Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

budo_imho^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
Postanowilem tutaj skierowac moj post, widze ze jestescie starzy wyjadacze, takze pomozecie :)

Chodzi mi o ksztaltowanie sie psychiki. Cwicze dopiero pol roku... Zauwazylem, ze duzo lepiej idzie mi juz w sparingach na rekawice, to chyba dobrze. Ale takie pytanie - po jakim czasie udalo wam sie podniesc psychike do takiego poziomu, ze cwiczac sztuki walki wiece ze temu dacie rade itp.

Moj kumpel, co cwiczy pare lat, jak pokazalem mu goscia - starszy o 2 latka, toche wyzszy, szerszy i widac ze cwiczy. Twarz tez nie za ciekawa - na ksiedza to pewnie nie pujdze. Kumpel tylko popatrzyl i powiedzial - ten? i w smiech... Powiemdzial, ze dla niego no problem...

Jak to jest? Trzeba umiec sie bic z urodzenia, czy sztuki walki wzbudzaja cos takiego?
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
jezeli chodzi ci o pewnosc siebie, to przyjdzie z czasem. cierpliwosci.
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
[quote name="imho^"]udalo wam sie podniesc psychike do takiego poziomu, ze cwiczac sztuki walki wiece ze temu dacie rade itp.

[quote]

To nie jest podniesienie psychiki tylko glupota nigdy nie wiesz jak nie znasz goscia co soba reprezentuje, nie wyczytasz tego z jego wygladu, w walkach nie o to chodzi zeby patrzec na kogos i wiedziec ze mu sie da rade ale o to ze gdy bedziesz MUSIAL walczyc to zrobisz to bez wzgledu na to czy sadzisz czy dasz rade czy nie. Z twojego kumpla widac ze wielki cwaniak jest ale pewnie zbyt duzo nie walczyl, tak wynika z jego zachowania. Na kazdego trafi sie ktos lepszy wiec uwazaj zebys sie z takim sposobem rozumowania nie nacial na kogos lepszego.
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
IMHO, im dluzej trenujesz sztuki walki tym spokojniejszy jestes, tym mniej patrzysz na ludzi w kategoriach "O, tego pobije a tego nie." To widac na ulicy kto trenuje. Taki czlowiek jest spokojny, nie "wozi" sie... To siedzi w czlowieku, przychodzi skromnosc, ale i pewnosc siebie. Tak jest w moim przypadku po 2 latach Judo i 4 KK...
  • 0

budo_hellfire
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2404 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Minas Morgul
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki

Kumpel tylko popatrzyl i powiedzial - ten? i w smiech... Powiemdzial, ze dla niego no problem...

Mówić kazdy może co chce. Sam znam i słyszałem o takich co każdy był dla nich "nie problemem" ale jak co to albo dostawali albo uciekali...

Poza tym trenując sam się przekonasz,że nie zawsze wygląd świadczy o umiejętnościach, że nie kazdy kto jest duży jest zabijaką i nie każdy który ma 150cm i 60 kg jest leszczem...
  • 0

budo_dilsvern
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
Jak to sie mowi pozory myla.

IMHO, im dluzej trenujesz sztuki walki tym spokojniejszy jestes, tym mniej patrzysz na ludzi w kategoriach "O, tego pobije a tego nie." To widac na ulicy kto trenuje. Taki czlowiek jest spokojny, nie "wozi" sie... To siedzi w czlowieku, przychodzi skromnosc, ale i pewnosc siebie. Tak jest w moim przypadku po 2 latach Judo i 4 KK...

Powiedzialbym raczej, ze widac po ludziach pewnosc siebie, ale czy trenuje czy nie... tego mysle ze nie rozpoznasz.
  • 0

budo_imho^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki

Z twojego kumpla widac ze wielki cwaniak jest ale pewnie zbyt duzo nie walczyl, tak wynika z jego zachowania. Na kazdego trafi sie ktos lepszy wiec uwazaj zebys sie z takim sposobem rozumowania nie nacial na kogos lepszego.


To nie o to chodzi. A kumpel jest na prawde dobry. Chodzi mi o sama odwage. Ja pewnie bym spierdzeilil, a on pewnie by my wknocil.
A co do tego goscia o kotrym wczesniej mowa - pytalem o to kumpla, bo kiedys mnie zaczepil. Stalem, gadalem z kolegami a on szedl i niezle walnal mnie z barku. Odwrocilem sie, bo myslalem ze to jakis gowniarz... Cos tam mowil, wiec nie zawracalem sobie tym glowy i dalej gadalismy z kolegami. Gosc jest drecho-podobny, choc dresow nie ma. Szpanuje, klata wypchnieta, rece rozlozone... taki pajac w sumie.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
wiesz co...
chodzi o twoje poczucie bezpieczenstwa i swiadomosci tego co cie moze spotkac.
nie wiem czym dla ciebie jest silna psychika, w kazdym razie psychologia rozroznia cos takiego jak paranoiczne zachowania:)
moze ci sie wydawac ze jestes kiepski nie umiesz sie bic itp. a okazuje sie nagle ze musisz uzyc umiejetnosci na ulicy,
to czy zweryfikuje cie sparingpartner czy ktos na miescie, czy wygrasz czy przegrasz nie powinno to miec wpływu na twoj rozwoj i załamyuwanie sie "ee do dupy ten styl sie nie nadaje".

wszystko przychodzi z czasem. łącznie z bezpiecznym mysleniem...

