Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy aikido nie jest zbyt lekkie i za mało skuteczne ?????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
57 odpowiedzi w tym temacie

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido nie jest zbyt lekkie i za mało skuteczne ?????
Proponuję założyć koło wielbicieli talentu Roya Harrisa. Jestem podbudowany i na pohybel wszystkim, ktorzy twierdzą, że aikido to be, ściema i budowanie babek z piasku. A ten link to należy na czerwono, żarówiasto i podczepić. A w tematach dla newbie zaznaczyć jak część szczególnie wartościową. :)
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido nie jest zbyt lekkie i za mało skuteczne ?????

Proponuję założyć koło wielbicieli talentu Roya Harrisa. Jestem podbudowany i na pohybel wszystkim, ktorzy twierdzą, że aikido to be, ściema i budowanie babek z piasku. A ten link to należy na czerwono, żarówiasto i podczepić. A w tematach dla newbie zaznaczyć jak część szczególnie wartościową. :)

:lol: nic dodac nic ujac :lol: tam jeszcze jest gdzies wersja jak sie za przeproszeniem imć Boruta wypowiada ze to klamstwo i takie tam, jaja na 3 strony :) :)
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido nie jest zbyt lekkie i za mało skuteczne ?????
Z tą skutecznoscią Aikido jest trochę jak z długością penisa u mężczyzn. Niby nic, nie ważne, w gruncie rzeczy nieistotne, ale w głębi duszy... coś gryzie.

Według mnie chodzi o to, aby pogodzić się z tym że robi się sztukę dla sztuki i nie oszukiwać siebie.
  • 0

budo_slakuss
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido nie jest zbyt lekkie i za mało skuteczne ?????
hej Uzurpator,,, czyli masz zastrzezenia co do skutecznosci a sam cwiczysz - to poco uczysz sie czegos nie skutecznego ??

pozdrawiam
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido nie jest zbyt lekkie i za mało skuteczne ?????

poco uczysz sie czegos nie skutecznego ??

hmm czy wszystko czego sie dana osoba uczy musi byc skuteczne?? dodawanie w slupku jest nieskuteczne w porownaniu z dodawaniem przy pomocy kalkulatora, a jednak kazdy sie go uczy... 8)
  • 0

budo_michał_g
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mysłowice

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido nie jest zbyt lekkie i za mało skuteczne ?????
Po prostu macie "trochę" odmienne podejście do treningów ... Nie powiem które wg. mnie jest lepsze, ale odpowiedź chyba sama się nasuwa ... :roll:
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido nie jest zbyt lekkie i za mało skuteczne ?????

poco uczysz sie czegos nie skutecznego ??

hmm czy wszystko czego sie dana osoba uczy musi byc skuteczne?? dodawanie w slupku jest nieskuteczne w porownaniu z dodawaniem przy pomocy kalkulatora, a jednak kazdy sie go uczy... 8)


Dodawanie w słupku jest trudniejsze od dodawania na kalkulatorze, ale tak samo skuteczne... to tak off topic
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido nie jest zbyt lekkie i za mało skuteczne ?????
Przecież napisałem. Sztuka dla sztuki.

Co do skuteczności... Czytając to forum nieraz odnoszę wrażenie, że po ulicach włóczą się stada specjalnie przeszkolonych w boksobejotjotcośtam złoczyńców którzy tylko czają się na to aby skonfrontować swoje style w ulicznych walkach. Buhahahaha. Jak ktoś mnie zaczepi na mieście to nie będę zakładał nikyo(nie oszukujmy się panowie) tylko strzelę ze łba, poprawię ręką i pójdę dalej a jak będzie lepszy to trudno- przegrywać też trzeba umieć. Nie widzę powodu dla jakiego miałbym specjalnie trenować jakieś mordobicie, jeśli nie muszę zarabiać tym na utrzymanie.Niedawno po długich przemyśleniach doszedłem do takich wniosków. Oprócz aikido hobbystycznie robię jeszcze judo i ktoś mógłby zapytać po co uprawiam ten sport, skoro i tak nie wystartuje w zawodach.Odpowiedziałbym mu krótko-dla jaj.Bo mi się podoba i już. To tyle, bo wiem że u starszych użytkowników forum ten temat wywołuje już torsje i był roztrząsany na wszelkie możliwe sposoby.

