Skocz do zawartości


Zdjęcie

Denerwujący Uke


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
404 odpowiedzi w tym temacie

budo_magda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke
Tetsio,JA POPROSTU WYMIĘKAM PRZY TOBIE. :D :D :D POPROSTU NIE WIEM CO NAPISAĆ :lol: :lol: :lol: i WCALE SIE NIE OBRAZIŁAM NA CIEBIE.PRZEDSTAWIONA ANALIZA MOJEGO POSTA,BARDZO MI SIE PODOBA :lol: CHYBA NARESZCIE KTOS MNIE ZROZUMIAL :wink: :lol:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke
magda sadze ,z brak ci dystansu do otoczenia, przeczytaj uwanie to co ja napisalem i randall
poza tym masz zaimplikowany przez studia nawyka analizoania wszystkiego pod kątem psychoanalizy.
bardziej sluchaj niz mow, nie wpadaj w kazda nowa idee z uszami, ustal sobie cel w zyciu i bedzie dobrze
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke

Ja ciągle mówie o etyce w aikido,pewnwego rodzaju etyce.Jezeli trenujesz aikido dosc dlugo,powinnienes reprezentowac soba jakas postawe w zyciu codziennym.

Niby z jakiej racji?


Wykorzystywac aikido w pewnych sytuacjach,jako pewnego rodzaju zaplecze.I ja zabardzo zaufalam,iz ktos potrafi wdrozyc aikido(etyke) w zycie,kierowac sie nim.

Byłaś naiwna, ale już sie nauczyłaś, prawda :?:
Nie da się w życiu praktycznym kierować ideologią miłości bliźniego, bo skończy sie jak Jezus :twisted: Kto ma miękkie serce, ten ma twardą dupę.

Juz teraz abstrahujac od mojego nudnego przykladu(juz jak o tm pomysle chce mi sie rzygac),zauwazcie ile osob ma problem by w relacjach damsko meskich wykorzystac aikido lub nim sie pokierowac.

Hę?? Jak wyżej, co ma aikido do reszty życia? No chyba że "wykorzystywac aikido" znaczy wyrywać panny na "budo mistrza" :)

Idzmy dale np.gdy widzimy,smierdzacego uke,to w naszym zakrsie lezy jej\jemu to zakomunikowac.Taka osoba(postawmy sie w jej sytuacji)przychodzi na trening.Wszyscy unikaja jej.Skad ona moze wiedziec ze cuchnie jak 100 szakali. Zaczyna myslec ze aikido, a tym bardziej ludzie ktorzy tam trenuja sa beznadziejni,wiec odchodzi.Poniewaz unikajac konfrontacji z taka osoba,albo wskazania jej drogi,stajemy sie czyms(w jej mniemaniu)nieosiagalnym i niezrozumialym.

Jak tak cuchnie, to jej już ktoś to powiedział. A jak wychowana została w poczuciu że nie trzeba się myć, to i tak nie zrozumie. Poza tym co mnie on obchodzi? Niech się zdobędzie na odrobinę samokrytyki /wspominaną wcześniej autorefleksję/, zamiast oskarżać świat. A jak nie to krzyżyk na drogę.

Ile razy tak bylo ze nie mial kto rozkladac mat.Ja bez krepacji,mowilam do dziewczyn ze idziemy rozkladac i myc maty.I nikt sie nie sprzeciwial.Niektore osoby sa nowe i to w naszym interesie lezy ruszyc dupe i wskazac im pewnego rodzaju droge.Aikido jest w nas.Wiec tez powinnysmy tym sie kierowac.

To się nazywa "dawac przykład" 8) Ewentualnie szukać samozadowolenia w byciu lepszym od innych, pokazywać jacy to jeseśmy wspaniali. A w naszym interesie jest ustalić zasadę - młodzi myją i lecą po piwo :twisted:


stoicyzm(bez urazy)-kojarzy mi sie z introwertykami,zas hedonisci z ekstrawertykami.Podam przyklad "kojot i strus pedziwiatr".Srus pedziwiatr-typowy introwertyk,wiecznie biegnie i biegnie,po jak cholere biegnie?chyba dlatego bo ma w nazwie pedziwiatr.Nawet w zwolnionym tepie,nie widac by ten osobnik mial jakiekolwiek odczucia,na jego dziobie nie kreuja sie emocje.
KOjot-zalicza glebe w jednym odcinku setki razy,wstaje i zobaczcie ile finezji wklada w nastepne dzilanie.Widzimy jaki ma cel(chce zabic Struska),jakie emocje nim kieruja.Zobaczcie ze zaczynamy mu wspolczuc i kazdy z nas by z checia zatlukl tego struska.

