Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ochraniacz na głowę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Ochraniacz na głowę
Chcę sobie sprawić jakiś sensowny ochraniacz na głowę a to, co widziałem w sklepach jest piekielnie drogie i szczerze mówiąc nie wiem czy dobre.
Zależy mi na jak największej ochronie, co by przykopać można było nie myśląc potem, że kumpel nie będzie mógł się pokazać w pracy. Może coś poradzicie i podzielicie się własnymi doświadczeniami z takim sprzętem??
Jeszcze jedno pytanko czy kask w miarę chroni przed łokciami??
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacz na głowę
Kask motocyklowy powinien dobrze chronic łeb. :) :wink:
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacz na głowę
Oki to dla wyjaśnienia :lol: oprócz wyżej podanych przezemnie właściwości tej ochrony chciałbym także żeby można było w niego uderzyć ręką, nogą itp.(bez sprzętu dla mniej domyślnych :) ) tak aby nic w ręce, nodze itp. itd. się nie połamało wykluczam przypadek w którym uderzający posiada kosmiczną mocy, stalową pieść czy drewnianą nogę itp. :)

A teraz proszę o w miarę rozsądne odpowiedzi :)
  • 0

budo_mazakungfu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacz na głowę
Witam. Znam pewien sklep z akcesoriami do SW (prowadzi również sprzedaż wysyłkową. Ma stronę www: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Może tam coś znajdziesz...

Achc, co do tego kasku motocyklowego - on jest "trochę" droższy od kasku do SW :)
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacz na głowę
Jerz, przyzwoity kask to wydatek rzędu od powiedzmy 110 pln w górę (w przypadku kasku z kratką więcej). Niezłe (tańsze) kaski robi firma Allright, troszkę droższe - Shogun i Daniken (to jeśli chodzi o sprzęt w przedziale do 200 pln). Raczej należy unikać Espady, Shin-do i różnych krzaków dostępnych w marketach - zazwyczaj kiepsko trzymają głowę i mają tendencje do przekręcania się. Jaką ochrone to zapewnia? No, przyzwoitą dosyć, ale z tymi łokciami, to bym jednak uważał. I raczej zainwestował w kask z kratką, jeżeli zamierzasz się np. w kolana na łeb bawić (zresztą nawet w przypadku łokci lepiej mieć taki ;) )

K.
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacz na głowę

I raczej zainwestował w kask z kratką


Kask z krata jest bardziej niebezpieczny (tak,tak) poniewaz inkasujesz udzezenie ktore robi wstrzas po calej glowie, widzialem wiele przypadkow wstrzasu mozgu. Pozatym najbardziej w pizde dostaje kark i kregi szyjne co mozna sie domyslec czym to grozi, i taka drobnostka baardzo ogranicza pole widzenia :roll: zainwestuj w kask z oslonietymi policzkami :wink: , a na lokcie- ochraniacz nawet taki siatkarski
  • 0

budo_mazakungfu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacz na głowę

Kask z krata jest bardziej niebezpieczny (tak,tak) poniewaz inkasujesz udzezenie ktore robi wstrzas po calej glowie, widzialem wiele przypadkow wstrzasu mozgu. Pozatym najbardziej w pizde dostaje kark i kregi szyjne co mozna sie domyslec czym to grozi, i taka drobnostka baardzo ogranicza pole widzenia :roll: zainwestuj w kask z oslonietymi policzkami :wink: , a na lokcie- ochraniacz nawet taki siatkarski


Może i tak, ale nie wiem, co jest milsze: wrócić bez nosa, czy ze wstrząsem mózgu... :?
Ja tam bym kupił z kratką, ale na sparingach nie naparzał się na maxa, bo to przecież nie o to chodzi...
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacz na głowę

Kask z krata jest bardziej niebezpieczny (tak,tak) poniewaz inkasujesz udzezenie ktore robi wstrzas po calej glowie, widzialem wiele przypadkow wstrzasu mozgu.


