Skocz do zawartości


Zdjęcie

Gdzie na Śląsku można trenować ken-jutsu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_zepski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Gdzie na Śląsku można trenować ken-jutsu?
Bardzo bym prosił o wszelkie informacje... (chodzi konkretnie o ken-jutsu. kendo itp. odpada)
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie na Śląsku można trenować ken-jutsu?
bylo o tym nie raz w "boń i walka bronią"... nie chce mi sie przepisywac....
  • 0

budo_zepski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie na Śląsku można trenować ken-jutsu?
hmm...przejrzalem sobie i niestety nie znalazlem, ani jednego miejsca do treningu. wiec jesli ktos by mogl to szczerze dziękuje...
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie na Śląsku można trenować ken-jutsu?
iaido
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_zepski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie na Śląsku można trenować ken-jutsu?
Dzięki, ale chodzi mi typowo o Ken-jutsu. hmm.. podejrzewam, że jednak taka szkola nie istnieje na Śląsku :evil:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie na Śląsku można trenować ken-jutsu?
ostatnio byłem na stażu kenjutsu na Śląsku i szybko z niego wybyłem, taki dobry był nauczyciel, który prowadził zajęcia. Iaido jest i to całe mnóstwo sekcji, kendo we Wrocławiu, Katowicach i chyba w Opolu, połąź poszukaj. Namiarów na tamtych od kenjutsu ci nie dam bo cię lubie, szkoda byś sie marnował :-) :D
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie na Śląsku można trenować ken-jutsu?

Dzięki, ale chodzi mi typowo o Ken-jutsu. hmm.. podejrzewam, że jednak taka szkola nie istnieje na Śląsku :evil:


Jeżeli chodzi o TYPOWE kenjutsu jaj powiedziałeś ,to chyba takiej szkoły nie ma w całej Polsce, może poza Warszawą (Budojo na Ursynowie).

to tak na marginesie, magów, magików i postrzeleńców nie brakuje. :(
  • 0

budo_zepski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie na Śląsku można trenować ken-jutsu?
dzięki bardzo. mniej więcej o taką odpowiedz mi chodziło. Szukałem właśnie czegoś w stylu budojo na Ursynowie. :? Ale w takim razie mam pytanie z tym związane. (wiem, że mniej więcej było to opisywane w innych topicach). ale mimo wszystko zapytam: Jak to naprawde jest z Iaido, z tego co słyszalem (a nie mam bezpośredniej możliwości sprawdzenia) to przepraszam za wyrażenie, ale są poszarpani na puncie filozofii, a do samej walki mają bardziej lekceważący stosunek. Więc raczej pytanie do uprawiających Iaido jak to naprawde wygląda... (marcin954 uważam cię za znawcę tego tematu :) więc mam nadzieje, żę się do tego ustosunkujesz :) )
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie na Śląsku można trenować ken-jutsu?

Jak to naprawde jest z Iaido, z tego co słyszalem (a nie mam bezpośredniej możliwości sprawdzenia) to przepraszam za wyrażenie, ale są poszarpani na puncie filozofii, a do samej walki mają bardziej lekceważący stosunek.


nie jesteśmy poszarpani na punkcie filozofii, u mnie w sekcji nikogo takiego nie ma, co wyścibia gały na wierzch i gada o jakichś tam pierdołach z zamierzchłych dawno minionych czasów, jesteśmy zupełnie normalni, nikt (poza jedną osobą z Wa-wy) nie jest bardziej japonski niż Japonczycy. Traktujemy trening normalnie, każdy ma swoje motywacje, powody dla których trenuje, rzecz jasna wszystkich pociąga kultura japoońska, filmy Kurosawy itp., trening jest przejawem tego zainteresowania, ale każdy ma swoje zycie. Filozofia bushido daje się zastosować w obecnym życiu, ja oduczyłem się przeklinac, czasami mi sie zdarza :) , bo uznalem to za zachowanie niegodne samuraja - nadmierne okazywanie złości, i takie tam. To podalem jako przykład, ale nie jest to dorabianie bajki do teg oco się robi. Naprawdę nikt z moich kumpli nie dorabia do tego fakltu , że trenuje jakiejś tam filozofii, jest ona obecna w treningu, ale nie jest tak że jakies filozoficzne przeslanki zacierają sens treningu praktycznego.

