Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy mozna walnac bialko do platkow?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

Listek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:PZPN
  • Zainteresowania:korupcja, sedziowie, silka

Napisano Ponad rok temu

czy mozna walnac bialko do platkow?
czy mozna dodac bialko do mleka z platkami? lub moze posypac nim twarog? mozna laczyc tak bialko? pozdro.
  • 0
Branie kreatyny powoduje zacme analna oraz krwawienie z odbytu. min. zdrowia.

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?

lub moze posypac nim twarog


Jak to zjesz to gratki :padam:
  • 0

PanWinstrolek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 167 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Koszalin
  • Zainteresowania:kulturystyka, strongman, muzyka

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?

czy mozna dodac bialko do mleka z platkami?


no jasne ze mozesz, sypiesz do miseczki płatki, potem do szejkera walisz białko i mleko mieszasz i wylewasz to do miski z płatkami :hyhy: jest pychaaaa ja tak robię :hyhy:

lub moze posypac nim twarog? mozna laczyc tak bialko? pozdro.

:wstyd: :rotfl: powodzenia :hyhy:
  • 0
PRZERWA!

Listek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:PZPN
  • Zainteresowania:korupcja, sedziowie, silka

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?
dobra to wybiore wersje jeden :rotfl: dzieki. pozdro.
  • 0
Branie kreatyny powoduje zacme analna oraz krwawienie z odbytu. min. zdrowia.

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?
i tak i nie :) w wkiekszosci przypadkow nie. Bo w wiekszosci przypadkow kiedy je bierzemy zalezy nam na jak najszybszym strawieniu i przyswojeniu i dlatego tez zazwyczaj kazdy z nas bierze bialko serwatkowe. Np. jak bierzesz rano na czczo bialko (bardzo wazna pora brania białka) zalezy ci na tym zeby sie jak najszybciej wchlonelo; a obecnosc mleka, płatkow czy twarogu opóżni ten proces. Rano mamy deficyt bialka w organizmie wiec cialo zaraz po przebudzeniu zaczyna zuzywac bialko z mięsni - a to zle. Wiec zaraz po przebudzeniu musimy je dostarczyc odczekac powiedzmy 30 - 45 minut zeby sie strawilo i zjesc normalne sniadanie. Inna wazna pora to po treningu. Naukowcy twierdza ze spozyte bialko w czasie nie dluzszym niz 5 minut daje o niebo lepsze efekty niz po 30 minutach - podobnie jest z welgowodanami zresztą. Odrazu po treningu organizm znajduje sie w stanie silnego katabolizmu czego objawem jest m.in. rozpad bialka i dlatego wazne jest zeby natychmiast po nim spozyc szybko przyswajalne bialko. Wiec w takich porach powinno sie pic bialko rozrobione z wodą tylko i wyłacznie, gdyz to zapewni jego maxymalna przyswajalnośc. Jedyna porą kiedy moglbys tak eksperymentowac jak opisales jest na kolacje tym bardziej jesli masz bialko serwatkowe a nie masz kazeiny. Na noc akurat zalezy nam na powolnym - rozlozonym w czasie - przyswajaniu bialka - a z tego co czytalem melko to powoduje, ze bialko jest trawione wolniej i stopniowo (ponad to samo mleko zawiera kazeine :) ).

Listek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:PZPN
  • Zainteresowania:korupcja, sedziowie, silka

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?
znaczy wiesz bo ja chce uzupelnic troche diete i dlatego chce dodac bialko do posilku rano. raczej nie bazuje na min przed czy po treningu bo bardziej ufam diecie, problem w tym ze nie zawsze ma sie czas zeby zjesc porzadnie i trzeba dodac porcje bialka raz dziennie zeby zaspokoic zapotrzebowanie. wiec sam juz nie wiem co mam robic :rotfl:
  • 0
Branie kreatyny powoduje zacme analna oraz krwawienie z odbytu. min. zdrowia.

