Skocz do zawartości


Zdjęcie

ciężki TRENING ostra WALKA siłownia i MMA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

Budrys
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:południowa Polska
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:-siłownia
    -fotografowanie
    -psychologia sportu
    -oprawy meczów piłkarskich
    -wszechstylowa walka wręcz
    -Argentyna: życie i pobyt w tym kraju
  • Staż [miesiące]:42

Napisano Ponad rok temu

ciężki TRENING ostra WALKA siłownia i MMA
Witam,
najkrócej jak mogę przedstawiam sprawę: Treniuję na siłowni 2,5 roku, nieprzerwanie celem jest masa mięśniowa, cel ten małymi krokami udaje się osiągać (podst. dane: wzrost 176cm, waga 82,5kg. 40cm. w obwodzie bicepsa, wiek 20 lat)
Od września z kolei równolegle trenuję MMA-dwa razy w tygodniu. Jaki jest problem?
-JAK OPTYMALNIE POŁĄCZYĆ OBA RODZAJE TRENINGÓW, w jakie dni co trenować, a kiedy dawać sobie przerwę...
Treningi MMA są póki co ukierunkowane na ostre podnoszenie wydolności organizmu, z drugiej strony walki w parterze-stały element treningu, pochłaniają sporo siły-o czym wie każdy kto to trenował. Jednym słowem dwa razy w tygodniu mam ostry ZAPIER*DOL któremu z trudem daję radę.
Do tego dochodzą treningi na siłowni-nie ma mowy bym z nich zrezygnował, a jest za wcześnie by cel-przyrost masy mięśniowej uległ zmianie. JAK WIĘC NAJLEPIEJ TO POŁĄCZYĆ ??
Do tej pory rozpiska wyglądała tak:

I tydzień ...... II tydzień
pon- mma ...... pon- mma
wt- grzbiet...... wt- grzbiet
śr- mma...... śr- mma
czw- wolne...... czw- wolne
piąt- naramienne ........ piąt- klata+tricepsy
sob- nogi+brzuch....... sob- bicepsy+przedramiona
niedz-wolne..... . niedz-wolne

Jak więc widać rozpiska rozkładała się na dwa tygodnie, ale dzięki temu trenuję wszystkie partie mięśniowe, MMA i mam dwa dni regeneracyjne na tydzień. Jednak mam obawy czy jeżeli trenuję większość mięśni raz na dwa tygodnie mogę realizować skutecznie program na masę mięśniową?
W skali makro trenuję 2 miesiące, robię tydzień przerwy od siłowni, znów 2 miesiące itd.
Proszę, uwzględniając bardzo dużą intensywność treningów MMA i jednocześnie fakt że nie chcę zrezygnować z treningów na masę mieśniową, o:
-skomentowanie mojej rozpiski rozciągającej się na 2 tygodnie
-przedstawienie dużych i małych poprawek,
-czy też wasze rozwiązania jeżeli jesteście w podobnej sytuacji (łączycie treningi walki z treningami na masę mięśniową)

Docenię każdą pomoc, bo o ile treningi MMA wychodzą mi nieźle, o tyle w treningach na masę mięśniową pojawił się lekki zastój/stagnacja, a to jeszcze na pewno nie czas by skończyć z tym rodzajem treningów...
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: ciężki TRENING ostra WALKA siłownia i MMA
Ćwicz trzy razy w tygodniu FBW składającym się z samych ćwiczeń złożonych.Podam Ci taką regułę:
Kulturysta ćwiczy po to aby pokazać swoją każdą odpicowaną partię mięśniową przy sędziach (więc jemu split pasuje)
"Wojownik" ćwiczy na siłowni po to aby oprawić wytrzymałość, siłę, dynamikę czasami też masę dla niego nie liczy się każda odpicowana partią mięśniową tylko ogólnikowa masa.Teraz musisz się zastanowić co ma dla ciebie większe znaczenie czy siłownia czy sztuki walki i dopasować sobie plan, ale w twoim przypadku zrobiłbym sobie jakiś FBW z ćwiczeń złożonych a nie modlił się w poniedziałek nad klatką i bicepsem w środę z plecami i tricepsami itp.Do tego dieta, dużo białka i dużo węglowodanów.
Ja też kiedyś trenowałem splitem uprawiając sztuki walki ale doszedłem że to trochę nie ma sensu :)Teraz trenuję albo FBW złożonych właśnie z ciężkich ćwiczeń, powtórzenia od 12 do 8, albo gdy chce zwiększyć dynamikę czy wytrzymałość, kondycję to stosuje zupełny inny plan który sam obmyślam z ćwiczeń które dają niezły wycisk.
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024