Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy mozna walnac bialko do platkow?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

RamzesII
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?
czyli najlepiej gainera walic :D
  • 0

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?

pozwol ze ja ujme to łapotologicznie, co mi da twoj wspanialy budulec ktory ma wlasciwosci przemieniania sie takze w tluszcz lub energie, i co mi da jego przyjecie po treningu jak zostanie przetworzony na energie a nie budulec, a to samo uzyskam tanszymi weglami i szybciej, tak wiec łapotologicznie piszac hehe wegle po treningu to podstawa,a same bialko to marnowanie pieniedzy


aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa bo mnie cos strzeli, ja nigdy nie powiedzialem ze do zachamowania katabolizmu wystarczy samo bialko. Wiesz jak ja robie ?? wale carbo i zaraz po niem bialko, owszem w pierwszej kolejnosci wegle, zgadzam sie, je najpierw pije, ale zaraz potem bialko, bo bez niego tez nic z tego nie bedzie !!

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?

a same bialko to marnowanie pieniedzy


tylko z tym sie moge zgodzic, ale jak juz dostarczysz wegle to bialko ktore dostarczysz zaraz potem bedzie zuzyte jako bydulec a NIE zuzyte na energie (bialko to kepieski zrodlo energii zgodze sie z tym tez) bo energie juz dostarczylismy.

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?
1. hehe rozszyfruj mi to:
Na każdy gram spożytego białka aby był on wykorzystany budulcowo nalezy spożyć od 3-6 g weglowodanow
wynika z tego co napisalem...same bialko = marnowanie kasy

a ja nigdy nie napisalem zeby samo bialko mialo zachamowac katabolizm

Np. jak bierzesz rano na czczo bialko (bardzo wazna pora brania białka) zalezy ci na tym zeby sie jak najszybciej wchlonelo

Rano mamy deficyt bialka w organizmie wiec cialo zaraz po przebudzeniu zaczyna zuzywac bialko z mięsni - a to zle. Wiec zaraz po przebudzeniu musimy je dostarczyc

gdzie tutaj na czczo te 3-6g wegli aby bialko mialo swoje wlasciwosci?mi raczej wygladalo to na propagowanie na czczo bialka wlasnie jako antykatabolik, a takze

Odrazu po treningu organizm znajduje sie w stanie silnego katabolizmu czego objawem jest m.in. rozpad bialka i dlatego wazne jest zeby natychmiast po nim spozyc szybko przyswajalne bialko. Wiec w takich porach powinno sie pic bialko rozrobione z wodą tylko i wyłacznie, gdyz to zapewni jego maxymalna przyswajalnośc.

maxymalna przyswajalnosc dadza weglowodany a nie "tylko i wylacznie woda" czego sie uczepilem i skwitowalem wypowiedz krótko piszac wegle :) bo dzieki wyrzutowi insuliny szybciej przetransportujemy aminokwasy, pozatym nie napisales tam tez nic o weglach po treningu co moze sugerowac (jak i na czczo) ze samym bialkiem po treningu z woda chcesz powstrzymac katabolizm

Naukowcy twierdza ze spozyte bialko w czasie nie dluzszym niz 5 minut daje o niebo lepsze efekty niz po 30 minutach - podobnie jest z welgowodanami zresztą.

chyba jakis sprzecznych naukowcow czytamy ;)
bo bez ktabolizmu niema masy!.....wiec glupota jest odrazu jego powstrzymywanie

dr. Charlesa B. Henseya:

"Wielu ludzi stara się powstrzymać stan katabolizmu przyjmując suplementy hamujące wydzielanie kortyzolu, ale nie jest to najlepszy sposób w kontekście przyrostu mięśni. Jeśli kulturysta hamuje katabolizm, nie osiąga takich przyrostów o jakie mu chodzi. Musi on usunąć zanieczyszczenia z mięśni (poprzez katabolizm) dla skuteczniejszego ich przyrostu (poprzez anabolizm). Katabolizm, do którego dochodzi w wyniku treningu w mięśniach jest
zupełnie innego rodzaju niż katabolizm wywołany głodzeniem. Ten pierwszy jest istotną częścią całego procesu anabolicznego. dlatego lepiej pchnąć ten proces do przodu niż hamować coś, co zachodzi naturalnie."

