Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ranking miejsc niebezpiecznych.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ranking miejsc niebezpiecznych.
Varsovie, ale tak w ogole to wiesz ze Nowy Swiat na odcinku od Swietokrzyskiej do Placu Zamkowego to sie nazywa Krakowskie Przedmiescie, prawda? :wink: :wink:
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ranking miejsc niebezpiecznych.
kurde, nikt tu nie wymienil Rembertowa, co oznacza ze ma opinie dzielnicy bezpiecznej...to ja cholera wole nie wiedziec jak wyglada dzielnica niebezpieczna ;)
  • 0

budo_varsovie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ranking miejsc niebezpiecznych.

Varsovie, ale tak w ogole to wiesz ze Nowy Swiat na odcinku od Swietokrzyskiej do Placu Zamkowego to sie nazywa Krakowskie Przedmiescie, prawda? :wink: :wink:

Każdy wie gdzie są niebezpieczna miejsca w swoim mieście. Ale ten post ma chyba właśnie ostrzegać ludzi przyjezdnych z zewnątrz. Zakładm, że każdy wie gdzie jest Nowy Świat, a niekoniecznie musi wiedzieć gdzie Krakowskie Przedmieście.
Można pisać Pl. Bankowy - Senatorska - Krakowskie PRzedmieście - Świętokrzyska -bla bla Ale wątpie aby komuś chciało się z palcem po mapie biegać, a dla utrudnienia nie podawać główne ulice tylko mniejsze ;-) Licze, że komuś zapadnie w pamięci krótka informacja niż szczegółowy raport z KSP - Warszawa Miasto Bezpieczne - gdzieś to mam z konferencji w KSP.

Apropo Rembertowa, pare razy przejeżdzałem i widziałem jak tam wyglądają niektóre przystanki - strach pomyśleć jak je doprowadzono do takiego stanu.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ranking miejsc niebezpiecznych.
27 lat laze po centrum - wiele lat biegalem po parku saskim w roznych porach (jogging) i niebezpiecznie tam nie bylo.
Centralny i park w okolicy po palacem kultury zgodze sie - park przy Zelaznej Bramie tez sie zgodze ale nie saski.
  • 0

budo_varsovie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 59 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ranking miejsc niebezpiecznych.
To może nie wiesz, ale w północnej części Placu w tym nowym budynku jest dyskoteka - prócz tego, że wszędzie stoją samochody - włącznie na obszarze rozdzielającym pasy ruchu o przeciwnych kierunkach - może inaczej się to nazywa ale wiadomo o co biega. To z dyskoteki pilgrzymki zasuwają albo na Pl. Bankowy - albo pod Galerie Centrum. W tej chwili przypominam sobie dwie sprawy, jedna to w NW części przy ZTM budynku paru chłopaków pastwiło się nad jedną dziewczyną w nocy - sprawa sprzed 3 miesięcy. Druga starsza z rok, to chłopaka przy wejściu SW - przy ex. kiblach pocieli. Pierwszy napewno, bo czytałem gdzieś, drugie story znam z opowieści. Jakby pogrzebać w raportach dla MSW z KSP to pewno cośby jeszcze się znalazło.
Podejrzewam, że biegasz w dzień i w dzień jest jaknajbardziej bezpiecznie, ale noc to już zupełnie inna story, dziwne że jeszcze się nie spotakliśmy ? jesli biegasz po nocy.
Pl. Bankowy Unikać przystanku w północnej cześci w kierunku na Prage/ Starówke - ten spod błękitnego wieżowca - znajomy tamtędy wraca do domu 2-3 w nocy i opowiadał, że dzieje się tam sporo.
  • 0

budo_buasheii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ranking miejsc niebezpiecznych.
Co do Warszawy... Na pewno tyły Galerii Centrum czyli Pasaż Stefana Wiekiego "Wiecha" tam sie boje chodzić, pl. Bankowy i Ogród Krasińskich zaraz obok... Ogólnie tamte okolice ze starówką krakowskim przedmieściem i nowym światem włącznie. Wszystkie małe uliczki na Bemowie Żoliborzu Bielanach Woli Centrum... eee... ogólnie wszystkie. Okolice Pola Mokotowskiego o każdej porze dnia i nocy... Co jeszcze... Cała prawobrzeżna Warszawa Praga Gocław Bródno, głównie nocą w dzień jest lepiej wszędzie. Bezpiecznie w sumie jest tylko na Białołęce i na dużych oświetlonych ulicach...
  • 0

