Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
chyba nas opacznie zrozumiales. nikt tu nie patrzy na ciebie krzywo. chcemy ci tylko uswiadomic ze jestes po prostu ofiara pewnych wyludzaczy cudzych pieniedzy.
  • 0

budo_imho^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki

chyba nas opacznie zrozumiales. nikt tu nie patrzy na ciebie krzywo. chcemy ci tylko uswiadomic ze jestes po prostu ofiara pewnych wyludzaczy cudzych pieniedzy.


Kurde, ale czy w karzdym klubie tak musi byc? Nie rozumiecie, ze sa kluby, ktore ucza na prawde dobrze?

Pozdrawiam i dobranoc.
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
moje zdanie jest takie kazdy trenuje co chce, więc taka propozycja do drogich kolegów forumowiczów abyście dali chłopakowi spokój ( widać że ilebyście mu argumentów nie dali on i tak będzie uważał że tsunami jest the best, no ale to już jego problem) a do imho^ aby postarał się zrozumiec kolegow z budo którzy naprawde chca dla niego dobrze ( chca ci chlopie zaoszczedzic bezsensownie zmarnowanego czasu).
ja z checia dowiedziałbym sie jak wygladaja ow magiczne treningi tsunami: czy sa jakies sparingi jesli tak to jakie zasady obowiazuja w sparingach, czy juz soke Murat dodal do swojego magicznego stylu parter czy jeszcze nie ( jesli dodal to jaki nacisk jest kladziony na treningach na parter i skad instruktorzy ucza sie parteru - bo rozumiem ze soke Murat mial chyba jakas wizje :) ) pozatym moze drogi imho^ powiedzialbys czy u was na treningach tsunami ucza trzymac garde ( bo na zadnym zdjeciu z ksiazki Murata gardy nie ma - rece zazwyczaj na wysokosci jaj - no ale jak si jest wielkim Rychem to nie trzeba trzymac gardy :) ), pozatym napisales ze Murat jest taki niepokonany - sorka a wogole on z kims kiedys walczyl ( oprocz pijanego żula z obozu co mu nastukał).pozatym napisz ile masz lat-bo ja jak bylem mlody i zaczynalem trenowac oyama karate tez wierzylem ze moj styl jest najlepszy a trener to umie samym wzrokiem zabijac ( oczywiscie wielki szacunek dla mojego sensei który jest naprawde dobry w tym co robi)ale przyszedl czas, nowe doswiadczenia i wiem ze wszystko nie bylo takie rozowe jak mi sie wydawalo...tak jak radzono wczesniej przejedz sie na inny trening wtedy bedziesz mogl obiektywnei ocenic czy to co robicie w tsunami jest ok.
p.s. APEL do forumowiczów -dajcie chlopakowi wiecej luzu toż nie często sie zdarza miec okazje do dyskusji z adeptem tsunami
  • 0

budo_desmo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołów

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki

Trudno poradze sobie bez budo.net.pl.


Trudno budo.net.pl poradzi sobie bez imho^

:)
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
imho^ alez my rozumiemy, ze sa takie kluby. Dlatego tez caly czas radzimy zebys sie do nich przeszedl. :)
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki

A miny? Przeciez to kiai jest :evil:

Eh, nie da sie z wiekszaca z Was pogadac.


Buahahahahaha, brawo
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki

A co do walki sierpem... Ej no panowie... Czy tylko w Tsunami uzywa sie sierpa?


Slyszalem ze w boksie tez sie uzywa, prawy sierp, lewy sierp...
no i czasami jeszcze w rolnictwie.

I wracajac do zdania, ze w Tsunami sa zadlugie postawy, zla gardza. Albo ja czegos nie wiam, albo... Przeciez ta sama garde widze w ksiazkasz o karate, te same postawy widze na filmach karate (nie tych z TV)


Takie postawy i garda to przezytek z czasow gdy nauczyciele karate uczyli sie karate z ksiazek odbijanych na ksero. A takie Kiai jak na tych zdjeciach to rzeczywiscie paralizuje przeciwnika :shocked!: ... a niektorych nawet rozluznia :rofl:
  • 0

budo_tarciu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 968 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
Panowie, proponuję wstrzymać się na razie z wypowiedziami.
Pewnie wszyscy chcielibyśmy się dowiedzieć jak wyglądają treningi, na które uczęszcza kolega (piszę bez żadnej ironii).
Imho^, przeczytaj proszę post pitmana, i odpowiedz jeśli możesz - czy macie sparingi, jeśli tak to ile trzeba trenować żeby zacząć walczyć i na jakich zasadach, czy uczycie się gardy bokserskiej czy rąsie na wysokości pasa, generalnie jakich technik się uczycie, itp, itd.
Z tego co piszesz wynika że naprawdę bardzo podobają Ci się te treningi, więc może wyglądają zupełnie inaczej niż "oficjalna" wersja ze strony R. Murata. A może wyglądają podobnie, a mimo to Ci się podobają?
Sądzę że nie tylko ja chętnie poznałbym odpowiedź na te pytania.

