Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kobieta zabila nozem Amstafa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
95 odpowiedzi w tym temacie

budo_wrezz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta zabila nozem Amstafa

chodzą już z nimi zwykłe menele i jest to zagrożenie któremu jakby co nie da się przeciwstawić z gołymi rękoma.


Widziałem ostatnio coś takiego w Wa-wie. Dwóch pijaczków z amstafem i jakiś szwendający sie po podwórkach psina.
-Czyj to pies ? Czyj to pies ?
I już odpinają amstafa ze smyczy, zdejmują kaganiec.
Wykręciłem od razu 112, ale przerwałem połączenie, bo psina gdzieś uciekła zanim zdążyli spuścić psa. Ubrali go z powrotem, a nie będę przecież zgłaszał, że dwóch gości chodzi z psem na smyczy i w kagańcu - pewnie i tak policja nie przejęła by się tym.

A może jednak źle zrobiłem, że nie zadzwoniłem...
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta zabila nozem Amstafa

A może jednak źle zrobiłem, że nie zadzwoniłem...


Żle. Do policji należą również zadania prewencyjne i można "zmusić" policję przynajmniej do spisania gnoi. Poza tym policja to nie pogotowie jakiś czas temu gdzie były problemy przy nieuzasadnionym wezwaniu, wzywasz i kategorycznie żądasz przyjazdu i tyle. To że założyli kaganiec nie ma znaczenia, byłeś świadkiem jak chcieli szczuć psem i to wystarczy. Można zresztą w takiej sytuacji wezwać też straż miejską, obecnie mają większe uprawnienia. Zresztą do przyjazdu policji czy straży wystarczyło wyzwać gnoji i właśnie im zagrozić policją, prawdopodobnie by to wystarczyło. Niestety skurwysyny nnie spotkali się z żadną reakcją i nie będą mieli żadnych oporów przed powtarzaniem tego. Żle zrobiłeś...


Wosiu
  • 0

budo_wrezz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta zabila nozem Amstafa
Wiesz, dyskutować z nimi to kompletnie nie miałem ochoty. Mogło im w końcu przyjść do głowy puścić pieska także na mnie.
A co do wzywania policji, no cóż , następnym razem będę mądrzejszy.
  • 0

budo_karim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta zabila nozem Amstafa
wosi zupelnie sie z toba nie zgadzam,porownanie amstafa do dobermana i wyciagniecie wnioskow ze doberman jest bardziej niebezpiecznyo od stafa dla czlowieka to naprawde duze przegiecie..
tak sie sklada ze mam w domu 2 psy boksera i pitbula znam ludzi ze srdowiska i pitow,amstafow i dobermanow cale zycie sie interesuje psami i powiem ci ze takiego nieporozumienia nie widzialem w zyciu...
czytalem wiele ksiazek na ten temat,ogladalem wiele filmow,i rozmawialem z wieloma specjalistami miedzy innymi treserami psow dokladnie pytajac o wyzej wymienione rasy..
ostatnio lecial w tv film o najniebezpieczniejszyc zwierzetach swiata byly rekiny,jakies muchy,krokodyle,pitbule
tam sie wypowiadal jakis facet co zajmuje sie pogryzieniami i powiedzial
ze najniebezpiecznieszym psem dla czlowieka jest pitbul i jemu podobne wynika to z wielu rzeczy o ktorych byla mowa,przedewszystki o wiele wiekszy scisk szczeki,mala wrazliwosc na bol,posiadanie genu zwyciestwa gameness facet mowil o tym ze taki pies uderzeniem glowy jest wstanie zabic duzego psa,mowil tam o sytuacjach jakie mialy miejsce zmiazdzenie krtani,odgryzionych koniczynach itd itd pozatym mowa podales przyklad kobiety ktora powiedzmy ze na szczescie wyszla calo z tej sytuacji ale mialem film gdzie np facetowi uwiesil sie na rece amstaf i wisial tak dlugo az przyjechala policja i go zastrelia i wierz mi koles nie byl wstanie nic zrobic szedl tam gdzie pies chcial i nic nie robil..inny przypadek o ile sie nie myle w krakowie amstaf odgryzl reke wlascicielce...sadzisz ze szoku zabila by go druga?nastepny przypadek w poslce akurat ja dotsalem swojego pupila o imieniu killer i jakis tam lekarz tw tv wypowiadal sie na temat amstafow apelujac do ludzi zeby nie kupowali takich psow akurat facet leczyl 2 mezczyzn w wieku okolo 30 lat braci ktorzy zostali razem napadnieci przez amstafa nie poradzili sobie z nim we dwojke,o ile sie nie myle bil go jeden z nich plyta chodnikowa co go rozwscieczylo jeden mial tam poszarpane rece i nogi itd a drugi stracil nos.. to apropo atakow na rece...a co do dobermanow to slyszalem takze opinie ze zaden doberman nie jest wstanie pokonac doroslego mezczyczne-zktora sie nie zgadzam..
porowanie dobermana a pitbula to jak porowania krzesla i krzesla elektrycznego-juz gdzies uzylem tego porowania...a i jeszcze jedna sprawa mam juz 2 lata ponad pita i powiem ci ze nie byl szkolony a dostalem go jak mial 4 miesiace i wiele razy rzucil mi sie na ludzi i zawsze skakal do twarzy- nie wiem moze zboczeniec..
sorki za referat itak nie napisalem polowy tego co chcialem
  • 0

