Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
159 odpowiedzi w tym temacie

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad
Zreflektowałem się jak zobaczycie jak wyglądam to nawet to mi nie pozostanie :lol: :lol:
  • 0

budo_kamagong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cz-wa/Wrocław/Wa-wa
  • Zainteresowania:FMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad
Ostra dyskusja, fajnie.
Nie jestem jakoś mocno doświadczony ale są sprawy oczywiste:
Garda musi być

Można kopnąć lekko z odpowiednio ułozonym biodrem, nie musi od razu to byc łamiące kopnięcie tylko dlatego że biodro jest włożone. (podejrzewam tutaj pewna sztywność ruchów i pewnie stąd takie tłumaczenie ale może sie mylę)

Co do ułożenia stopy na której sie stoi - podobno w duzym stopniu jest to sprawa indywidualna, przy dobrze wyrobionych biodrach można kopnąc niektóre rzeczy i bez skrętu. Nie jest to jednak "szkoleniowy sposób".

O to czy odrywać nogę przy kopnięciu kolanem wcale bym sie nie kłócił, czasami noga twardo stoi a czasami jest nawet oderwana od ziemi - tu znowu dużą rolę graja predyspozycje , dystans, wysokość, siła, pozycja z jakiej sie kopie... itd
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad
mam wrażenie, że wielu teoretyków (nie mam na myśli nikogo konkretnego) zapomina, że sami zaczynali od zera, a na pierwszych treningach uczono ich jak podnieść nogę do góry i się nie przewrócić. przeszli długą drogę jak powiedział czerczil "przez pot, krew i łzy" i chwała im za to. fajnie, że chcą się dzielić swoimi umiejętnosciami i nie należy ich krytyki brać do siebie.
mam wrażenie, że shaft przegiął porównując combata do murata... to nie było miłe...
wesołych
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad
Trzyule, wait a second...
Jak dotychczas nikt tu nie twierdził, że jest nie wiadomo jakim fajterem ani nie wiadomo jakim technikiem. Każdy z nas się uczy, każdy robi błędy. Normalna rzecz. Tyle, że jedni zachowują jakiś zdrowy samokrytycyzm, a inni nie.
Według mnie Combat dostał, co mu się należało - poczytaj jego posty i skonfrontuj z tym, co widzisz na zdjęciach/filmach. Krótka piłka. Kto wiatr sieje, zbiera burzę, jak głosi ludowe przysłowie. Jeżeli robisz za samozwańczego eksperta przez ileś czasu, a potem wstawiasz materiał, z którego wynika, że tak naprawdę jesteś początkujący - to ludzie to krytykują i nie ma się co dziwić. Rozczarowanie panie przemieszane w wkurwieniem, że się traciło cenny czas na dyskusje ;)

K.
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad
krzysiu!
napisałem wyraźnie, że nie mam na myśli nikogo z biorących udział w dyskusji. moim skromnym zdaniem przegiął shaft porównując combata do murata, ale przegiął raz, bo inne wypowiedzi miał ok.
poczytałem posty combata i rzeczywiście zdarza mu się przyjmować mentorski ton. mnie on nie drażni, ale wiem że są tu ludzie którzy mają po kilkadziesiąt lat stażu w ma i po kilka danów i ich mentorstwo ma prawo wkurzać, tym bardziej jeśli pewnego dnia dochodzą do wniosków, że mentor sam nie jest mistrzem...
nie mogę oglądać filmów, bo już ich nie ma, więc jeśli ktoś może mi je przesłać, to info na priv. bardzo chętnie zobaczę.
wesołych
artur
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad
OK, nie zrozumieliśmy się.
Jak podeślesz mi na priva swoje dane (mojego maila masz poniżej) to wyślę Ci filmy.

Pozdrawiam
K.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


NIe będzie działać cały czas ale często.
[/url]
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad
dzięki uprzejmości jerza mam już filmy :)
ale nie dołączę się do dyskusji, bo ja ćwicze styl niebojowy, kata i takie tam..........................................................................................
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad
a dlaczego to złe porównanie???
moze byc nawet zbyt chwalebne jak sie uprzec....


porównaj sobie ilu zwolenników ma combat a ilu Pan murat??:)

nie no oczywiscie zartuje, ale to czy porównanie jest przegięciem czy nie, to chyba głupi problem.


Combat w obronie technik przywołuje zdjęcia i kadry z filmików. mimo ze sam setki razy nawowywał do tego ze nie nauczysz sie niczego z ksiązek itp.
wiec czemu broni sie takimi argumentami???

nie wiem.

w kazdym razie nie chodzui to o dokopanie Combatowi, bo po co. to nic nie da, a i mi to radochy nie daje.

jak powiedział KrzyśT. kto sieje, ten zbiera. no i Combat sobie uzbierał, ze nie pozostaje mu nic innego jak albo potrenowac, albo zmienic xsywke.
przynajmniej dla mnie, jego zdanie i fachowosc zmalała do zera.


pozdrawiam, i prosze nie róbmy kłótni.

