Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening ogolny...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

przemekshr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Reda
  • Zainteresowania:...

Napisano Ponad rok temu

Trening ogolny...
Siema Zastanawia mnie jedna rzecz czyli trening ogolnorozwojowy... Sam zaczolem dopiero chodzic na silke po dlugiej przerwie i zaczolem z treningiem na mase(bo jej bardzo potrzebuje) i jak narazie idzie mi sprawnie i nie narzekam ale czytalem pare artykolow w ktorych niektorzy pisza ze ogolnorozwojowka jest jak najbardziej wskazana ... ale po co ?? Po to zeby nie miec kontuzji i przyzwyczaic ogranizm do wysilku na silce ?? Sam jestem bardzo wysportowany zawsze mialem 5 i 6 na w-f(chociaz to o niczym nie swiadczy) jestem dosc silnynawet wyciskalem 70 kg bez silki a jestem bardzo chudy. Do tego trenuje od 6 miesiecy Kick-boxing i mysle ze to wszytko sklania mnie do tego abym se odpuscil trening ogolny... moze sie myle ale moge sie zalozyc ze wiekszosc na forum nie robila ogolno... i ma sie dobrze a co do kontuzji to mysle ze dobra rozgrzewka i troche myslenia wszytko zalatwi. Moze sie myle no niewiem ale takie jest moje zdanie i wiem ze wielu zaczyna odrazu od masy lub rzezby dlatego warto troche podyskutowac na ten temat :) ...
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ogolny...
tu nie rozchodzi sie o kontuzje bo przed kazdym treningiem trzeba sie rozgrzac. a kick boxing ma tyle wspolnego z silownia co koń z operą :rotfl: po pierwsze trening ogolnorozwojowy jest skierowany dla poczatkujacych kulturystow. glownym celem jest wszechstronny rozwoj ciala. taki trening daje przyrosty w kazdym aspekcje: masie, sile, wytrzymalosci. Moze byc stosowany nawet do spalania zbednej tkanki tluszczowej. Ten trening jest dosc popularny w okresach przygotowawczych. po ludzku tlumaczac co ci dadza od razu normalne treningi jak cwiczen nawet technicznie wykonac nie potrafisz i od razu rzucanie sie na gleboka wode to przetrenowanie bo ile mozna pociagnac od pierwszej wizyty na silowni robiac odrazu nie zliczona ilosc serii i cwiczen :rotfl: a w ten sposob przyzwyczajasz stopniowo miesnie do wysilku by z czasem przejsc na coraz to ciezszy rodzaj treningow. no i nalezy pamietac ze poza ogólnym rozwojem sylwetki, trening ten wykorzystany jest jako uzupełnienie przy innych zajęciach sportowych np. sztukach walki. no chyba ze chcesz sie meczyc kilka razy ciezej normalnymi treningami a potem nie miec sily i ochoty by isc na pozostale sportowe zajecia.
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


przemekshr
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 73 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Reda
  • Zainteresowania:...

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ogolny...
ale ja wlasnie za bardzo sie nie mecze prze typowym treningu na mase: Cwicze w ten sposob:

Poniedziałek:

Klatka piersiowa:
- wyciskanie sztangi na ławce prostej 4 serie 14,12,10,8 powt.progresja lub regresja 8,10,12,14
- wyciskanie sztangielek na ławce prostej 4 serie 10,8,8,6 powt.progresja lub regresja 8,10,12,14
- rozpiętki ze sztangielkami na ławce prostej 4 serie 10powt.

Biceps:
- uginanie przedramion ze sztangą stojąc 4 serie 12,10,8,6powt.progresja lub regresja 6,8,10,12
- uginanie sztangielek stylem młotkowym siedzac 4 serie po 10powt.

Brzuch:
- Skręty z kijem na barkach (kij drewniany) 4 serie po 30-40powt. Na stronę.
- Brzuszki 4 serie po 50 powtorzen.

Środa:

Plecy (grzbiet):
- podciąganie na drążku 4 serie 8powt.
- Wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 4 serie 12,10,8,6powt.progresja lub regresja 6,8,10,12
- Martwy ciąg ze sztangą 4 serie 6,6,8,8powt.ze stalym ciezarem.

Triceps:
- wyciskanie francuskie sztangi leżąc 4serie 12,10,8,8powt.progresja lub regresja 8,8,10,12
- Wyciskanie francuskie sztangielki oburącz siedząc stylem mlotkowym 4serie po 10powt.

Przedramię:
- uginanie nadgarstków ze sztangą trzymana nachwytem 3 serie 10powt.
- uginanie nadgarstków ze sztangą trzymana podchwytem 3 serie 10powt.

Piątek:

Uda:

- przysiady ze sztangą trzymaną na barkach 4 serie 12,10,8,8powt.
- Hack-przysiady (sztanga trzymana z tyłu poniżej pośladków) 4 serie 10,10,8,6powt.
- Martwy ciąg na prostych nogach 4 serie 12,10,8,8powt.

Łydki:

- wspięcia n palce stojąc 4 serie po 15-20powt.ze sztanga na barkach.
- Wspięcia na apaobciążenia 1-lce bez 2 serie max powtórzeń

Barki (naramienne):

- wyciskanie sztangi z klatki piersiowej siedząc 4 serie 12,10,8,6powt.
- Unoszenie sztangielek bokiem w górę stojąc 4 serie po 8powt.

Kaptury:

- szrugsy ze sztangielkami stojąc 4 serie 8-10powt.

Ten trening mi nawet pasuje bo np. przy ogolnorozwojowce sa meczarnie ze sprzetem bo co chwile musze zmniejszac lub zwiekszac obciazenie sprzetu i taki trening jak se robilem zajmowal mi jakies 2 h :0 Z 2 razy tak cwiczylem i przezucam sie na mase moze robie zle ale jak widze po ludziach ktorzy nawet nie wiedza co to ogolnorozwojowka to dobrze na tym wychodza. a mysle ze moje miesnie sa w dobrym stanie oczywiscie dla takich ludzi co np mam w klasie co nie moze wycisnac 40 kg lub zrobic 3 pompek to taki trening jest rzecza pierwszoplanowa ale jak dla mnie mysle ze moge go sobie odpuscic ;p i tak chyba zrobie hehe troche udoskonale moj plan treningowy i bedzie git ;]
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ogolny...
rob sobie jak chcesz, swoje napisalem
  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


RaditZ
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Bodybulding

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening ogolny...
przemekshr, lepiej zrób jak mówi Joks, bo on sie na tym troche zna :rotfl:
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024