Skocz do zawartości


Zdjęcie

dwa kopniecia


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_i.c.e.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:atlantyda :)

Napisano Ponad rok temu

dwa kopniecia
6

chcialem sie dowiedziec co sadzicie o zastosowaniu kopniecia naeryo chagi (w karate to jest chyba kakato geri a w kb axe kick) i dwit chagi (takie kopniecie ktore wykonuje sie plecami do przeciwnika poatrzc w tyl i prostujac zakroczna noge).....

to pierwsze moim zdaniem nie jest zbyt dobre gdyz nie za bardzo jest co zrobic gdy noga juz zawisnie na barku przeciwnika....wystarczy ze ten sie przechyli troche w nasza strone i lezymy

z kolei dwit chagi wydaje mi sie byc idealne gdyz nie wymaga zbytniego naciagu....gdy wyprostujemy calkowicie noge mozna uzyskac calkiem niezla odleglosc od przeciwnika....w dodatku gdy mamy na plecach cos do ich osloniecia jak np. plecak jestesmy juz prawie calkowicie bezpieczni...kopniecie to jest bardzo mocne....

jakie jest wasze zdanie na ten temat?
  • 0

budo_carter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia
Trenujesz TDK?
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia
Gdy jednak kto zablokuje nasze kopniecie ICE to co wtedy :?: Zatrzyma noge .. przesuwajac ja powiedzmy po przedramieniu , zlapie za nia i szarpnie ... :?:
Jakos nigdy sie nie przkonalem do wysokich na ulicy ..
  • 0

budo_i.c.e.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:atlantyda :)

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia
do tej pory trenowalem tkd ale od wrzesnia chyba pojde na kyokushin :)

odnosnie naeryo wiem ze kopniecie to nie jest zbyt skuteczne ale dwit'a nie da sie tak latwo zablokowac......to kopniecie umiejetnie wykonane jest potwornie silne i przewaznie nie jest wykonywane na twarz a na okolice splotu slonecznego.....
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia
Przed dwit chagi .. hmm .. ja bym zrobil zejscie i od razu sukui-uke .. potem podhaczam ci noge , przyciagam i popycham reka... i na ziemi dobicie.
  • 0

budo_e2rd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ta czesc galaktyki

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia

przewaznie nie jest wykonywane na twarz a na okolice splotu slonecznego.....

Jesli juz, to raczej na brzuch albo na udo ;)

pozdro
E2rd
  • 0

budo_carter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia
Tak szczerze mówiąc to nie wiem czy w realiach walki na ulicy dasz rade wyprowadzić skutecznego dwit'a :(
Ta technika jest niezła kiedy ktoś cie goni i stopujesz go, albo odwracasz się dla niepoznaki plecam i z nienacka pakujesz mu dwit'a ale pozatym to taki ulicznik może wychwycić cios i wtedy masz pojechane :)
  • 0

budo_i.c.e.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:atlantyda :)

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia
a wiec co oprocz low kicka proponowalibyscie na ulice?
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia
Jak gosc ma bron ... np noz ( bo o palnej nie mowie ) to mu ja wykopac .
Uderzac w slabe punkty - skron , nasade nosa , szczeke i krtan to rece albo wlasnie nogi ale to lowkicki znowu ( czyli kolana i wnetrze ud). Jak nas szarpie to go z kolana w splot sloneczny ( malo kto sie nie zapusci na chwile a wtedy w nogi) albo lokciami ( w skron to jest po prostu horror-szol - raz tak trafilem goscia na ulicy to sam sie przestraszylem 8O ).
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia
Aha ... mozna jescze w okolice mostka z prostej (tsuki) ale to musi miec duuuzy ladunek sily ... wtedy dziala jak mlot.
  • 0

budo_i.c.e.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:atlantyda :)

