Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
128 odpowiedzi w tym temacie

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
Imho:
Oki może mnie trochę poniosły nerwy po tym jak przeczytałem przez 2 godz. wszystko, co było na forum i na paru stronach internetowych na temat tsunami i nie było tam żadnej pozytywnej opinii a to, co zobaczyłem na głównej stronie rozbawiło mnie do łez. Ale rzeczywiście mój post na pewno Ci nie pomógł. Wracając do tematu zgadzam się w całej rozciągłości z shaftem kombinuj sam i korzystaj z tego, co masz do dyspozycji i tyle. A strachu się nie pozbędziesz, ale pewnie nauczysz się go jako tako opanowywać prędzej czy później.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
Głównej stronie tsunami oczywiście.
  • 0

budo_imho^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki

Imho:
Oki może mnie trochę poniosły nerwy po tym jak przeczytałem przez 2 godz. wszystko, co było na forum i na paru stronach internetowych na temat tsunami i nie było tam żadnej pozytywnej opinii a to, co zobaczyłem na głównej stronie rozbawiło mnie do łez. Ale rzeczywiście mój post na pewno Ci nie pomógł. Wracając do tematu zgadzam się w całej rozciągłości z shaftem kombinuj sam i korzystaj z tego, co masz do dyspozycji i tyle. A strachu się nie pozbędziesz, ale pewnie nauczysz się go jako tako opanowywać prędzej czy później.


Kurde, ale ja nadal nie kumam co ma byc zlego w tsunami? Co jak trenuje tsunami to mam lazic na zajecia i udawac ze cos robie?
Boze ja to trenuje dopiero pol roku, a juz sie zakochalem w karate. Nie chce Kyokushin, nie chce Oyamy. Nigdy nie widzialem tych styli (pomijajac zawody :) ) - chce trenowac wlasnie tsunami. Czyli mam rozumiec ze nie ma sensu sie bic - niech mnie zajebia, co?

Co do mojego IQ - nigdy nie mierzylem, ale srednia szkolna mam wysoka hyhy.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki

Jakbys zgadl. Judo, Karate (nie pamietam jaki styl), teraz Tsunami. Pan z bardzo duzom doswiadczeniem - okolo 20 lat treningu


Ekhem - czy zdradzisz jak nazywa się ten człowiek? I dowiedz się jakie to było Karate - dobrze? :) I zapytaj: czemu (na litość boską) związał się z morderczą falą morską :wink: ?

Powtarzam - tzrebva byc kretynem zeby klucic sie o wyzszosc jednej sztuku nad druga!


Trzeba być kretynem - żeby nie widzieć + i minusów różnych SW / systemów. Więcej konfrontacji - tyle.
  • 0

budo_imho^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki

Głównej stronie tsunami oczywiście.


Pominmy ta sprawa - strona rzeczywsice ne jest najlepsza - pomojam juz tresc, skupiajac sie na stronie technicznej. With out comments :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
STRONA TECHNICZNA: kpisz w żywe oczy? 8O
  • 0

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
Moze koles ma wiecej kasy z robienia Tsunami :) :) :)
I dziala dalej pod szyldem Murata, zyskujac siakies tam profity :) :)
  • 0

budo_imho^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki

Trzeba być kretynem - żeby nie widzieć + i minusów różnych SW / systemów. Więcej konfrontacji - tyle.


Hmm, jak juz mowilem - cwicze pol roku, wiec nie duzo pewnie dostrzegam, ale za to poslucham twoich uwag, tzn + i - tsunami... Czekam.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
Nic nie powiem bo nie trenuję tsunami (dzięki Bogu!) - jeśli robicie choć 30% z tego co jest na WWW, w takiej postaci - polecam [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - to jest to STRATA CZASU. Jeden trener Shotokanu długo śmiał się z tego site'u, mnie on bawi do dzisiaj.

Co jest źle na pierwszy rzut oka?

bzdurne rozwiązania: obszerne bloki, szerokie pozycje, brak gardy (ręka na biodrze), dziwne uderzanie, wysokie kopnięcia; brak kontaktu, tworzących własne sztuki walki, walkę sierpem, łopatą (TAK!), zero praktyki - 100% teorii.I oczywiście całość jest promowana jako .... NAJLEPSZY SYSTEM - a jakże!

W przeciwieństwie do tych stylów, tsunami łączy w swojej sztuce walki najlepsze rozwiązania, wybrane z różnych stylów i dodatkowo ulepszone pod kątem uzyskiwania maksymalnej skuteczności w brutalnej walce (ponadto zwykle z kilkoma przeciwnikami).

