Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chudniemy!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
688 odpowiedzi w tym temacie

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
mniej wegli ;)
tylko przed i po treningu.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Nie podważam teraz novo, pytam tylko, bo spotkałem się z: wypić 0,5L przed a potem pić cienkie węgle podczas treningu aerobów - zwlaszcza dla osob zrzucających wagę. Co myslisz?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
zawsze mozesz mnie podwazyc, a nuz sie myle. i pamietaj, ze jest wiele opinii i ciezko cos udowodnic. ja jestem z obozu duzo bialka, wiecej tluszczu, minimum wegli.

podczas aerobow? totalny bezsens. organizm nie zwiekszy spalania tluszczu, jesli bedzie mial na bierzaco dostarczone preferowane wegle. to moje "mniej wegli" i "przed i po" dotyczy ludzi chcacych utrzymac wage czy cos trenujacych. dla odchudzajacych bym zalecal im mniej, tym lepiej, i ani przed ani po.
  • 0

budo_fudo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Nie spodziewałem się tak szybkiego odzewu :)

Dzięki za odpowiedzi - z tym metabolizmem to zdaję sobie z tego sprawę..
Ogólna kondycja nie jest zła - na treningach jeszcze małolatów zajeżdżam ;-)
Mam taką wagę z pomiarami i wyszło mi że mam 27 % fatu :oops:
I małe światełko w tunelu bo dziś ważę -1kg w porównaniu do zeszłego tygodnia - ciekaw jestem ile wody jest w tym ( chyba większość ).

Gdzieś czytałęm -chyba nawet na tym forum, że dobrze jest zaraz po treningu uzupełnić węgle ( jogurt + sławny banan )
Prawda li to ?

skorzstałem z Dziennika posiłków Vital max - i tam to wszystko komponuję i liczę - z odgólnych obliczeń wyszło mi 2200 kcal do spożycia przy redukcji 450 kcal dziennie- chyba OK - trzymam od tygodnia 2000-2100.
Przy większym spożyciu białka mam duże pragnienie to normalne ?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

Nie spodziewałem się tak szybkiego odzewu :)

boom! ;)

Mam taką wagę z pomiarami i wyszło mi że mam 27 % fatu :oops:
I małe światełko w tunelu bo dziś ważę -1kg w porównaniu do zeszłego tygodnia - ciekaw jestem ile wody jest w tym ( chyba większość ).

wagi do pomiary sa o kant dupy rozbic. dla testu; zmiez bf. wypij litr wody. zmiez znowu. powiedz nam, co ci pokazala waga.
1kg to ekhm trace po porannej wizycie ;)

Gdzieś czytałęm -chyba nawet na tym forum, że dobrze jest zaraz po treningu uzupełnić węgle ( jogurt + sławny banan )
Prawda li to ?

nie do konca jesli chcesz tracic wage. troche na pewno, zeby sie zregenerowac, ale bez przesady,

skorzstałem z Dziennika posiłków Vital max - i tam to wszystko komponuję i liczę - z odgólnych obliczeń wyszło mi 2200 kcal do spożycia przy redukcji 450 kcal dziennie- chyba OK - trzymam od tygodnia 2000-2100.

jesli waga spada, to tak dalej. jesli przestanie, obetnij kolejne powiedzmy 200kcal.

Przy większym spożyciu białka mam duże pragnienie to normalne ?

tak. wiecej pracy dla nerek.
*zdrowe nerki nie maja problemow z nadmiarem bialka*
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
novo, ja miałem dostęp do wagi codziennie, jeden pomiar może bardzo się mylić, ale pomiar wykonywany raz na tydzien przez dłuższy okres czasu sądzę może dużo pokazać.

Ale fakt, bf mierzony jest na podstawie oporu tkanek, opór zależy od ilości wody w tkankach, a wodę łatwo zachwiać

fudo: wazysz 90kg, masz w sobie z 70 litrów wody, dziennie spocic mozna ze 2-3 litry wody, wiec 2-3 kg nawet ;) nie patrz na wage, bo to najgorszy z mozliwych faktorów. ja polegałem na wspomnianym wyzej bf, ale patrz tez jak sie czujesz, jak wygladasz, strzelanie fotek w slipach wcale nie musi sygnalizowac zmiany orientacji, ja to robie do celow dokumentacyjnych ;D
  • 0

budo_fudo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Na jakiej maszynie można to dobrze zmierzyć ( bf) ?

A oglądanie bandziocha w lustrze już mnie nie kręci - góra ciała jest OK - może faktycznie jakaś tajna fotka tylko dla wtajemniczonych ?? :)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
nie musisz, niektórzy pewnie nawet by nie chcieli tego ogladac ;D a co do pomiarów, to tak jak mówił novo - nie jest to ideał, ale ja się mierzyłem na tym:

Dołączona grafika

słaby zakup 'do łazienki', bo z tego co pamietam to kosztuje pół małego samochodu
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

Na jakiej maszynie można to dobrze zmierzyć ( bf) ?