ja wyraziłem swoje zdanie i nie oczekuje aplauzu czy wasni.
raczej tego zeby niektórzy sie sobie przyjrzeli..
czesc
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad
eeeeeeeeeeeeee
szkoda gadać
szkoda szermierki na zdjęcia
mi tam zdjęcia się podobają. szczególnie te z pankrationu, bo ktos ładnie popstrykał, kto? piotrek?
ja tam lubię poteoretyzować, ale nie dłużej niż 3 minuty...
wesołych świąt chłopaki.
ps. bez względu na to czy podnosi się tą zasraną piętę, czy nie podnosi, to nie chciał bym pobrać lowa od gościa od kyoka, bo bez względu na to co się o tym stylu sądzi, jedno trzeba im przyznać: w udo lowem i w łeb mawaszi to potrafią...
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad

lowki są za bardzo mawashi-gerowe, a za mało biodrowe.


ej, nie śmiejcie się, ale ja zupełnie nie rozumiem tego zdania


Przy mawashi geri noga uderza w cel i wraca, w wersji muay thai kopie sie tak jakby sie chcialo wykonac obrot w przod o 360 stopni. Nie da sie tego zrobic z zalamanymi biodrami. Tak to chyba najprosciej mozna wytlumaczyc.
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad
chyba zrozumiałem....
dzięki. nie miałem pojęcia że w mt low jest inny niż w karate...
wesołych
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad
Combi ale masz lipe :?
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad
HALO! Temat nie nazywa sie: "Combat wrzucil swoje zdjecia, OOOGIEEEN chlopaki!!! Jedziemy drania" czy cos w tym stylu...ja rozumiem ze ma na pienku z wieloma forumowiczami i dla wielu jest to dobra okazja odgryzienia sie, ale chcialem pokazac jak wygladaja treningi w mojej sekcji, a tu prosze...Zrobie jeszcze raz zdjecia, ale z kims "posrednim" i wrzuce nowy temat.

Pozdro
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad
nie przesadzaj - Combat chcial, zeby skomentowac fotki, no to ludzie skomentowali.

a, ze odpowiedzial na to tak, jak odpowiedzial... to dostal kolejne komentarze.

i tyle.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad
Tak to jest gdy ktos robi z siebi wszystkowiedzacego medrca . niestety Combat czasem zapominal co to jest pokora ijak rowniez to ze nikt nie ma patentu na nieomylnosc. Niemozna jednak zauwazyc ze pare tekstow napisal dosc sensownie. Choc mam takie nieodparte wrazenie ze chyba czesto swoja wiedze opieral nie na wlasnych doswiadczeniach lecz na zagranicznej literaturze fachowej czy opiniach innych ludzi. Faktem jest ze robienie z siebie mentora nie zawsze wychodzi na zdrowie. mysle jednak ze porownywanie go do Murata to juz jest przesada. Choc go nie znam prywatnie jest to pewnie calkiem sympatyczny gosc i w jakims sensie ubarwnia to forum wiec nie ma sensu dopuszczac sie takiej zmasowanej krytyce. Wszystkim krytykom proponuje aby umieszczeli swoje zdjecia to wtedy bedziemy mieli kolejny powod aby napisac nowe komentarze.
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad
jest tak ze ci co nie znaja sie wcale najwiecej mowia o tym zawsze...nie zebym bronil Combata albo oskarzal kogos o brak wiedzy w zakresie MA, ale przypuszczam ze gdyby tu dano foty z treningu np. Franka Schamrocka i gdyby ten nie byl taki slawny jak jest, to zanlazloby sie tutaj pełno krytyków ktorzy by mu wytykali ze garda nie taka, lowkick zle kopany , stopa zle skrecona przy mawashi, nie tak palce ugiete przy frontkicku-przeciez moze se noge polamac....

Krytykowac, komentowac potrafi kazdy... aha nawet pamietam gdy najezdzali na Jarka gdy dal foty z treningu Pankration....heh...ciekawe czy w realu kazdy tez bylby taki mocny.

Pozdro 800 :rofl: sory ale to wszystko jest smieszne.......
  • 0

budo_marti
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad

Krytykowac, komentowac potrafi kazdy... aha nawet pamietam gdy najezdzali na Jarka gdy dal foty z treningu Pankration....heh...ciekawe czy w realu kazdy tez bylby taki mocny.

Pozdro 800 :rofl: sory ale to wszystko jest smieszne.......


to chyba byl egzamin ;) choc Jarka nie znam mysle ze nie bylby taki mocny(ten ktos kto krytykowal fotki) :lol: :lol:
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad
filmikow nie ogladalem,bo niestety nie dalo sie sciagnac.
mam tylko jedno pytanie-skoro Combat startowal w turnieju MT,to chyba jednak znaczy,ze cos tam umie.czy mi sie wydaje,czy zeby tam wystartowac,to trzeba cos umiec?chyba trzeba.,wiec dopieprzanie sie do kilku elementow jest IMO troche bez sensu,szczegolnie,ze combat X postow temu przyznal,ze musi poprawic jakies swoje braki
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zdjęcia z treningu! (Muay Thai) - Combat + Tae Tad
Macias. o co Ci chodzi?
odpowiedzi na twoje pytania znajduja sie juz w tym topiku.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024