kwietnia.

edit: jerz:
w orzechach, rybach, jajkach są tłuszcze,
można zawsze oczywiście mega3 przysuplować.


Ok, przegapiłem to o nasionach i migdałach, jajka rzeczywiście są, z ryb to głównie tuńczyka widziałem czasami zamienianego na tłustsze ryby. Ja jem więcej ale mi na redukcji nie zależy więc bilans kaloryczny chcę mieć raczej na 0.


Jeśli chodzi o węgle to przy treningach jak nie będziesz ich jadł po to prędzej czy później będziesz musiał odczuć spadek mocy więc też się zgadzam z dodaniem jakiś węgli po treningowo żeby uzupełnić zapas glikogenu w wątrobie i mięśniach.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
mi sie teraz jako tako tez udaje utrzymac podobna diete. chociaz ostatnio kupilem orzechy, wiec na pewno jastem na plusie kalorycznie :P
1: 4 jajka, szpinak, papryka (200g), pieczarki (200g)
2: ~150g piersi kurczaka, 250g "warzyw srodziemnomorskich"
3: 2-3 lyzki bialka+blonnik
4: 200g wolowiny, 500g warzyw

musze gdzie jakas rybe dorzucic, ale kurcze drogo to ostatnio wszystko wychodzi...
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Podliczyłem wczorajszy dzień to mi wyszło mniej więcej: kalorie 1700, białko 150 g, tłuszcz 110 g, węglowodany 20 g, błonnik 20g.
I tak mniej więcej codziennie z niewielkimi odchyłami.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
1700? i nie umierasz z glodu?
  • 0

budo_romanowicz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1485 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
To nie wystarczy już MŻ. U mnie daje radę.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

1700? i nie umierasz z glodu?


Póki co nie. Chlam wodę, zagryzam migdałkiem albo pestką z dyni i jeszcze jest dobrze. Ale jak pisałem wyżej - sielanka się skończy wkrótce. Jak zabraknie zapasów z oponki (:

To nie wystarczy już MŻ. U mnie daje radę.


Chcę ten miesiąc szybko pocisnąć a w kwietniu przejdę na MŻ. Nie chce mi się potem w maju przerzucać za ciężkiego dupska przez berlińskie mury i mieć dodatkowy balast na małpim gaju (:
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
dołącz pieczenie całych sztuk mięsa
ja latem bez żadnej diety tylko po zwiększeniu mięsa w posiłku ważyłem 69 a rok wczesniej ponad 80

i nie jadłbym w ogóle odzywek białkowych, tylko zastąpił je białkiem w posiłku
.
nie jestes chyba kulturystą?

edit: i warzywa bym jednak trochę inne dodał- pomidory, buraczki...

poza tym jeszcze mamy zimę- to nie njalepszy okres na gubienie wagi ;-)



Od poniedziałku jestem na diecie niskowęglowodanowej.
Typowy dzienny rozkład posiłków:
1. 30g odżywki białkowej,
2. 150g wędliny drobiowej dobrej jakości,
3. 200g duszonej piersi z kurczaka, trochę mrożonych: brokułów, kalafiora i zielonego groszku gotowanych na parze,
4. puszka tuńczyka,
5. jajecznica z 5 jaj ze szpinakiem,

Żeby nie było bardzo monotonnie, chociaż i tak jest, zmieniam pierś z kurczaka na wołowinę - gotowaną lub w formie steka, tuńczyka na wędzoną makrelę czy łososia. Do tego zagryzam migdały, pestki z dyni i słonecznika. I co najmniej 5 litrów wody dziennie. I wsuwam 4 łyżeczki (12-16 g) błonnika w proszku dziennie.
Szumi mi we łbie trochę, niby czuję się trochę śnięty ale na treningach nie odczuwam spadku mocy. Zresztą uczucie przemęczenia powoli ustępuje - organizm chyba się przyzwyczaja.
Za tydzień zrobię sobie jeden dzień ładowania węglowodanów.

W poniedziałek rano było 98 kg. Dzisiaj rano było 94. Działa póki co całkiem szybko. Ale wiem że zwolni. Mam zamiar pociągnąć do końca marca. A potem włączyć węglowodany ale te o niskim IG. Jak waga spadnie do 90 kg będę bardzo zadowolony. A potem do końca kwietnia jak spadnie do 87 kg to już będzie idealnie.

Jak coś nie tak robię to komentujcie (:


  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Odżywki są spoko, bo ułatwiają robienie odpowiedniej ilości g białka / kg masy.
Normalnego jedzenia o takim współczynniku białko/ww/tłuszcz jest bardzo mało (monotonność) i jest zwyczajnie droższe.

1700kcal na redukcji to całkiem ok wynik, zakładając, że masz zużycie 2200-2300 a w dni treningowe z 2700-3200 to kilogram, a nawet lekko więcej tygodniowo powinieneś robić (różne źródła różnie piszą ale 1kg to 7000-9000 kcal na deficycie).

Ale dużo tłuszczu wyszło, ja bym jednak trochę z tych orzechów i innych źródeł tłuszczu podmienił na warzywa, ew jakieś węgle złożone przed treningiem i proste (owoce) po treningu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024