Co do walki to stosunek jest taki, wiemy że z mieczem nikt dzisaij nie chodzi, ale trenujemy tak jak by takie sytuacje nadal miały miejsce (walki, pojedynki itp.), na treningu należy byż skupionym, utrzymywac stan zanshin podczas treningu kata, umiec wyluzować sie, itp. Także nie jest to jakis trening gimnastyki korekcyjnej, po za tym jakby robić tylko to co się przyda w realnym życiu to byłoby nudno, cholernie nudno. Iaido pozwala odskoczyć od zycia realnego, znaleźć sie na paredzieisąt minut gdzie indziej, podobnie jak każde inne MA. Na treningu nie ma myślenia o pracy, kumplach, piwie, rachunku do zapłacenia itp. jesteś tu i teraz i robisz to czy tamto. po treningu wracasz do szarej rzeczywistości.

Tak to opisałem, mam nadzieję że zrozumiałes o co chodzi.

aha, jeszcze jedno, ludzie trenują cy iaido są nieagresywni, nie lubią się bić, nie interesują się walkami i tym podobnymi sposobami zarabiania kasy.
  • 0

budo_zepski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie na Śląsku można trenować ken-jutsu?
Wielkie dzięki za naświetlenie mi tematu. Wydaje mi się, że zrozumialem. Oczywiście uważam, że filozofia jest nieodłączną częscią sztuk walki, ma to rownież jak bym to nazwał "swój swoisty klimat" który także pociąga. Więc z tego co się dowiedzialem poważnie zastanowię się nad przystąpieniem do grona uprawiających Iaido. Choć włąściwie nie wiem czego dokladnie oczekiwać, ponieważ jeśli chodzi o sporty walki można powiedzieć, że jestem "zielony". Więc z tym wiązałyby się kolejna prośba : chciałbym wiedzieć na co się nastawić, co jest niezbędne na początku oraz jak zaczynać, na co zwracać uwage itp. Jeśli ktoś byłby tak dobry (tutaj wielka prośba do mojego "duchowego" przewodnika marcina954 :) ) i naświetlił mi także jak to wygląda od tej strony.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie na Śląsku można trenować ken-jutsu?

chciałbym wiedzieć na co się nastawić, co jest niezbędne na początku oraz jak zaczynać, na co zwracać uwage itp.


trudno powiedziec, na pewno na to jak ludzie w sekcji podchodzą do treningu i do siebie nawzajem, jak po wyjsciu jednego z pomieszczenia reszta zaczyna gadać, że jego techniki są do dupy, to dajesz sobie spokój, jak ci trener mówi, że tylko on jest dobry i najl;epszy, to dajesz sobie spokój, jak ci każą płacic na pierwszym treningu to dajesz sobie spokój - nikt nie lubi kupowac kota w worku, na drugim jak się zdecydujesz powinieneś zapłacic, tak jest grzecznie i podnosi twoje notowania u prowadzącego, gość widzi że traktujesz to na serio.


Słuchaj innych co mają do powiedzenia, każdy kto tam chodzi dłuzej jest od ciebie lepszy, ale nie każdy ma prawo zawracać ci dupe podczas treningu, nie daj na siebie włazic - od nauczania jest prowadzący trening i tylko on. Zwracaj baczną uwage jak trener wykonuje techniki, jakie ma nastawienie do kwestii kupowania sprzetu przez Ciebie - normalny trener nie będzie kazał kupowac ci od razu calego sprzetu (bron, keikogi, hakama, kaku obi itp.). co jeszcze.... ceremonia, zobacza jakie podejście do tej sprawy, to j est bardzo ważne, czy nie robią tego na odwal na zasadzie, że mało czasu, na to musi byc czas.

na początku niezbedny bedzie bokken, jakieś spodnie dresowe, moga byc ochraniacze, koszulka i chęć treningu. Są dojo gdzie wpuszca się tytlko takich, co chcą cwcizyć, nie ma gapienia sie i ja to popieram.

