Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chudniemy!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
688 odpowiedzi w tym temacie

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

Chciałem podziękować wszystkim za pomoc i rady :)
Zrzuciłem 10kg, widać już kawałek mięśnia pod tłuszczykiem (bo to dopiero połowa drogi ;) ).
Zmieniłem styl życia, lepiej śpię, lepiej się czuję, ubieram spodnie dwa rozmiary mniejsze.
Dziękuję jeszcze raz, zwłaszcza użytkownikom novocaine i Tau, zamęczyłem Was na śmierć pytaniami :)
Jak uda się jeszcze więcej zrzucić, dam znać - bo to motywujące!


Gratuluje. Pamietaj tylko, ze schudniecie to tylko polowa - teraz musisz ta wage utrzymac, a bedzie ciezej z racji zimy - niestety ten okres jest dosc obfity w tluste jedzenie/ciasta a do tego z racji kiepskiej pogody nie chce sie nigdzie chodzic.

Koniecznie trzymaj diete (mozesz sobie doliczyc jakies +500 kalorii jesli nie chcesz dalej szybko chudnac) i powinno byc spoko.
  • 0

budo_painapple
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lyck

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Mam nietypowe pytanie - jaka jest najlepsza metoda chudnięcia z mięśni? pozbywając się nadwagi tłuszczowej jestem i tak jakieś 10kg cięższy niż służy to mojemu kręgosłupowi :(

pozdrówka

Michał
  • 0

budo_cinoslaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Nieużywanie mięśni to chyba najlepsza metoda ich zaniku, jednak wtedy przybiera się również na tłuszczu, można jeszcze przepalać mięśnie od wysiłku a potem nie uzupełniać składników do budowy mięśni, jednak zarówno jedna jak i druga rzecz to głupota.

Jak to kręgosłup nie wytrzymuje ? To idziesz do kogoś kto się zna, jakiś fizjoterapeuta czy lekarz sportowy i mówisz jaka sprawa, on daje Ci ćwiczenia na wzmocnienie mięśni pleców i wtedy nie ma czegoś takiego jak kręgosłup że nie wytrzymuje.
  • 0

budo_painapple
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lyck

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Co do ćwiczeń, to mam zestawy;) idealną wagę miałem cholera jak ćwiczyłem taekwondo - ok. 70kg przy 170cm wzrostu zapewniało mobilność i skoczność;) teraz jest 89-90 z brzusiem a 85 po redukcji ciałka. Tak czy tak za dużo.
Moim problemem jest hipermobilność kręgosłupa (tj wg ostatniej diagnozy) i generalnie zaleca sie do tego redukcję wagi.
  • 0

budo_gwyn
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 825 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Biegi długie. Organizm stwierdzi 'o kurka, po co targać tyle mięcha, jak biega się lepiej bez niego'.
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

Mam nietypowe pytanie - jaka jest najlepsza metoda chudnięcia z mięśni? pozbywając się nadwagi tłuszczowej jestem i tak jakieś 10kg cięższy niż służy to mojemu kręgosłupowi :(

pozdrówka

Michał


Brak ruchu + niskokaloryczna dieta?
  • 0

budo_painapple
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lyck

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Dzięki za sugestie, spróbuję z bieganiem. Brak ruchu niestety nie działa;) miewałem przestoje paromiesięczne a potem po jakimkolwiek treningu mięsko wracało do starej masy.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

Biegi długie. Organizm stwierdzi 'o kurka, po co targać tyle mięcha, jak biega się lepiej bez niego'.

Przy długich biegach, czyli relatywnie niskiej intensywności ćwiczeń, organizm pozyskuje energię głównie ze spalania tłuszczy.
Bardzo intensywne ćwiczenia (interwały, ćwiczenia na wytrzymałość beztlenową) wykonywane na czczo powodują, że - po wyczerpaniu większości zapasów glikogenu, którego rano w mięśniach jest niewiele - organizm zaczyna rozkładać białka mięśniowe, aby z ich aminokwasów uzyskać dodatkową energię.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
ja sie zgadzam z gwynem. porownaj sobie ludzi co biegaja max 800 a tych co biegaja chociazby 5-10km.
organizm pozbedzie sie zbednych miesni. przy interwalach sa potrzebne.
a przy cwiczeniach rano to watpie, by miesnie szly w pierwszej kolejnosci; w koncy kulturysci zalecaja bieganie na czczo, a oni miesni tracic nie lubia.
  • 0

budo_poncho
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Najpierw idzie glikogen, dopiero potem białka, ale tylko przy intensywnym wysiłku, kiedy mięśnie potrzebują dużej ilości energii w bardzo krótkim czasie i kiedy poziom glikogenu jest niski po niejedzeniu przez 8-12 godzin. Jeśli id mi się znaleźć źródła, to je podam. Pamiętam, że natknąłem się na nie przy okazji czytania o HIIT. W tekście odradzano wykonywanie tego rodzaju treningu na czczo z w/w powodów.
O ile się orientuję, kulturyści biegają ponad 30 minut bez przerwy z niewielką intensywnością, czyli spalają głównie tłuszcz.
Mnie poranne biegi ze zmienną intensywnością na czczo (śniadanie dopiero godzinę po treningu) skutecznie trzymały poniżej 80kg, mimo że jadłem całkiem sporo.
  • 0

budo_khalis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Ważę teraz 70,0kg, poszło w niebyt ok. ~14kg [pójdziecie za to do nieba! :) ]. Powiedzcie mi dobrzy ludzie, czy nadal zrzucać wagę, czy zacząć budować mięśnie?
Ja się przychylam do tego, aby nadal zrzucać, ale może zmienić jakoś program treningowy?
Na siłowni wygląda to tak teraz:
-przysiady ze sztangą - 3x10
-martwy ciąg - 3x10
-przyciąganie sztangielki w podparciu na ławce - 3x10
-wyciskanie sztangi na ławce płaskiej w szerokim chwycie - 3x10
-rozpiętki na ławce pod kątem 45st. - 3x10
-unoszenie gryfu nachwytem - 3x10
-unoszenie sztangielek - 2x10, a 3 seria to zazwyczaj 8 jest
-wyciskanie francuskie sztangielka - 3x10
-ściąganie wyciągu górnego (też na triceps) - 3x10
-unoszenie sztangielek w bok, na barki - 3x12.