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?

bo bardziej ufam diecie,


problem w tym ze nie zawsze ma sie czas zeby zjesc porzadnie i trzeba dodac porcje bialka


sam sobie zaprzeczasz panie kolego :)

to masz diete super cod miód i orzeszki czy masz ja na tyle kiepska ze do posiłków chcesz dodawac bialko ?

pozatym oczywiscie ze dieta to podstawa i lepiej dostarczac skladnikow takich jak bialko czy wegle z diety ale moim skromnym zdaniem i pewnie zaraz zostane za to zaatakowany, w zyciu profesjonalnych kulturystow dobra dieta to za malo , dlatego ze jak juz wyzej napisalem - walisz ostry trening i zaraz po musisz szybko dostarczyc porcje wegli i bialka i co ? zjesz kurczaka czy tunczyka i bedzie git ? jak myslisz co szybciej sie wchlonie dobrej jakosci bialko serwatkowe najlepiej izolat (lub w izolat + koncentrat lub takie jak ja biore czyli koncentrat + izolat + hydrolizat) - i nie jakas tam badziewna ostrowia - czy piers z kurczaka. A jak powiedzialem odrazu jak odlozysz sztange wazne jest by dostarczy bialko bo trzeba do tego jeszcze wziasc pod uwage ze ono musi sie strawic i wchłonac.

Natomast jesli cwiczysz czysto rekreacyjnie i nie zanlezy ci na wielkich przyrostach to faktycznie dobra dieta w zupelnosci wystarczy.

Listek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:PZPN
  • Zainteresowania:korupcja, sedziowie, silka

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?
no ja cwicze dla siebie, nie dla jakis osiagow specjalnych. to jak bys mi radzil? rano czy po treningu?
  • 0
Branie kreatyny powoduje zacme analna oraz krwawienie z odbytu. min. zdrowia.

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?
ok wiec zeby brac go jak najzadziej (bo skoro uwazasz ze masz taka dobra diete i go nie potrzebujesz - chociaz sie troche mieszasz w zeznaniach :P ) a zeby bylo brane tylko wtedy kiedy jest NAJBARDZIEJ potrzebne to tak:

1) Rano bierz bialko tylko wtedy gdy poprzednim dniem byl dzien treningowy - mieszaj z woda i pij go na czczo.

czyli np. cwiczyles w srode po poludniu , potem idziesz spac i wstajesz rano w czwartek i wal bialko odrazu jak otworzysz oczy. W takie ranki twoj organizm bedzie go potrzebowal szczegolnie mocno.

2) i zawsze wal bezposrednio po treningu - rowniez mieszaj z woda

Listek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:PZPN
  • Zainteresowania:korupcja, sedziowie, silka

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?
znaczy dieta dobra, ale czasu malo :D i moge ominac w tygodniu jakis posilek. czyli na drugi dzien rano oraz po treningu. bedzie git ;) pozdro.
  • 0
Branie kreatyny powoduje zacme analna oraz krwawienie z odbytu. min. zdrowia.

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?
po treningu najlepsze sa wegle...
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?
... z dodatkiem białka :hyhy:
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?
to juz wersja dla osob majętnych :D, najszybciej po treningu katabolizm powstrzymuja wegle i to niezaprzeczalna prawda
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?

po treningu najlepsze sa wegle...


nie, a raczej nie tylko wegle. Zeby zachamowac katabolizm i przejsc w stan regeneracji potrzebne jest i jedno i drugie pilnie zaraz po treningu. Nawet napisalem o tym wyzej:

"Naukowcy twierdza ze spozyte bialko w czasie nie dluzszym niz 5 minut daje o niebo lepsze efekty niz po 30 minutach - podobnie jest z welgowodanami zresztą."

