Skocz do zawartości


Zdjęcie

Walka z wyższym przeciwnikiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_agresja
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:GDYNIA

Napisano Ponad rok temu

Walka z wyższym przeciwnikiem
Jeżeli dochodzisz do starcia 1 na 1 bez zadnych dodatkowych przedmiotów , butelek nozy kastetów itd. i twuj przeciwnik jest od ciebie wyższy o głowe w jaki spodub go naj*bać ? Twoje proporcje powiecmy 70kg a przeciwnik ok.75kg i wyzszy o glowe
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z wyższym przeciwnikiem
Wejscie w nogi :D :lol:
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z wyższym przeciwnikiem
dokladnie- wejscie w nogi, ogolnie mowiac klincz, zwarcie... jezeli jest wyzszy to pewnie ma tez dluzsze konczyny, czyli lepiej nie probowac sil w dalekim dystansie. ale jednej recepty na sukces nie ma!
  • 0

budo_czempion
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z wyższym przeciwnikiem
Wjazd w nogi,przewracasz,dosiadasz,lejesz jak psa badz dzwigniujesz lub dusisz o ile potrafisz.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z wyższym przeciwnikiem
Sie zgodze szybki strzal w nogi ... i do zwarcia .. z lokcia i z kolana i do zwarcia. Byleby na sciecie .. mozna sprobowac z kontry po jego strzale zrobic blok , wejscie z podcieciem i na ziemie ..

Wiem bo ja waze 78 kg wiem co kolo tej wagi co podalas i jestem raczej wysoki ( ok 189cm) ale sila sie wytrenowala i sciegna. Wchodze w klientow wiec i to robi male zaskoczenie , ze chce w klincz ;) .. ale wole dystans ( piesci szczegolnie) .
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z wyższym przeciwnikiem
a ..ja bym zasadzil wew .low kicka.. a potem go podcial.. i potem lac do bolu ... az nie bedzie wstanie nas gonic przy ucieczce :)
  • 0

budo_carter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z wyższym przeciwnikiem
Mój brachol jest o 10 cm wyzszy i o 10 kg cięższy niż ja.
Co robie:
1. Low kick, zwarcie i napir... łokciami jak mozna kolano. Cały czas staram się iśc do przodu napierając na niego chcąc go wywrócić.
2. Wejście w nogi ala Sakubara(Pride) czyli podpuszczam żeby mnie kopnoł , unikam ciosu i prawie na strzałke skacze w kulasy przewracając go, dosiadanie i rodeo :) tłuke aż albo mnie zrzuci albo....
3.Jak masz mocne plecy to możesz sprubować na "biedronke"
Schylasz się chronisz twarz i tak zgięty w odwróconą litere L wjeżdżasz mu w brzuch. On ładuje cię po plerach a ty mu masakrujesz brzuch, nerki , walisz w splot, lub w jajka 8O
4.Albo Skracam dystans tak żeby doszło do klinczu, prubóje wyskoczyć do góry,lub podnieść się na palce z impetem tak żeby trafić go głową w końcówke brody.

Skróć dystans,dąż do zwarcia,próbuj przewrócić.
  • 0

budo_jakub kuźniacki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z wyższym przeciwnikiem
stary sprawdzony sposób z Muay Thai...front kick,proste na twarz lub łokcie i wtedy końcówka...po co od razu się tulić?
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z wyższym przeciwnikiem

stary sprawdzony sposób z Muay Thai...front kick,proste na twarz lub łokcie i wtedy końcówka...po co od razu się tulić?

po to zeby wyrownac szanse,
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z wyższym przeciwnikiem

Mój brachol jest o 10 cm wyzszy i o 10 kg cięższy niż ja.
Co robie:
1. Low kick, zwarcie i napir... łokciami jak mozna kolano. Cały czas staram się iśc do przodu napierając na niego chcąc go wywrócić.
2. Wejście w nogi ala Sakubara(Pride) czyli podpuszczam żeby mnie kopnoł , unikam ciosu i prawie na strzałke skacze w kulasy przewracając go, dosiadanie i rodeo :) tłuke aż albo mnie zrzuci albo....
3.Jak masz mocne plecy to możesz sprubować na "biedronke"
Schylasz się chronisz twarz i tak zgięty w odwróconą litere L wjeżdżasz mu w brzuch. On ładuje cię po plerach a ty mu masakrujesz brzuch, nerki , walisz w splot, lub w jajka 8O
4.Albo Skracam dystans tak żeby doszło do klinczu, prubóje wyskoczyć do góry,lub podnieść się na palce z impetem tak żeby trafić go głową w końcówke brody.

Skróć dystans,dąż do zwarcia,próbuj przewrócić.