Jak to zmienić, żeby były w porządku efekty? Tzn. żeby nadal spalać tłuszcz, a jednocześnie podkreślić to, że kawałek mięśnia jest pod nim? :) Jest to w ogóle możliwe? Zdaję sobie sprawę, że jednoczesne budowanie masy mięśniowej i redukcja tłuszczu - to se ne da. A coś pomiędzy?
Z góry dziękuję za odpowiedzi! :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

Najpierw idzie glikogen, dopiero potem białka, ale tylko przy intensywnym wysiłku, kiedy mięśnie potrzebują dużej ilości energii w bardzo krótkim czasie i kiedy poziom glikogenu jest niski po niejedzeniu przez 8-12 godzin. Jeśli id mi się znaleźć źródła, to je podam. Pamiętam, że natknąłem się na nie przy okazji czytania o HIIT. W tekście odradzano wykonywanie tego rodzaju treningu na czczo z w/w powodów.
O ile się orientuję, kulturyści biegają ponad 30 minut bez przerwy z niewielką intensywnością, czyli spalają głównie tłuszcz.
Mnie poranne biegi ze zmienną intensywnością na czczo (śniadanie dopiero godzinę po treningu) skutecznie trzymały poniżej 80kg, mimo że jadłem całkiem sporo.


ale mowimy o dwoch roznych rzeczach. to co piszesz, jest prawda. jedyna roznice w tym, ze organizm jest "glupi ale sprytny". jesli zrobisz mu interwaly na czczo, to owszem, spali miesnie. ale pierwsza rzecza jaka zrobi pozniej, to je odbuduje - bo sa mu potrzebne, taki my wyslales sygnal biegajac intensywnie. jasne, jak do tego ograniczysz bialko to bedzie win-win. ale ja mysle, ze hmm rozwazniejsza metoda jest po prostu wyslac wiadomosc "tyle miesni niepotrzebne", do czego najlepiej sprawdzaja sie biegi dlugodystansowe o niskiej intensywnosci. organizm bedzie sie chcial pozbyc miesni, nawet jesli bedzie dosc bialka.
a przynajmniej chcialbym, zeby to tak dzialalo :) :lol:

Ważę teraz 70,0kg, poszło w niebyt ok. ~14kg [pójdziecie za to do nieba! :) ]. Powiedzcie mi dobrzy ludzie, czy nadal zrzucać wagę, czy zacząć budować mięśnie?

a skad my mamy wiedziec? to od ciebie zalezy, od tego jak sie czujesz, jakie masz wyniki. ja mam 90kg i co, tez mam zrzucac, bo mi tluszcz skoczyl do 15%? nie, jade dalej :twisted:

Ja się przychylam do tego, aby nadal zrzucać, ale może zmienić jakoś program treningowy?

a jaki jest twoj cel?
jak sila, to starting strength. jak masa, to starting strength ;) albo jakis dzielony 4-dniowy. do tego pilnowac diety i ew dodac jakies cardio zeby nie przytyc za bardzo.
  • 0

budo_aspenboy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:CPPA Łódź
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

Zdaję sobie sprawę, że jednoczesne budowanie masy mięśniowej i redukcja tłuszczu - to se ne da.

Niekoniecznie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - na dole "Gain Muscle and Lose Fat", nie próbowałem w praktyce, ale wygląda prawdopodobnie.
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Khalis - bron boze nie zmieniaj diety na zadna w stylu "budowanie masy". Badania dowiodly, ze budowac miesnie mozna i przy diecie 800 kalorii dziennie - wiec nie popelniaj bledu wpieprzania 4000 kalorii z gainerow bo "gainowac" glownie bedziesz tluszcz.
  • 0

budo_khalis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Masz rację, dzięki :-)
Ale czy mam jakoś zmodyfikować mój plan treningowy? Bo od lipca cały czas tymi samymi ćwiczeniami jadę.
Dieta zostaje oczywiście, bo już się do niej przyzwyczaiłem :)
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

Badania dowiodly, ze budowac miesnie mozna i przy diecie 800 kalorii dziennie


poprosze zrodlo tych rewelacji.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

Badania dowiodly, ze budowac miesnie mozna i przy diecie 800 kalorii dziennie

poprosze zrodlo tych rewelacji.

x2
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Conclusion: The addition of an intensive, high volume resistance training program resulted in preservation of LBW and RMR during weight loss with a VLCD.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
no wiec nie budowanie, a zachowanie ;)
i byli to ludzie z nadwaga, ktorzy stracili ~20kg, a nie tacy bez probojacy budowac mase.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Tracili tluszcz ale budowali miesnie. Byly tez inne badania na ten temat ale juz mi sie nie chce szukac bo nie pamietam gdzie to dokladnie widzialem.

Nie zalecam Khalisowi takiej diety, ale tylko pokazuje, ze idea, czesto promowana przez polskich dresikow, ze zeby budowac mase to trzeba wpierdalac kilogram gainera dziennie jest bledna. Na diecie 1500-2000 kalorii mozna zdrowo budowac miesnie i zrzucac tluszcz.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024