Nie rozumiesz ani stoicyzmu, ani hedonizmu /cyrenaizmu, epikureizmu/. Zainteresuj się, może cię zaciekawić i wiele dac do myślenia /tak to juz jest z filozofią ;) /. Polecam opracowania z historii filozofii Koplestona i Realego, dostępne raczej w każdej bibliotece uniwersyteckiej, a jak nie masz czasu czytać, to zajrzyj do "skryptu" ;)Tatarkiewicza.

Teraz zastanowmy sie.Czy wiemy cokolwiek o strusku,oprocz tego ze przebiera tymi strusimy lapami po zakurzonym asfalcie?O czym mysli kladac sie spac?Nic nie wiemy!Moze byc gwalcicielem,pedofilem.morderca,alkoholikiem,narkomanem...Moze jest przestepca i probuje dostac sie do Meksyku,a Kojot go chce powstrzymac?Za to wiele wiemy o kojocie,o czym mysli kladac sie spac?jaki ma cel nastepnego...itd..

Za dużo psychologii. :)
"Wiemy" tak samo nic w obu przypadkach. Może to kojot jest gwałcicielem, a struś po prostu zwiewa żeby go nie wydupczył :?: :lol: :?: Nigdy nie wiemy co ma drugi człowiek w głowie, nawet jeśli nam to powie i będzie się zapierał że to święta prawda.

Mniej wiecej tak jest w zyciu.Ktos wchodzi w czyjes zycie z butami i nagle jak mu cos nie gra,staje sie intowertykiem.Ta druga osoba mimowolnie staje sie ekstrawertykiem,ktory probuje dorawac tego Struska i chociaz trzepnac go w ten tepy dziob by na chwile sie zatrzymal i popatrzyl na swiat,nie pedzac tak bezsensownie przed siebie...
Co innego jak mamy dwa takie struski,to nie ma problemu,niech sobie biegna,w ten sposob nie robia nikomu krzywdy..Zanim sie wejdzie z tymi strusimi lapami w czyjes zycie,kroka analiza czy ktos nie bedzie tym kojotem...
Dobra to koniec i cholera nie lapac mnie za slowka,bo znowu bede sie produkowala przez 2 dni,by ktos mnie zrozumial;)

Hę??? Co poeta miał na myśli? Znaczy morał tej historii. Nie poniał nic :(
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke
Ja tylko na chwile :)

Zaczyna myslec ze aikido, a tym bardziej ludzie ktorzy tam trenuja sa beznadziejni,wiec odchodzi.

rzecz w tym wlasnie ze nie odchodzi :evil:
  • 0

budo_magda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke

Może to kojot jest gwałcicielem, a struś po prostu zwiewa żeby go nie wydupczył :?: :lol: :?: Nigdy nie wiemy co ma drugi człowiek w głowie, nawet jeśli nam to powie i będzie się zapierał że to święta prawda.

Hę??? Co poeta miał na myśli? Znaczy morał tej historii. Nie poniał nic :(

To niech mu da w koncu dupe,to nie bedzie musial tak przebirac tymi struśkowatymi łapami!!!I problem zgłowy. :) :) :) :)
Co że nie rozumiem stoicyzmu i hedonizmu ?:lol: :lol: To był odnośnik,przeciez cytowac tatarkiewicza nie bede,bo nie mam w domu :cry: :D Nadałam nowe znaczenie,nowy wymiar,wiec przepraszam :wink:
Hę???co poeta miał na mysli?czy to ważne,tak sobie stukam w klawiaturke :wink: :wink: Myśle randall,ze ty napewno wiesz o co mi chodzi,no nie wierze 8O
Ale dzieki,wyrzuciłam z siebie co mnie uwierało od paru tygodni i czuje sie zajebi... :D
  • 0

budo_magda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke
[quote name="budo_Randall"]Niby z jakiej racji?[/quote]

no bo tak od dzis bede myslala :twisted:

[quote name="budo_Randall"]Byłaś naiwna, ale już sie nauczyłaś, prawda :?:
Nie da się w życiu praktycznym kierować ideologią miłości bliźniego, bo skończy sie jak Jezus :twisted: Kto ma miękkie serce, ten ma twardą dupę. [/quote]

Strasznie mi głupio z tej mojej naiwności.Jej na krzyżu :twisted:

[quote name="budo_Randall"]
Hę?? Jak wyżej, co ma aikido do reszty życia? No chyba że "wykorzystywac aikido" znaczy wyrywać panny na "budo mistrza" :) [/quote]
Jedne leca na samochod,a ze mnie taka tepa idealistka :)

[quote name="budo_Randall"]To się nazywa "dawac przykład" 8) Ewentualnie szukać samozadowolenia [/quote]
sama nie potrafie :lol:


[/quote]
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke

To niech mu da w koncu dupe,to nie bedzie musial tak przebirac tymi struśkowatymi łapami!!!I problem zgłowy.