budo_karim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta zabila nozem Amstafa
apropo psa przypomniala mi sie jeszcze jedna historia ktora przytrafia mi sie jak bylem z wojsku w szczecinie w zandarmeri wojskowej pojechalismy na zdarzenie jakie mialo miejsce-nie pamietam gdzie...
a mianowicie pies zolnierza,sliczniutki bokser pogryz psa policyjnego-NA SLUZBIE,wiec wlascicielowi zagrozono ze byl sprawca napadu na patrol...
i najlepsze w tym wsyztskim jest to ze w czasie interwencji ZW wyjrzala jakas pani z okna i zaczela krzyczec do nas
"ZOSTAWICE TEGO PSA!!! TEN PIES NIC BY NIKOMU NIE ZROBIL ON SIE KOLEGUJE Z MOIM PSEM"...
  • 0

budo_morfeusz76
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta zabila nozem Amstafa

i jeszcze jedna sprawa mam juz 2 lata ponad pita i powiem ci ze nie byl szkolony a dostalem go jak mial 4 miesiace i wiele razy rzucil mi sie na ludzi i zawsze skakal do twarzy- nie wiem moze zboczeniec..
sorki za referat itak nie napisalem polowy tego co chcialem

Chwalisz sie czy zalisz???
Twoj pies sie rzuca na ludzi i co???To jakis dla ciebie powod do dumy ze masz takiego killera?Ty sie dobrze czujesz stary?Przeczytaj sobie powyzej co napisal "rysiu szmergiel".Jak jego pies stal sie niebezpieczny to go uspil.Przemysl to zanim komus stanie sie krzywda.A jak twoj pies komus cos zrobi to mam nadzieje ze cie za to wsadza,bo to bedzie twoja wina.Bardzo "lubie" ludzi ktorzy zeby leczyc swoje kompleksy kupuja sobie takiego psa,chyba tylko poto zeby sie dowartosciowac. :evil:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta zabila nozem Amstafa
Jakis czas temu mieszaniec amstafa i zdaje sie boksera, pogryzl mojego kundla (14 kg wagi w szelkach) i moja druga polowe. (Wlasciciela niestety nie znalazlem do dzis. Ale szukam, a jak znajde to ma w ryj jak w banku. Uciekl bowiem, nie udzielajac pomocy i nie informujac chocby w takiej sprawie - czy jego pies byl szczepiony).

W sumie napadnietym nic sie, powaznego nie stalo, ona ma blizne, pies kilka i uraz. Oczywiscie wlasciciel "pizda" nie potrafil zapanowac nad swoim psem, ktory mu sie ze dwa razy wyrywal.

Od tej pory na spacery nosze zawsze odpowiedni noz. Jesli widze amstafa, czy cos podobnego biegajacego luzem, prosze o zapiecie - na pierwsze hasla pod tytulem: "Moj pies, jest lagodny i jeszcze zadnemu nie zrobil krzywdy", jego wlasciciela (ludzie nie zdaja sobie sprawy, ze ich pies jest typowym dominantem, a nie pogryzl innego tylko dlatego dotychczas, ze inne pieski kladly sie do gory nogami, niestety - moj nie ma takiego zwyczaju, jest jeszcze gorzej broni mnie przed kazdym nawet najwiekszym, czy najsilniejszym napastnikiem), wyciagam kose, chowam mojego psa za noge i czekam. Jak na razie zaden z tych milych panow nie odmowil mojej prosbie.