pozdrawiam
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
W sumie racja. Zjebalismy chlopaka nawet nie wiedzac jak jego treningi wygladaja. Imho^ przylaczam sie do prosby Tarcia opisz co tam robicie i jak to wyglada.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
szczególnie że jak dawno dawno temu ćwiczyłem, a nawet prowadziłem zajęcia w (tfuu!!) RedTiger, to różnica w wyszkoleniu grup u różnych instruktorów była porażająca. Nie chwaląc się, gdybym wypuścił wówczas "swoją" grupę początkującą która miała za sobą kilka miesięcy treningu, to ta niewielka grupka zajebałaby w przeciągu kilkunastu minut całą resztę szkoły :/
U miszcza tygrysa od siedmiu boleści byli ludzie, którzy nie byli w stanie kopnąć mnie na 30% lowkickiem, bo im opory psychiczne nie pozwalały, a z "moimi" w czasie sparringów w rękawicach nie raz dostałem po pysku :)
Trochę to było rezultatem tego, że program treningowy pokrywał się u mnie w grupie z oficjalnym w mniej niż 50% ;)

Może to IMHO'we Tsunami to wcale nie jest Tsunami?

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
Adamie po twojej wypowiedzi coś mi się kluje w mojej starczej łepetynie
a może by tak kilku dobrych instruktorów czegokolwiek podpięło się pod tsunami (soke ich raczej przyjmie z otwartymi ramionami) i w ramach niesienia "dobrej nowiny" uczyło dalej swoich technik tylko z szyldem tsunami?
:wink:
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
Konia Trojanskiego Muratowi wpuscic hehehehe, ale by jaja byly :)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
Się nie ma co śmiać, po pewnym czasie okazałoby się, że Tsunami to rzeczywiście skuteczny styl :) A adepci tsunami walczą w stójce po thaiboxersku, rzucają jak judocy a w parterze robią BJJ :) I znają kravkowe brudne tricki, oraz potrafią "robić" nożem. Hehe...

Zdrówka,
AdamD

PS: cholera, może się zapiszę na Tsunami?? 8)
  • 0

budo_imho^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki

Panowie, proponuję wstrzymać się na razie z wypowiedziami.
Pewnie wszyscy chcielibyśmy się dowiedzieć jak wyglądają treningi, na które uczęszcza kolega (piszę bez żadnej ironii).
Imho^, przeczytaj proszę post pitmana, i odpowiedz jeśli możesz - czy macie sparingi, jeśli tak to ile trzeba trenować żeby zacząć walczyć i na jakich zasadach, czy uczycie się gardy bokserskiej czy rąsie na wysokości pasa, generalnie jakich technik się uczycie, itp, itd.
Z tego co piszesz wynika że naprawdę bardzo podobają Ci się te treningi, więc może wyglądają zupełnie inaczej niż "oficjalna" wersja ze strony R. Murata. A może wyglądają podobnie, a mimo to Ci się podobają?
Sądzę że nie tylko ja chętnie poznałbym odpowiedź na te pytania.

pozdrawiam


Ja naleze go grupy poczatkujacej. Wiec wiadomo jaki trening - malo jeszcze sparingow, malo kontaktu... ale grupa starsza ma niezle - na poczatku troche samemu, pozniej kumite. Czesto sparinguja z rekawicami, czesem bez. Jezeli tluka sie na rekawice maja dwa warianty - walka z regolami (boks), albo bijatyka, ale wtedy to robia co chca - podciecia, kolanka, nie mowiaz juz, ze jak jeden wlezie na drugiego to zlazi albo z dobroci, albo jak tamten piszczy ze juz nie chce :)

Co do gardy - taka jak mamy w tsunami - jedna na srodku krtani, druga na biodrze. Intsruktorzy zwracaja wielka uwaga ne garde. Jak sie lejemy na rekawice - garda bokserska.

I jak mowiem - newbie maja wiecej samemu, mniej kontakty, starsi maja wiecej kontakty, mniej samemu :D

Oto moj trening :]

Pozdrawiam :>
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
Zmienic nazwe i bysmy mieli skuteczny polski towar eksportowy :)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki

Co do gardy - taka jak mamy w tsunami - jedna na srodku krtani, druga na biodrze. Intsruktorzy zwracaja wielka uwaga ne garde. Jak sie lejemy na rekawice - garda bokserska.


A jak się lejecie bez rękawic?? Bo z tego co zrozumiałęm to są sparringi bez ochraniaczy.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_imho^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki

Co do gardy - taka jak mamy w tsunami - jedna na srodku krtani, druga na biodrze. Intsruktorzy zwracaja wielka uwaga ne garde. Jak sie lejemy na rekawice - garda bokserska.


A jak się lejecie bez rękawic?? Bo z tego co zrozumiałęm to są sparringi bez ochraniaczy.

Pozdrawiam,
AdamD


Ano bez ochraniaczy. Wtedy to sie mowi trudni jak ktos wylapie ;) Ale to cwicza na prawde zaawansowane osoby.

Pozdrawiam :>
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
reka na biodrze to nie jest garda tylko smiech.
  • 0

budo_imho^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki

reka na biodrze to nie jest garda tylko smiech.


Tu pwoiem, ze tez zastanawialem sie niejednokrotnie nad tym. Ale wiem jedno, jaka garady by nmie bykla to uczy nawyku sciagania reki do biodra... po wypchniacu jej z tego miejsca ma sie taka petare w reku ze tylko zabijac hehe ;)
  • 0

budo_marinko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
Rozumiem, ze te sparingi bez ochraniaczy to nie full contact?!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024