Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chudniemy!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
688 odpowiedzi w tym temacie

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
a ja mam taki problem: chcę zrzucić mięcho (nie tłuszcz) z łap, konkretnie z bicepsów. Zauważyłem, że bijąc na worek mam wolne ciosy, łapska mi się pompują i szybkość maleje. Wiem, że siła i szybkość pochodzi z techniki, ale czuję, że zmniejszenie masy to dobry pomysł. Dysproporcje między górą a dołem dają o sobie znać. Co (oprócz diety - nie będę się głodził, i tak się nie obżeram a jestem ekto) można zrobić, żeby spadły obwody? Kiedyś masa mi spadła od robienia pompek zapaśniczych, tricepsy i klata wyraźnie się zmniejszyły. Może jest jakiś sposób na dwugłowe rąk?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Dołączona grafika
  • 0

budo_ssj7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jedenasty rozdział

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
acha, czyli jedyna nadzieja w operacji zmniejszenia bicepsa...Zna ktoś dobrego chirurga w okolicach Warszawy?
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
nie jedyne wyjcie to miec duze bicepsy i tyle, kto chcialby miec male bicepsy...

Slava
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

a ja mam taki problem: chcę zrzucić mięcho

A kości nie chciałbyś zrzucić?
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
kurde osobliwy masz ten problem.nie dosc ze ekto to jeszcze chce sie zmniejszac.mike tyson mial spore lapska i jakos to sie nie przekladalo na slabe bicie :-)
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
stary a rozciągasz te swoje bicepsy? ...nie ? to zacznij rozciągać bicka etc i zobaczysz duzą różnice:] co do pompki etc, polecam np jak robisz sprinty dodac pomiedzy pompki a wytrzymałosc rączek pojdzie(Ale to w sumie zbedne,wór masz to trzaskaj )
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
z cyklu cpt Obvious:
nie radze łaczyc:
- kilkudniowej glodowki (niespecjalnie)
-nakladajacego sie na siebie kilkudniowego przemeczenia (niespecjalnie)
z
duzo za duzą dawka mocnego spalacza (to juz specjalnie)
niemalej ilosci kofeiny
i treningu silowego o pustym brzuchu po 3 tygodniowej przerwie.

wrazenia: niezapomniane :roll:
ale zem zjebal, chujkurwadupa.
niby kurwa wiem co i jak a jak szczyl jakis co z wp.pl info bierze sie zachowalem.kurwa.
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

a ja mam taki problem: chcę zrzucić mięcho (nie tłuszcz) z łap, konkretnie z bicepsów. Zauważyłem, że bijąc na worek mam wolne ciosy, łapska mi się pompują i szybkość maleje. Wiem, że siła i szybkość pochodzi z techniki, ale czuję, że zmniejszenie masy to dobry pomysł. Dysproporcje między górą a dołem dają o sobie znać. Co (oprócz diety - nie będę się głodził, i tak się nie obżeram a jestem ekto) można zrobić, żeby spadły obwody? Kiedyś masa mi spadła od robienia pompek zapaśniczych, tricepsy i klata wyraźnie się zmniejszyły. Może jest jakiś sposób na dwugłowe rąk?

rozwiazaniem Twojego problemu jest rozciaganie bicepsów , proste i operacji nie potrzeba żadnych :wink:
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Dobry ebook z dieta ktora pozwala schudnac nawet 10kg w ciagu miesiaca (chociaz wymaga to ciezkiej pracy i trzymania sie diety co do litery). Nie sa to zadne czary mary w stylu "jedz tylko pestki z cytryny i popijaj woda po parowkach" - dieta jest ulozona przez Alwyna Cosgrovea i Mikea Roussella. Obie te osoby sa znane i szanowane na Tnation (stamtad sie dowiedzielem o tej ksiazce). W skrocie dieta opiera sie na kombinacji treningu silowego, interwalow i diety niskoweglowej.

Nawet jesli nie jestescie zainteresowani podazaniem za nia to polecam ksiazke z racji bardzo obszernego dzialu dotyczacego jedzenia - znalezc tam mozna duzo fajnych i ciekawych przepisow ktore pomaga podczas wlasnej diety a takze dobra rozpiske z wagami produktow ktora pozwala ukladac wlasne posilki z zachowaniem proporcji pomiedzy bialkiem, weglem i tluszczem.
  • 0

budo_khalis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Zwracam się do Was z prośbą o skorygowanie mojej diety i treningów i wskazanie błędów :) Przeczytałem cały powyższy wątek i sporo tematów z tego działu, ale będę wdzięczny, jeśli pomożecie :)

Mam dość sporą nadwagę: waże 82,6kg przy wzroście 170cm, także muszę zrzucić co najmniej 20kg-25kg.
Po tygodniu ważę 81,2kg, ale domyślam się, że po prostu wodę wytraciłem.

