Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prasa o SW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Prasa o SW
Prasę o sztukach walki w języku polskim czytam od czasu "Sportowca Budo" (oj dawno to było).Następnie prenumerata "Karate-Kung Fu" i uwaga,ostatnich numerów nie dostałem,bo czasopismo przestaje się ukazywać.Ale pojawia się kontynuator "Sztuki Walki",prenumeruje i co? Pismo przestaje się ukazywać,a ja nie otrzymuje kilku opłaconych numerów.Kolejny "Sensei"-nawet nawiązałem współpracę-po czterech numerach (tyle mi przysłali) ...cisza.
Zaznaczam,że w/w czasopisma były bardzo interesujące i stanowiły niezłą "kopalnię wiedzy".
Wszystkie w/w czasopisma firmowały bardzo znane nazwiska w SW,ale dlaczego zabrakło choćby małego "przepraszamy"...?
  • 0

budo_skaj
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prasa o SW

Prasę o sztukach walki w języku polskim czytam od czasu "Sportowca Budo" (oj dawno to było).Następnie prenumerata "Karate-Kung Fu" i uwaga,ostatnich numerów nie dostałem,bo czasopismo przestaje się ukazywać.Ale pojawia się kontynuator "Sztuki Walki",prenumeruje i co? Pismo przestaje się ukazywać,a ja nie otrzymuje kilku opłaconych numerów.Kolejny "Sensei"-nawet nawiązałem współpracę-po czterech numerach (tyle mi przysłali) ...cisza.
Zaznaczam,że w/w czasopisma były bardzo interesujące i stanowiły niezłą "kopalnię wiedzy".
Wszystkie w/w czasopisma firmowały bardzo znane nazwiska w SW,ale dlaczego zabrakło choćby małego "przepraszamy"...?


to pytanie retoryczne? :)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prasa o SW
Racja, z czasopismami u nas bida, mamy bodajze Budojo mocno ukierunkowane na Aikido i walke mieczem, oraz Budokan z glownym tematem MMA, oba niestety nie w moich klimatach...Czy cos pominalem ?
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Prasa o SW
Byl tez Wojownik ale chyba tez juz zbankrutowal. Tak wiec nie pozostaje nic innego jak tylko zagraniczna prasa. Choc szczerze mowiac i tam dominuja glownie reklamy.
  • 0

budo_czuczumaj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalinogród

Napisano Ponad rok temu

Re: Prasa o SW
moze bysmy wlasna jakas BUDO-wska gazetke zorganizowali :?:
mozna by o tym pomyslec
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Prasa o SW
Prasy o SW jak na lekarstwo,a "Samuraj" zakończył swoją działalność bo: "wyczerpała się dotychczasowa formuła".
O co tutaj chodzi :?:
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Prasa o SW
a moze juz sie nikomu nie chce takich rzeczy czytac.... mimo tego iz tutaj pewnie wiekszosc siega po taka lekture to w skali kraju jest to i tak za malo do utrzymania tytulu....
  • 0

budo_gaweł
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 622 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białogard
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Prasa o SW
Czy jest zbyt mało chętnych do czytania?Być może rodacy w ogóle nie lubią czytać. "Budojo" jak na razie (4 numery)wychodzi i ma się dobrze, kwartalnik "Budo"to już nieco dłuższa chistoria.Chętni do czytania-moim zdaniem-znaleźli by się,trzeba jednak trochę profesjonalizmu i kultury (czyt.szacunku dla prenumeratorów)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Prasa o SW

Czy jest zbyt mało chętnych do czytania?Być może rodacy w ogóle nie lubią czytać. "Budojo" jak na razie (4 numery)wychodzi i ma się dobrze, kwartalnik "Budo"to już nieco dłuższa chistoria.Chętni do czytania-moim zdaniem-znaleźli by się,trzeba jednak trochę profesjonalizmu i kultury (czyt.szacunku dla prenumeratorów)


budojo nie ma sie az tak dobrze jakby się wydawało, u nas w Szczecinie sprzedaje się bardzo słabo, zawsze leży do momentu pojawienia się kolejnego numeru, moze teraz jak owineli w folię to sie zmieni, chociaż wątpie, jest za drogie a zainteresowanych tematem za mało. po za tym stary zwyczaj kwitnie, jeden kupuje, pożycza drugiemu, trzeciemu itp.
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Prasa o SW
no fakt 20PLN to nie jest malo... no moze gdyby cd-rom byl w kazdym numerze, byloby lepiej.... kto to wie... zawsze dodatkowa zacheta... no przeciez on kosztuje grosze.. wytloczenie tez niewiele....
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Prasa o SW
Przez kilka latra kupowałem wszystkie wymienione gazety - moje wnioski są następujące dlaczego padają.
Przede wszystkim zbyt duże nagromadzenie materiału - kilkanaście stylów i sztuk walki, zresztą i tak tych które nie stanowią największej liczby ćwiczących, poza tym bardzo mało artykułów technicznych, zbyt bardzo skupaiających się tylko na sporcie i kulturze dalekiego wshodu.
Taka gazetka powiedzmy o karate, która miała by utrzymać się na rynku musiała by kosztować maksymalnie ok 6 złotych - artykuły przekrojowe kata, kumite, sport, technika karate, relacje z zawodów, obozów i seminariów, mistrzowie. Odniesienia ilościowe:
najwięcej shotokan i kyokushin, później inne style...
Niestety jest to cel praktycznie nie do osiągnięcia z kilku powodów:
- nietolerancja panująca w naszym kraju również w dziedzinie SW, wzajemne pretensje, zawiści i zazdrości
- rozbicie naszych SW - choćby w Karate istnieją dwa polskie związki sportowe
- walka o stołki,
- kasa,