Pasjonuje sie psami bojowymi. Mialem takie. Ale jestem gleboko przekonany, ze kandydat na wlasciciela, niewazne mieszanca, czy "rasowego" powinien byc zanotowany, przejsc badania psychiatryczne. Nierownym, dzieciom etc. nie powinno sie dac na takie zezwolenia.
K_P
  • 0

budo_morfeusz76
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta zabila nozem Amstafa
Zgadzam sie w 100% z przedmowca.Badania psychiatryczne powinny byc obowiazkowe dla czlowieka ktory chce miec takie zwierze.To tak samo jak dla kogos kto chce miec bron.W przypadku broni jeszcze jest tak,ze pistolet nie ma swojej woli,wiec sam nie wystrzeli.A taki pies,to sam zaatakuje.Wiec nie dosc ze czlowiek musi byc na tyle normalny zeby samemu nim nie szczuc,to jeszcze musi panowac nad jego wola.To podwoja odpowiedzialnosc!
No ale kolega Karim sadzac po tym co napisal to zadnych testow nie przechodzil.
A propo noszenia kosy.Ja tez mam dwa psy,male kundle.Ale tez lubia powarczec na inne pieski.Prowadzam je na smyczy.I jak zbliza sie jakis gosc z pitbulem czy innym killerem to reke zaciskam na kosie.
Kubus Puchatek jak znajdziesz juz tamtego goscia (czego ci zycze) to oklep mu miche tez w moim imieniu. :twisted:
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta zabila nozem Amstafa
Karim: takiego niezrozumienia rasy psów bojowych jak u Ciebie to już dawno nie widziałem. Ba, niezrozumienia zachowań psów w ogóle. Ty się chwalisz, że Twój pies rzuca się na ludzi :? :?: Nieźle spieprzyłeś jego wychowanie 8O , wyrazy współczucia dla psa.... :? Niestety literatura w języku polskim nie zawiera zbyt wiele pozycji na temat psychiki, zachowań psów i ich problemów behawioralnych. Jeszcze raz powtórze w 99% wypadków winę za zachowanie psa ponosi człowiek i jego zaniedbania w dziedzinie: socjalizacji, wychowania, treningu psa.
Problem z amstaffami polega na tym, że jest ich teraz bardzo dużo, bo pseudo-hodowcy chcieli na nich trzepać kasę i wiele z tych psów trafia do rodzin delikatnie powiedziawszy meneli i pijaków, którzy nie powinni mieć żadnego psa, a nie tylko amstaffa. Przynajmniej w moim mieście. Powtórzę: każdy nawet najmniejszy pies może być niebezpieczny (oczywiście małe sa niebezpieczne np. dla dzieci, dorosłych nie są w stanie mocno skrzywdzić ). I 99% problemów behawioralnych można by uniknąć gdyby ludzie posiadali elementarną wiedzę na temat zachowań psów.
Jestem przeciwny badaniom, zezwoleniom, etc. chyba, że na wszystkie psy. Natomiast jestem za karaniem niewlaściwego postępowania w konkretnych przypadkach i za nagradzaniem właściwego, np. kiedy pies zda egzamin na PT, etc...
Chcecie ograniczeń to proszę wyszukać w necie hasło Breed Specyfic Legislation. Kilka przypadków do czego prowadzi to błędne prawo:
w Wielkiej Brytanii, która była pierwsza i wprowadziła tzw. Dangereous Dogs Act, w roku 2002 (chociaż pozbyto się wszystkich pitbulli) liczba pogryzień wzrosła o 25%, zdarzyła się tam mnóstwo nadużyć, najbardziej znany to przypadek pewnego mieszańca (ale nie pitbulla), który spędził zamknięty za kratami 9 lat, tylko dlatego że specjalna policja zakwalifikowała go jako mieszańca pittbulla, ale właściciel kategorycznie odmawiał podpisania papieru, że to jest mieszaniec tej rasy. Pies zdechł w samotności w zamknięciu po 9 latach

we Francji zdecydowano, że do 200któregoś roku mają zniknąć wszystkie pitbbule, jeśli któryś przeżyje dłużej, to zostanie odebrany swoim właścicielom (np. normalnej rodzinie z dziećmi) i zamordowany tzn. jak to się ładnie nazywa; uśpiony....

