Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dwa pytania do profesjonalistów!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_wos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dwa pytania do profesjonalistów!
Witajcie!

Mam pewien problem, mam 16 lat i chciałbym zaczac trenować jakąś sztuke walki. Bardzo zagłebiłem sie w temat, starałem sie dotrzec do jak najwieskszej masy informacji na temat poszczególnych SW, ale co mi po suchych info.? W kazdym razie wydzieliłem sobie trzy SW, z których wybiore. Prosiłbym o pomoc w wyboze!

-boks
-MT
-C-56

Klecze na tym od kilku dni i zdecydować sie nie mogę... :roll: .
Moze komuś pomogą moje wymiary fizyczne 182 wzrostu, 78 kg. wagi, jestem dosc dobrze zbudowany, umiesniony. Chciałbym sztuke walki, w której wpełni mógłbym wykorzystac swoje warunki... . A głównie chce sie zapisać na SW, dla siebie, nie po to aby zaszpanerowac prze kumplami, ale po to, aby pójsc na sle i sie spocić, dać cos z siebie, a to, ze przy okazji naucze sie bronic, wlaczyć to chyba nic złego... .

Bardzo bym prosił o wskazówki, rady na temat.
  • 0

budo_jacatb
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwa pytania do profesjonalistów!
Polecam archiwum budo....
poszukaj linka do wyszukiwarki ... kto szuka ten znajdzie...

Jedna z dwóch pierwszych, C-56 to sobie daruj... to dla wtajemniczonych a nie dla nowicjuszy :twisted:

no i zaraz polecą gromy :) to dla wtajemniczonych :)
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwa pytania do profesjonalistów!
Wybrałeś już coś, więc teraz przejdź się po sekcjach i sprawdź co ci odpowiada. Zwróć też uwagę na osobę trenera. Jeżeli czujesz się tam dobrze to tam trenuj.

Przeglądnij także archiwum, znajdziesz tam wiele wskazówek czym sie kierowac w wyborze sekcji. Naprawdę polecam.
  • 0

budo_wos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwa pytania do profesjonalistów!
Przegladam archiwum i żadnych konkretów znalesc nie mogę... . :roll:
Nie chciałęm byc odesłany do archiwum, tylko posułuchać rad ludzi, którzy o tym lub innym sporcie walki wiedza lepiej od mnie... .
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwa pytania do profesjonalistów!
Jesli dopiero zaczynasz i faktycznie jestes zdecydowany na style tak kontaktowe, to zapisz sie na boks. Najwazniejsze w walce jest poruszanie sie a tego najlepiej ucza wlasnie na boksie. Dystans, garda, balans cialem, swoboda ruchow, rozluznienie ktore daje szybkosc.
Po kilku latach mozesz sie przerzucic na muay thai. Podstawy bedziesz mial z boksu wiec bedziesz ruchliwy, trudny do trafienia, preferowal techniki reczne itp ogolnie malo ciosow przyjmowal a duzo zadawal. :D

Jesli wybierzesz najpierw muay thai to bardziej pojdziesz w strone sily, walki bardziej statycznej, wymiany ciosow.
Nie sadze zebys cwiczyl ktorykolwiek z tych styli cale zycie, kontaktowosc daje skutecznosc ale tez wyniszcza zdrowie. Zaczynajac od boksu masz szanse nauczyc sie jak nie przyjmowac ciosow, bronic sie wykorzystujac ruch, uniki, poruszanie sie. Blokowanie, atak, sila ciosu.. to wszystko jest wtorne, latwiejsze do nauczenia, zarowno w boksie jak i w muay thai.
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwa pytania do profesjonalistów!
Wybierz to, co wydaje Ci się najciekawsze i co - jak Ci się wydaje - chciałbyś trenować. Idź na trening, sprawdź, jak koledzy tu podpowiadają. I tak za jakiś czas zaczniesz szukać czegoś, co bardziej Ci będzie "leżeć" ze wględów rozmaitych... ;)
  • 0

budo_wos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwa pytania do profesjonalistów!