a także:
[1]
Dodatek 17,5g białka serwatkowego do badanej dla porównania kombinacji: 77,4g węglowodanów i aminokwasów (4,9g) podany godzinę po treningu oporowym zwiększył efekt anaboliczny i syntezę białek mięśniowych.

Istnieja takze inne badania [2] potwierdzajace dzialanie po treningu polaczenia ww + bialka.
Otoz wedlug nich wzrost syntezy białek mięśniowych wywołany podaniem węglowodanów i białek po treningu oporowym miał wpływ na poprawę całkowitego bilansu białka mierzonego przez kolejne 24 godziny

wyklucza nam to: ""tylko i wylacznie wode" o co mi sie rozchodzilo piszac "wegle" bo jak widac sa one podstawa dlatego je uznaje za najwazniejsze po treningu :), dopiero drugie bialko bo same bialko nic by nie dalo, wiec z weglami zdania nie zmienie sa one najwazniejsze po treningu bo bez nich bialko nie miałoby racji bytu

[1] Effect of an amino acid, protein, and carbohydrate mixture on net muscle protein balance after resistance exercise. Borsheim E, Aarsland A, Wolfe RR. Int J Sport Nutr Exerc Metab. 2004 Jun;14(3):255-71.
[2] (Acute response of net muscle protein balance reflects 24-h balance after exercise and amino acid ingestion. Tipton KD, Borsheim E, Wolf SE, Sanford AP, Wolfe RR. Am J Physiol Endocrinol Metab. 2003 Jan;284(1):E76-89. Epub 2002 Sep 11. )
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?

nie zachamujesz katabolizmu samymi weglowodanami

aha no i to co mnie tez ukuło w oko to ze twierdzisz ze weglami nie mozna powstrzymac katabolizmu hehe.

Naturalne sposoby obniżania
Oto lista naturalnych środków obniżających kortyzol :
wapno
magnez
vit C
Aminokwasy głownie glutamina , tauryna , bcaa , arginina , betaina , glykocjamina
Węglowodany (zwłaszcza złożone) i Tłuszcze Nienasycone np. omega-3
węglowodorek sodu
Phosphatidylserine
7-Keto
b-complex
beta-sitosterole
kora magnolii
teanina
ginseng
epimedium
chrom
ashwagandha
Cynamon
Produkty pszczele : Propolis , Pollen , Mleczko pszczele
Oraz wszystkie inne "Produkty" działajace anabolicznie

wiec nie rozumiem czemu tak trudno zgodzic sie z jednym zdaniem jakie napisalem ze najważniejsze sa wegle :) ktore przeciez odnawiaja glikogen, powstrzymaja katabolizm, i dzieki ich przyjeciu mozna dopiero spokojnie szamac bialko. wiec za chiny ludowe zdania nie zmienie ze po treningu podstawa to wegle
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?

wegle odrazu odnowia zapas glikogenu a co za tym idzie organizm nie bedzie rozkladal wlasnych bialek na uzupelnienie strat energii



