Skocz do zawartości


Zdjęcie

Denerwujący Uke


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
404 odpowiedzi w tym temacie

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke

taaak. jak nikt umiem pozyskiwać sobie sprzymierzeńców :)

Beda z Ciebie ludzie... (...sie smiali... :) :) :) )
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke

Zabrałem głos z oporami bo na aikido sie nie znam (póki co :) ) ale gdy staje naprzeciw powaznych nadużyć merytorycznych, nawet gdy pozostają niezauważone, i nie mają ujemnego wplywu na jakość dyskusji, nie mogę pozostać obojętny.


Toś imć wypunktował kolegę Szczepana :rofl: :peace: poklon

Brawo :twisted:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke

Możesz uznać za zwykłe czepialstwo, ale nie mogę milczeć przy chochlikach takiej skali:


:)
cześć

Czesc,
pewnie ze to jest nie tylko zwykle czepialstwo, ale katastrofalny nietakt. To co napisalem to byla zwykla onomatopeja, albo inna przenosnia. Dla kazdego bardziej wyksztalconego muzyka od pierwszej nuty widac ze nie nalezy tego grac allegro tylko moderato.

Jak bedzies tak Pajakowi pyskowal to ci nie tylko morde obije ale i na zbity pysk wyrzuci z dojo. I tak sie skonczy twoja kariera w aikido :lol:

szczepan (swiatowy znawca muzyki Bacha)
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke

Jak bedzies tak Pajakowi pyskowal to ci nie tylko morde obije ale i na zbity pysk wyrzuci z dojo. I tak sie skonczy twoja kariera w aikido :lol:

Pajak??? Przeciez on jest jak ten baranek, lagodny... :roll: :roll: :roll:
  • 0

budo_markens
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke

pewnie ze to jest nie tylko zwykle czepialstwo, ale katastrofalny nietakt.


Prawda. Może brzmieć to dziwnie, ale mimo tego że jestem muzykiem, nie mam za grosz wyczucia taktu:)
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke
Kolega Markens vel muzyk - tak trzymać!

Szczepan, jak widzisz fachowiec w swojej dziedzienie z lekka Cię wyprostował w kwestiach muzycznych, a Ty się od razu obombałeś i o obijaniu "mordy" i "pyska" (a fe) smarujesz. Mnie to się zdaje, że po wystąpieniu tu na forum, to raczej każdy Markensa z otwartymi dłońmi do sekcji przyjmie (poza granicami Kanady). Ja tam wielkiego nietaktu nie dostrzegłem, no ale ja to dioptriów mam niezazbytnio. :)

Tekst kolegi muzyka, trafny i rzeczowy i mimo, że jak twierdzi na aikido się nie zna, to analogie odnalazł bardzo ciekawe. :idea:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke

Szczepan, jak widzisz fachowiec w swojej dziedzienie z lekka Cię wyprostował w kwestiach muzycznych, a Ty się od razu obombałeś i o obijaniu "mordy" i "pyska" (a fe) smarujesz.

On jako fachowiec od muzyki jest inteligetny, zrozumial dowcip, a ty nie.
  • 0

budo_irimi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 931 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke
Nie wiem czy to dobrze, że nauczasz aikido. Pewien zaś jestem, że całe szczęście iż poczucia humoru od ciebie się nie uczę, choć wiela mnie tu bawi... :) :) :)

PS. Tylko co by nie było, że to coś personalnego. Ja tylko niosę pomoc! :wink: :)
PPS. Zawoalowana uwaga o braku inteligencji wyszła ci przednio. Miodzio normalnie ;-) :)
  • 0

budo_macex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke
Tak to już jest na tym forum, wszyscy się na wszystkim znają i nikt nie przyzna się do błedu - zwłaszcza wielki guru moderator. A chyba to jest właśnie prawdziwą sztuką żeby przyznać się do błędu i wyciągnąć wnioski.
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke
Jako przyczynek do dyskusji, ciekawe, czy wzbudzi jakies refleksje...:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke
strasznie to długie i moim zdaniem odrealnione. ...
  • 0

budo_niedźwiedź
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:shin-dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke
"niektórzy sensei plotą bzdury" :D ! To niezbyt bezpieczny temat do refleksji....
ten człowiek ma ponadto niezłe osiągi,
6 dan Yoshinkan
3 dan Aikikai
3 dan Tendokan
2 dan Ki society. Ja tylko nierozumiem, czego Ci goście z Nowej Zelandii chcą od Europy? Co się u nas takiego "wyrabiało" ? :D
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke

...Ja tylko nierozumiem, czego Ci goście z Nowej Zelandii chcą od Europy? Co się u nas takiego "wyrabiało" ? :D

Wg wyjasnien uzyskanych od autora, mial on na mysli sytuacje polityczna i dominujacy owczas kryzys kosowski, a nie (jak ja to odebralem) europejskie aikido...
Dlatego tez wersja oryginalna artykulu ulegla nieznacznej zmianie i, zapewne, wersja polska wkrotce rowniez...
PS. pmasz - odrealnione...?
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke
:) :) :) jakby to:
ja tego wogóle nie potrafie zrozumieć. Wydaje sie ze autor żągluje ogólnie przyjętymi teoriami, które na pewnym etapie uznałem niestety za gupawe:
z całym szacunkiem dla stopnia..:
"Możemy przynajmniej próbować zachowywać pokój i zgodę w naszym treningu aikido, jakkolwiek znikomym może się to wydawać w porównaniu z horrorem obecnych wydarzeń w skali światowej. Więcej niż dość jest już konfliktów na świecie."