  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
A jake śmieszne miny robią!, hi hi na tych fotkach.
  • 0

budo_vaio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
Ostatecznie lepsze Tsunami niz nic,ale kiedys,gdy przepiszesz siie na co innego,moze okazac sie,ze traciles tylko czas i pieniadze.Z jakiego jestes miasta?
  • 0

budo_imho^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki

Co jest źle na pierwszy rzut oka?

bzdurne rozwiązania: obszerne bloki, szerokie pozycje, brak gardy (ręka na biodrze), dziwne uderzanie, wysokie kopnięcia; brak kontaktu, tworzących własne sztuki walki, walkę sierpem, łopatą (TAK!), zero praktyki - 100% teorii.I oczywiście całość jest promowana jako .... NAJLEPSZY SYSTEM - a jakże!

W przeciwieństwie do tych stylów, tsunami łączy w swojej sztuce walki najlepsze rozwiązania, wybrane z różnych stylów i dodatkowo ulepszone pod kątem uzyskiwania maksymalnej skuteczności w brutalnej walce (ponadto zwykle z kilkoma przeciwnikami).


Tak zawsze biore lopate na trening!. Sorry, ale pojade ci po intelekcie - przeczytaj moze raz jeszcze opis obok tego zdjecia?

A miny? Przeciez to kiai jest :evil:

Eh, nie da sie z wiekszaca z Was pogadac.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
Obejrzałem jeszcze raz te miny i wydają mi się jeszcze bardziej śmieszne. Na jednym zdięciu facet wygląda tak jakby zeżarł coś muche i miał ją zaraz wypluć. A na drugim jakby mordował swoją babcie. A jeszcze na innym jakby nagle dostał rozwolnienia.
He he he
A ta kna poważnie, rozumiem że kiai to okrzyk mający..., no właśnie co?, przestraszyć przeciwnika?, wprawić go w osłupienie bo jakiś wariat bije go drąc się na całą gębę?, a może wraz z okrzykiem "kiaiiiiii !!!!!" uwalniana jest kosmiczna energia ktora powala przeciwnika na ziemie?
Czy ktoś może mi wytłumaczyć znaczenie kiai w walce lub samoobronie?
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
Imho^ jak jeden ci mowi, ze z tsunami jest cos nie tak. Moze sobie jaja robic, zmyslac itp. , ale jak kilku ci to mowi to powinienes sie nad tym zastanowic. Analogicznie w sejmie posmiewiskiem jest Beger i samoobrona. Tak w sztukach walki posmiewiskiem jest Murat i Tsunami.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
"jezli 3 ludzi powie ci ze jestes pijany, nie kłóć się. idz spac"
stare powiedzenie z ziem twórców kravmagi.


nie masz wyjscia. trudno.
nigdy nie mów ze porównywanie SW jedna z drugą jest głupotą.
stwierdzając tak, obizasz w moich oczach ten swoj intelekt.
rózniaca jest taka, ze wielu z tych z ktorymi nie da sie pogadac, poznali kilka stylów. w tym i styl tsunami.
maja porównanie, i nie trzeba miec mózgu analityka zeby przypuszczac co jest nie tak z tą sekcją.

a z seksją jest nie tak, to, że w durny sposób podszywa sie pod karate, traycje i obyczaje.

jerzeli po pół roku pokochałes karate w tsunami, to wiedz ze omija cie cos co pokochałbys jeszcze bardziej. PRAWDZIWE karate i inne MMA.

umiesciles swoj wpis w dziale ulica. rozumiem przez to, tak jak i wiekszosc chłopaków, ze twój problem jest związany z bezpieczenstwem i strachem itp.

dlatego kolejny raz, wszyscy dają ci do zrozumienia (nie mówie, ze w mądry sposob) ze TSUNAMI nie nauczy cie samoobrony. bez[pieczenstwa. szybkiego działąnia.
nie wysotrzy twoich odruchów, refleksu, przewidywanie czy skutecznosci.

jezeli bys mi zrobił kiedys takie "kiai" to bym cie twoim własnym jezykiem udusił, a potem bym sobie z niego proce zrobił.

poprostu, pisząc na forum ulica oczekuj na to ze odpowiemy ci pod tym kątem.

krótko: chcesz sie czuc bezpieczniej- musisz sam na to zapracowac 9jak napisałem wczesniej)
chcesz wygrac walke- nie stosuj sie do zasad i planów z tsuanmi, bo nie jest to styl do tego...

to nawet nie ejst sztuka....

przykro mi
pzdr
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
Idźcie za góry i lasy
przez morza i oceany
aż zadziecie do kraju
gdzie kwiaty wiśni kwitną
rok cały.....
Pytajcie i lasy i góry
i rzeki i kamienie
i wieśniaków na polach
i samurajów w zbrojach
pytacie o Karate
....... Tsunami.
I nikt wam w kraju Nipponu
nie powie co to jest takiego
nikt nie wie, nikt
nie słyszał nic takiego!
Dlaczego?.........
Bo nie ma nic takiego...