Tae Tad, mógłbyś uzasadnic jakoś bliżej to stwierdzenie? :roll: Bo jak dla mnie nie ma totalnie żadnego znaczenia w przypadku uderzenia nokautującego to, czy kask ma kratkę, czy nie. Niby słabsza amortyzacja? Przecież to nie jest sztywna konstrukcja, krata tez coś tam amortyzuje (no, może mniej niż twarz ;) ) Owszem, ogranicza widzenie. Ale za to zabezpiecza nos o wiele lepiej. No, minus jest jeszcze taki, że czasem kraty są mocno wystające i człowiek sie przyzwyczaja, ze partner ma ryj o pięć centymetrów do przodu wysunięty, ale to jak dla mnie większego znaczenia nie ma.
A tak BTW, jakbym regularnie widywał w swojej sekcji wstrząsy mózgu, to... szybko bym ją zmienił. Bo to nie najlepiej o kompetencjach trenera swiadczy.

K.
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacz na głowę


Kask z krata jest bardziej niebezpieczny (tak,tak) poniewaz inkasujesz udzezenie ktore robi wstrzas po calej glowie, widzialem wiele przypadkow wstrzasu mozgu.


Tae Tad, mógłbyś uzasadnic jakoś bliżej to stwierdzenie? :roll: Bo jak dla mnie nie ma totalnie żadnego znaczenia w przypadku uderzenia nokautującego to, czy kask ma kratkę, czy nie. Niby słabsza amortyzacja? Przecież to nie jest sztywna konstrukcja, krata tez coś tam amortyzuje (no, może mniej niż twarz ;) ) Owszem, ogranicza widzenie. Ale za to zabezpiecza nos o wiele lepiej. No, minus jest jeszcze taki, że czasem kraty są mocno wystające i człowiek sie przyzwyczaja, ze partner ma ryj o pięć centymetrów do przodu wysunięty, ale to jak dla mnie większego znaczenia nie ma.
A tak BTW, jakbym regularnie widywał w swojej sekcji wstrząsy mózgu, to... szybko bym ją zmienił. Bo to nie najlepiej o kompetencjach trenera swiadczy.

K.


Ok to juz nawet nie chodzi o nos (zreszta wstrzas zostawia wieksze "slady" w glowie niz nosek) najgorzej jest z szyja i kregami w, takim kasku gwaltownie lata ci glowa nawet po niezbyt silnym uderzeniu. Jezeli chodzi o nos to fakt, ale rzadko widywalem takie przypadki, nawet na zawodach MT (tzn. bylo pare ale malo :wink: ) Natomiast na zawodach Karate (stare dzieje :wink: ) widzialem kilka takowych z krata (wsztrzas), a co do sekcji (rowniez starsze dzieje) to byly dwa takie przypadki i trener (moj staruszek zreszta jeeest kompetentny :wink: :) ) zmienil wlasnie na te bez kraty. To oczywiscie MOJE zdanie i kazdy przeciez ma prawo miec inne :wink:

Pozdro
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacz na głowę
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
pooglądajcie. są tam kaski i z kratą i bez.
pozdrawiam
ja wolę te z kratą, chociaż zgadzam się, że łatwiej łeb urwać gościowi w takim kasku...
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacz na głowę
Dzięki za odpowiedzi jeszcze to przemyślę najbardziej na pierwszy rzut oka odpowiadają mi te z linku trzyule z tym, że są zdecydowanie najdroższe (prawie zawsze tak jest). Najbardziej mi się podobał ten kask z mocowaną kratką nie na stałe a bez niej wyglądający na zwyczajny bez kratki tylko kurde 358 zeta ałć. Cóż, jeśli moja miłość chce żebym w miarę normalnie wyglądał to kupi mi dobry sprzęt :twisted:

MazAkungfu: Nikt nie mówi, że się zamierzam okładać na maksa po prostu część technik jest ciężka do ćwiczenia bez kasku chociażby jakiekolwiek łokcie, kolana, kopnięcia na większej prędkości i tyle :) .

KrzysT: Będę uważał z łokciami lubię swoich sparing partnerów :) . Po prostu nigdy nie używałem ich w trakcie troszki szybszego sparingu a przez to nie będę miał odruchu ich używania w trakcie samoobrony.
  • 0

budo_mazakungfu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacz na głowę
Ja bym wybrał ten z kratką.
Jeżeli chodzi o wygląd... to chyba nie jest najważniejsze... :?
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacz na głowę

Ja bym wybrał ten z kratką.
Jeżeli chodzi o wygląd... to chyba nie jest najważniejsze...