Zgadza sie ale zrozum ze wegle nie sa potrzebne tylko jako zrodlo ktore spowoduje zachamowanie rozpadu bialka dzieki temu ze organizm bedzie czerpal energie z wegli a nie bialka. Wegle sa tez potrzebne zeby dac energie do przemian ktore spowoduje wzrost miesni, do licznych rekacji chemicznych ktore spowodują nie tylko odbydowe miesni po treningu ale rownierz ich nadbudowe. Do tego sa wegle wlasnie potrzebne. Wiadomo ze do wielu reakcji chemicznych - zeby zaszly - potrzebne jest dostarczenie energi. Ale te reakcje tez nie nastapia jesli nie bedzie budulca. Co z tego ze masz energie jak nie masz substratu. Moge sie przychylic do tego ze moze wegle sa bardziej istotne ale bialko w odzywce potreningowej jest rowniez niezbedne. Blednie mnie zrozumiales gdy pisalem tylko o bialku ze jest potrzebne do zahamowania katabolizmu (chociaz nadmienilem krotko ze wegle tez sa potrzebne), pisalem o tym bo temat byl o bialku - koles nie pytal o wegle wiec mniemam ze wie o ich wadze !!!!! Moglem sie rozpisywac o tym ze zeby przyswoic bialko potrzebne sa wegle ja to wiem i ty tez uznalem ze on tez !!!! Jak juz napisalem, koles nie pytal o wegle !!! Temat byl o bialku !!! A dlatego wymienilem rano i po treningu jako te najwazniejsze pory spozycia szybkowchlanialnej odzywki bialkowej dlatego ze w tych wlasnie porach jest zapotrzebowanie na to by SZYBKIE zaopatrzenie organizmu w bialko. Bo jak by zjadl tunczyka po treningu to on sie tak szybko nie przyswoi a tu w gre wchodzi czas. Na przyklad wieczorem przed snem nie zalezy nam na szybkim wchłonieciu sie bialka a wrecz odwrotnie wiec moze np. najjejsc sie twarogu, popic to mlekiem bezlaktozowym (ja takie pije - nowosc na rynku :) ) i mu to wystarczy skoro chlopak nie chce przeginac z suplami i skoro bardziej stawia na diete.

Joks mnie tego wszystkiego nie musisz pisac bo ja wiem o wadze węgli. Zawsze jak wstaje rano pije carbo i wale bialko a okolo 30 do 40 minut pozniej jem normalne sniadanie a po treningu robie to samo: wale carbo i bialko a po 1.5 do max 2 godzin normalny posilek potreningowy.

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?

Moge sie przychylic do tego ze moze wegle sa bardziej istotne ale bialko w odzywce potreningowej jest rowniez niezbedne.

i o to mi sie rozchodzilo bo jestem tego samego zdania ;) a najlepsze to juz w ogole bylyby aminy niz wpc ale to juz inny temat hehe
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?
Joks napisał/a:
wiec nie rozumiem czemu tak trudno zgodzic sie z jednym zdaniem jakie napisalem ze najważniejsze sa wegle

po treningu najlepsze sa wegle...


nie :) napisales ze najlepsze sa wegle a nie ze najwazniejsze. A to roznica. Tak moge sie zgodzic ze sa "najwazniejsze" po treningu ale same wegle NIE sa "najlepsze", po treningu najlepsza jest mieszanka bialkowo - weglowodanowa w proporcjach (wegle:bialko) - rzezba: min 2:1 i masa: max 4:1. I do tego tez ja zmiarzalem ze lepiej po treningu zamiast wziasc samo carbo jest wziac carbo + bialko bo i to i to jest wazne. A ty dales do zrozumienia ze lepsze jest samo carbo niz wegle + bialko. Wiec mnie to zakulo. Zgodze sie z tym ze jak bym mial wybierac po treningu , jesli mogl bym wziasc tylko jedna rzecz : wegle albo bialko wzial bym wegle. Ale jak bym mial wybor wziasc tylko wegle albo wegle + bialko wybral bym opcje numer 2.

