Skocz do zawartości


Zdjęcie

prosze o pomoc zaawansowanych kulturystów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

N-H RULEZ N-H
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:sztuki walki+kulturystyka reszta jest troche mniej wazna ;) ale lubie na rowerku podrałować, pływac uwielbiam ,biegi, ,motoryzacje i oczywiscie PIEKNE MŁODE WESOŁE DZIEWCZYNY ;)

Napisano Ponad rok temu

prosze o pomoc zaawansowanych kulturystów
witam serdecznie wszystkich
spróbuje opisac w miare dokładnie moją sprawe .. jesli czegos zabraknie to prosze mi podpowiedziec, prośbe o doradzanie mi kieruje do panów ktorzy conajmniej dwa trzy lata cwiczą na siłowni ponieważ doswadczenie mniejszym stazem posiadam sam
a wiec ..
sportem siłowym zainteresowałem sie mniejwiecej około dziesieciu lat temu , ale wiecie dobrze jak to jest dziewczyny imprezy ba balangi bym powiedział były ... ze tak powiem ostre wiec cwiczyłem miedzy czasie :) (troszke mi zostało hehe ) tak wiec cwiczyłem np. kilka miesiecy po czym chlałem i bawiłem sie niejedząc czesto nawet przez kilka dni ! :P i tak na zmiane , były to dłuzsze przerwy to .. bardzo długie ... wraz z dojzewaniem starałem sie wiecej cwiczyc i mniej przerywac , miałem tez kilka bardzo powaznych wypadków większosc ze swojej winy niestety ;)
ale jestem jak bog i wszystko jest wporzo .
mam 31 lat i sporo za sobą :P :) ;) :)
bywałem juz w zyciu duzym chłopaczkiem przypakowanym czy tłustym i potem znów doprowadzałem sie w wiekszosci przez swoja głupote do ruiny :) poznając swoje mozliwosci oraz oranizmu experymentowałem z róznymi srodkami oraz sposobami .... jako ze jestem osoba o cienkich kosciach i ogromnej przemianie oraz zywiołowosci to jedząc duzo moge nic nieprzytyc jak mam sporo ruchu , dlatego wiekszosc zycia jestem szczupły mimo iz potrafie zjesc tyle ze grubasy łapia sie za głowe ale podstawy diety znam doskonale lecz niezawsze a nawet przewaznie niestosuje sie do odpowiedniej dlamnie ... niepozwala mi na to stan portwela mam wielki kryzys ale sie niepoddaje .
cztery lata temu cwiczyłem rok i wazyłem 108kg byłem zatłusczony a beben miałem jak rolingstonsi a przedramie genetycznie mam strasznie chude ! wiec dziwnie sie czułem bo mam 186cm wzrostu , potem wielka przerwa(ta czteroletnia własnie) i znów mobilizacja i treningi na siłowni przez prawie rok i znów osiem miechów bez siłki i teraz powrot i jade ostro prawie trzy miechy i mysle ze zycie oraz ja sam niesprawimy ze bede musiał przestac sorki ze tak chaotycznie napisane ale staram sie o fachową porade to i musze dokladnie przedstawic moj staz treningowy .
podsumujac:
31 lat
staz ponad dwa lata z przerwami
wga : 79kg i rosnie znów hehe (zero tłuszczu)
wzrost : 186cm.
obwód bicepsa 39cm.
