Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aikido Tomiki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

budo_jarekonline
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:london

Napisano Ponad rok temu

Aikido Tomiki
Witam
Poszukuje dojo w okolicach Limanowej lub Nowego/Starego Sacza.
Najlepiej Tomiki. Jezeli macie linki lub tel do jakis klubow w tym rejonie to prosze odpiszczie.
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Tomiki
Ja wiem tylko o Nowosadeckim Stowarzyszeniu Aikido. ma sie tam odbyc staz 12. marca. znalazlem taki adres: Szkoła Podstawowa nr 7 w Nowym Sączu ul. Grota - Roweckiego 15, i email: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] . Jeszcze jest w Jasle, jesli cie to interesuje to: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_jarekonline
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:london

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Tomiki
Dzieki za info.
prawdopodobnie to nie tomiki, lecz jak bede w poniedzialek w polsce to przejade sie do NS i porozmawiam. A czy moze ktos wie ktore dojo w malopolskim ma dluga tradycje i dobrych dan'ow (z reszta karzde jest dobre...) Chce przyjechac z moimi znajomimi, na kilka dni (okolice Limanowej, Kamienicy) i poprzewracac sie na macie.
pozdrawiam
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Tomiki
Bardzo mocno watpie zeby wogole w Polsce bylo aikido Tomiki. Ale co cie obchodzi styl, jak jedziesz na wakacje?
  • 0

budo_marp
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nowy Sącz, Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Tomiki

Witam
Poszukuje dojo w okolicach Limanowej lub Nowego/Starego Sacza.
Najlepiej Tomiki. Jezeli macie linki lub tel do jakis klubow w tym rejonie to prosze odpiszczie.


Tomiki Aikido to raczej nie ma w okolicach NS.

Co do innych sekcji to w Nowym Sączu i Limanowej prowadzą z tego co mi wiadomo treningi następujące osoby (wszyscy chyba Aikikai):

Nowy Sącz: sensei M. Górka, sensei W. Paszewski, sensei D. Łęczycki
Limanowa: sensei J. Łęczycki

Namiary (adresy, telefony, e-mail, itp.) do w/w klubów można znaleźć na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].

Jest też jakaś sekcja akademicka na WSB niestety nie wiem przez kogo. Bliższych danych na jej temat możesz poszukać na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].

Aha proszę mi wybaczyć jeśli pominąłem kogoś z sądeckiego środowiska Aikido - pisałem wg. mojej najlepszej wiedzy :)

Pozdr.
  • 0

budo_jarekonline
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:london

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Tomiki
Bardzo mocno watpie zeby wogole w Polsce bylo aikido Tomiki. Ale co cie obchodzi styl, jak jedziesz na wakacje?

Szczepan - ten od niedzwiedzi :D
Nie jest to oczywiscie najwazniejsze - jaki styl lecz dobrze bylo by dodac nowe doswiadczenie i porownac ta sama odmiane. Poza tym moj sensei (7-dan) jest z tej samej galezi o.
Rowniez twierdze, ze im wiecej roznych szkol sie zaliczy i odwiedzi tym lepiej... np balet :)
Marp- dzieki za linki.
pozdrawiam
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Tomiki

Szczepan - ten od niedzwiedzi :D
Nie jest to oczywiscie najwazniejsze - jaki styl lecz dobrze bylo by dodac nowe doswiadczenie i porownac ta sama odmiane. Poza tym moj sensei (7-dan) jest z tej samej galezi o.
Rowniez twierdze, ze im wiecej roznych szkol sie zaliczy i odwiedzi tym lepiej... np balet :)
Marp- dzieki za linki.
pozdrawiam

Pomijam juz taki znany fakt ,ze w zasadzie Tomiki to nie jest tak naprawde aikido :)
Przeciez Tomiki sensei prowadzil zajecia w Hombu dojo aikikai po wojnie, ale Dziadek nie pozwolil mu na zadne zawody, i stwierdzil ze wprowadzanie kompetycji do aikido to potworne nieporozumienie i nie ma nic wspolnego z idea aikido :( :P
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Tomiki

wprowadzanie kompetycji do aikido to potworne nieporozumienie i nie ma nic wspolnego z idea aikido

idea ideą, technika techniką...

PS. taki maly tips dla Szczepana - competition to po polsku wspolzawodnictwo (w tym kontekscie). Kurde juz jestes na etapie wstawiania angielskich slow w miejsce zapomnianych polskich 8O :D :lol: :lol: uroki emigracji :D :lol:
  • 0

budo_vigo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 374 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Tomiki

PS. taki maly tips dla Szczepana - competition to po polsku wspolzawodnictwo

Czytałem, czytałem i sens wydawał się oczywisty :idea: , ale za cholerę nie wiedziałem dlaczego nie znam tego słowa. :roll: Już podejrzewałem się o jakąś demencję czy cuś... :?