Jeśli chodzi o ruch: 3 razy w tygodniu marszobiegi (systematycznie zwiększę ilość treningów do 5 w tygodniu, wydłużę czas i dystans - kiedyś biegałem 5-6 razy w tygodniu po 8-10km). Od października chciałem dołączyć siłownię (2-3 razy w tygodniu).
Chcę bardzo powoli zwiększać ilość/dystans/czas/intensywność aktywności fizycznej, żeby nie "zajeździć się", przyzwyczaić organizm do ruchu, wrócić do formy, nie niszcząc kręgosłupa przy okazji (patrz niżej).

Problemem jest kręgosłup - od dwóch lat leczę ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. 6 lekarzy postawiło różne diagnozy. Póki co nie wiem, jak mogę wyleczyć to "coś", co mam - w każdym razie ból nie przeszkadza mi w chwili obecnej w treningu.
Niestety kręgosłup był przyczyną sporego nabrania ciała przez ostatnie 2 lata :)

Dieta - 5-6 posiłków dziennie:

8:00-9:00 - mleko (2%) z płatkami fitness i muesli/ciemne pieczywo z serem bieluchem i mięsiwem z kurczaka

11:00 - jogurt naturalny z muesli/jabłko

13:00 - ryba/filet z indyka lub kurczaka a do tego sałatka, brązowy ryż, "warzywa na patelnię"

16:00-17:00 - shake z banana, pomarańczy i jogurtu beztłuszczowego/wafle ryżowe i jogurt naturalny

19:00 - pieczywo ciemne, pomidor, szynka z kurczaka/indyka

21:00 - grejfrut, jogurt naturalny itp.

To jest przykładowy grafik dzienny.
Czy realne jest zrzucenie mojej nadwagi w 10-12 miesięcy?

Z góry dziękuję za Waszą pomoc :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
[quote name="budo_Khalis"]Mam dość sporą nadwagę: waże 82,6kg przy wzroście 170cm, także muszę zrzucić co najmniej 20kg-25kg.[/quote]
chcesz wazyc 60kg przy 170cm? pogielo cie? rozumiem, ze teraz jestes gruby i chcesz sie odchudzic, ale bez przesady. mezczyzna przy 170 powinien wazyc co najmniej 70.
pamietaj, masa najwazniejsza! ;)
powiedz nam lepiej na oko jaki masz procent tluszczu. widzisz w ogole jakies miesnie gdzies?

[quote]Jeśli chodzi o ruch:[/quote]
marszobiegi moga byc, ale rower mysle bylby lepszy, i zero stresu dla kregoslupa. na silownie idz od wrzesnia, 3 razy w tygodniu cos w stylu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i do tego cardio w pozostale dni. na rowerze moglbys nawet robic interwaly.

[quote]Problemem jest kręgosłup - od dwóch lat leczę ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. 6 lekarzy postawiło różne diagnozy. Póki co nie wiem, jak mogę wyleczyć to "coś", co mam - w każdym razie ból nie przeszkadza mi w chwili obecnej w treningu.
Niestety kręgosłup był przyczyną sporego nabrania ciała przez ostatnie 2 lata :) [/quote]
tez cos mam, nikt nie wie co, a masa jest :P

[quote]Dieta - 5-6 posiłków dziennie:
[/quote]
[quote]8:00-9:00 - mleko (2%) z płatkami fitness i muesli/ciemne pieczywo z serem bieluchem i mięsiwem z kurczaka[/quote]
platki fitness to gowno. wolno ci jesc tylko owsianke. z orzechami i roznymi jagodami etc. i jak najmniej pieczywa.

[quote]11:00 - jogurt naturalny z muesli/jabłko[/quote]
jogurt masz pozniej, zjedz kilka jajek.

[quote]13:00 - ryba/filet z indyka lub kurczaka a do tego sałatka, brązowy ryż, "warzywa na patelnię"[/quote]
mniej ryzu, wiecej warzyw.

[quote]16:00-17:00 - shake z banana, pomarańczy i jogurtu beztłuszczowego/wafle ryżowe i jogurt naturalny[/quote]
ujdzie

[quote]19:00 - pieczywo ciemne, pomidor, szynka z kurczaka/indyka[/quote]
wiecej warzyw, mniej pieczywa.

[quote]21:00 - grejfrut, jogurt naturalny itp.[/quote]
jak chcesz schudnac to unikaj wegli wieczorem. bialka i tluszcze tylko.

[quote]To jest przykładowy grafik dzienny.
Czy realne jest zrzucenie mojej nadwagi w 10-12 miesięcy?[/quote]
tak naprawde to nie wiemy ile masz wagi a a ile nadwagi, mozesz miec 30% albo 20% tluszczu, i to spora roznica. jakbys sie uparl na te 20kg to 20 tygodni przy mocnej postawie.
tylko pamietaj, ze to nie jest tak, ze wejdziesz sobie na diete, a potem wrocisz do "normalnego" jedzenia; to nowy sposob zywienia ma sie stac tym normalnym, zebys utrzymal wage. warzywa+mieso (jajka, ryby, biale i czerwone!)+owoce, gotowac i grilowac i nie mozesz sie pomylic.
  • 0

budo_khalis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Mam 27,8% tłuszczu.
Mięśnie jakieś są (11 lat ćwiczyłem karate, trochę na siłownię łaziłem i biegałem), ale ciężko się ich dopatrzyć ;)

Czyli tak: wywalam płatki fitness i zastępuję owsianką. Chleb zupełnie mam wyrzucić, czy ciemne ujdzie?
Jajka całe czy bez żółtka?
Ryż bez problemu wywalę, bo nie lubię ;)
W takim razie co jeść wieczorem, po bieganiu? Grejfruta nie, bo ma dużo węglowodanów. Białka, czyli jakiś jogurt lub ser biały zjeść?