reszty nieznam bo zmieniaja sie wymiary bo zalezy ile jem ,spie i ile mam ruchu a oragizm moj jest bardzo wrazliwy na te trzy najwazniejsze sprawy, zresztą wszyscy wiedza ze jak sie duzo i dobrze zdrowo je ,duzo porzadnie wysypia i ma sie odpowiedni trening to sie rosnie szybko i siła leci , ale wiecie jakie jest zycie niezawsze sie da poprostu , kasa z nieba nieleci i czeba sie za nia uganiac
obecnie staram sie zjesc przynajmniej 4 posiłki i ten trzeci miesiąc ktory niebawem sie konczy spedzam bardzo czesto na siłowni cwicząc W TYGODNIU DWA RAZY DANY MIESIEŃ poniewaz tak czuje sie najlepiej i niemam zadnych zakwasów co zdazało sie jak cwiczyłem miesien raz w tygodniu .
co jakis czas zmieniam cwiczenia oraz obciazenia aby ciagle stymulowac miesnie ale staram sie to dostosowac do ilosci i jakosci spozywanego pokarmu w danym dniu , jesli mniej spałem i mniej zjadłem wartosciowych posiłków to mniej daje se popalic na siłce a jesli wiem ze dzien bedzie obfity w porzadne dania i czuje sie dobrze to daje na siłce tak ze po półtorej godzinie mam dosc wszystkiego ale ... kocham to i chce to robic do konca swego zycia
moj trening ktory teraz stosuje to :
1-dzien : cwiczenia na nogi+triceps
2- barki+kaptury
3-plecy +brzuch + przedramie
4-klata+biceps
i tak na okręta pomijając niedziele bo wtedy robie wolne,
robie po trzy serie na mniejsze partie i cztery na wieksze a liczba powtórzeń wacha sie od 6 do 12 nigdy wiecej i nigdy mniej.
zapomniałem dopisac ze kiedys przez dwa lata cwiczyłem sztuki walki i zajawka została w takiej formie ze dwa razy w tygodniu robie sobie pół godziny na worku i hantle na szybkosc (zapisał bym sie gdzies ale kasy brak)
z suplementów to narazie niemam nic oprucz vitamin : vitaral vit c i zelazo i wale teraz b12 czuje sie doskonale apetyt mam okropny i nic mnie nieboli :) jedyne co to ... mam strasznie słaba klate :) ale to zawsze tak miałem najwiecej kiedys wycisłem 110 kg. ale to były ... moje duze czasy hehe teraz cwicze ją w czterech cwiczeniach po cztery serie ciezarem zmienianym ( piramida) od 55kg do 75kg. pamietajcie ze cwicze dosc intensywnie jak na mozliwosci swojego organizmu oraz stosowanego pozywienia lecz jesli niecwiczył bym danej partji co cztery dni to robiły by mi sie zakwasy jak pieron !!! przez lata poznawałem i poznaje swoj organizm i ciagle sie ucze
jesli cos przeoczyłem lub pogmatwałem to prosze pisac . prosze o przeanalizowanie mojego treningu doswaiadczonych ludzi ktorzy mi doradzą co zmienic co dodac co polepszyc i ... co z ta stojącom w miejscu klatą cholerną ktora zawsze mnie denerwowała bo takie ciezary to dzieci podnoszą i doskonale z tego sobie zdaje sprawe . wiem jeszcze ze przyjmoje za mało węglowodanów i zamało białka i staram sie ale niezawsze jest jak a narazie na odzywke jeszcze mnie niestac ale wiem co jest zeby było dobrze chce siły chce masy chce urozmajcenia ,jak teraz ułozyc plan bo znow pasuje mi zmienic .
pozdrawiam wszystkich i czekam na propozycje i porady.
  • 1