Innymi słowy gdyby Japończycy dowiedzieli się że w Polsce jest jakiś facet który nadał sam sobie 10 dan i wymyślił swój system Karate Tsunami, o ktorym oni sami nie mają pojęcia, zdziwili by się jak cholera (delikatnie mówiąc)
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
Obrońca... ale trzynastozgłoskowcem tego nie ułożysz.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
No tak, wszyscy (łącznie ze mną, oplułm klawiaturę czytając ten wątek) już się pośmiali zdrowo, IMHO pokazał godną wojownika nieugiętość w obronie własnego stylu. Tylko, IMHO, to nie jest do końca tak że my się tutaj Ciebie czepiamy nic nie rozumiejąc. Też zaczynałem tak jak i Ty, tylko nie w "karate" Tsunami, a w "kungfu" RedTiger. Ogólnie lipa, ale jako że nie wiedziałem jak wyglądają inne treningi - uważałem że jest świetnie. Aż mnie coś kiedyś podkusiło żeby jednak popatrzeć co robią inni. I to był koniec mojego trenowania w RT.

Szarpnij się, spróbuj przemierzyć te 20km, może się okazać że bardziej sensownie jest przejechać te 20km raz w tygodniu i dwa razy poćwiczyc samemu w domu, niż chodzić na regularne treningi Tsunami. Ale dopóki nie spróbujesz - dyskusja jest bezcelowa.

Dodakowo zawsze możesz zarzucić temat szkół w okolicy na forum. Byc może gdzieś niedaleko Ciebie są jakieś, o istnieniu których po prostu nie wiesz...

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki
ja mam taka prosbe: czy moglbys wyjasnic na czym polega to ze dyskutowanie o wyzszosci jednego stylu nad drugim jest kretynskie? przeciez oczywiste jest to ze jezeli dwie rzeczy sie roznia to do pewnych zastosowan jedna jest lepsza od drugiej. dotyczy to czegokolwiek; narzedzi, samochodow, kijkow :) itd. na przyklad chcesz sobie pokopac pilke z kolegami. masz pilke lekarska, pilke pingpongowa i pilke nozna ktora wybierasz? sztuki walki podobnie jak pilki roznia sie bardzo i na prawde do pewnych celow jedne sie nadaja lepiej niz drugie. np aikido sie nie za bardzo nadaje do ufc, a bjj do filmow made in hong hong. prawda? ja njabardziej jestem przerazony ta walka sierpami i lopata. ktos kto cos takiego opracowuje musi byc po prostu CHORY PSYCHICZNIE. uswiadom to sobie...
  • 0

budo_imho^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nie umiem sie bic, trenuje sztuke walki

ja mam taka prosbe: czy moglbys wyjasnic na czym polega to ze dyskutowanie o wyzszosci jednego stylu nad drugim jest kretynskie? przeciez oczywiste jest to ze jezeli dwie rzeczy sie roznia to do pewnych zastosowan jedna jest lepsza od drugiej. dotyczy to czegokolwiek; narzedzi, samochodow, kijkow :) itd. na przyklad chcesz sobie pokopac pilke z kolegami. masz pilke lekarska, pilke pingpongowa i pilke nozna ktora wybierasz? sztuki walki podobnie jak pilki roznia sie bardzo i na prawde do pewnych celow jedne sie nadaja lepiej niz drugie. np aikido sie nie za bardzo nadaje do ufc, a bjj do filmow made in hong hong. prawda? ja njabardziej jestem przerazony ta walka sierpami i lopata. ktos kto cos takiego opracowuje musi byc po prostu CHORY PSYCHICZNIE. uswiadom to sobie...


O te porownianie to chodzi mi dokladnie o Kyokushin i Tsunami.
I wracajac do zdania, ze w Tsunami sa zadlugie postawy, zla gardza. Albo ja czegos nie wiam, albo... Przeciez ta sama garde widze w ksiazkasz o karate, te same postawy widze na filmach karate (nie tych z TV).

A co do walki sierpem... Ej no panowie... Czy tylko w Tsunami uzywa sie sierpa? A co do lopaty - ehm widze ze musze przetlumaczyc - przeciez Murat wyraznie pisze, ze chodzi o uzycie przyoadkowych narzedzi. Co kij mial pokazac?

I widze, ze niechetnie patzrycie na osobe trenujaca ten styl. OK, ale myslalem, ze moge na Was liczyc. Trudno poradze sobie bez budo.net.pl.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024