Dzięki za tą stronę, którą podrzuciłeś! Spróbuję od września w praktyce ją sprawdzić:)
Dlaczego bardziej powinienem wskoczyć na rower niż biegać? Zawsze mi się wydawało, że przy odchudzaniu bieganie>rower?

Zdaję sobie sprawę, że nawet po odchudzaniu "zdrowe żarcie" zostaje, żeby utrzymać wagę. Ale chyba nie będzie z tym problemu, bo po przerzuceniu się na zdrowe jedzenie, lepiej się czuję, mam lepsze samopoczucie itp.

Dziękuję za pomoc i wskazanie błędów! Postaram się stosować :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

Mam 27,8% tłuszczu.

ok, mozesz sie odchudzac :P

Czyli tak: wywalam płatki fitness i zastępuję owsianką. Chleb zupełnie mam wyrzucić, czy ciemne ujdzie?

jak bardzo lubisz, to ujdzie. staraj sie jesc glownie po treningach.

Jajka całe czy bez żółtka?

jajka tylko cale.

W takim razie co jeść wieczorem, po bieganiu?

moze byc bialy ser, moga byc jajka, moze byc mieso+warzywa. i kromka chleba moze byc, bo to po treningu ;)

Dlaczego bardziej powinienem wskoczyć na rower niż biegać? Zawsze mi się wydawało, że przy odchudzaniu bieganie>rower?

1) z nadwaga sie nie biega, bo sie rozwala kolana. przeciazenie na kolano jest rzedu 2-3xmasy ciala; czyli kazdy kg nadwagi to jak 3kg, ergo masz dodatkowe 60kg.
2) boli cie kregoslup. bieganie, szczegolnie jak nie masz dobrej techniki/butow obciaza kregoslup.
3) nie ma az takiej roznicy, na rowerze mozesz po prostu bardziej sie postarac, plus jak mowilem, mozna robic interwaly maja duza nadwage.

i kup sobie omega 3.
  • 0

budo_khalis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Ok, dzięki jeszcze raz za pomoc :-)
Omega 3 to kwas tłuszczowy? Do czego on sluży?
Wsiądę na rower w takim razie, ale z truchtania nie zrezygnuję, bo 20kg temu sprawiało mi to straszną radochę i chciałbym do tego wrócić :-)
  • 0

budo_isao
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1470 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz/Brighton
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

Wsiądę na rower w takim razie, ale z truchtania nie zrezygnuję, bo 20kg temu sprawiało mi to straszną radochę i chciałbym do tego wrócić :-)


Byle żebyś uważał po prostu, nie za długo naraz, staraj się nie po betonie i najlepiej skołuj jakieś dobre buty. Chociaż ja i tak z nadwagą bym się wstrzymał z bieganiem, może poczekaj aż zrzucisz te 5-7kg chociaż.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

Omega 3 to kwas tłuszczowy? Do czego on sluży?

za dlugo, zeby wymieniac ;) jest dobry na wszystko i zawsze jest go za malo ;)
  • 0

budo_perun srogi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1077 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
ale brawo dla khalisa, malo ktory zwraca sie na forum z tak konkretnie ulozonym planem zywienia, i tak w miare poprawnym

pamietam jak jakis kolo mowil: 'kochane budo co mam zrobic, lekarz odradzil mi mleko, co ja teraz zrobie bez takiego bogatego w bialko pozywienia :D '

jak masz mozliwosc khalis chodz na basen, zaleta taka ze minimalne obciazenie na stawy, sprobuj tez pic herbate (najlepiej zielona) lub od biedy kawe jesli pijesz, ale rforumowicze zapewne odradza, bo to takie naturalne fatburnery

powodzenia
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!

ale brawo dla khalisa, malo ktory zwraca sie na forum z tak konkretnie ulozonym planem zywienia, i tak w miare poprawnym

i dlatego dostal wyczerpujace odpowiedzi i na temat.
  • 0

budo_khalis
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Chudniemy!!
Dziękuję za pomoc, i to bardzo szybką, nie spodziewałem się, że tak szybko ktoś odpisze :-)
Bieganie faktycznie odpuszczę na trochę, przesiądę się na rower.
Zieloną herbatę chłeptam (ochydna :? ), oprócz tego min. 3l wody dziennie.
Dam znać, czy się udało! :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024