janu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1702 postów
  • Pomógł: 0
27
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: prosze o pomoc zaawansowanych kulturystów

witam serdecznie wszystkich
spróbuje opisac w miare dokładnie moją sprawe .. jesli czegos zabraknie to prosze mi podpowiedziec, prośbe o doradzanie mi kieruje do panów ktorzy conajmniej dwa trzy lata cwiczą na siłowni ponieważ doswadczenie mniejszym stazem posiadam sam
a wiec ..
sportem siłowym zainteresowałem sie mniejwiecej około dziesieciu lat temu , ale wiecie dobrze jak to jest dziewczyny imprezy ba balangi bym powiedział były ... ze tak powiem ostre wiec cwiczyłem miedzy czasie :) (troszke mi zostało hehe ) tak wiec cwiczyłem np. kilka miesiecy po czym chlałem i bawiłem sie niejedząc czesto nawet przez kilka dni ! ;) i tak na zmiane , były to dłuzsze przerwy to .. bardzo długie ... wraz z dojzewaniem starałem sie wiecej cwiczyc i mniej przerywac , miałem tez kilka bardzo powaznych wypadków większosc ze swojej winy niestety ;)
ale jestem jak bog i wszystko jest wporzo .
mam 31 lat i sporo za sobą :P :) ;) :P
bywałem juz w zyciu duzym chłopaczkiem przypakowanym czy tłustym i potem znów doprowadzałem sie w wiekszosci przez swoja głupote do ruiny :) poznając swoje mozliwosci oraz oranizmu experymentowałem z róznymi srodkami oraz sposobami .... jako ze jestem osoba o cienkich kosciach i ogromnej przemianie oraz zywiołowosci to jedząc duzo moge nic nieprzytyc jak mam sporo ruchu , dlatego wiekszosc zycia jestem szczupły mimo iz potrafie zjesc tyle ze grubasy łapia sie za głowe ale podstawy diety znam doskonale lecz niezawsze a nawet przewaznie niestosuje sie do odpowiedniej dlamnie ... niepozwala mi na to stan portwela mam wielki kryzys ale sie niepoddaje .
cztery lata temu cwiczyłem rok i wazyłem 108kg byłem zatłusczony a beben miałem jak rolingstonsi a przedramie genetycznie mam strasznie chude ! wiec dziwnie sie czułem bo mam 186cm wzrostu , potem wielka przerwa(ta czteroletnia własnie) i znów mobilizacja i treningi na siłowni przez prawie rok i znów osiem miechów bez siłki i teraz powrot i jade ostro prawie trzy miechy i mysle ze zycie oraz ja sam niesprawimy ze bede musiał przestac sorki ze tak chaotycznie napisane ale staram sie o fachową porade to i musze dokladnie przedstawic moj staz treningowy .
podsumujac:
31 lat
staz ponad dwa lata z przerwami
wga : 79kg i rosnie znów hehe (zero tłuszczu)
wzrost : 186cm.
obwód bicepsa 39cm.
reszty nieznam bo zmieniaja sie wymiary bo zalezy ile jem ,spie i ile mam ruchu a oragizm moj jest bardzo wrazliwy na te trzy najwazniejsze sprawy, zresztą wszyscy wiedza ze jak sie duzo i dobrze zdrowo je ,duzo porzadnie wysypia i ma sie odpowiedni trening to sie rosnie szybko i siła leci , ale wiecie jakie jest zycie niezawsze sie da poprostu , kasa z nieba nieleci i czeba sie za nia uganiac
obecnie staram sie zjesc przynajmniej 4 posiłki i ten trzeci miesiąc ktory niebawem sie konczy spedzam bardzo czesto na siłowni cwicząc W TYGODNIU DWA RAZY DANY MIESIEŃ poniewaz tak czuje sie najlepiej i niemam zadnych zakwasów co zdazało sie jak cwiczyłem miesien raz w tygodniu .
co jakis czas zmieniam cwiczenia oraz obciazenia aby ciagle stymulowac miesnie ale staram sie to dostosowac do ilosci i jakosci spozywanego pokarmu w danym dniu , jesli mniej spałem i mniej zjadłem wartosciowych posiłków to mniej daje se popalic na siłce a jesli wiem ze dzien bedzie obfity w porzadne dania i czuje sie dobrze to daje na siłce tak ze po półtorej godzinie mam dosc wszystkiego ale ... kocham to i chce to robic do konca swego zycia
moj trening ktory teraz stosuje to :
1-dzien : cwiczenia na nogi+triceps
2- barki+kaptury
3-plecy +brzuch + przedramie
4-klata+biceps
i tak na okręta pomijając niedziele bo wtedy robie wolne,
robie po trzy serie na mniejsze partie i cztery na wieksze a liczba powtórzeń wacha sie od 6 do 12 nigdy wiecej i nigdy mniej.
zapomniałem dopisac ze kiedys przez dwa lata cwiczyłem sztuki walki i zajawka została w takiej formie ze dwa razy w tygodniu robie sobie pół godziny na worku i hantle na szybkosc (zapisał bym sie gdzies ale kasy brak)
z suplementów to narazie niemam nic oprucz vitamin : vitaral vit c i zelazo i wale teraz b12 czuje sie doskonale apetyt mam okropny i nic mnie nieboli :) jedyne co to ... mam strasznie słaba klate :) ale to zawsze tak miałem najwiecej kiedys wycisłem 110 kg. ale to były ... moje duze czasy hehe teraz cwicze ją w czterech cwiczeniach po cztery serie ciezarem zmienianym ( piramida) od 55kg do 75kg. pamietajcie ze cwicze dosc intensywnie jak na mozliwosci swojego organizmu oraz stosowanego pozywienia lecz jesli niecwiczył bym danej partji co cztery dni to robiły by mi sie zakwasy jak pieron !!! przez lata poznawałem i poznaje swoj organizm i ciagle sie ucze
jesli cos przeoczyłem lub pogmatwałem to prosze pisac . prosze o przeanalizowanie mojego treningu doswaiadczonych ludzi ktorzy mi doradzą co zmienic co dodac co polepszyc i ... co z ta stojącom w miejscu klatą cholerną ktora zawsze mnie denerwowała bo takie ciezary to dzieci podnoszą i doskonale z tego sobie zdaje sprawe . wiem jeszcze ze przyjmoje za mało węglowodanów i zamało białka i staram sie ale niezawsze jest jak a narazie na odzywke jeszcze mnie niestac ale wiem co jest zeby było dobrze chce siły chce masy chce urozmajcenia ,jak teraz ułozyc plan bo znow pasuje mi zmienic .
pozdrawiam wszystkich i czekam na propozycje i porady.