Dzięki że przypomniałeś słówko Szczepanowi bo bym w depresję popadł. :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Tomiki
[quote name="budo_Novic"] idea ideą, technika techniką...:[/quote]
otoz nic bardziej mylnego. Idea decyduje o tym, jak i jakie techniki sa stosowane. Np. wybiera sie tylko niektore techniki albo sie je zmienia dla potrzeb bezpieczenstwa na zawodach. A to oznacza degeneracje.
[quote name="budo_Novic"]
PS. taki maly tips dla Szczepana - competition to po polsku wspolzawodnictwo (w tym kontekscie). Kurde juz jestes na etapie wstawiania angielskich slow w miejsce zapomnianych polskich 8O :D :lol: :lol: uroki emigracji :D :lol: [/quote][/quote]

ooppsss :oops: :oops:
  • 0

budo_jarekonline
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:london

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Tomiki
Tomiki i zawody - chyba ja jestem z innej sekcji... 8)
kilka lat cwicze i nie bylem na zadnych zawodach i nikt z naszej gropy i sekcji zaprzyjaznionych, hmm...
A tak pamietam, moj trener wygral kilka razy europejskie zawody w judo.
jakis '77 rok. :)
moim zdaniem tomiki rozni sie tylko od "aikido" noszeniem kolorowego paska.
Szczepan - thing about you competition again...
pozd.
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Tomiki
Hmmm.. ja osobiście nigdy nie widziałem sportowego sparringu w Tomiki aikido... Co najwyżej pokazy typu randori, lub demonstracje poszczególnych technik obronnych. Moje wnioski sprowadzały się do tego, że praca z dystansem jest inna niż w większości szkół (częste wejścia w bardzo bliski dystans, coś jak judo) natomiast repertuar technik wydaje się ograniczony...

Jak wygląda walka na zawodach Tomiki? Dwóch gości w hakamie się szarpie za kimona i stara jeden drugiego przewrócić? :?
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Tomiki

Tomiki i zawody - chyba ja jestem z innej sekcji... 8)
kilka lat cwicze i nie bylem na zadnych zawodach i nikt z naszej gropy i sekcji zaprzyjaznionych, hmm...
A tak pamietam, moj trener wygral kilka razy europejskie zawody w judo.
jakis '77 rok. :)
moim zdaniem tomiki rozni sie tylko od "aikido" noszeniem kolorowego paska.
Szczepan - thing about you competition again...
pozd.



he jarek - teraz to dowaliles :lol: :lol: :lol:

naprawde cwiczycie Tomiki Aikido, czy moze Was sensei sciemnia :?: :) :)

proponuje sie doksztalcic w zakresie wlasnego stylu bo jaja wychodza :twisted: :twisted:
  • 0

budo_jarekonline
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:london

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Tomiki
hej krum28 jak pisze, ze nie bylem na zawodach to nie bylem.
czy nasi uczycielowie sciemniaja tego nie wiem - kazdy sciemnia potroche :)
wiem ze dobrze mi sie cwiczy i to jest najwazniejsze, nie czy ktos kogos przewroci szarpiac za hakame czy krzykiem
cwiczylem w 5 dojo rozne wariacje aikido, i powiem, rozni sie troche, lecz czy to wazne?
Ja rowniez jak po 3 latach cwiczenia stylu Ushiby mialem opory zaczac tomiki... lecz zalezy to od czlowieka. jeden bedzie wymyslal ciagle cos aby udowodnic ze jest lepszy od drugiego we wszystkim, i to co ma/robi jest najlepsze, drogi bedzie chcial to poznac...
pozdrawiam
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Tomiki

Tomiki i zawody - chyba ja jestem z innej sekcji... 8)
kilka lat cwicze i nie bylem na zadnych zawodach i nikt z naszej gropy i sekcji zaprzyjaznionych, hmm...
A tak pamietam, moj trener wygral kilka razy europejskie zawody w judo.
jakis '77 rok. :)
moim zdaniem tomiki rozni sie tylko od "aikido" noszeniem kolorowego paska.
Szczepan - thing about you competition again...
pozd.


Tetsuro Nariyama Shihan - wasz szef, nie? dowodzi Shodokan Honbu Dojo in Showacho Osaka.

On the 26th September, at the 4th Kanto Shakaijin Competitive Aikido Tournament held at Waseda University in Tokyo, he won the gold medal in the individual men's Randori competition.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Competitive Aikido has been founded in 1960 by Kenji Tomiki Shihan (1900 - 1979), who was professor at the University of Waseda at that time. From this date, research has been made in order to enhance the training for competitions.
The "Randori" system of Judo and the "Jiyugeiko" (training that uses the principles of real fights for competition) system of Kendo have made these Martial Arts to become modern competition sports, by unifying these two methods of practice.
Tomiki Shihan has established himself the fundamentals of the "Randori" system of competitive Aikido. His goal was to modernize and develop Aikido in order to let it become the third competitive Martial Art after Judo and Kendo.
Whilst stressing the importance of "Kata", Tomiki Shihan always added "Randori" exercises. "Randori" is an educational system aiming at forming the body as well as the spirit of young people; "Kata" is the system that uses permanent physical education for the sake of leisure, without making any difference about age or sex.


