Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karate czy KickBoxing?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

budo_wujex
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Karate czy KickBoxing?
Witam!
Co byscie bardziej polecili komus kto dopiero chce zaczac cos trenowac,ale szukam czegos skutecznego! Lepiej karate kyotushin (nie wiem jak sie to pisze), czy KickBoxing? czy moze jeszcze cos innego??
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate czy KickBoxing?
Zalezy w jakim miescie mieszkasz...
Ja bym polecil Kyokushin w dobrej sekcji - w Warszawie najlepszy klub to WKKK z treningami u senseia Jana Gruby. Jezeli komus by cos brakowalo to jako UZUPELNIENIE trening box lub KB do poprawienia pracy nog i ulepszenia technik recznych, chociaz czasem jest to niepotrzebne...
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate czy KickBoxing?
to zalezy czego chcesz sie naczyc, jak walczyc to kickboxing-kiedys trenowalem kk u Dadziboga w S-c i marniutko bylo
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate czy KickBoxing?

Jezeli komus by cos brakowalo to jako UZUPELNIENIE trening box lub KB do poprawienia pracy nog i ulepszenia technik recznych, chociaz czasem jest to niepotrzebne...


Hmm to dziwne to kk jak trzeba poprawiac i prace rak i nog(to czego mozna sie nauczyc?) nie lepiej odrazu isc na boks czy kicka
  • 0

budo_karpik87
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świebodzin

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate czy KickBoxing?
zdecydowanie kick,poniewaz w karate duzy nacisk jest na nogi i przynajmiej mi sie zdaje ze to jest raczej statyczna sztuka walki.a w kicku musisz byc bardzo szybki na nogach, i na ulicy ciezko sie obronic kopnieciem w glowe.No ale wybor nalezy do ciebie
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate czy KickBoxing?
Nie słuchaj głupot jeżeli zaczynasz dopiero trenować jakiś sport walki to na tym etapie nie masz co myslec o realnej walce!.Posłuchaj tych mądrzejszych przedmówców i skorzystaj z bardzo wszechrstonnego stylu walki jakim jest kyokushin.PO 12 miesiącach intensywnego treningu 3- 4 razt tygodniowo dopiero sam zadecydujesz czy chcesz sie dalej rozwijać wszechstronnie !! 8)
  • 0

budo_luki.16
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate czy KickBoxing?
popieram w 100% 8)
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate czy KickBoxing?

Nie słuchaj głupot jeżeli zaczynasz dopiero trenować jakiś sport walki to na tym etapie nie masz co myslec o realnej walce!.Posłuchaj tych mądrzejszych przedmówców i skorzystaj z bardzo wszechrstonnego stylu walki jakim jest kyokushin.PO 12 miesiącach intensywnego treningu 3- 4 razt tygodniowo dopiero sam zadecydujesz czy chcesz sie dalej rozwijać wszechstronnie !! 8)


Zgadzam sie z Twoja wypowiedzia... i dlatego Wujex powinienes najpierw wybrac kick-boxing. Zaczniesz od poczatku uczyc sie prawidlowego poruszania i uderzania! I tak jak karateka powiedzial, pozniej mozesz cos zmienic :)

Wujex napisz jeszcze z jakiego jestes miasta. Bo moze akurat karate masz mocne i godne polecenia.

Pozdrawiam
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate czy KickBoxing?
:) :) :)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate czy KickBoxing?
[quote name="Chriser00" Hmm to dziwne to kk jak trzeba poprawiac i prace rak i nog(to czego mozna sie nauczyc?) nie lepiej odrazu isc na boks czy kicka[/quote]

Praca nog = poruszanie sie tak, jak robia to bokserzy. Praca rak = ciosy. KK jest postawione zdecydowanie na kopniecia. Na ulicy lowkick moze sie przydac. KK jest twardsze niz KB, chociaz wszystko zalezy od trenera. Uwazam jednak, ze w mojej sekcji poziom jest zdecydowanie najwyzszy, co widac na roznego rodzaju zawodach. W skali swiatowej wyzszosc KK nad innymi stylami udowodnil M. Oyama.
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate czy KickBoxing?
Witam!