w Australii w stanie Quensland zabito już 6000 pitbulli i amstaffów, doprowadziło to również to takich tragedii, jak młody chłopak, któremu policja odebrała i zabiła psa, przyszedł na posterunek i zastrzelił policjanta, a potem siebie; w jakimś miasteczku oficer tamtejszego biura kontroli zwierząt zaaresztował 3 miesięcznego szczeniaka za warknięcie, kiedy pstryknął mu w pysk jakimś sprayem. Pies został zakwalifikowany jako niebezpieczny i zabity po 7 miesiącach, ostatnie miesiące zycie spędził w klatce w 40 st. upale, wody nie dawano mu zbyt często....

w Niemczech rozpętała sie nagonka na psy bojowe, masowo je zabierano właścielom i mordowano (po przypadku zagryzienie chłopca przez 2 psy bojowe posiadane przez gościa 37 razy oskarżanego przez policję i któremu wydano szereg nakazów sadowych - co robiła wtedy policja - nic?), mam sąsiada, Niemca, który przeprowadził się do Polski ze względu na swojego psa-bullteriera (najzupełniej normalnego), bo miał dość nagonki w swoim kraju, np. policjant mierzył do jego psa z broni, jak do jakiegoś niebezpiecznego przestępcy z bronią w ręku, te człowiek polecił mu żeby mniej czytał gazet typu 'Fakt'...teraz tam się trochę uspokoiło, ale nadal nie jest dobrze

we Włoszech obecnie uznano za niebezpieczne 92 rasy...

w Nowej Zelandii....
w kilku stanach USA

etc...
etc...
tego jest mnóstwo, na takich aktach politycznych zbijają kapitał politycy, a ich efektywność jeśli chodzi o redukcję liczby pogryzień jest żadna. Dlatego powinno się karać za czyny, a nie za przynaleźność do rasy. Ale idzie Unia, a z nią komunizm, może będę musiał zamieszkać w lesie... :?

Kubusiu, rozumiem twoje postępowanie wobec nieodpowiedzialnych właścicieli tychże amstaffów. Inny przypadek: mój przyjaciel ma samca bulla. Ten pies gryzł się już kilkanaścia razy, bo właściele puszczali sobie
swoje pys z tekstem: 'mój nie gryzie'. To nie były psy bojowe, tylko owczarki-mieszańce, buldog, kundle, etc...czyli przegląd ras :lol:
Bull ten teraz nie cierpi żadnych samców :(
Teraz kolega lub jego dziewczyna chodzi z pałą i z gazem i wybiera któryś z wariantów. Nóż to ostateczność.

Do morfeusz76 - Twoja wypowiedź to wg mnie wynik nieznajomość faktów, o kórych pisałem wyżej, tzn. dlaczego psy są takie, a nie inne.
  • 0

budo_morfeusz76
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta zabila nozem Amstafa

Do morfeusz76 - Twoja wypowiedź to wg mnie wynik nieznajomość faktów, o kórych pisałem wyżej, tzn. dlaczego psy są takie, a nie inne.

A mozesz mi powiedziec o ktore konkretnie slowa ci chodzi?
Bo jezeli napisalem ze badania czy testy psychiatryczne powinny byc obowiazkowe dla ludzi chcacych posiadac psy pewnych ras,to jeszcze nie znaczy ze nalezy te rasy zabijac.Bo dalej...jezeli pies jest niebezpieczny to nie jest to wina rasy do jakiej nalezy tylko wina jego wlasciciela,bo go zle ulozyl.Ale niektore psy (i tu nie mozesz zaprzeczyc )maja wiekrze niz inne predyspozycje do tego zeby byc niebezpiecznymi.I dlatego nalezy kontrolowac jacy ludzie takie wWiec nie rozumiem w ktorym momencie wykazalem sie brakiem wiedzy lub wogole gdzie powiedzialem cos innego niz ty. :roll:
  • 0

budo_morfeusz76
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta zabila nozem Amstafa
Cos mi tam ucielo przepraszam.