Cos sciemniasz Jarekonline :roll: :lol: :lol:
  • 0

budo_jarekonline
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:london

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Tomiki
o tak Szczepan wiesz wszystko 8O
jestes dla mnie zaraz przy Bogu
nieomylny i wszechwiedzacy miszczo :paker:

a tak w ogole to jaki jest twoj punkt tych cytatow histori.
czy bedziesz zawsze faworyzowal cos co robisz, a negowal co robia inni?
tomiki to aikido czy tobie sie podoba czy nie.
ja nie szukam zaraz jakiegos haczyka aby tylko kogos zarzyc, i cos mu wytknac :oops:

Tetsuro Nariyama Shihan - wasz szef, nie? dowodzi Shodokan Honbu Dojo in Showacho Osaka.

nawet nie wiem kto to jest bo nie jest mi to potrzebne :)
moze historie wspolczesnej Japoni studiujesz a nie aikido?

hmm...


  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Tomiki

o tak Szczepan wiesz wszystko 8O
jestes dla mnie zaraz przy Bogu
nieomylny i wszechwiedzacy miszczo :paker:

a tak w ogole to jaki jest twoj punkt tych cytatow histori.
czy bedziesz zawsze faworyzowal cos co robisz, a negowal co robia inni?
tomiki to aikido czy tobie sie podoba czy nie.
ja nie szukam zaraz jakiegos haczyka aby tylko kogos zarzyc, i cos mu wytknac :oops:

Och to bylo zartobliwe zaproszenie do dyskusji. Nie ma nikogo w Polsce z ktorym mozna o Tomiki aikido pogadac. Sorry jesli cie urazilem.

nawet nie wiem kto to jest bo nie jest mi to potrzebne :)
moze historie wspolczesnej Japoni studiujesz a nie aikido?

hmm...

8O 8O 8O
A wiesz kto to byl Tomiki sensei? :wink:
no to Nariyama Shihan go zastapil jak Tomiki sensei umarl.

Szkoda ze nie pogadamy o zawodach w tomiki aikido.
  • 0

budo_jarekonline
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:london

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Tomiki
Jest ok. :wink:
troche mnie ponioslo. bronilem honoru mojego dojo.
a swoja droga to 1-wszy raz spotykam sie z podzialem aikido na frakcje.
Cwiczac w Polsce mialem mozliwosc poznania jednego tylko stylu.
W Anglii wybor stylow jest duzy, lecz nigdy do tego uwagi nie przywiazywalem.
Wazna byla i jest dla mnie atmosfera w dojo i ludzie z ktorymi cwicze.
:lol:

a swoja droga jezeli chcesz pogadac o roznicach pomiedzy, to zapraszam
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Tomiki

hej krum28 jak pisze, ze nie bylem na zawodach to nie bylem.
czy nasi uczycielowie sciemniaja tego nie wiem - kazdy sciemnia potroche :)
wiem ze dobrze mi sie cwiczy i to jest najwazniejsze, nie czy ktos kogos przewroci szarpiac za hakame czy krzykiem
cwiczylem w 5 dojo rozne wariacje aikido, i powiem, rozni sie troche, lecz czy to wazne?
Ja rowniez jak po 3 latach cwiczenia stylu Ushiby mialem opory zaczac tomiki... lecz zalezy to od czlowieka. jeden bedzie wymyslal ciagle cos aby udowodnic ze jest lepszy od drugiego we wszystkim, i to co ma/robi jest najlepsze, drogi bedzie chcial to poznac...
pozdrawiam


helo jarek

nie napinaj się tak. przecież wiesz, że w aiki to tylko luz :lol:
nie twierdze, ze byles na zawodach, ani że tomiki to nie aikido - nie moja sprawa klasyfikowac.
po prostu z Twojej wypowiedzi wynika, ze nie wiesz, ze jedynym stylem aikido, w którym są jakieś zawody jest wlasnie Tomiki Aikido. nie uważasz, ze to dziwne? (to ze nie wiesz, bo to, ze są zawody to dziwne faktycznie jest :roll: )

tak czy tak - wiecej luzu i dystansu, wiecej czytania ze zrozumieniem (wiesz - emotikony, kontekst itd) oraz codziennie udanego stolca zyczę.

pozdrawiam

kurm
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Aikido Tomiki
Kurmie, Tomiki to nie jedyny styl majacy zawody. Ki Aikido robia zawody w tym, kto piekniej zrobi technike, niedawno slyszalem ze nawet Yoshinkan wprowadza cos w rodzaju zawodow. Tutaj Sigh powinien wiedziec lepiej ode mnie.
Osobiscie nie jestem do zawodow przekonany.

Co do podzialu na frakcje, to raczej sa to rozne style nauczania, co powoduje ze produkt gotowy sie rozni nieco. Ale my tu na forum, poza przyjacielskim przekomarzaniem sie, nie dzielimy sie zanadto, nieprawdaz 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024