Przez wygląda miałem na myśli jego funkcjonalność oczywiście nie wygląd sorki za nie dokońca trafne sformułowanie.
  • 0

budo_dee dee
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WuWuA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacz na głowę

. Cóż, jeśli moja miłość chce żebym w miarę normalnie wyglądał to kupi mi dobry sprzęt :twisted:


a teraz to wyszedłeś wiesz-na-kogo :) :) :) :) :) :twisted:
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacz na głowę

Najbardziej mi się podobał ten kask z mocowaną kratką nie na stałe a bez niej wyglądający na zwyczajny bez kratki


Jerz, nie tylko Kwon ma takie kaski ;)
Popatrz po sklepach, grzebanie po sieci nic tu nie da, to trzeba na łeb założyć ;)

K.
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacz na głowę

Najbardziej mi się podobał ten kask z mocowaną kratką nie na stałe a bez niej wyglądający na zwyczajny bez kratki


Jerz, nie tylko Kwon ma takie kaski ;)
Popatrz po sklepach, grzebanie po sieci nic tu nie da, to trzeba na łeb założyć ;)

K.


szczerze mówiąc mimo dośc długiego grzebania znalazłem tylko w kwonie i danikenie
w tym z danikena miałem okazję walczyć. kask spoko, ale mankamentem jest fatalna widoczność, możesz pobrać z nogi nie widząc jej prawie wcale. wytrzymałośc kasku ocaniam jako bez zarzutu.
  • 0

budo_kane
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 752 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacz na głowę

...a to, co widziałem w sklepach jest piekielnie drogie i szczerze mówiąc nie wiem czy dobre...

Na tym sprzecie nie warto oszczedzac...tu sie liczy twoje zdrowie . Ofkoz polecam everlast'y 8)
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacz na głowę

szczerze mówiąc mimo dośc długiego grzebania znalazłem tylko w kwonie i danikenie
w tym z danikena miałem okazję walczyć. kask spoko, ale mankamentem jest fatalna widoczność, możesz pobrać z nogi nie widząc jej prawie wcale. wytrzymałośc kasku ocaniam jako bez zarzutu.


Trzyule, ja już kilkakrotnie widziałem sytuacje, gdzie w sklepie na półce były rzeczy, których nie uświadczysz na stronach producentów ;)
Sam mam przyrządówki Danikena, których nie znalazłem na sieci (mimo, że model imho udany).
Takie kaski z odpinaną kratką produkuje jescze na pewno Allright i Shogun. Przy czym te z Shoguna mają dość niewygodny system mocowania kraty na kasku - plącze się jakiś sznurek ;)
Ten z Allrighta jest w sumie wierną kopią jednego z Danikenów, z tym, że jest 30% tańszy (ok, wygląda nieco bardziej badziewnie ;) ).
Aha, w przypadku kasków z odpinaną kratą trzeba popatrzeć na zabudowanie policzków, bo część producentów zakłada, że jednak kraty się nie będzie zdejmowało i pozostawiają znacznie odkryte policzki.
Natomiast co do widoczności, to święta prawda, niestety coś za coś i w tym przypadku widoczność się nieco poświęca :(
Sam mam kask bez kraty, ale następny jaki będę kupował będzie już z kratą - tyle, że może znajdę do tego czasu jakiś z przezroczystym pleksi na pysku (albo w międzyczasie zbiorę tyle, że nie będę go potrzebował w ogóle ;) )
A co do Everlasta, to jego jak znam życie też produkują w Pakistanie, tyle, że trzeba za merkę dopłacić. W GO Sporcie pod moją robotą mają bandaże Everlasta za... 36 pln. Nie uwierzę, że są lepsze od moich no name za 12, a już na pewno nie trzykrotnie :)

K.
  • 0

budo_trzyule
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centralna polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochraniacz na głowę
z pleksą podobno jest tak, że czasem zaparowuje, a jeszcze częściej pęka. nie warto więc kupować kasków no name...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024