Jesli dopiero zaczynasz i faktycznie jestes zdecydowany na style tak kontaktowe, to zapisz sie na boks. Najwazniejsze w walce jest poruszanie sie a tego najlepiej ucza wlasnie na boksie. Dystans, garda, balans cialem, swoboda ruchow, rozluznienie ktore daje szybkosc.
Po kilku latach mozesz sie przerzucic na muay thai. Podstawy bedziesz mial z boksu wiec bedziesz ruchliwy, trudny do trafienia, preferowal techniki reczne itp ogolnie malo ciosow przyjmowal a duzo zadawal. :D

Jesli wybierzesz najpierw muay thai to bardziej pojdziesz w strone sily, walki bardziej statycznej, wymiany ciosow.
Nie sadze zebys cwiczyl ktorykolwiek z tych styli cale zycie, kontaktowosc daje skutecznosc ale tez wyniszcza zdrowie. Zaczynajac od boksu masz szanse nauczyc sie jak nie przyjmowac ciosow, bronic sie wykorzystujac ruch, uniki, poruszanie sie. Blokowanie, atak, sila ciosu.. to wszystko jest wtorne, latwiejsze do nauczenia, zarowno w boksie jak i w muay thai.

Dziękuje!
Też myślałem, ze boks jest najodpowiedniejszym sportem dla mojej osoby. Nie boje sie sportów full-contact, nie przeraża mnie wizja złamanego nosa czy oprutej twarzy, choc faktem jest, ze ja sam czasmi boje sie mocno uderzyc. Tzn. nie boje sie tego, ze przeciwnik mi odda itp. tylko odpowiedzialnosci karnej, tak, tak karnej. Teraz każdy ze wszystkim leci na pyty, jak jakis "synuś" dostanie mocniej w ryja to jaego przewrażliwiona matka od razu porusza niebo i zimie, zeby tylko "zbrodniarz" został ukrany, to nic, ze synusowi praktycznie nic sie nie stało... . :evil: :evil: A co do tematu, to przeczytałem na forum, ze do boksu czy C-56 "trzeba mieć mocną psyche..." i chciałbym odniesć sie do tych słow. GÓWNO PRAWDA, znam osobieście typa, który był skonczoną pipą, a po roku kicka, nabrał pewnosci siebie, jest bardziej zdecydowany i nie chodzi mi tu tylko o walke. Ja naprzykład mam psychike średna z zacienciem na słabą, tzn. ogólnie nie jestem pewny siebie, ale z drugiej strony, cechuje mnie olbrzymia wytzrymałosć w ym co robie, i mysle, ze z boksem bezie tak samo. Zapisuje sie na boks, m.in dla poprawy/umocnienia psychiki. Jak na poczatku dostane po ruju to na pewno sie nie zraze... .

Czekam na dalsze rady!!!
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwa pytania do profesjonalistów!
zapisz sie na mt:)
pozdrawiam
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwa pytania do profesjonalistów!
ja oczywiscie tradycyjnie zapraszam na mt :D

a najlepiej oczywiscie przejdz sie i tu i tu ogladnij i zobacz co ci sie bardziej podoba i jak prowadzone sa treningi.

telex imho idealizujesz boks - wszystko zalezy od sekcji i trenera. poza tym byl jakis czas temu taki temat - dlaczego czesci technik z boksu nie stosuje sie w mt
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwa pytania do profesjonalistów!

Moze komuś pomogą moje wymiary fizyczne 182 wzrostu, 78 kg. wagi, jestem dosc dobrze zbudowany, umiesniony.


Heh to identycznie jak ja. :wink:

Powiem Ci tak. Poczytaj troche forum. Sprawdz działy styli które Cie interesują, znajdz adresy. przejdz sie, popatrz, potrenuj.

Ja na Twoim miejscu (Kraków) od razu uderzał bym na bjj do Grapling Kraków. Oprócz bjj mają też kicka. Jak sie troche poćwiczy bjj + kick, boks czy thai(zależy od sekcji) inaczej się patrzy juz na inne style. Tak to juz jest. Napewno nie będziesz żałował.
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwa pytania do profesjonalistów!


Moze komuś pomogą moje wymiary fizyczne 182 wzrostu, 78 kg. wagi, jestem dosc dobrze zbudowany, umiesniony.


