Skocz do zawartości


Zdjęcie

Udekimenage


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Udekimenage
Właśnie mam taką wątpliwość, podczas treningu robiąc udekimenage ktoś zarzucił mi że zbyt mocno wchodzę całym ciałem, i pytanko: udekimenage to rzut poprzez tylko dźwignię na sam łokieć czy wraz z dźwignią zdecydowane wejście całym ciałem .

Jak to jest u Was

Dzięki za odpowiedzi
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: Udekimenage

...

ja to mialem chyba raz czy dwa, o ile sie nie myle to rzut jest poprzez skret w biodrach ktory powoduje dzwignie na lokiec :D
  • 0

budo_malekith
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Udekimenage
Hmm... też uważam, że udekimenage to przede wszystkim dźwignia na łokieć. I to dosyć niebezpieczna dla uke. Dokładnie jak powiedziałeś Novic, przez skręt w biodrach. Jednak na treningach ćwiczymy "troszkę" ostrożniej. W końcu uke nie ma być jednorazowy ;) (no dobra, dwurazowy, w końcu łokcie ma aż dwa :P ) I wtedy to wygląda trochę jak wchodzenie ciałem... mniej więcej... ale nie do końca 8) Chociaż chyba nic nie stoi na przeszkodzie aby tą dźwignie na łokieć zasadzić przez mocne wejście ciałem :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Udekimenage
Udekimenage jak kazda technika opiera sie najpierw na wychyleniu uke. Bez tego uke po prostu sciagnie lokiec do siebi i po ptakach.
Wychylac mozesz roznie, np przedluzajac ruch uke w kierunku jego palcow reki(na ktorej robisz technike) albo, co osobiscie preferuje, zblokujesz wszystkie stawy reki uke i uzywasz tej sztywnosci do podniesienia jego barku, co powoduje ze uke staje na pluszkach. To ci daje szanse na rzucenie go bez koniecznosci zlamania lokcia.

Twoj dylemat (cale cialo czy dzwignia) jest z gruntu rzeczy falszywy, bo WSZYSTKIE techniki robi sie w aikido calym cialem. Rece nie sa odseparowane od ciala, czyli pracuja tak jak w bokenie. W tej akurat technice, twoja reka naciska na lokiec uke (nie pod czy nad ale dokladnie na lokiec) dlatego ze twoje cialo sie przesuwa, a odleglosc od twojego lokcia do twojego ciala podczas ruchu sie nie zmienia. Oczywiscie ze powstaje przez to dzwignia na lokciu uke, ale poniewaz cale twoje cialo odzialywuje, to nie jest to zbyt niebezpieczne, jesli uke nie spi snem sprawiedliwego.

Jesli odseparujesz ruch wlasnej reki od ciala, to mozesz uderzyc w lokiec uke przeprostowujac lub lamiac go, ale jest to zupelnie nieefektywne w przypadku jak uke zdarzy choc troche zgiac lokiec(co sie zdarza czesto w jiu waza). Jesli zas cale twoje cialo robi irimi, to nawet jak lokiec jest troche zgiety masz szanse nadal przeprowadzic jako tako technike.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Udekimenage
Szczepan na wiekszość odpowiedział. Zrób udekime bez łapania za łokieć, a "sklejając" się z ręką gościa. Dylemat ręka/ciało przestanie istnieć, a in nauczysz sie dobrze pracować biodrami. A jak zaczynają mówic że jest za mocno, to znaczy że zaczyna działać :twisted:
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Udekimenage
Zdarza się, że tori uderza w łokieć uke.
Ssssssss... :?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Udekimenage

Zdarza się, że tori uderza w łokieć uke.
Ssssssss... :?

Dlatego nigdy nie pozwalasz jako atakujacy zeby miec proste lokcie, lokcie zawsze sie zabezpiecza zginajac je. Co dodatkowo utrudnia wykonanie techniki, no ale to juz inna sprawa....
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: Udekimenage

Co dodatkowo utrudnia wykonanie techniki, no ale to juz inna sprawa....

nikt nie mowil ze bedzie latwo... :twisted: :twisted: :D :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024