budo_luku
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Ranking miejsc niebezpiecznych.
W materii Łodzi osobiście nie polecam szeroko pojętych Bałut i, jak najbardziej, Śródmieścia. Swoja drogą, ul. Piotrkowską uznano za najniebezpieczniejsze miejsce w Łodzi :)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ranking miejsc niebezpiecznych.
W roznych porach przewaznie kolo 22. W nocy tez czesto wracalem sam i nie mialem zadnych przygod - swojego czasu od marca u.r. to co tydzien lazilem i nic. Z "Parku" do centrum na piechote. Kiedys ark saski byl niebezpieczny ale jakies 12 lat temu ... teraz to deptak warszawski mnostwo patroli tam chodzi.
  • 0

budo_marianek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 93 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ranking miejsc niebezpiecznych.
pinecone85 sorki ale ty moze jestes z lublina i studiujesz na UMCS(moze chemie??) albo studiowales??;)
  • 0

budo_sombre
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Gdańska

Napisano Ponad rok temu

Re: Ranking miejsc niebezpiecznych.

Ja też mieszkam we Wrzeszczu. Od wielu lat. Jest tu niebezpiecznie. Przede wszystkim dla obcych oczywiście. Całe trójmiasto i okolice, Wejcherowo i Żukowo, szczególnie Przymorze, Zaspa, Wrzeszcz to miejsca niebezpieczne. Na szczęście mimo jeżeli zaczepiają/napadają - oczywiście w kilka osób- zazwyczaj to "leszcze" i łatwe cele do KO. Jest też sporo niebezpiecznych grupek... nożem czasami ktoś dostanie. Ogólnie nie radzę chodzić nikomu po tych rejonach z osób nie znających danego terenu... chyba że ktoś szuka kłopotów a w całym trójmieście o nie naprawdę nie trudno i do tego nie trzeba przyciągać kłopotów.. nawet kilka dobrze wyszkolonych osób tutaj nie przetrwa jeżeli się będzie rozbijało po dzielnicy jako przyjezdni.


Chłopie, my mieszkamy w tym samym mieście ? :? Bo coś mi się nie wydaje...
Może ja wtrącę swoje 3 grosze. Mieszkam na Chełmie, a cały zeszły rok miałem laskę na Oruni 8) ( kto słyszał tą nazwę, to na pewno słyszał też reputację dzielnicy ) i regularnie wracałem na piechotę o 2. w nocy, czasem o 4. I nic ... spokój. Mało ludzi, nawet pijane grupki były spokojne i ciche. chyba za każdym razem, kiedy szedłem Traktem Św. Wojciecha mijał mnie radiowóz. Spokojnie, kulturnie. Zero przygód. Nawet nie nosiłem ze sobą żadnego "arsenału".

Co do Chełmu, Przymorza i reszty blokowisk - no to jest pewnie tak jak wszędzie w kraju - możesz żyć tam całe życie i ani razu nie oberwać, możesz dostać 3 razy w ciągu miesiąca. Reguł nie ma. Ale wydaje mi się, że zachowując minimum ostrożności nic ci się nie powinno stać. ( Mi się nic nie stało ).
Co do Wrzeszcza , centrum - to są główne dzielnice Gdańska, więc trudno je "ominąć"
:lol: . Kupa ludzi, kupa policji w nocy. Trzeba uważać na pijanych, naćpanych gówniarzy , ale też bez przesady. Nie dajmy się zwariować.

Co do miejsc NAPRAWDĘ niebezpiecznych - to bez wątpienia kolejka SKM w nocy. Najlepiej zawsze wracać dużą grupą , a jeśli musisz jechać sam lepiej mieć jakiś "hardware" przy sobie. :roll: I nie pozwalać dziewczynom wracać samym.
Jeszcze dość nieciekawie jest czasem w autobusach nocnych, szczególnie w N1, który zwozi pijaną trzodę na Chełm i Orunię i zawsze jest zapchany do granic możliwości. Chociaż z reguły kończy się na bluzgach, szarpaniu , czy jakiś nieporadnych "wymianach ciosów". Raczej żałosne, niż groźne.
Tak naprawdę w Gdańsku na pewno robi sie niebezpiecznie podczas sezonu. Jest ciepło, kupa ludzi, wszędzie można kupić piwo, więc "wyłapać" można łatwo. Szczególnie na plaży. Ale poza sezonem, to tak o pierwszej w nocy na ulicach nie ma prawie nikogo. Gdańsk to nie jest "nocne miasto" jak Warszawa, albo Kraków, nawet choćby w niewielkim stopniu.