Heh to identycznie jak ja. :wink:


Kurczaki, pffff 8) :)
  • 0

budo_czuczumaj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalinogród

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwa pytania do profesjonalistów!
ja na twoim miejscu wybral bym to co saku doradza bjj + mt
ale wszytsko zalezy od ciebie obejrzyj sobie co i jak i podejmij decyzje, a naszych opinii nie bierz tak bardzo do serca, bo kazdy doradza to co lubi i trenuje :wink: (tylko nie zaprzeczajcie :!: )

Do misman:
jak oni niby kurczaki to ty kto :?: Mis :?: :!: :)
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwa pytania do profesjonalistów!

Do misman:
jak oni niby kurczaki to ty kto :?: Mis :?: :!: :)


A jakże :) - [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_wos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwa pytania do profesjonalistów!


Moze komuś pomogą moje wymiary fizyczne 182 wzrostu, 78 kg. wagi, jestem dosc dobrze zbudowany, umiesniony.


Heh to identycznie jak ja. :wink:

Powiem Ci tak. Poczytaj troche forum. Sprawdz działy styli które Cie interesują, znajdz adresy. przejdz sie, popatrz, potrenuj.

Ja na Twoim miejscu (Kraków) od razu uderzał bym na bjj do Grapling Kraków. Oprócz bjj mają też kicka. Jak sie troche poćwiczy bjj + kick, boks czy thai(zależy od sekcji) inaczej się patrzy juz na inne style. Tak to juz jest. Napewno nie będziesz żałował.

Niestety, na TO bjj nie pójde, bandyckie ceny. Dla 16 latka, ceny SW sa strasznie duże... ja nie prcuje, a kase łozą rodzice, a ja nie jestem jedynym ich wydatkiem. Przy wyboze sztuki walki bardzo istotna jest cena :roll: . Wiecie jak teraz jest z piniędzmi.... :evil:

A akurat boks jest tani, tzn. na pewno tańszy od bjj czy MT.
Chyba skończe jako bokser :D

Pozdrawiam i dziękuje serdecznie!
  • 0

budo_czuczumaj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalinogród

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwa pytania do profesjonalistów!
no niestety Krakow wysokie ceny, dobrze ze mieszkam w Katowicach (niska ceny, dobra miasto),

apropos mismana to ten na gorze czy na dole :)
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwa pytania do profesjonalistów!
a ja ci polecam tradycyjnie FMA. Bron to podstawa a dotego naprawde duza przyjemnosc jesli umie sie nia biegle wladac. Poza tym masz tez cala game technik bez broni tzn. filipinskiego boksu, kickboksingu i wiele innych rzeczy. Naprawde wszechstronne a w dodatku bardzo skuteczne.
  • 0

budo_wos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwa pytania do profesjonalistów!

a ja ci polecam tradycyjnie FMA. Bron to podstawa a dotego naprawde duza przyjemnosc jesli umie sie nia biegle wladac. Poza tym masz tez cala game technik bez broni tzn. filipinskiego boksu, kickboksingu i wiele innych rzeczy. Naprawde wszechstronne a w dodatku bardzo skuteczne.

Co to jest FMA?

Zgadzam sie, ze bron to podstawa a przy tym cholernie skuteczna, ale za taka "skutecznosć" idzie sie do pierdla... :roll:
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwa pytania do profesjonalistów!

Co to jest FMA?


Filipino Martial Arts czyli Filipińskie Sztuki Walk. Generalnie opierają się na walce bronią biała (noże, kije), ale jest też przęłożenie technik na walkę wręcz. Ja sam trenuję, oprócz broni mamy jeszcze elementy boksu i zapasów, tak więc jest dość wszechstronnie.
  • 0

budo_wos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwa pytania do profesjonalistów!

Co to jest FMA?


Filipino Martial Arts czyli Filipińskie Sztuki Walk. Generalnie opierają się na walce bronią biała (noże, kije), ale jest też przęłożenie technik na walkę wręcz. Ja sam trenuję, oprócz broni mamy jeszcze elementy boksu i zapasów, tak więc jest dość wszechstronnie.

A nie wiesz gdzie można uzyskac info. na ten temat?


Mimo wszytsko jest CHYBA na boks zdecydowany!
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Dwa pytania do profesjonalistów!
Nie wiem gdzie i czy w ogóle są jakieś sekcje FMA w Krakowie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024