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?
dosc tematu bu mi kortyzol podskoczyl a ja dzis cwiczylem :( ty mi lepiej odpisz na moje pytanie o muscletecha

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?

ja nigdy nie napisalem zeby samo bialko mialo zachamowac katabolizm .


o własnie tu zgadzam sie z kainem
po treningu mamy największy anabolizm
więc co nam dadzą same węgle?
trzeba białka najlepiej izolatu
i oczywiście węgli też
dlatego poczciwy gainer jest rozwiazaniem wręcz idealnym
(lepszy tylko torrent :) )

bo zapchasz sie węglami
organizm za chwilę zacznie naprawę
uszkodzonych włókien i skąd ma wziąć
białko na ten cel???
(zresztą w kwietniowym KiF były naukowe wywody na ten temat)
i jedznoznacznie wynika ze najlepsze na masę są:
białko i wolne węgle przed

oraz białko i szybkie wegle po treningu.
  • 0

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?

czyli najlepiej gainera walic


jeszcze co do tego sie ustosunkuje

To zalezy: jesli to jest dobry gainer (wegle w nim zawarte to nie w 90% cukier) I JESLI OPROCZ TEGO SIE MA BIAŁKO to tak. Bo moim zdaniem zupełnie wystarczy zeby brac wegle w DT rano i po treningu a w DNT tylko rano. A poniewaz jak juz sie rozpisalem :P w tych porach dobrze jest tez brac bialko to gainer jest spoko, bo mamy dwa w jednym. Ale np. przed snem powinno sie pic samo bialko. Przed treningiem tez dobrze jest wypic samo bialko. Ale nie raz tutaj na tym forum radzi sie ludziom co maja bardzo ograniczony budżet zeby sobie kupili gainera i daje sobie łeb obciac ze wielu z nich kupi tylko tego gainera a potem pije go 4 razy dziennie i przed snem tez bo juz im kasy na bialko nie starczylo. W takich sytuacjach gainer to zly pomysl, bo ilekroc beda chcieli uzupelnic niedobor bialka to co wypija ? No gainera - a po co sie tak zapychac weglami ? bez sensu. Wystarczy ze sie bierze wegle rano i po treningu. Wiec ja uwazam ze lepiej jest kupic dobre carbo i dobre bialko. I wtedy dawkujemy to co chcemy i ile chcemy w danym czasie. A jak ktos serio ma malo kasy do wylozenia tak na raz to lepiej kupic samo bialko a rano i po treningu wypic sobie Powerade (zawiera dokladnie to co carbo).

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?

nie :) napisales ze najlepsze sa wegle a nie ze najwazniejsze

bo sa PO TRENINGU najlepsze najwazniejsze i wszystkie inne NAJ wegle :rotfl: przeciez kazdy wie ze po treningu to carbo, a DOPIERO po 30 min białko + ww. tak wiec 30 min po treningu gdzie przyjmuje sie bialko nie mozna nazywac tego czasu "odrazu po treningu", tak wiec odrazu po zakonczonym treningu w przeciagu najblizszych minut najlepsze, najwazniejsze itd. sa wegle hehe

Tak moge sie zgodzic ze sa "najwazniejsze" po treningu ale same wegle NIE sa "najlepsze", po treningu

tu opowiadasz juz o dluzszym zakresie czasu, a ja pisze tylko ze trening sie konczy, idzisz do szatni to chwytasz wlasnie za wegle, nie bialko. dopiero po odczekaniu kilkunastu minut lapiemy za bialko. a sam podales ten zakres czasu 5 min :hyhy: a w takim czasie po treningu tylko i wylacznie wszelkie naj to wegle
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?
A ja po treningu wale 100g gainbolic plus 20g izolatu białka
(razem wymieszane) i rosne kurwa a wy dalej mędrkujecie i jesteście chudzi :rotfl:
a jak juz zarzuce torrenta i koks to wogóle przerosne wszystkich nawet pudziana :rotfl:
  • 0

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?
nie nie i jeszcze raz nie :)