HEHE juz wiem jak z nim walczyc :wink:
pozdrowienia
  • 0

budo_3mbri0n
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolnyslask

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z wyższym przeciwnikiem
zwarcie, klincz i lokciami gdzie sie da (kolana odradzam, jak koles jest wiekszy to pewnie i masywniejszy-staniesz na 1 nodze, ruszy sie tylko w Twoja strone to na glebie skonczysz-twardo na glebie stoj.), parter (nogi, dosiad i maseczka) lub podpuszczasz az uderzy, jak jest male ryzyoko dostania stopujacego to szybka redukcja dystansu, napier**ash ile wlezie, odskok i tak ciagle. Sie koles szybko wykonczy...
Powodzenia z wielgusami zycze 8)
3mbri0n
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z wyższym przeciwnikiem
ja mam szczescie na zawodach zawsze trafiam ponad glowe wyrzszego
jak chcesz sie lac na uderzenia to pol dystans i zwarcie tylko to wchodzi w rachube sierpy chaki itd jesli chcesz na chwyty to zwykla parterowka to co ucza na bjj ja bym zaczol od lewego prostego ze by dojsc do goscia pozniej wejscie w nogi lub atak na pas z podcieciem do parteru a potem tuc na ziemi ile wlezie :)

_________
Marcin
  • 0

budo_fox
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1205 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z wyższym przeciwnikiem
Wyzszy to jeszcze nie problem. Jesli przeciwnik jest wysoki ma to swoje wady i zalety. Gorzej jest waga. Jesli jest ktos ciezszy jest owiele gorzej . Wtedy technika musi byc na bardzo wysokim poziomie.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z wyższym przeciwnikiem
Ciezszy nie oznacza lepszy ani wytrzymalszy.
Kiedys gosc trenujacy ochroniarzy - bramkarzy powiedzial , ze lepiej byc szybszym niz zwalistym klockiem - taki tez sie przydaje ale kosy na brzuch nie zatrzyma.
  • 0

budo_carter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z wyższym przeciwnikiem
dokładnie
Lepiej byc szybkim niz cięższym!!!!!
co z tego że wyglądzas jak Arnold kiedy nie jesteś w stanie trafić opprzeciwnika który skacze dookoła ciebie i napier... jak popadnie. oczywiście że 1 twój cios by go zabił ale traf go wpierw :)
  • 0

budo_jakub kuźniacki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 79 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z wyższym przeciwnikiem

po to zeby wyrownac szanse,

Wyrównać szanse???Na ulicy?????????? :lol: W jakim celu?
Mam wykończyć i basta.W zwarciu on jest blizej i ma szanse zrobic mi kuku.A tak limo
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z wyższym przeciwnikiem

po to zeby wyrownac szanse,
Wyrównać szanse???Na ulicy?????????? :lol: W jakim celu?
Mam wykończyć i basta.W zwarciu on jest blizej i ma szanse zrobic mi kuku.A tak limo

bo inaczej ma wiekszy zasieg i o wiele trudniej bedzie go trafic
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z wyższym przeciwnikiem

Wyrównać szanse???Na ulicy?????????? :lol: W jakim celu?
Mam wykończyć i basta.W zwarciu on jest blizej i ma szanse zrobic mi kuku.A tak limo

a w dystansie przewaga jest po jego stronie (dluzsze rece i nogi)
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z wyższym przeciwnikiem
ze bys cie sie nie zdziwili niedawno trenowalem z elita boksu i kickboxingu tzn najlepsi uczniowie andrzeja firsta jeden znich mial okolo 186 cm wzrostu waga okolo 100 do 110 kilo bardzo szybki skurczybyk byl tak szybki ze na zwodach w wadze do 74 kilo kolesie mu szybkoscia nie dorownuja on trenuje 14 lat w tym od 10 lat boks i kick jak z nim sparowalem to nawet nie wyprowadzal serij bo by sie to moglo zle skaczyc dla mnie a ja walczylem juz miedzy innymi z mistrzami polski w kicku do 81 kilo i do zawodow sie przygotowywalem z 2 wice mistrzami polski w kicku wiec wydaje mi sie ze taki slaby nie jestem po za tym mam brazowy pas w kicku nadany przez palcza, bylem w kilku sekcjach w krakowie kicka i boksu i nie widzalem tam takich zawodnikow jak ci goscie wiec jak widze teraz koksa to wcale mi sie nie wydaje ze jest wolny i go moge zatuc a raczej przypominaja mi sie byli uczniowie firsta jeden z nich jest mistrzem polski kulturyski i fitnesu (dodatkowe zajecia)wiec koksy wcale nie sa takie slabe

___________
Marcin
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Walka z wyższym przeciwnikiem
Jak to mawia nasz sensei jezeli jestes szybki to tylko do pierwszego trafienia potem jestes tylko dobrze trafiony ale mowi takze ze jezeli bedziemy silini i dynamiczni nie zaszkodzi .. :P wiec fajnie byc szybkim .. i dobrym technicznie miskiem :P :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024