skąd jestes ?
  • 0

budo_zepski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie na Śląsku można trenować ken-jutsu?
Więc kolejny raz dzięki. Jestem z Lublińca (niby miasto powiatowe, ale i tak dziura :roll: ). Do najbliższej sekcji Iaido mam ok. 60km do Gliwic, bądź Katowic. Więc jak na razie przeraża mnie dojazd, ponieważ nie posiadam jeszcze prawka, i gdyby nie to to może wcześniej bym zaczął o tym myśleć. U siebie mam tylko Aikido, ale jakoś mnie to nie pociąga.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie na Śląsku można trenować ken-jutsu?
do Częstochowy masz bliżej, tam iaido prowadzi K. Górnicki, także tam sie odezwij, info na stronach PSI.
  • 0

budo_zepski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie na Śląsku można trenować ken-jutsu?
hmmm.... 8O wielkie dzięki, właściwie to nawet nie miałem pojęcia, że w Częstochowie jest Iaido, to znacznie ułatwia sprawę :lol: :lol: . tylko nie znam adresu strony...
  • 0

budo_zepski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie na Śląsku można trenować ken-jutsu?
Bylem na stronce, ale niestety nie znalazłem tam żadnych namiarów na Częstochowę, żadnego adresu ani telefonu... :cry:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie na Śląsku można trenować ken-jutsu?
na priva wysyłam ci tela.
  • 0

budo_zepski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie na Śląsku można trenować ken-jutsu?
Dzięki Ci bardzo. Jak wszystko dogram to sobie przedzwonie. Powoli zacząłem "urabiać" rodziców bo póki co to mają decydujące słowo. (mam dopiero 17 lat a urodziny za pół roku :oops: , ale i tak to wymaga nakładów finansowych których sam bym nie dał rady zrealizować :-) .

P.S. Czy są Gi konkretnie pod Iaido czy są takie same jak np. do aikido, to samo pytanie właściwie do reszty sprzętu tj.bokken itp. pozdrawiam :!:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie na Śląsku można trenować ken-jutsu?
na początek wystarczy ci karatega, nie kosztuje dużo, zapytaj krzysztofa jaką kupować i gdzie, hakamę kupisz jak sie przestaniesz o własne nogi potykać.


pzdr

marcin z miasta nad piękną i modrą Odrą :-)
  • 0

budo_zepski
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubliniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie na Śląsku można trenować ken-jutsu?
yyy...jasne. :)
ale nikt się od razu samurajem nie urodził. :)
Większości dowiem sie na miejscu, ale jeszcze pyt. jaki bokken kupic, jaknazwyklejszy, lub z saya (chyba tak sie to pisze) :) , czy moze od razu lepiej zainwestować w nieco lepszy. Pytam ponieważ chce się tym zająć na serio. A widzialem zdjecia z zajęć gdzie ludkowie ćwiczą w dresach itp. to wygląda troche żałośnie, mówie tak od serca. Aha i może jeszcze głupie pytanie ale jak wygląda system stopni uczniowskich kyu, czy jest on także wyrażany w postaci różnych kolorów pasów obi? i od którego kyu jest on "naliczany"

pozdrawiam
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Gdzie na Śląsku można trenować ken-jutsu?

pyt. jaki bokken kupic, jaknazwyklejszy, lub z saya (chyba tak sie to pisze) :) , czy moze od razu lepiej zainwestować w nieco lepszy. Pytam ponieważ chce się tym zająć na serio. A widzialem zdjecia z zajęć gdzie ludkowie ćwiczą w dresach itp. to wygląda troche żałośnie, mówie tak od serca. Aha i może jeszcze głupie pytanie ale jak wygląda system stopni uczniowskich kyu, czy jest on także wyrażany w postaci różnych kolorów pasów obi? i od którego kyu jest on "naliczany"
pozdrawiam


najzwyklejszy z drewna, nie kupuj za bóg wie ile bo i tak połamiesz, na początku ci wystarczy zwykły, po tem jak się wcuiągniesz i będxziesz wiedział że to jest to co chcesz robic to kupisz sobie lepszy.

ludkowie ćwcizący w dresach, też cos takiego widziałem, nie tylko na zdjęciach, na ogół tacy ludkowie nie wiedzą co robią i robią to dośc krótko.

Sa stopnie kyu i stopnie dan, pasów nie ma, to nie rewia mody, także widząc kogos nie wiem jako ma stopień, musisz kierować się czmy innym przy takiej ocenie na oko (np. wytarciami na kolanach). Stopnie zdaję się od 5 kyu, do 3 kyu są to stopnie ztw. wewnętrzne, które nie są uznawane na swiecie - egzaminy zdaje sie używając bokkena, dopiero od 2 kyu egzaminy są honorowane na swiecie (czytaj w Japonii) - zdając egzamin używasz iaito.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024