Ja tez duzo czytam i interesuje sie ta tematyką - nie czerpie swojej wiedzy z forum - i wynika z tego ze najlepszym i najwazniejszym jest by odrazu, natychmiast, niezwłocznie po treningu wypic odzywke białkowo - weglowodanową (czytalem ze nawet robili takie badania jak to wplywa). Po okolo 45 minutach mozna nawet wypic druga taka porcje i po jakis 2 godzinach od tego normalny posilek potreningowy. Ja wiem ze tak jest najlepiej i koniec

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?
Kain, napisze krótko badania i jeszcze raz badania, ja podalem ci aż 3 rozne badania ze powinno sie przyjmowac kilkanascie minut po treningu i wszelkie referencje do tego a ty mi tu piszesz ciagle ze odrazu po bo ty tak wiesz hehe i czytales ale gdzie tu niezbędne referencje do potwierdzenia tej teorii

ps: a tu masz o tym artykuł co staram Ci sie wcisnac do glowy ze po treningu najważniejsze wegle [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] a bialko dopiero po odczekaniu kilkunastu minut a nie odrazu
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?
dalej body jest manniakiem kifów :hyhy: wiec dostanie teraz cos z kifa hehe. Odniosę sie tutaj rowniez do tego o czym pisal wyzej Dr. Charles B. Hensey, czyli ze po treningu nie mozna odrazu powstrzymywac katabolizmu o czym Ty mowisz, bo jak kazdy wie bez katabolizu niema anabolizmu wiec nie mozna go powstrzymywac jak najszbyciej nalezy dac mu troszke czasu. przeczytaj to dokladnie poniewaz są tu poruszone Twoja białka :)

Wymiana komórek


Poruszając ten temat domorośli 'fachowcy' często mącą w głowach biednym 'pakerom'. Jeżeli mięśnie poddane zostaną nieracjonalnemu, bardzo ciężkiemu i destrukcyjnemu treningowi, dochodzi do tak znacznej utraty elementów białkowych, że komórka nie może ich już ani nadkompensować, ani nawet naprawić. Taka komórka ginie i zostaje zastąpiona komórką nową. Zniszczoną komórkę zastępuje komórka dojrzewająca w wyniku podziału redukcyjnego komórki macierzystej.

Ponieważ komórki macierzyste należą do populacji komórek zarodkowych i są nieśmiertelne, stąd nieodpowiedzialni demagodzy wysnuli wniosek, że niszcząc mięśnie szaleńczym treningiem, można osiągnąć niesamowitą progresję masy mięśniowej. To całkowicie błędne rozumowanie!

Liczba komórek organizmu jest precyzyjnie kontrolowana i nie ma możliwości jej pomnożenia. Stanowi ona o formie egzystencjalnej danego gatunku. Dlatego właśnie słoń jest słoniem a człowiek człowiekiem. Gdyby te mechanizmy wyrwały się spod kontroli, to mielibyśmy ludzi wielkości słoni i odwrotnie.

W wyniku podziału redukcyjnego komórki macierzystej może zostać odtworzone co najwyżej tyle komórek, ile uległo zniszczeniu. Ale i to nie zawsze. Częściej nie udaje się ich odtworzyć kompletnie. Dlaczego?

Pseudo fachowcy zapominają, że zawsze, gdy zniszczeniu ulegają komórki mięśniowe, zastępowane są one albo przez nowe komórki mięśniowe powstające z komórek satelitarnych (macierzystych), albo przez komórki tkanki łącznej - fibroblasty. Fibroblasty produkują białko - kolagen, pełniące zadanie organicznego opatrunku, Gdy fibroblasty połatają zaistniałe uszkodzenia powstają tzw. zrosty. Znam wielu kulturystów, którzy 'załatwili się' w ten sposób. Mięśnie przerośnięte tkanką łączną przykurczają się, stają się zwarte, zbite i małe, przypominają kupę piłeczek tenisowych - facet wygląda jak posupłany sznurek. Taka sylwetka nigdy już nie uzysk pożądanego wyrazu. Strzeżcie się więc jak ognia demagogów i paranoicznie ciężkich treningów!