I dlatego nalezy kontrolowac jacy ludzie takie wWiec

Chodzilo o to ze nalezy kontrolowac jacy ludzie takie zwierzeta posiadaja.
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta zabila nozem Amstafa
Nie mówilem o zabijaniu psów, bo Ty o tym nie mówiłeś tylko o tym, co steruje zachowaniami psów, Mówisz: 'moje psy lubią sobie powarczeć'....A dlaczego warczą :?: To jest podstawowe pytanie.
Trzymasz je na smyczy, ok. Ktokolwiek, kto ma psa i Cię nie zna i zbliża się do Ciebie powienien swego psa złapac na smycz - to zasady wychowania. Po co tu badania psychiatryczne :?: Jeśli pies jest dobrze socjalizowany, wychowywany i tresowany, to nie rzuca się na ludzi bez powodu. 99% błędów wychowawczych psów to błędy popełnione w 2-5 miesiącu życia psa i skutkujących na całe życie. Dalej mówisz predyspozycje do bycia niebezpiecznym. A ja się spytam: a do jakich konretnie zachowań, bo każdy pies był wychodowany do okreslonych zachowań i żadne z nich nie dotyczyło bycia niebezpiecznym dla ludzi (ten mit tyczy się też fila brasileo). Owszem po specjalnym trenigu pies miał być bronią, kontrolowaną bronią. A nie zagryzająca przechodniów. Do czego chcesz badań: do tego aby ktoś się troszczył o psa, socjalizował go w dziedziństwie i go tresował, do tego aby chodził z nim na smyczy w miejsach publicznych, aby go znał na tyle, żeby w momencie zagrożenia go przywołać (tresura) i przypiąć na smycz (kontrola). A jakie badanie psychiatryczne Ci to umożliwi? Jestem przeciw, to jest tylko młyn na wodę polityków, którzy z tego zrobią prawo a'la BSL i potem powiedza, zobaczcie jestem wspaniały: rozwiązałem problem (co bedzie bzdurą, ale nie to jest ważne). Dlatego ważna jest konsekwencja prawa i nagradzanie działań właściwych, ale to zajmuje zbyt dużo czasu i pieniędzy....wiesz, że w Szczecienie wszystkie psy muszą chodzić na smyczy i w kagańcu, nawet na wybiegach dla psów. A przeforsował to gosciu, który nie potrafił sobie poradzić z jamnikiem i go oddał i stwierdził (chyba), że skoro on nie potrafi, to nikt nie potrafi i między innymi chciał zakazac posiadania psów w blokach... :evil: I to taki debil uchwalił prawo, a pies z kulawą nogą nie spytał się behawiorystów o zdanie. I dlatego, poniewaz chcesz badań, to nasze komunistyczne państwo przekształci to w coś takiego, co opisałem. Dlatego uważam, że nie wiesz, co jest grane w psiej psychice...
Czy zakazuje sie posiadania samochodów jeżdżacych ponad 50 km na godzinę :?: Albo nakazuje się specjalne badania psychiatryczne dla kierowców tychże aut :?: Nie, kara sie za czyny. Psy są z nami tysiące lat. Czy wszyscy ludzie je (psy bojowe, doberamny, rottwailery, etc.., etc...) posiadający są stuknięci :?: Gdyby prawo surowo karało za określone czyny, to nieodpowiedzialni właściciele może zmieniliby się w odpowiedzialnych. A gdyby jeszcze nagradzało szkolenia, to byłoby jeszcze lepiej, A gdyby prowadziło edukację w tym zakresie, to jeszcze polepszyłoby sytuację ,etc, etc...Ale najprostszy i jakże komunistyczny (moim zdaniem) jest nakaz, zakaz.
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta zabila nozem Amstafa
A ja mam Kocura, i na przechodnów sie nie rzuca,ale na psy tak :) (oczysiwście te małe)
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta zabila nozem Amstafa
A co do psów, to mam sąsiadów(żulki) których dziecko(5 letnia dziewczynka) została oskalpowana i poszarpaną twarz przez psa.Naprawdę nieprzyjemny widok.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta zabila nozem Amstafa
Akurat uwazam, ze wielu kierowcow powinno przejsc badania psychiatryczne. I wielu nigdy nie powinno prawa jazdy dostac.
K_P
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta zabila nozem Amstafa

wosi zupelnie sie z toba nie zgadzam,porownanie amstafa do dobermana i wyciagniecie wnioskow ze doberman jest bardziej niebezpiecznyo od stafa dla czlowieka to naprawde duze przegiecie..