ps. co trenujesz jak mozna wiedzeic
  • 0

budo_bachen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 343 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
Ja cie doskonale rozumiem, wiem o co ci chodzi. Ale ciezko mi jest to wyjasnic.A co do sytuacji w ktorej "to dla mnie no problem" jak to kiedys na forum przeczytalem trzeba zakladac "wygram" a nie "moze dam rade" pewnosci wzrasta wtedy kiedy wiemy na ile nas stac- jak wygladaj nasze warunki fizyczne, technika i najwazniejsze doswiadczenie ( jesli kumpel ma juz kilka wygranych solowek za soba) to nie dziwie mu sie ze powiedzial "no problem" oczywiscie moze sie okazac ze przegralby, ale przynajmniej podjalby walke. A i jeszcze wazniejsza rzecz-sila psychiczna, przed walka nie mozna pokazac ze sie boimy, raczej na odwrot ze jestesmy pewni wygranej to doluje rywala.Jesli jeszcze nie masz prawdziwej odwagi to przynajmniej udawaj, pocwiczyc przed lustrem, wyobrazaj sobie sytuacje, pomaga naprawde.

Ale to sa tylko moje odczucia i moga byc bledne
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
polemizowanie:).

pokaz twardosc, zadziornosc.
nie patrz tak nigdy. nie na tym polega ani praktyka, ani teoria sztuk walki...

jeden z chłopaków ma w opisie na forum mądre stwierdzenia "mój ruch wynika z twojego..." itd.

co człowiek to charakter. "nie ma nieskutecznych ciosów, moga byc tylko, zle zadane"

i przekłąda sie to zarówno na walke fizyczna jak i na strone psycho walki.
bo w sytuacji zagorzenia walka zaczyna sie nie wtedy kiedy uderzasz, ale wtedy kiedy pojawia sie błysk, ze juz najwyzszy czas albo zacisnac piesci, albo załagodzic sytuacje...
  • 0

budo_vercengetoryx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa\Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
Takie kozakowanie przed potencjalną walką w 99% prowadzi do walki.
A gdy to się dzieje publicznie...
Najlepiej nie zgrywać sie zbytnio, zachować spokój, a gdy gość cię atakuję, z zaskoczenia rozsmarować mu twarz na chodniku. Ot co. A pewność siebie...hmmm...co ci z pewności siebie gdy dostajesz paralizatorem albo z pałki w tył głowy, i to z zaskoczenia.
No i 'solówki', nie pojmuję dlaczego się w to ludzie pchają, zwłaszcza trenujący dłużej. Zazwyczaj taka solówka ma podnieść czyjś wizerunek w otoczeniu, po prostu dowartościowanie się. Ciekawe jak by się zachowała publiczność gdyby nagle jeden dostał kopa w jajka, potem kolano w łeb i koniec. Kiepskie widowisko. Smutno się robi gdy widzę jak na jakiejś spoko imprezce kilku samczyków w ramacz podbudowania wyzywa się na solówki, zazwyczaj z głupich powodów, tylko po to by nie wyjść na ciote czy coś tam. Ja jestem spokojny, opanowany, nie kozakuję(zbytnio :wink: ) i jakoś mnie nikt nie zaczepia.
Mała rada na koniec, nadmiar testosteronu wyładowywać na macie, nie ulicy.
pozdrawiam
  • 0

budo_marinko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
Jestem przeciwny awantura na ulicy ale jak juz musze to nie mysle: "wygram", "dam rade". Ja mysle: "zabić!!!". Wtedy to dopiero przeciwnik widzi, ze na cos Cie stac a i sam jestes o tym przekonany. Nie martw sie, to przyjdzie. Oby zaraz po tym poszlo.......bo tak naprawde tp chyba nie warto?
  • 0

budo_imho^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki

wiesz co...
chodzi o twoje poczucie bezpieczenstwa i swiadomosci tego co cie moze spotkac.
nie wiem czym dla ciebie jest silna psychika, w kazdym razie psychologia rozroznia cos takiego jak paranoiczne zachowania:)
moze ci sie wydawac ze jestes kiepski nie umiesz sie bic itp. a okazuje sie nagle ze musisz uzyc umiejetnosci na ulicy,
to czy zweryfikuje cie sparingpartner czy ktos na miescie, czy wygrasz czy przegrasz nie powinno to miec wpływu na twoj rozwoj i załamyuwanie sie "ee do dupy ten styl sie nie nadaje".

wszystko przychodzi z czasem. łącznie z bezpiecznym mysleniem...

ps. co trenujesz jak mozna wiedzeic


To dobrze... W zasadzie post nie koniecznie jest moim obrazem ;) Po prostu interesuje mnie wyrabianie psychiki poprzez treningi... Chce wiedziec jak to jest po latach cwiczen.

Jeden z gosci powiedzial kiedys: "Po co trenujesz, i tak jestes cienki i nie dasz mi rady". Stad moje pytani :]

A co do trenowania - Tsunami.

Pozdrawiam, dzieki.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
o ja pi.............
pozdrawiam.

wiec chyba ci nie pomoge...
  • 0

budo_mijar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki

A co do trenowania - Tsunami.

Pozdrawiam, dzieki.


:?: 8O :?: 8O :?:
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
przepraszam, powinienem to umiescic w poprzednim poscie:(.
powiedz mi..a jak ci sie trenuje TSUNAMI? jesteś zadowolony, odpowiada ci plan treningów i to na co kładzie sie tam nacisk?
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
TSUNAISTA !!!!!!!!!! :twisted:
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
zara to jakiś żart czy naprawde trenujesz tą legendarna sztuke rysia murata ?? O.o'
skąd jesteś ??
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
Panowie, spokojnie... Bo sploszycie. :)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
Od tego bylo zaczynac.
Najwazniejsza rada: zmien styl...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024