Wymiana elementów białkowych

Dobrze przeprowadzony pod względem metodycznym trening siłowy będzie powodował znaczącą utratę białek mięśniowych, bez niszczenia całych komórek. W tej sytuacji mięśnie zostaną zmuszone do nadkompensacji zaistniałych strat. Zawodnik będzie mógł cieszyć się z przyrostu masy i siły.

Zapewne interesuje was, co teraz dzieje się w komórkach mięśniowych? Otóż kompleks zjawisk zachodzący w nich jest niezwykle złożony. Nikomu jeszcze nie udało się całkowicie go prześledzić i w pełni wyjaśnić. Generalnie, podczas treningu i jeszcze przez kilka dni po jego zakończeniu w mięśniach przebiegają równolegle dwa zjawiska metaboliczne: katabolizm i anabolizm, a więc rozpad białek i ponowne ich tworzenie. Katabolizm służy 'demontażowi' niefunkcjonalnych i 'zepsutych' elementów białkowych. Dzięki anabolizmowi elementy te zostają odbudowane i nadbudowane (nadkompensowane) ponownie.
Nie ma więc anabolizmu bez katabolizmu!

Klucz i zamek

Całość zjawisk biochemicznych, przebiegających w organizmie żywym, tłumaczy teoria receptorowa. Otóż, dla kontrolowania przebiegu procesów życiowych organizm posługuje się substancjami zwanymi efektorami, działającymi jak klucz - oraz substancjami działającymi jak zamek, zwanymi receptorami. Odpowiednie klucze otwierają odpowiedni zamki. 'Drzwi' reakcji biochemicznych otwierają się i zamykają. Te same zjawiska sterują procesami związanymi z przyrostem masy i siły mięśni.

Jeżeli więc w mięśniach równolegle przebiegają zjawiska kataboliczne i anaboliczne, organizm operuje równocześnie pakietami przeciwstawnie działających kompletów 'kluczy' i 'zamków'.

Niezależnie od charakteru zjawiska rolę efektorów - kluczy pełnią: kwanty energii, rodniki, hormony, witaminy, czynniki o charakterze witamin i minerały. Rolę receptorów - zamków natomiast - błony biologiczne, elementy białkowe błon biologicznych, białka transportowe, struktury materiału genetycznego oraz enzymy.

Katabolizm

Najsilniejszym bodźcem katabolicznym jest stymulacja neuronalna podczas wysiłków. Neurony traktują komórkę mięśniową prądem elektrycznym, w wyniku czego kurczą się włókna mięśniowe (akt ruchu), a białka włókien ulegają uszkodzeniu. Uszkodzeniu ulegają również białka enzymatyczne, zaangażowane w akt ruchu.

Uszkodzone elementy białkowe są dalej degradowane przy udziale rodników i hormonów katabolicznych (kortyzol, histamina, serotonina, prostaglandyny). Dzieło kończą enzymy komórkowe, rozkładające białka na aminokwasy lub jeszcze prostsze związki węglowe.

Powstające w efekcie katabolizmu aminokwasy nie są tracone, lecz mogą być wykorzystane do produkcji energii lub do syntezy nowego białka.