Wszelkie wątpliwości rozwieje po prostu rozpoczęcie treningu Shidokan. ;)


Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate czy KickBoxing?
Znowu spory stylowe ale jaj i to kto pisze
:)
  • 0

budo_wujex
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate czy KickBoxing?
ja jestem z czestochowy, wiem ze ta sekcja karate jest dosc dobra,ale slyszalem ze kick tez! Mi zalezy chyba glownie na dobrym wywijaniu nogami,ale tez bardzo na technice!
  • 0

budo_wujex
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate czy KickBoxing?
to Shidokan wyglada fajnie,ale pewnie nie ma tego w czestochowie?? :?
  • 0

budo_wargrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate czy KickBoxing?
Ja mialem podobny dylemat jak ty..... Tez zastanawialem sie gdzie i co cwiczyc... W sumie przez przypadek trefilem do TKKK i nie zaluje. Wrecz przeciwnie - myslke ze lepiej nie moglem trafic......
Czasami zycie dokonuje wyboru za nas.

Pamietaj tez o tym, ze jezeli wybiertzesz KK to nie od razu bedziesz wszystko umial - nauka jest ciezkim i zmudnym procesem...
O kicku to roznie slyszalem. Ale jak dla mnie to jednego tam brakuje...Moze i jest skuteczny, ale jednego brakuje.... Tej odrobiny mistycyzmu......
Wszak to amerykanski wymysl.......a tam na takie rzeczy nie ma raczej miejsca..
  • 0

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate czy KickBoxing?
Mistycyzm ma niewiele wspolnego ze skutecznoscia :wink:

Zreszta to nie tyle co mistycyzm co obyczajowosc, kultura japonska, ktora rozni znacznie od europejskiej. Mozna by powiedziec ze w takim razie boks jest pelen mistycyzmu dla japonczyka.... .


"Pamietaj tez o tym, ze jezeli wybiertzesz KK to nie od razu bedziesz wszystko umial - nauka jest ciezkim i zmudnym procesem."

I nie zapominaj ze tak samo jest z Shidokanem, Kickiem czy Judo.

Wiekszosci styli aby cos osiagnac trzeba wlozyc wiele pracy, wyzeczen i nic nie przychodzi od razu.

Natomiast niektore style przynasza szybciej progres poniewaz nie przyklada sie uwagi do otwarzania martwych ukladow, ktore z walka maja malo wspolnego.

Pochodz na kicka, na kyoka i zobacz gdzie ci sie bardziej podoba, ja osobiscie w tym przypadku wybralbym kicka (to zalezy jeszcze oczywiscie od sekcji, i trenera bo jak trener do bani to nie ma co)
  • 0

budo_wargrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate czy KickBoxing?

Natomiast niektore style przynasza szybciej progres poniewaz nie przyklada sie uwagi do otwarzania martwych ukladow, ktore z walka maja malo wspolnego.


To zalezy. Nie wiem czy wiesz, ale istnieje cos takiego jak bunkai. mozna powiedziec ze jest to pewnego rodzaju rozkladanie kata, czyli jak to powiedziales "martwych ukladow", na czynniki pierwsze.
Dokladnie - to interpretacja technik zawartych w kata.

Mysle ze bys sie zdziwil ile technik i fragmentow kata, mozna zastosowac w realnej walce.
Jednak w Polsce chyba malo kto zwraca na bunkai uwage.

Na zajeciach w naszym klubie, bardzo czesto jest to praktykowane.
i co najwazniejsze, te techniki sa naprawde przydatne w walce, czasami nawet sportowej....(o realnej nie wsopmne)
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate czy KickBoxing?

W skali swiatowej wyzszosc KK nad innymi stylami udowodnil M. Oyama.

jakies 30 lat temu, szkoda tylko ze nie pomyslales o stylach ktore powstaly pozniej , a zreszta to jak on udowadnial bo z tego co wiem to zrobil test 100 kumite ale to ze swoimi uczniami-wiec zadnej wyzszosci nie udowodnil chyba ze swoja nad uczniami co dobrze swiadczy o nim jako instruktorze :) pozniej latal po ląkach i tlukl byki ( nie wiem jaki styl trenuja byki wiec nie wiem nad czym pokazal wyzszosc) no i w miedzyczasie jego uczniowie zlali gosci z thaia ale to bylo wieki temu!! wiecej akurat nic mi nie przychodzi na mysl wiec spece od kk moga sie wykazac...
  • 0

budo_wargrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate czy KickBoxing?
Oj pitaman - ty to chyba nigdy nie odpuscisz....
Kiedys sie chyba bedziemy musieli spotkac na ubitej ziemi... :) :) :)
  • 0

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Karate czy KickBoxing?
Akurat wiem co to sa Bunkai kata.
Zdaje sie chyba zeby robic Bunkai musisz znac kata, wiec i tak tracisz czas na ich cwiczenie gdy inne szkoly w tym samym czasie uderzaja w worek, tarcze, robia sparingi zadaniowe i wiele innych rzeczy rozwijajacych realne umiejetnosci w walce.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024