[Edycja]

Hehehe....Trójmiasto (Gdańsk) :

- Siedlce (Forty) - moja dzielnica, - też łatwo dostać, szczególnie w parku

- Orunia - nie radze chodzić samemu
- Okolice stoczni - ekhm.....;]
- Elbląska - uuuu...jak nie masz ze sobą drużyny A to uciekaj


Fakt, zapomniałem o Fortach i okolicach Stoczni - tzw. "Zielony trójkąt" :D
Trójkąt to taki grajdołek, fakt, jest to kraina latających siekier, ale przyjezdny raczej tam sam nie pojedzie, bo i po co.
A Forty, Forteczna, Kaponiera ... hehe, te klimaty zna się jak zły szeląg. 8) Jeszcze to schronisko dla bezdomnych w pobliżu ... te butelki po bełtach, strzykawki i smród moczu, jak się idzie od strony dworca PKS .... 8) i to wszystko na tle fortyfikacji z czasów napoleońskich 8) Taa. Urocze miejsce, żeby zabrać dziewczynę. I nigdy nie wiesz, kto się do ciebie przyczepi - dresy, skini, metale ? :lol:
pozdrowienia znad morza :wink:
  • 0

budo_stigi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z ZIMY ! Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Ranking miejsc niebezpiecznych.

W Białymstoku można ostro dostać na Antoniuku i Dziesięcinach
Nie polecam tam chodzić wieczorem :)

swieta parwda Antoniuk 10-ciny no i ostatnio bojary to ludzi tem slowem i piescia w ciagu nocy niegrzesza latem sporo menelstwa kreci sie pod placem pzred teatrem Węgierki ale ludzi niezaczepiaja jedynie zlowrogo patrza . ogolnie Bialystok niejest az nadto zlym miastem wystarczy wiedziec gdzie niepatrzec i kiedy brac nogi za pas :)
  • 0

budo_pinecone85
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 316 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ranking miejsc niebezpiecznych.
Marianek, jestem ze swidnika studiuje na umcs ale nie chemie :-) Chyba mnie z kim mylisz.Pozdrawiam.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ranking miejsc niebezpiecznych.

Co do Warszawy... Na pewno tyły Galerii Centrum czyli Pasaż Stefana Wiekiego "Wiecha" tam sie boje chodzić, pl. Bankowy i Ogród Krasińskich zaraz obok... Ogólnie tamte okolice ze starówką krakowskim przedmieściem i nowym światem włącznie. Wszystkie małe uliczki na Bemowie Żoliborzu Bielanach Woli Centrum... eee... ogólnie wszystkie. Okolice Pola Mokotowskiego o każdej porze dnia i nocy... Co jeszcze... Cała prawobrzeżna Warszawa Praga Gocław Bródno, głównie nocą w dzień jest lepiej wszędzie. Bezpiecznie w sumie jest tylko na Białołęce i na dużych oświetlonych ulicach...


Aleś pojechał!!
wokoło galeri centrum niebezpiecznie??? MAtko, niezauważyłem.
Małe uliczki to jasne, teraz mieszkam na Woli i wydaje mi się że jest lepiej niż jak mieszkałem na ursynowie, nawet na mojej ulicy ożarowskiej ale tam w jej głębi to w nocu na około wole chodzić na wszelki wypadek. Zawsze stoi grupka ludków dziwnych. Ale tak, to raczej spoko. Najwięcej miałem zaczepek na pradze północ i na grochowie. Np pętla tramwajowa przy Geancie na jubilerskiej. Gdzi eindziej własciwie problemów nie miałem, no ale po nocy żadko się po Warszawie poruszam. Jak jestem na imprezie jakiejś to raczej taksami sie odwoże.
  • 0

budo_paweł_gdańsk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kickboxing "DUET" Gdańsk
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Ranking miejsc niebezpiecznych.
nie ma co pisac miejsc, moje zyciowe spostrzezenie, to unikac skrotow, odludnionych miejsc i w kazdym 'dresiku' widziec potencjalnego wroga...
  • 0