Zawsze unikałem dziewczyn, które były w stanie się tak wysławiać, mimo, że były gładkolice, inteligientne i zachęcały do mycia maty. Ot, może jestem udosobniony, lub może zmieniły się czasy, ale nie przypuszczam, że na dobre. :oops:
  • 0

budo_magda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke
Nie,kwestia lezy w tym,ze panowie na budo lubia sie poznecac nad paniami.I maja swiadomosc ze kobieta nie posunie sie za daleko.Ale po pewnym czasie,zaczelam miec tego dosyc.Jezeli ktos w ten sposob prowadzi romowe i sie do mnie zwraca w taki sposob,widocznie inny jezyk do niego nie dociera.I licze na pzostale panie,w kontrofensywie.Takiego jezyka uzywam w odpowiedzi na zadane pytanie i sformułowane w ten sam sposob.
Wiec przepraszam wszystkich estetow.Ale najpierw trzeba sie zastanowic jak panowie zwracaja sie do pan i szkoda ze wtedy nie ma mezczyzny,ktory by takiego pana przystopowal a znowu atak jest na kobiety.Z tego powodu jest bardzo przykrooooooooooooooooo
  • 0

budo_magda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke
Pociągne temat dalej.Nigdy mi sie nie zdarzyło by męczyzna zwracał sie do mnie w ten sposób(chyba że pacjęt).W bezpośrednim starciu,w takich sytuacjach wstaje i wychodze.I taki miałam zamiar tutaj.Ale wkurza mnie to i nie rozumiem dlaczego mam z tego powodu rezygnować z budo.
  • 0

budo_msbean
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke
I w ten oto sposob z niewinnej dyskusji wyszla nam terapia grupowa :?
zaczynam sie bac...
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke
hmm chyba pora zakonczyc te darmowa psychoterapie. Wszystkie odpowiedzi zostaly juz napisane, a ze sie z tego nie skorzystalo - trudno.
Apeluje o zamkniecie teog watku i niech dyskusja sie przeniesie na jakiegos bloga , bo niedlugo bedziemy sie zasanawiac nad portretem psychicznym strusia czy innego donalda.

Nie,kwestia lezy w tym,ze panowie na budo lubia sie poznecac nad paniami.

to nieprawda.
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke
Wybacz Magdo, bycie kobietą, to jak szlachectwo, zobowiązuje. Przynajmniej ja to tak rozumiem, a panom na tym forum, na nieprzystojny język zwróciłem już uwagę. Czego na prawdę nie rozumiem, to jednolitego frontu określenia mnie, autora tych uwag, estetą. Nie miał bym nic przeciwko temu w innych okolicznościach, ale rozmawiamy tu przecież o kulturze osobistej, co wbrew pozorom, ma wiele wspólnego z etykietą i idami Aikido.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke

Ja ciągle mówie o etyce w aikido,pewnwego rodzaju etyce.Jezeli trenujesz aikido dosc dlugo,powinnienes reprezentowac soba jakas postawe w zyciu codziennym.

Wbrew pozorom to jest zasadnicza sprawa w tej dyskusji.

otoz moim zdaniem, nie ma zadnego prostego mechnizmu w aikido, ktory by taka etyke produkowal "odgornie i automatycznie", ze tak sie wulgarnie wyraze. Zreszta zaden system nie ma na takie cos pewnej recepty.

Cwiczenie aikido jedynie stwarza sprzyjajace warunki do tego i to tylko wtedy, kiedy cwiczy sie pod kierownictwem Mistrza. Podczas takiego cwiczenia, student jest konfrontowany z roznorodnymi sytuacjami, ktore wielokrotnie sa calkowicie sprzeczne z niektorymi elementami w jego dotychczasowym systemem wartosci. Majac jednak zaufanie do Mistrza, przechodzi/przezywa te sytuacje nasladujac przyklad Mistrza. W ten sposob jest mozliwy przekaz, takze pewnych norm etycznych, od Mistrza do ucznia.