Wegle sa potrzebne do uzupełnienia zasobow glikogenu ktorego jest nie za wiele po treningu a bialko do zachamowania rozpadu bialek - oba te skladniki sa kluczowe, do tanga trzeba dwoja, nie zachamujesz katabolizmu samymi weglowodanami ani samym bialkiem. Ale poniewaz temat byl o BIAŁKU wiec nie rozpisywalem sie o weglach :)

BODYGUARD
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 7885 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Motoryzacja, kompy,sztuki walki, sex, kobitki, książki fantasy,muza techno

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?

to juz wersja dla osob majętnych


wystarczy gainer

albo torrent :hyhy:
  • 0

GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?

to juz wersja dla osob majętnych :D , najszybciej po treningu katabolizm powstrzymuja wegle i to niezaprzeczalna prawda


zle :)

dwuja :P nie zgodze sie z toba joks , jesli zaraz po treningu nie dostarczysz odpowiedniej ilosci bialka szybkowchlanialnego to spowodujesz ujemny bilans bialkowy ktory bedzie sie dlugo utrzymywal i nastapi wiekszy rozpad bialka niz jego synteza a stan taki bedzie sie utrzymywal nawet dobę - to nie sa warunki sprzyjajace regeneracji a juz napewno nie wprowadza cie w stan anaboliczny. Niestety niezbedne jest i jedno i drugie bo i bialko i wegle potrzebne sa do zgola czego innego.

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?

zle :)

dobrze
Kain, poczytaj troszke jeszcze to sie dowiesz ze wegle odrazu odnowia zapas glikogenu a co za tym idzie organizm nie bedzie rozkladal wlasnych bialek na uzupelnienie strat energii (przerobienie ich w enegie) a bialko przyjete przeciez nie wchlonie sie w 10 min. wiec co najszybciej powstrzymuje katabolizm ? wegle hehe dalej przyjmujac same bialko po treningu jest to jego marnotrastwo...
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?
ujme to łopatologicznie: dostarczajac organizmowi po treningu tylko wegle dasz mu energie ktora potrzebuje to tych wszystkich przemian chemicznych ktore potrzebuja miesnie zeby urosły. Ale na cholere im ta energia jak nie beda mialy budulca ??!! To tak jak bys nakarmil murarza zeby mial sile do roboty ale bys mu nie dal cegieł !! Nic z tego nie bedzie :(

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?
pozwol ze ja ujme to łapotologicznie, co mi da twoj wspanialy budulec ktory ma wlasciwosci przemieniania sie takze w tluszcz lub energie, i co mi da jego przyjecie po treningu jak zostanie przetworzony na energie a nie budulec, a to samo uzyskam tanszymi weglami i szybciej, tak wiec łapotologicznie piszac hehe wegle po treningu to podstawa,a same bialko to marnowanie pieniedzy
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


GośćGuest_Kain_*

Guest_Kain_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: czy mozna walnac bialko do platkow?

dobrze
Kain, poczytaj troszke jeszcze to sie dowiesz ze wegle odrazu odnowia zapas glikogenu a co za tym idzie organizm nie bedzie rozkladal wlasnych bialek na uzupelnienie strat energii (przerobienie ich w enegie) a bialko przyjete przeciez nie wchlonie sie w 10 min. wiec co najszybciej powstrzymuje katabolizm ? wegle hehe dalej przyjmujac same bialko po treningu jest to jego marnotrastwo...


a ja nigdy nie napisalem zeby samo bialko mialo zachamowac katabolizm . Temat byl o bialku wiec nie rozpisywalem sie o weglach. I tak masz racje ale i nie masz jednoczesnie bo :

Tak - Wegle sa potrzebne do odnowienia zapasow glikogenu i dzieki temu cialo nie bedzie czerpac energi z bialka

Nie - bo ok uzuplenilismy braki glikogenu wiec organimz jako zrodlo energi wykozysta sobie jego zapas. Ale w wyniku treningu wciaz jednak pozostaje deficyt bialka i to w chwili gdy nasze cialo go najbardziej potrzebuje.

Pomimo mojego calego ogromnego szacunku do ciebie za Twoja wiedze musze sie z toba nie zgodzic :)



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024