A oglądanie bandziocha w lustrze już mnie nie kręci - góra ciała jest OK - może faktycznie jakaś tajna fotka tylko dla wtajemniczonych ?? :)

Dołączona grafika
lub
Dołączona grafika
to pierwsze robi skan rentgenem pokazujac wszystkie kosci i tluszcz, to drugie na podstawie cisnienia powietrza
;)
a z dostepnych srodkow to najlepiej faldami skory uwazam.
chociaz lustro moim zdaniem w wiekszosci przyoadkow wystarczy. miejsce problematyczne gdzie trzeba sie zlapac za skore to np dolny odcinek plecow (moje najgorsze miejsce), a tak to wiekszosc widac w lustrze.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
ja np raczej stosuje sie do rad z ksiazki "zywienie w sporcie" i wegli jem od 55-65% bialka okolo 20% co mniejwiecej odpowiada 1,8g na kilogram masy ciala, a reszta to tluszcze. Jak chce zrzucic wage eliminuje prawie zupelnie tluszcze. Rezygnuje ze smarzenia na oleju nie uzywam masla itd.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

a reszta to tluszcze


no, policz, policz, ile to będzie, eeee? :D :D :D

taki tylko czerstwy dżołk, no offence ;)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

ja np raczej stosuje sie do rad z ksiazki "zywienie w sporcie" i wegli jem od 55-65% bialka okolo 20% co mniejwiecej odpowiada 1,8g na kilogram masy ciala, a reszta to tluszcze. Jak chce zrzucic wage eliminuje prawie zupelnie tluszcze. Rezygnuje ze smarzenia na oleju nie uzywam masla itd.

i jak ci wtedy wychodzi zrzucanie wagi?
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
wsumie nie zle. Nie za szybko nie za wolno mniej wiecej 0,7 kg na tydzien. Przez sciecie tluszczy mam deficyt jakis 450 kcal a nie czuje sie po treningach tak wykonczony jak przy scieciu wegli. Ale musze tez przyznac, ze bardzo dobrze trzymalem wage i dobrze sie zrzucalo na rotacji weglowodanow. I zazwyczaj przerzucam sie na ten program zywieniowy jak mniej trenuje np. sesja albo jakis wyjazd.
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
nie wiem czy odstawianie tłuszczy to zdrowa metoda.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
pamietajcie, ze testosteron jest produkowany cholesterolu i tluszczy. wyzszy testosteron = mniejszy BF.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
tluszcze i tak spozywam. Jem 2-3 razy w tygodniu ryby, pozatym garsc slonecznika lub orzechow dziennie. No i oczywiscie jakas lyzka roznych olejow w salatkach.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

pamietajcie, ze testosteron jest produkowany cholesterolu i tluszczy. wyzszy testosteron = mniejszy BF.

tluszcze i tak spozywam. Jem 2-3 razy w tygodniu ryby, pozatym garsc slonecznika lub orzechow dziennie. No i oczywiscie jakas lyzka roznych olejow w salatkach.

To nie jest takie proste.
Istnieją badania sugerujące, że spożywanie tłuszczu rybiego nie ma wpływu na poziom androgenów, w tym testosteronu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Z kolei ziarna i orzechy zawierają fitoestrogeny, które mogą być antagonistami androgenów, w tym testosteronu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
tak, jak mowi prorock. byla wielka nagonka na tluszcz w latach 80tych, i jeszcze sie od tego myslenia ludzie nie uwolnili. owszem, uwzac na kalorie, bo tluszcz ma ich wiecej, ale nie ograniczac go sztucznie. trzymac sie proporcji mniej wiecej 1:1: mono/poly/sat i 1:1 omega 6 i 3 (w wielu dietach jest to teraz 10:1 i [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]!
ja mialem gdzie 40% z tluszczy zanim postanowilem nabrac wagi, wtedy zwiekszylem wegle ;) .

no i jajka powoli tez odzyskuja dobre imie.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

ja jestem z obozu duzo bialka, wiecej tluszczu, minimum wegli.

Ja na tym systemie zszedlem ostatnio ze 106 na 94kg i z 26% na 18% sadla - teraz dla czystego eksperymentu probuje zejsc na 90kg i z 15%, przy czym ostatnio ze wzgledow zawodowych malo sie ruszalem - zreszta ruch wg. mnie do chudniecia nie ma znaczenia az tak duzego (nie mowie ze jest niezdrowy itd.)
Jestem z obozu Taubes:)
Aha wzrostu mam 193cm.
Niestety dieta taka jest droga - jem troche wiecej miesa i troche lepszej jakosci, najtansze pozostaja ciagle chleb i fryty:)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
ja jestem troche bardziej paleo, ale taubs i [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tez sa swietni i wiedza, co pisza.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024