Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zakwasy rosną mięśnie czy się spalają ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

adam2701
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Zakwasy rosną mięśnie czy się spalają ??
Witam chciałbym się dowiedzieć czy przy zakwasach rosną mięśnie czy tez efekt jest odwrotny bo często mam zakwasy i nie wiem z jakiego powodu bo trening robie na masę
  • 0

laska05b
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1231 postów
  • Pomógł: 0
43
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:sporty walki
    silownia

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakwasy rosną mięśnie czy się spalają ??
moje zdanie jest takie jezeli masz zakwasy to znaczy ze trening byl efektywny
Zakwasy to uszkodzenia tkanki mięśniowej spowodowane nadmiernym obciążeniem podczas wysiłku
jezeli takie cos ma miejsce to wtedy wlokna miesnieow maja szanse na swoja odbudowe bedac wieksze mocniejsze i td.
  • 0
"Łzy dadzą ci współczucie pot da ci rezultaty"

!!!!!!! Wróciłem !!!!!!!

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakwasy rosną mięśnie czy się spalają ??

moje zdanie jest takie jezeli masz zakwasy to znaczy ze trening byl efektywny
Zakwasy to uszkodzenia tkanki mięśniowej spowodowane nadmiernym obciążeniem podczas wysiłku
jezeli takie cos ma miejsce to wtedy wlokna miesnieow maja szanse na swoja odbudowe bedac wieksze mocniejsze i td.

Dokładnie tak i do tego dostarcz mięśniom odpowiedniej ilości białka aby się szybciej zregenerowały.

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


kris89
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakwasy rosną mięśnie czy się spalają ??
Nie, nie panowie mylicie pojęcia: zakwasy powstają na skutek odkładania się kwasu mlekowego w mięśniach, kwas ten powstaje poprzez niepełne spalanie glukozy(spowodowane brakiem tlenu) i to w żaden sposób nie przyczynia się do rozrostu mięśni. To o czym pisze laska05b żeczywiście ma miejsce ,ale nie ma nic wspólnego z zakwasami, włókna mięśniowe podczas ćwiczeń dzielą się, a następnie regenerują(pod warunkienm że dostarczy się im niezbędne do tego aminokwasy). Jak rozróżnić jedno od drugiego: ból mięśni w skutek ich zakwaszenia pojawia się po kilku godzinach po ćwiczeniu, a w tym drugim wypadku następuje to dopiero po około >24h. To tyle
  • 0
Trenuj tak, abyś mógł przyjąć każdy cios, atakuj tak, abyś nie musiał przyjąć następnego

kogut
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 358 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:gdansk
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakwasy rosną mięśnie czy się spalają ??

Nie, nie panowie mylicie pojęcia: zakwasy powstają na skutek odkładania się kwasu mlekowego w mięśniach, kwas ten powstaje poprzez niepełne spalanie glukozy(spowodowane brakiem tlenu) i to w żaden sposób nie przyczynia się do rozrostu mięśni. To o czym pisze laska05b żeczywiście ma miejsce ,ale nie ma nic wspólnego z zakwasami, włókna mięśniowe podczas ćwiczeń dzielą się, a następnie regenerują(pod warunkienm że dostarczy się im niezbędne do tego aminokwasy). Jak rozróżnić jedno od drugiego: ból mięśni w skutek ich zakwaszenia pojawia się po kilku godzinach po ćwiczeniu, a w tym drugim wypadku następuje to dopiero po około >24h. To tyle

zakwasy to zakwasy cieszzki trening na nie przygotowanych miesniach do dobrego wysiłku cwiczac co dzień nie ma takiego obiawu :)
  • 0

adam2701
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakwasy rosną mięśnie czy się spalają ??
ja mam właśnie trening na masę i ćwiczę każdą partię raz w tygodniu jak ćwiczyłem na sile to nic miałem bo codziennie ćwiczyłem wszystko
  • 0

laska05b
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1231 postów
  • Pomógł: 0
43
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:sporty walki
    silownia

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakwasy rosną mięśnie czy się spalają ??
Zakwasy w medycynie sportowej – uszkodzenia tkanki mięśniowej spowodowane nadmiernym obciążeniem podczas wysiłku fizycznego i związane z nimi dolegliwości bólowe pojawiające się 24 do 72 godzin po wysiłku (u osoby nieuprawiającej sportu, po dłuższym wysiłku mogą trwać nawet do 5 dni).

Najszerzej akceptowana naukowo hipoteza wyjaśniająca powstawanie zakwasów wskazuje jako ich przyczynę mikrourazy strukturalnych włókien mięśniowych. Udało się dowieść, że powstawanie zakwasów jest uzależnione od rodzaju wykonywanych ćwiczeń. Gdy podczas ćwiczeń napięty pod obciążeniem mięsień rozciąga się zamiast kurczyć, powstaje więcej uszkodzeń tkanki mięśniowej. Rozciąganie jest efektem działania siły większej niż siła mięśnia i ma na celu wyhamowanie ruchu i ochronę stawów przed uszkodzeniem. Przykładem aktywności rozciągającej w ten sposób mięśnie jest zbieganie ze wzniesienia.