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia
hm......raczej nie probowalbym wykopac komus noza....w sumie noga musi przebyc dosc duza droge od podloza do pozycji noza a gosciowi wystarczy wykonac maly ruch nadgarstkiem zeby noz wbil sie w moje kopniecie........
  • 0

budo_carter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia
Ja proponuje żebys stał twarzą do przeciwnika a nie plecam :)
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia
Kopniecie w reke z noze powinno odbywac sie na zasadzie :
- jesli masz mocne buty (glany itp , ewentualnie jakiekolwiek za kostke) to mozesz smialo uderzac kantem stopy
- nigdy nie powinno sie walic w ostrze noza a raczej w reke , nadgarstek trzymajaca noz , dlon , aby uniknac glupich wpadek
- kopniecie wyprowadzic nalezy szybko ( w koncu po cos sie tych MA uczy czlowiek by mogl kopnac szybciej niz ktos kto nie trenuje)
- jesli pierwsze kopniecie nie wyjdzie ... zaniechac czynnosci bo ta sztuczka dwa razy sie nie sprawdza - napastnik bedzie wyczulony
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia

Ja proponuje żebys stał twarzą do przeciwnika a nie plecam :)


Ja stoje plecami ... jak uciekam :wink: to jeden z moich ulubionych stylow ... spier-da-lac jak-naj-szyb-ciej
  • 0

budo_i.c.e.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:atlantyda :)

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia
tam nie chodzilo o stanie plecami...plecami do preciwnika jestes przez ulamek sekundy :) .....taekwondocy wiedza o co chodzi :)

z tym nozami to przerabane.......nigdy nie wiadomo kiedy przeciwnik go wyciagnie i czy wogole go ma.......a przeciez moze nim nawet rzucic.....

ja tam nigdy nie chodze po ulicy z zadna bronia...moze powinienem sie w cos zaopatrzyc :)
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia
ICE jak rzuci to masz to z glowy .. .wiekszosc tych fiutow nie umie rzucic nozem a te, ktore posiadaja czyli kuchenne , sprezynowe , balisongi nie nadaja sie do rzucania ...
Pamietaj , ze goscie ci wyjmuja noze w dwoch sytuacjach :
- na poczatku
-albo po tym jak skapna sie , ze jestes lepszy niz oni

Pewnie , ze nos cos .. ja tam zawsze cos mam ... push-dagger albo balisong ... byleby bez przesady .. ;) tona sprzetu bez sensu ...

Aha ... w kazdym razie kopniecia na ulicy sie nie sprawdzaja ... trzeba stac mocno nogami na ziemi .. to nie film a poza tym .. sprobuj kopnac w pubie .. albo gdy goscie stoja obok ciebie .. nie ma miejsca ... ulica uczy improwizacji .
  • 0

budo_i.c.e.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:atlantyda :)

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia
jesli o mnie chodzi kopniecia sa podstawa mojego arsenalu....pytalem o te kopniecia dlatego ze wiem iz sa ludzie ktorzy doskonale radza sobie na ulicy stosujac wlasnie kopniecia.......gdybym walczyl na ulicy z pewnoscia zastosowalbym przede wszystkim mawashi dwit i front kicki....aaa :) ...no i podstawa :) ...low kick :)
  • 0

budo_carter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia
I.C.E. mam brata Mistrza Świata w TDK Itf i mniemam że troche się znam bo trenowałe :)
I wiem o co ci codziło :)

Do dzikkiego:
Ja też mam technike podczas której stoje plecami do napastnika to: Kę-dy uci-ec :)

Najlepiej naipierw sprzedać low kicka a potem to juz improwizujesz bo dużo zależy jaki efekt miała poprzednai technika :)
Tylko w ferworze walki i milionie wyskokówi i wymachów nóg nie zapomnij że ręce też są bardzo skuteczne a poza tym po co było by tak dużo technik ręcznych w TDK?
  • 0

budo_i.c.e.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:atlantyda :)

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia
ja nie mowilem nic o wyskokach i zadnych wyrafinowanych technikach....po prostu czesto kopie i nie chodzi tu o jakies kopniecia na twarz (chociaz okazyjnie lubie sprobowac :) ) a o zwykle mawashi front kicki i low kicki na korpus ;) .....oczywiscie ze o rekach nie zapominam :)
  • 0

budo_carter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: dwa kopniecia
A co zrobisz jak przeciwnik sparuje twoje pierwsze trzy techniki nożne ...ładujesz go z nogi dalej czy zaczynasz coś mieszać rękami :?:
Jak u ciebie przypada stosunek technik ręcznych do nożnych tzn. 2 kopy1 strzał :?: jak to u ciebie jest?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024