Skocz do zawartości


Zdjęcie

Relacja z seminarium z P.Orban


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Relacja z seminarium z P.Orban
Jak zwykle do Lipska do sensei Orban wybrała się mała grupa jego najwierniejszych (jedynych :roll: ) polskich uczniów w liczbie 3. Podróż do samego Lipska była dla mnie katorgą po ciężkim tygodniu i tylko cud i 4 redbule i kawa doprowadziły mnie bez wypadku na staż..
Na miejscu jednak po wejściu na matę wstąpiły w nas nowe siły, których o dziwo przybywało w czasie trwania pierwszego porannego treningu ....
Jak zwykle staż był kameralny: w sobotę uczestniczylo w nim 10 osób, a w niedziele 6. Niezwykle cenię sobie tą właśnie atmosferę, gdy nauczyciel jest w stanie poświęcić każdemu chwilkę i dać mu pomocne wskazówki... jest to zupełnie inna praca, niż na 300 osobowych spędach..
Treningi dzieliły sie na aikido i kenjutsu (szkoła kashima shinryu). Na tych drugich ćwiczyliśmy Kassen Dachi, czyli 5 serie kata ....
W aikido natomiast Philippe zwracał nam ciągle uwagę, abyśmy starali się zapominać techniki. Pracować tak, aby zrozumieć ich sens, esencję i stać się samemu daną techniką, a nie tylko koncentrować się na technicznym aspekcie jej wykonania ....
Mówił nam o byciu kreatywnym, dostosowywaniu aikido do siebie (indywidualziacji), nie zamykaniu się w schematach... Przestrzegał przed bezmyślnym kopiowaniem i małpowaniem ruchów...
Starał się nam przekazać, iż techniki powinny być wykonywane w jednym czasie i tempie, bez podziału na poszczególne części składowe - robotykę ruchu..
Oczywiście była też część nieoficjalna, ale ona jest tajemnicą poliszynela 8)
Kto byłby zainteresowany kolejnymi seminariami z sensei Orban zapraszam na stronę: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Ja jadę w najbliższy weekend na seminarium kenjutsu :-)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja z seminarium z P.Orban
Dzieki za sprawozdanie, ale jest takie jakies bardzo oficjalne :wink: Zadnych wydarzen naprawde ciekawych na macie nie bylo? nie pobiles sie z kims? nie pobili cie? :)
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja z seminarium z P.Orban
czekamy na zdjecia :)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja z seminarium z P.Orban

czekamy na zdjecia :)


Tylko, żeby było więcej widać niż na awatarku Ellis :wink:
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja z seminarium z P.Orban

czekamy na zdjecia :)


Tylko, żeby było więcej widać niż na awatarku Ellis :wink:

i zeby nie bylo na nich zadnych niedzwiedzi, bo Szczepan pozre i nie bedzie :) :) :lol:
  • 0

budo_wallace
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 567 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja z seminarium z P.Orban
Zdjęć nie będzie, bo ćwicze, a nie pstrykam ku pamięci ..... 8)
A ze smaczków mogę dopowiedzieć, ze sensei stwierdził, ze irimi nage z wejsciem za plecy jest dobre jako gimnastyka i ew. nauka zasad, a z punktu widzenia SW nie ma ono najmniejszego sensu ....
Poza tym również powiedział, ze tenkan taki jak stosuje sie na rozgrzewce w technikach aikido nie istnieje, a jesli tak jest to te techniki nie maja prawa działać.
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja z seminarium z P.Orban

Zdjęć nie będzie, bo ćwicze, a nie pstrykam ku pamięci ..... 8)


jak to zdjec nie bedzie 8O
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja z seminarium z P.Orban

Zdjęć nie będzie, bo ćwicze, a nie pstrykam ku pamięci ..... 8)
A ze smaczków mogę dopowiedzieć, ze sensei stwierdził, ze irimi nage z wejsciem za plecy jest dobre jako gimnastyka i ew. nauka zasad, a z punktu widzenia SW nie ma ono najmniejszego sensu ....

Alez Wallace, przeciez aikido to WYLACZNIE nauka zasad????? 8O 8O 8O

Poza tym również powiedział, ze tenkan taki jak stosuje sie na rozgrzewce w technikach aikido nie istnieje, a jesli tak jest to te techniki nie maja prawa działać.

Tenkan w rozgrzewce? A co to za dziwadlo? Pozw tym Dziadek wyraznie powiedzial ze aikido to 70% atemi i 30% irimi. Nic nie mowil o tenkanie :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja z seminarium z P.Orban

Tenkan w rozgrzewce? A co to za dziwadlo? Pozw tym Dziadek wyraznie powiedzial ze aikido to 70% atemi i 30% irimi. Nic nie mowil o tenkanie :)

:nie: :nie: :nie: :nie: :nie: :nie: :nie:
To jak teraz bez serii szybkich tenkanów obronimy się przed serią ciosów :?: :?: :cry: :cry: :cry: :?: :?:
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_pekar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja z seminarium z P.Orban

Poza tym również powiedział, ze tenkan taki jak stosuje sie na rozgrzewce w technikach aikido nie istnieje, a jesli tak jest to te techniki nie maja prawa działać.



Cały mój pogląd na aikido legł w gruzach.....
Jak mogłeś... :(
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Relacja z seminarium z P.Orban
O w morde - od jutra, jak na zejeciach sensei mi powie, ze mam smigac tenkany, to powiem, ze szkoda mi czasu na glupoty. :twisted:


:wink: :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024