Chyba na poczatku powinienes dostac opierdol! Miales taka mase i to zmarnowales :) Wiem , wiem polskie realia nie zawsze pozwalaja nam na realizacje planu, ale jak sam pisales troche sobie bimbales. Tylko wytrwalos, czasami nawet żmudna wytrwalosc pozwala osiagnac cel. To nie jest kwestia kilku miesiecy to sa lata cwiczen i eksperymentow. Przez lata poznajemy najbardziej zawile upodobania naszego organizmu i zbiegiem czasu to wykozystujemy. Gdybys cwiczyl nie przerwanie to pewnie teraz byl bys jednym z najlepiej zbudowanych gosci w Twoim miescie. No ale dobra stalo sie, teraz skupmy sie na tym jak dalej ma to wygladac. Mysle ze najpierw powinienes postawic sobie konkretny cel krotko terminowy czyli np. do swiat moja waga powinna podnies sie 10kg a przy wyciskaniu na klate doloze 15kg itd. czyli cel masa sila. Kazdy trening musisz sobie dokladnie zaplanowac i oczywiscie go zrealizowac, musisz na treningu wyprowac z siebie flaki! kazdy trening jest jak bitwa i tylko od Ciebie zalezy czy wyjdziesz z silowni jako zwyciesca czy jako przegrany. Musisz pokonywac wlasne slabosci, skupiac sie kazdego dnia na danym treningu. Wracajac z silowni powinienes ze zmeczenia ciagnac rece po ziemi, ale bedziesz mial ta satysfakcjie ze DZISIAJ ZROBILEM KAWAL DOBREJ ROBOTY! Nie jest to latwe ale na treningu daj z siebie wiecej niz 100% a po czasie to zaowocuje. Jesli chodzi o cel dlugo terminowy to juz go postawiles Masa, sila. Jesli chodzi o ingerowanie w Twoj plan treningowy to mysle ze nikt inny nie ulozy go lepiej niz Ty sam. Pewnie wiekszosc napisala by ze nie masz praktycznie przerwy na regeneracjie ale przeciez jak sam pisales caly czas poznajesz swoj organizm i chyba znasz podstawy treningu.Mozesz oczywiscie testowac jakies metody typu superserie, serie laczone , gigant serie ale nie zawsze takie experymenty dzialaja. Moim zdaniem mase i sile najlepiej buduje sie na wolnych ciezarach przy podstawowych cwiczeniach.Przez lata cwiczen pewnie juz zaopserwowales jakies konkretne cwiczenia ktore dobrze na Ciebie dzialaja. Nastepna sprawa jest zadbanie o diete bo to jest rownie wazne jak trening(tu zapraszam Cie do przestudiowanie dzialu DIETA).
Podsumowujac;Cwicz i nie przerywaj a forma przyjdzie mozesz na nia czekac tygodniami a nawet miesiacami ale predzej czy pozniej dojdziesz do perfekcji. Czasami jest pod gorke ale trzeba zacisnac zeby i powiedziec sobie JESTEM TWARDY!!!(nie tylko Ty przez to przechodzisz). Jednym slowem cwicz!cwicz! i nie przerywaj!
  • 0

N-H RULEZ N-H
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:sztuki walki+kulturystyka reszta jest troche mniej wazna ;) ale lubie na rowerku podrałować, pływac uwielbiam ,biegi, ,motoryzacje i oczywiscie PIEKNE MŁODE WESOŁE DZIEWCZYNY ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: prosze o pomoc zaawansowanych kulturystów
witaj janu
dzieki za dobre słowa :)
cel dlamie najwazniejszy to SIŁA przedewszystkim siła potem troche masy ale najwazniejsze dlamnie to sztuki walki jak tylko dam rady to znów zapisuje sie na kick-boxing :) do wyboru mam kilka dobrych klubów bo znajomi cwiczą cały czas , ale narazie tylko cwicze na siłce i ... wzmacniam sie :)
słuchaj co do czestotliwosci to inaczej byc niemoze bo jak bym raz w tygodniu cwiczył dana partie miesniową to zakwasy by były kolosalne (wielokrotnie sprawdzałem) raz w tygodniu jest zamało nawet jak bym zrobił 10 serii do utraty tchu :P , poradził bys jak jeszcze zmienic trening bo pasuje znów zmienic ... moze znów klata+trikol nastepny dzien to nogi+biceps i kolejny : bary+przedramie+brzuch i ostatni kaptur+plegary hy ? co ty na to ? szkoda ze tak małe jest zainteresowanie ze tylko ty napisałes ale dobre cokolwiek i tak sie ciesze ze wogle ktos sie odezwał :P
pozdrawiam serdecznie
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: prosze o pomoc zaawansowanych kulturystów
Skoro twoim priorytetem są sztuk walki to po co chcesz trenować splitem?
Maksymalnie 3 razy w tygodniu trenuj na siłowni planem obejmującym wszystkie partię mięśniowe.
Plany mogą być różne dynamika, wytrzymałość, siła itp . Można mieszać na jednym treningu dynamika, wytrzymałość a na drugim siła statyczna itp.
Zajrzyj do sztuk walki tam przedstawiłem parę filmików z ćwiczeniami.
Pzdr.
  • 0