Jedyny pomysł na utworzenie takiej gazetki (nazwijmy ją KUMITE- Karate Kobudo Combat )
1. utworzyć gazetkę internetową, w następujących etapach:
I. w postaci stron WWW
II. w postaci listy mailingowej
III. j.w. tylko że postaci do wydrukowania np plik pdf
IV. zrobić badanie rynku co do zainteresowania produktem
V. reklama medialna - Internet, prasa, telewizja, radio, kluby w organizacjach karate
VI. wydać jako gotowy produkt - czasopismo drukowane, jednocześnie cały czas dbając o tą postaci elektronicznej poprzez umieszczanie artykułów np dwóch z gazetki jako reklama oraz tych które nie zmieściły się w numerze.
2. wykorzystać fora dyskusyjne na reklamę
3. ściągnąć autorów z różnych stron - PZK, PZKT , PFK i inne organizacje
4. Zaproponować tym organizacjom współpracę w przy redagowaniu gazetki

Mając gotowy produkt z rynkiem zbytu łatwiej znajdziesz nabywców oraz firmy sponsorujące reklamy. Niestety trzeba przełamać wzajemne uprzedzenia. Po wyjściu gazetki powoli można starać się o płacenie autorom za artykuły co ściągnie następnych i artykuły będą coraz ciekawsze itd...
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Prasa o SW
giro - w zasadzie masz rację, ale tylko w zasadzie.
przez wiele lat obserwowałem przepychankę na polskiej scenie brydżowej, gdzie było podobnie. od lat 50'tych ukazywał się "brydż", w latach 90-tych zamieszanie w PZBS osiągnęło apogeum (np. na zawody na bermudach jechało 4 zawodników i 6 działaczy z żonami :lol: ) i izdebski założył "świat brydża". mimo upływu lat obie gazetki jakoś się trzymają.
poza zamieszaniem w związku, wzajemnymi antypatiami i walką o stołki - dalszych podobieństw nie ma. gazetki redagowane sa nieźle, sporo relacji z zawodów, sylwetek, konkursów, ogłoszeń o kursach, obozach, itd
pomysł na Twoją gazetke brzmi nieźle, ale z mojego rozeznania wynika, że do realizacji przedsięwzięć tego formatu jest potrzebna albo spora kasa, albo spory wolentariat.
badania rynku kosztowne, bo ochotnicy raczej nie zrobią tego dobrze (nie wystarczy rozesłac spam z pytaniem "czy kupował/a byś KUMITE?"), reklama droga cholernie, nawet działania PR za darmo nie są. zresztą tutaj może się kubuś wypowie, bo chyba jest lepiej zorientowany (ja tylko prasa kobieca)
kolejny problem - autorzy. troszkę zaprzeczyłeś sam sobie. bo po pierwsze skoro w związkach trwa nieustająca walka o kasę to raczej za darmo pisać nie będą, a po drugie ze względu na animozje mogą nie chcieć pisac dla gazetki, bo pisze dla niej nielubiany sensei z innego związku.
....
na koniec chciałbym powiedzieć że pomysł bardzo mi się podoba :D jestem z wami!
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Prasa o SW
Dlatego napisałem że jest to bardzo trudne do zrealizowania.
Co do autorów zgadzam się z Tobą całkowicie. Ale na to można znaleźć sposób wystarczy poszukać kilka osób cieszących się dobrą opinią u ćwiczących w każdej organizacji karate dla których sztuka walki to nie tylko kasa - na szczęście są jeszcze tacy - poszukaj na tym forum a znajdziesz kilka znanych osób... Musisz pamiętać że dla Nich to jest darmowa reklama. Poza tym można spróbować porozumieć się ze znajomymi - ja sam mam kilku w różnych stylach.
Co badania rynku - niestety na profesjonalne stać tylko wielkie firmy prasowe, tu się z Tobą zgadzam, dlatego można spróbować innej drogi - praktycznie każda organizacja karate w Polsce ma już swoje strony w internecie, można np porozumieć się z Nimi i poprzez rozesłanie poprzez internet ankiety, po otrzymaniu na nią odpowiedzi można na początek już wyciągać pierwsze wnioski.

Odbiegając troszeczkę od tematu. Chciałem do gazetki o karate dodać combat z kilku powodów.
1. jest bardzo popularny
2. nowy rynek - pracownicy służb mundurowych i ochrony
3. przełamanie monotematyczności gazetki, dopudszczenie innych szkół Kem Vo Combat, Combat 56 i innych oraz pokazanie instruktorów z innych sztuk walki.
4. niektórzy mistrzowie mogliby się wykazać na nowym obszarze.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024