budo_tiana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ranking miejsc niebezpiecznych.
W Krakowie, Nowa Huta, dokładniej odcinek po przystanku tramwajowym "Struga", ul. Szkolna. W dzien jest nawet nie najgorzej, ale równoległy odcinek drogi do głównej ulicy który trzeba przejść chcąc dojśc do CKU nie wygląda najciekawiej.
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ranking miejsc niebezpiecznych.
Irak (od Mosulu do Basry) - sami combatowcy i nikt nie walczy uczciwie - :evil:
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Ranking miejsc niebezpiecznych.

Im więcej ludzi tym większe %, że coś się może stać.
Teorytycznie w kupie ludzi łatwiej o pomoc a nieżeli w parku gdzie ani widu żywej duszy. Ale dobrze wiemy, że przypadkiem ludzi na chodniku robi się pusto, w autobusie wszscy patrzą w drugą stronę.

LICZ TYLKO NA SIEBIE KIEDY NIEBEZPIECZNIE JEST !!!!

Unikać okolic dyskotek i tras dyskoteka-przystanki gdzie prownicja wraca o 2-4 do domu.
Dla przykładu w Warszawie.

[b]Omijać trójkąt
Świętokrzyską, Nowy Świat , Park Saski
Są tam przynjamniej trzy oficjalne dyskoteki, ciemno, niestrzeżone rządowe budynki

Niestrzeżone powiadasz, rządowe powiadasz :) Ciemno powiadasz ??? :) :) :) :)
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ranking miejsc niebezpiecznych.
Nie wiem czy ktoś już wspomniał w Warszawie słynną kładkę przy Ostrobramskiej :> Paskudne miejsce, bo po jednej strony pasaż handlowy, a po drugiej - przystanek w kierunku centrum i dość paskudne blokowisko. A na kładce kroją... ;]
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Ranking miejsc niebezpiecznych.
dopowiadajac o Łodzi to napewno Bałuty, Sródmiescie nie cale , Widzew wydaje sie bezpieczny 9moze oprocz Anilany) :wink:
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Ranking miejsc niebezpiecznych.
Laser: do okolic Galerii Centrum tez bym mial pewne zastrzezenia (juz tam co najmniej 2 akcje widzialem, w tym rozrobe animowana przez naprutych bramkarzy z klubow), zawsze mnie zastanawialo jak to sie dzieje, ze np. Chmielna to (podobno) jedna z bardziej prestizowych ulic w Warszawie, a w istocie nie jest to okolica w ktorej mozna sie poczuc jakos bardzo bezpiecznie (moze jestem przeczulony jakis).
Ale pewne inne fragmenty wypowiedzi kolegi Buasheii sa dla mnie dosc enigmatyczne: Nowy Swiat? Krakowskie? Ogrod Krasinskich? To zawsze byly dla mnie jedne z bardziej bezpiecznych miejsc w stolicy (moze to kwestia indywidualnych doswiadczen). Plac Bankowy - powiem tak, mieszkalem dlugo o rzut beretem, na Chlodnej i krecilem sie tam o roznych dziwnych porach i nic mi sie nigdy nie przytrafilo, ale znajomi mieli niemile przygody. Prawobrzezna czesc Warszawy to fakt, tam nie jest za milo. Bemowo, zalezy gdzie, male uliczki na Jelonkach (czy je tez zaliczamy do Bemowa?) sa zupelnie OK, np. b. ladne Osiedle "Przyjazn" (popularnie zwane Osiedlem Studenckim). Pole Mokotowskie tez mi sie jakos neutralnie kojarzy, nie jak jakies niebezpieczne miejsce. Ja osobiscie mialem tylko dwie krzywe akcje na
lewym brzegu (a zdarzalo mi sie chodzic po miescie w porach niestandardowych): bylo to pod Rotunda PKO (zadna nowosc) i (co mnie juz zdziwilo) na Placu Konstytucji o 9 rano (tam tez nastapila jedyne moja powazniejsze starcie uliczne; co ciekawe, jak to opowiedzialem znajomym warszawiakom, to prawie wszyscy powiedzieli ze Pl. Konstytucji akurat za bezpieczny nie jest).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024