N-H RULEZ N-H
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:sztuki walki+kulturystyka reszta jest troche mniej wazna ;) ale lubie na rowerku podrałować, pływac uwielbiam ,biegi, ,motoryzacje i oczywiscie PIEKNE MŁODE WESOŁE DZIEWCZYNY ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: prosze o pomoc zaawansowanych kulturystów

Skoro twoim priorytetem są sztuk walki to po co chcesz trenować splitem?
Maksymalnie 3 razy w tygodniu trenuj na siłowni planem obejmującym wszystkie partię mięśniowe.
Plany mogą być różne dynamika, wytrzymałość, siła itp . Można mieszać na jednym treningu dynamika, wytrzymałość a na drugim siła statyczna itp.
Zajrzyj do sztuk walki tam przedstawiłem parę filmików z ćwiczeniami.
Pzdr.

dziekuje za twego posta .
tak sztuki walki kocham najbardziej ale niewiem kiedy wroce trenowac kick-boxing ciagle cos sie pi..i i sie odwleka a ja sie kurna stazeje powoli :P a chciałbym jeszcze ostro po fight-owac hehe :)
a wiec narazie cwicze typowo kulturystycznie ze tak powiem nabieram siły i formuje sylwetke ale szybkosciówki i worek tak jak pisałem tez robie dwa razy w tygodniu ale to nic przy prawdziwym ci8ezkim treningu na sali i sparingach ... jednahze staram sie niewypasc całkiem z obiegu :) jutro ide na jeden trening zobaczyc jak sie ruszam i wogle sprawdzic czy jest jakas technika :P
ale jak juz bede ciagle chodził boze daj mi ta mozliwosc i dobrze bede jadł oraz praca niewykonczy mnie lecz pozwoli to dodatkowo oczywiscie siłeczka miedzy czasie bedzie i bedzie super i tak juz chciałbym do konca swoich dni walczyc cwiczyc zdobywac siłe i umiejetnosci ;D
POZDRAWIAM ciebie, i wszystkich wytrwale zmierzającym do celu na przeciw złemu losu i naprzekur wszystkiemu i wszystkim !!!
pamietajcie ŻYCIE TO NIE BAJKA !!!
nikt niepowiedział ze bedzie łatwo .
to dwa moje najlepsze cytaty .
  • 0

janu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1702 postów
  • Pomógł: 0
27
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: prosze o pomoc zaawansowanych kulturystów

dziekuje za twego posta .
tak sztuki walki kocham najbardziej ale niewiem kiedy wroce trenowac kick-boxing ciagle cos sie pi..i i sie odwleka a ja sie kurna stazeje powoli :P a chciałbym jeszcze ostro po fight-owac hehe :P
a wiec narazie cwicze typowo kulturystycznie ze tak powiem nabieram siły i formuje sylwetke ale szybkosciówki i worek tak jak pisałem tez robie dwa razy w tygodniu ale to nic przy prawdziwym ci8ezkim treningu na sali i sparingach ... jednahze staram sie niewypasc całkiem z obiegu :) jutro ide na jeden trening zobaczyc jak sie ruszam i wogle sprawdzic czy jest jakas technika :)
ale jak juz bede ciagle chodził boze daj mi ta mozliwosc i dobrze bede jadł oraz praca niewykonczy mnie lecz pozwoli to dodatkowo oczywiscie siłeczka miedzy czasie bedzie i bedzie super i tak juz chciałbym do konca swoich dni walczyc cwiczyc zdobywac siłe i umiejetnosci ;D
POZDRAWIAM ciebie, i wszystkich wytrwale zmierzającym do celu na przeciw złemu losu i naprzekur wszystkiemu i wszystkim !!!
pamietajcie ŻYCIE TO NIE BAJKA !!!
nikt niepowiedział ze bedzie łatwo .
to dwa moje najlepsze cytaty .


No widze ze jest juz postawiony knkretny cel i co najwazniejsze jest motywacja! Teraz tylko potrzebna jest wytrwalosc. Jesli narazie chcesz cwiczyc kulturystycznym planem to polaczenia o ktorych pisales wydaja sie OK.
Powodzenia!
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024