Co ty k...a pieprzysz? :evil: Gdzie ja napisałem, że doberman jest niebezpieczniejszy od amstafa? Naucz się rozumieć czytany tekst, dobrze! Ja napisałem, że przed atakiem dobermanna czy innego psa "kąsającego" jest trudniej obronić się, niż przed atakiem psa "chwytającego", np. amstaffa. Nie porównywałem rezultatów ataku bo przyjąłem, że to jest wiadome samo przez się.


tak sie sklada ze mam w domu 2 psy boksera i pitbula znam ludzi ze srdowiska i pitow,amstafow i dobermanow cale zycie sie interesuje psami i powiem ci ze takiego nieporozumienia nie widzialem w zyciu...


Jak nie rozumiesz co jest napisane to masz potem nieporozumienia.... A poza tym, może całe życie się interesujesz tylko ile ty masz lat, co? Ja też się całe życie psami interesuję a mam ponad 40. Sądzę że twoje doświadczenia są dużo mniejsze więc się nie odwołuj do takich argumentów.


facet mowil o tym ze taki pies uderzeniem glowy jest wstanie zabic duzego psa

,

To się facet sam ośmieszył.


ale mialem film gdzie np facetowi uwiesil sie na rece amstaf i wisial tak dlugo az przyjechala policja i go zastrelia i wierz mi koles nie byl wstanie nic zrobic szedl tam gdzie pies chcial i nic nie robil..


Jeśli chodzi o film ze Szwecji to go widziałem. Nie mógł nic zrobić bo nie miał czym. Gdyby miał nóż bez trudu zrobiłby to co zrobiła tamta kobieta gdyż pies nie miotał się, tylko w miarę spokojnie ściągał go w dól i do siebie. Jak widzę nie tylko nie rozumiesz tego co czytasz ale także tego co widzisz...

Na przyszłość proponuję doczytać uważnie i przemyśleć treść przed wdaniem się w polemikę, zaoszczędzi to długich postów polemizujących z czymś co nie miało miejsca.

O skakaniu twoich psów ludziom do twarzy już się nie wypowiadam bo inni to zrobili...



Wosiu
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta zabila nozem Amstafa

Jakis czas temu mieszaniec amstafa i zdaje sie boksera, pogryzl mojego kundla (14 kg wagi w szelkach) i moja druga polowe. (Wlasciciela niestety nie znalazlem do dzis.


"Słaby masz wywiad". Tak mi napisałeś ze dwa lata temu na moje stwierdzenie, że nie znalazłem jednego gnoja którego amstaff zagryzł parę psów w mojej dzielnicy. Tak tylko przypominam, nie żebym jakiś mściwy był...


Od tej pory na spacery nosze zawsze odpowiedni noz.



No i coś kwestionowałeś, jak zdradziłem, że na spacerach ze swoim pieskiem mam przy sobie zawsze noż. Tak tylko, nie żebym w ogóle jakiś był pamiętliwy... :)


Jesli widze amstafa, czy cos podobnego biegajacego luzem, prosze o zapiecie - na pierwsze hasla pod tytulem: "Moj pies, jest lagodny i jeszcze zadnemu nie zrobil krzywdy", jego wlasciciela (...) wyciagam kose, chowam mojego psa za noge i czekam. Jak na razie zaden z tych milych panow nie odmowil mojej prosbie.


:-) Ja jeszcze przy tej samej czynności mówię: "nie będziemy tego sprawdzać".

Wszystkim czytającym ten wątek i planującym uzbrojenie się w nóż na wypadek ataku amstaffa czy innego potencjalnie niebezpiecznego psa sugeruję jednak jakby co opanowanie i "niewyrywność". Działać trzeba błyskawicznie ale jedynie w sytuacji nie pozostawiającej wyjścia. Ostatnio np. miałem sytuacje z bokserami i udało mi się skończyć bez rozlewu krwi, podnosząc takiego w powietrze i jednocześnie mocno dusząc raz obrożą a raz kolczatką...