Popularna hipoteza, teoria metaboliczna, która zakłada kumulację w mięśniach kwasu mlekowego powstającego w warunkach niedoboru tlenu, coraz częściej jest podważana. Kwas mlekowy ulega bowiem wchłonięciu już 60 minut po wysiłku. Dodatkowo dowiedziono, że ćwiczenia, w których napięte mięśnie tylko się kurczą, mimo że produkują kwas mlekowy, rzadko powodują zakwasy.

W zapobieganiu zakwasom kluczową rolę odgrywa poprzedzenie wysiłku odpowiednio długą rozgrzewką i dostosowanie intensywności wysiłku do siły mięśni.

tekst zaczerpniety
  • 0
"Łzy dadzą ci współczucie pot da ci rezultaty"

!!!!!!! Wróciłem !!!!!!!

Pomarańczowy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Z pomarańcza
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakwasy rosną mięśnie czy się spalają ??
A co powiecie na taką teorie: :)
adam2701 pewnie nie robi rozgrzewki i myśli że ból po treningu to zakwasy, a jeśli naprawde ma zakwasy to nieregularnie cwiczy :)
  • 0

laska05b
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1231 postów
  • Pomógł: 0
43
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:sporty walki
    silownia

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakwasy rosną mięśnie czy się spalają ??
ja tez czasami nie robie rozgrzewki i pracuje na 110% i nie mam zakwasow miesnie musza sie poprostu przyzwyczaić
  • 0
"Łzy dadzą ci współczucie pot da ci rezultaty"

!!!!!!! Wróciłem !!!!!!!

Pomarańczowy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Z pomarańcza
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakwasy rosną mięśnie czy się spalają ??
Ale ćwiczysz regularnie i nie jesteś amatorem, nie szarpiesz ciężarów i nie wykonujesz głupich odruchów
  • 0

miko39
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1096 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Wlkp
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :39
  • Klatka piersiowa [cm]:115
  • Udo [cm]:64
  • Przysiad [kg]:100 5x5 na klatce
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Martwy ciąg [kg]:160
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakwasy rosną mięśnie czy się spalają ??
A moze pali faje i od tego ma zakwasy?
  • 0
"Niemożliwe nie istnieje,to tylko puste słowo..."

adam2701
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakwasy rosną mięśnie czy się spalają ??
Ani nie pale ani nie pije ćwiczę regularnie i nie wiem dlaczego zrobię leciutki trening i mam zakwasy kiedyś ich nie miałem i przed treningiem robie rozgrzewkę możecie mi jakoś pomóc
  • 0

Pomarańczowy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Z pomarańcza
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakwasy rosną mięśnie czy się spalają ??
W takim razie może to przemęczenie :)
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakwasy rosną mięśnie czy się spalają ??
ja zazwyczaj po każdym treningu klaty mam jakieś tam zakawasy raz większe raz mniejsze :) pracuje na 101% na treningu.Zawsze delikatnie się rozgrzewam itp.Nie palę :)
Po prostu gdy jest porządny i ciężki trening zakawasy często występują.Dobrze po takim trening miejsca ćwiczenia obmyć pod prysznicem zimną wodą wtedy poprawia się krążenie itp...
  • 0

brachu
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakwasy rosną mięśnie czy się spalają ??
Potwierdzam - ból mięśni to mikro pęknięcia włókien mięśniowych, które zostają uszkodzone w skutek efektywnego treningu.
  • 0

Niepowtarzalnny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Okolice Gorzowa WLkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakwasy rosną mięśnie czy się spalają ??
U mnie po kazdym treningu ropoczetym rozgrzewka i zakonczym rozciaganiem wystepuja "zakwasy" , ale nie bezposrednio 4 h po treningu , tylko na nastepny dzien ; ] . Nie wiem czemu ale tak mam ^^ . Jak wykonuje leciutki trening to nie mam zakwasow ; ] . a jak normalny to mam , podtrzymuje twierdzenie , ze to uszkodzenia tkanki miesniowej i chyba dzieki temu pozniej regeneruje sie tkanka i staje sie silniejsza , wieksza ; ]
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakwasy rosną mięśnie czy się spalają ??

Witam chciałbym się dowiedzieć czy przy zakwasach rosną mięśnie czy tez efekt jest odwrotny bo często mam zakwasy i nie wiem z jakiego powodu bo trening robie na masę

Zakwasy nie mają nic współnego ze zmianą wielkości mięśnia. Mięśnie rosną gdy po treningu dostarczysz organizmowi białka z których pobierane są aminokwasy potrzebne do odbudowy (z nadwyżką - dlatego rosną) zniszczonej tkanki mięśniowej. Zakwasy się zaczynają zazwyczaj na drugi dzień po treningu, a krótko po treningu występujący ból to obrzęknięte mięśnie, zmęczone wysiłkiem. Jeśli trenujesz bez przerwy od dłuższego czasu to zrób sobie miesiąc przerwy minimum i wróć do ćwiczeń bo możliwe że jesteś przetrenowany.
  • 0
Dołączona grafika

kogut
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 358 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:gdansk
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zakwasy rosną mięśnie czy się spalają ??
Napisano 31.10.2008 - 07:55 troszkę stary temat zeby go odkopywac :)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024