Magazyn "KiF" nr.24

zaznaczylem ci co najwazniejsze :rotfl: czyli ze po treningu komórka i tak zginie!nieda sie jej uratowac poprzez zatrzymanie natychmiastowego katabolizmu,nie da podwoić jej ilosci poprzez zatrzymanie katabolizmu, a jak go nie powstrzymasz to komórka dająca zycie nowej i tak przezyje bo te są nieśmiertelne ;). wynika z tego ze powstrzymywanie po treningu odrazu katabolizmu to bezsens bo i tak nic nie poradzisz na nature, co ma zginąc zginie, co ma sie narodzic to narodzi. ALE bez katabolizmu niema anabolizmu. trzeba wiec dac po treningu czas na dzialanie katabolizmu by oczyscil organizm z toksyn, obumarłych komórek itd., a podczas trwania katabolizmu aminokwasow nie tracisz. Wiec ty odrazu powstrzymujac katabolizm po treningu i tak nie ratujesz komórek ktore gina a nie pozwalasz sie tylko oczyscic organizmowi. to o czym piszesz to czytalem kiedy zaczynalem przygody z tym sportem ze po treningu odrazu cos zjesc, ale to byly czasy gdy mowiono ze kofeina + kawa to zle, ze bialko + kreatyna to zle, ze wegle + kreatyna to bardzo dobrze, a obecnie wiadomo ze są to bzdury i nawet wegle nie pomagaja kreatynie. wiec jesli chcesz wygladac jak przyslowiowy w tym artykule kifa "sznurek" łatajac sie odrazu bialkiem to prosze bardzo ale ja wole wpierw oczyscic organizm i dopiero po 20 minutach dac mu budulca bo przyjecie go po nic nie zmienia tylko pogarsza efekt.
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?
wydaje mi sie ze poprostu nie rozumiesz tych prostych słów:

"Jeśli kulturysta hamuje katabolizm, nie osiąga takich przyrostów o jakie mu chodzi. Musi on usunąć zanieczyszczenia z mięśni (poprzez katabolizm) dla skuteczniejszego ich przyrostu (poprzez anabolizm). Katabolizm, do którego dochodzi w wyniku treningu w mięśniach jest zupełnie innego rodzaju niż katabolizm wywołany głodzeniem. Ten pierwszy jest istotną częścią całego procesu anabolicznego. lepiej pchnąć ten proces do przodu niż hamować coś, co zachodzi naturalnie"

wiec mam nadzieje ze juz odróżniasz katabolizm po treningu (pozytywny) od katabolizmu głodówki (przed snem, na czczo). i przy glodowce biegniesz odrazu po wpc hehe z czym sie zgodze po katabolizmowi pozytywnemu masz dac mu czas na dzialanie
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?
tak tak fajnie fajnie ja wiem ze katabolizm jest potrzebny inaczej bysmy nie cwiczyli ale jesli po treningu on sie utrzyma zbyt dlugo to chuj z tego bedzie. Jesli nie nakarmisz miesni po treningu bedziesz silny, miesnie bedziesz mial twarde ale male. Dobra spoko dosc o tem. A te badania to zmieiaja sie jak w kalejdoskopie.

Grzesiek91
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:Dziwki , Alkohol , Kolacje ze świecami :D

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?
Dobra chłopaki , ostatnio będąc w empiku czytałem KiF ;] i było cuś takiego
-po treningu 10-15g wegli , 20-25g białka , 5g aminokwasów ( najlepiej płynnych )
- po półgodziny 20-25 wegli , 30g białka , aminokwasy
- po godzinie-półtorej tresciwy poisłek wysokobiałkowy :)

Głównie chodzi o wyrzut insuliny wegle podnosza go o 100% aminokwasy 200% a razem co nie jest matematyczne :D 350% do tego białko i razem po treningu z dobrym posiłkiem mozemy zwiekszyc poziom insuliny o 500% :) piękny efekt . Jednak warte uwagi jest tez to co jemy przed treningiem , wiele osób nie zdaje sobie z tego uwagi i je duzo wegli , jednak białko długo wchłanialne pomaga w tworzeniu mięsni * nie pisze o co dokładnie chodzilo bo nie pamietam dokładnie :)
  • 0
I Tylko dwa słowa ! Wygladasz godnie

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?

ja wiem ze katabolizm jest potrzebny inaczej bysmy nie cwiczyli

to po co go powstrzymujesz odrazu po treningu

ale jesli po treningu on sie utrzyma zbyt dlugo to chuj z tego bedzie

a kto każe utrzymywac go dlugo ? poprostu 20 min po treningu sie spozywa i tyle a nie bezposrednio po
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024