Zauwazmy jednak, ze nie jest to narzucane z gory przez Mistrza, ale musi wyplynac z wewnatrz czlowieka.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke

Wybacz Magdo, bycie kobietą, to jak szlachectwo, zobowiązuje.

Gosciu , nie bac szlacheckim snobem. :roll: Bierz i akceptuj ludzi takimi jacy sa, przeciez jako wieloletni aikidoka respektujesz Naturalny stan rzeczy, nie? Jakakolwiek proba oceny kogos przez internet jest z gory skazana na sukces. :twisted:
  • 0

budo_magda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke
Jaka terapia grupowa?!!!!Bo ktos nie pozwoli sobie wciskać kitu,to juz robic z niego wymądrzałego terapeute.Mnie bardziej pociąga od takiej terapii fotografia i Kosiński,niz takie bzdurne analizowanie.przykład strusia mial byc wlasnie odskocznia,od tych powaznych postow i to NIE JA ZACZELAM!!!!!!ZACHOWYWYAC SIE JAK homo eruditus.

Nareszcie Szczepan,dzieki :D Własnie o to mi chodziło :D :D :D
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke
teraz to juz trollizm.
jak ktos nie daje sobie wciskac kitu, to nie pisze takich textow jak powyzej vide etyka, zachowania aikidokow itp. Do tego dochodzily texty o tym, ze butelka pusta, goscie poszli itp.
Poniewaz wg. mnie odpowiedzi zostaly udzielone i nie ma co dalej bic piany.. a to ,ze magda tego nie zrozumie to juz inna bajka:)
dowod? vide wciskanie kitu- ostatni jej post a rzeczony kit dala sobie latow wcisna na zajciach aikido.
z mojej strony to tyle tego trolla wiecej dokarmiac nie bede
  • 0

budo_magda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke
całyczas mowie o etyce a ktos mi strzela z analiza mojej osoby i nie mowie o tobie aiki
  • 0

budo_magda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke
mnie ten temat nudzi,ide na forum karate
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke

Nie,kwestia lezy w tym,ze panowie na budo lubia sie poznecac nad paniami.I maja swiadomosc ze kobieta nie posunie sie za daleko.Ale po pewnym czasie,zaczelam miec tego dosyc.Jezeli ktos w ten sposob prowadzi romowe i sie do mnie zwraca w taki sposob,widocznie inny jezyk do niego nie dociera.I licze na pzostale panie,w kontrofensywie.Takiego jezyka uzywam w odpowiedzi na zadane pytanie i sformułowane w ten sam sposob.
Wiec przepraszam wszystkich estetow.Ale najpierw trzeba sie zastanowic jak panowie zwracaja sie do pan i szkoda ze wtedy nie ma mezczyzny,ktory by takiego pana przystopowal a znowu atak jest na kobiety.Z tego powodu jest bardzo przykrooooooooooooooooo

Przepraszam, że to niby ja? 8O 8O :nie:
Kontrofensywe z paniami?? O BOŻE, powstanie "Ruch Feministyczny Vortalu Budo" ;)
Wszystkie odpowiedzi już padły.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Denerwujący Uke
Taaak, chciałam nawet pare razy coś napisać...ale chyba mnie to przerosło:) Ja to jestem za tym, żeby świat jak najmniej komplikować i nei robić nikomu psychoanalizy, jeśli tego sobie nie życzy. Wogóle, po co się mieszać innym ludziom do zycia jeśli nas to nie dotyczy i nikt nas o to nei prosi? Własny ogródek - to jest cos, co należałoby uprawiać, pielęgnować i dbać, żeby chwastem nie zarósł. I samo to juz wystarczy, żeby świat był piekniejszy:))
A co do nękania kobiet na Vortalu - no cóż, nie mamy tu łatwego życia:)) ale jakoś osobiście nie czuję się nękana:) tak samo jak i na macie nigdy się nie czułam. A może to tylko kwestia poczucia własnej wartości?:)
Jeśli komuś sprawia przyjemność mówienie przy każdym poście, że kobiety nie powinny ćwiczyć sztuk walki - to niech sobie tak mówi. Widac od tego mu lepiej:) Wazne, żeby czasem powiedział też coś sensownego. Nie ma co się unosić...zyć i dac pożyc innym. Pamiętajcie, że Yoda tez kiedyś był młody i się uczył:)))
Pozdrówki,
Yoshi
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024