niestety tego nie rozumiem absoluttnie. Znaczy że przerażony rozlewem krwi i koszmarem konflików międzynarodowych i wszechobecna przemocą idzie sobie autor na trening i przez godzinę wali shomen w czyjąś głowe a nikkyo robi tak żeby uke miał dreszcze rozkoszy?
jęśli tak porusza cie bezmiar przemocy należałoby podziałać a Amnesty albo conajmniej zająć sie układaniem kwiatów...
Nigdy nie mogłem pojąć - jak ludzie idą drogą miłości i harmonii robiąc shomen bokkenem w głowę. czy waląc w łeb wypełnieni sa miłością aż im opuszki palców mrowią?
Na głosy oburzenia "aikido jest od tego żeby szerzyć pokój i miłość na świecie!!!" zadam od razu pytanie - " niby jak żeśta ten pokój kiedykolwiek szerzyli?"
kluczowym słowem według mnei jest Akceptacja...
Dojo to mały mikrokosmos, miniatura świata, z ego, konfliktami, ukrytym wspolzawodnictwem, nadziejami, kompleksami i tysiącem innych. Prawdziwa praca polega podobno właśnie na pracy z tym tysiącem pierdół. wmawianie ludziom tego ze to "świątynia do eksperymentowania z ideami" aż mnie trzącha. Nie da sie tego wszystkiego zostawić za drzwiami. wnosisz siebie w plecaku i przez lata pracujesz nd tym zeby ten plecach był lżejszy.
oczywiście znalazło sie w texcie kilka pereł przecudnych, bardzo mnie sie spodobało:
"Kiedy zaś przychodzi do prób słownego wyjaśniania mistycznego, O’Sensejowego podejścia, zgodziłbym się, że każdy, kto się wypowiada, nic nie wie i jako pierwszy przyjąłbym jakąbądź boską karę za samo udawanie, że mam dostęp do wiedzy takiego rodzaju. "
"Doświadczenie nie przekłada się automatycznie na oświecenie i niektórzy sensei plotą bzdury"
"Żałosna to ułuda zakładać, że ludzie z długim stażem w aikido są jakoś tam lepsi."
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke

strasznie to długie i moim zdaniem odrealnione. ...

tez sie nie moge doszukac co poeta mial na mysli Dołączona grafika

Osobiscie sadze, ze gosciu po prostu jest sfrustrowany. Bedac pare lat w Japonii i cwiczac pod okiem takich znakomitosci w kilku stylach nie zdolal znalesc Nauczyciela Dołączona grafika -- normalne to nie jest. A teraz probuje sie usprawiedliwiac nie wiadomo zreszta po co.... Dołączona grafika
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke

strasznie to długie i moim zdaniem odrealnione. ...

tez sie nie moge doszukac co poeta mial na mysli [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Osobiscie sadze, ze gosciu po prostu jest sfrustrowany. Bedac pare lat w Japonii i cwiczac pod okiem takich znakomitosci w kilku stylach nie zdolal znalesc Nauczyciela...

Szczepan, jestes przezabawny... :) :) :)
Nie mogl znalezc Nauczyciela, bo Kanai sensei juz tam nie bylo chyba... :twisted:

Mam propozycje, chlopaki... Przejrzyjcie jeszcze raz ten artykul, tym razem POMIJAJAC cala te duchowa nadbudowe. Skupcie sie na tutylowym problemie...
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke
co chłopaki, co chłopaki!!?? 8O
  • 0

budo_voivod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1723 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Silicon Valley

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke

co chłopaki, co chłopaki!!?? 8O

Dziewczyny??? :oops: :oops: :oops:
  • 0

budo_aikimark
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke
Do tej pory nie trafilem na takiego..choć powiem szczerze, że już na ostatnim treningu byłem bliski połamania gościa..
Jest początkujący i strasznie był narwany.
Ja przyszedłem po ok 3 tygodniowej przerwie na matę, a ten świra zlapal..
- pasuje do modelu z tematu :
Po treningu rozmawial z kumplem o walkach K1 itp..
Mam nadzieję, że jakaś hakama nauczy go rozumu... :)

Nie pisałbym tego gdyby nie fakt że, gość byl arogancki i zarozumialy.. a tego nie trawie..
Jakoś mi to nie pasuje do Aikido..

pozdrawiam
ai
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke

Do tej pory nie trafilem na takiego..choć powiem szczerze, że już na ostatnim treningu byłem bliski połamania gościa..

Hi Mark!
Jeżeli Ty o mały włos go nie połamałeś, to chcesz, żeby jakaś hakama go zabiła? :wink: :lol:
No, ale gdyby ktoś miał go uczyć moresu to proponowałbym Tomka (którego serdecznie pozdrawiam). W Okunince wygrzmocił mnie (o maaatę…, o maaatę…), że hej :lol:
Pozdrowienia dla całej Waszej grupy! :-)
h-k
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024