Wosiu


Wosiu
  • 0

budo_morfeusz76
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta zabila nozem Amstafa

I dlatego, poniewaz chcesz badań, to nasze komunistyczne państwo przekształci to w coś takiego, co opisałem. Dlatego uważam, że nie wiesz, co jest grane w psiej psychice...
Czy zakazuje sie posiadania samochodów jeżdżacych ponad 50 km na godzinę :?: Albo nakazuje się specjalne badania psychiatryczne dla kierowców tychże aut :?: Nie, kara sie za czyny. Psy są z nami tysiące lat. Czy wszyscy ludzie je (psy bojowe, doberamny, rottwailery, etc.., etc...) posiadający są stuknięci :?: Gdyby prawo surowo karało za określone czyny, to nieodpowiedzialni właściciele może zmieniliby się w odpowiedzialnych. A gdyby jeszcze nagradzało szkolenia, to byłoby jeszcze lepiej, A gdyby prowadziło edukację w tym zakresie, to jeszcze polepszyłoby sytuację ,etc, etc...Ale najprostszy i jakże komunistyczny (moim zdaniem) jest nakaz, zakaz.


Buahahaha :lol:
Skonczmy te dyskusje bo i tak kolega Jon Snow wie najlepiej!
Po pierwsze kolego to widze ze masz problemy z interpretacja tekstu.
A po drugie idac twoim tokiem myslenia,powinni wprowadzic prawo ktore pozwala kazdemu kto tego chce posiadac bron.Nie wazne czy psychol czy bandyta.WAZNE ZE BEDZIEMY KARAC ZA CZYNY.I to powinno wystarczyc tak?Ty chyba dawno u lekarza nie byles.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta zabila nozem Amstafa
Czesc Wosiu!

No... Nie tylko jestes msciwy.... Ale i przypominac starszemu Panu, ktory rano po przebudzieniu ma problemy nie tylko ze wstaniem (mimo usilnych prob), i z przypomnieniem sobie jak sie nazywa, post sprzed dwoch lat, to... akt okrucienstwa. (To zart oczywscie).
Czyli jeszcze raz... historia pokazuje, ze to co dotknelo naszych bliznich, moze dotknac i nas.
Mam nadzieje Wosiu, ze kiedys bede mial przyjemnosc poznac Cie w realu.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Kobieta zabila nozem Amstafa

Buahahaha :lol:
Skonczmy te dyskusje bo i tak kolega Jon Snow wie najlepiej!
Po pierwsze kolego to widze ze masz problemy z interpretacja tekstu.
A po drugie idac twoim tokiem myslenia,powinni wprowadzic prawo ktore pozwala kazdemu kto tego chce posiadac bron.Nie wazne czy psychol czy bandyta.WAZNE ZE BEDZIEMY KARAC ZA CZYNY.I to powinno wystarczyc tak?Ty chyba dawno u lekarza nie byles.

:?: :?: :?:
Wytoczyłem argumenty, ty na nie nie odpowiedziałeś. Przypomnę: w wielu krajach na świecie powstało prawo a'la BSL (czyli coś takie, co ty proponujesz tylko w innym wydaniu). Prawo to było tylko młynem na wodę polityków, ich skuteczność co do ograniczenia pogryzień była żadna. Powtórzę żadna. Oczywiście w tych przypadkach, kiedy ustawodawca w ogóle prowadził jakąklowiek statystykę. Bo przecież zazwyczaj nie o to chodzi uchwalającemy prawo :? To jest argument. A ty mówisz o broni palnej 8O To też szeroki temat, juz poruszany na tym forum. Akurat są kraje na swiecie, gdzie powszechny dostęp do broni palnej nie skutkuje ciągłymi strzelaninami na ulicach. Bywa też odwrotnie. Z Polską to byłby problem, bo u nas nie ma kultury broni planej, jest za to kryzys społeczny i gospodarczy i mnóstwo wałesających się ludzi z nadmiarem złych emocjii.
Ale po co ja Ci to wyjaśniam. Sądząc z Twojej argumentacji nie mam raczej komu tego robić...osobiste podjazdy bez argumentów to tania broń. :evil:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024