Sztuka dla sztuki... Ktoś mógłby powiedzieć, że z taką motywacją daleko się nie zajedzie. Otóż nie. W moim klubie jest paru ludzi z którymi kiedyś zaczynałem treningi- mamy taki sam staż- i jakoś nie widzę żebym odstawał od nich pod względem techniki.

Pozdr.
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido nie jest zbyt lekkie i za mało skuteczne ?????

Sztuka dla sztuki... Ktoś mógłby powiedzieć, że z taką motywacją daleko się nie zajedzie. Otóż nie. W moim klubie jest paru ludzi z którymi kiedyś zaczynałem treningi- mamy taki sam staż- i jakoś nie widzę żebym odstawał od nich pod względem techniki.


ehhhhh... Czemu w tym dziale nie ma możliwości edycji postów... Tak więc ten ten akapit wykreślam, bo właśnie doszedłem do wniosku, że jest nielogiczny w stosunku do poprzedniej części wypowiedzi i trochę się zagalopowałem. Sorki
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido nie jest zbyt lekkie i za mało skuteczne ?????
Polowa tego forum to tosmao pytanie czy aikido jest skuteczne .... odpoweidz jest jedna TAK jest skuteczne i NIE nie ejst skuteczne zalerzy do czego .... jak zadajesz takie pytanie to znaczy ze w twym przypadku jest nie skuteczne bo wątpisz w ki :wink:
  • 0

budo_chavez
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido nie jest zbyt lekkie i za mało skuteczne ?????
No to Tetsudo dolałeś oliwy do ognia ! :D
Teraz się zacznie: A czy KI istnieje, czy nie istnieje ? Ale taki temat już był.
Ja uważam, że KI istnieje i że Aikido jest skuteczne. Gdybym w to nie wierzył, to bym nie miał zapału, by chodzić na treningi. Poza tym, kontuzje świadczą o tym że Aikido jest skuteczne: Rozbite nochy przez irimi-nage, złamane nadgarstki przez kote-gaeshi, ponaciągane stawy przez dźwignie, potłuczone tyłki przy twardych padach, itepe itede (Shawnee, wiesz już co znaczy itepe, mogę ewentualnie przyjąć pytanie o itede :) :wink: ) )

Pozrawia wierzący w KI i w skuteczność Aikido,

chavez
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido nie jest zbyt lekkie i za mało skuteczne ?????
Jezus Maria...zamknijcie ten temat prosze...Dla jednego jest skuteczne a dla innego nie jest...zalezy jaki poziom,zalezy jaka krew płynie w danym człowieku...DLa mnie nie ma sztuki walki skutecznej czy tez nie...Sa ludzie ją trenujacy...Jak ktos gra w szachy to tez mozna powiedziec ze jest to skuteczne bo Ci wbije w oko Krolową znienacka i zadne aikido wtedy nie pomoze...Dlatego uwazam ze takie tematy byly chyba juz wyjasniane po 100x i jako ze są drażniące wnosze o zamkniecie :/
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido nie jest zbyt lekkie i za mało skuteczne ?????

Poza tym, kontuzje świadczą o tym że Aikido jest skuteczne: Rozbite nochy przez irimi-nage, złamane nadgarstki przez kote-gaeshi, ponaciągane stawy przez dźwignie, potłuczone tyłki przy twardych padach, itepe itede

To akurat świadczy o głupocie i braku umiejętności ćwiczących, a nie o skuteczności :twisted:
  • 0

budo_chavez
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido nie jest zbyt lekkie i za mało skuteczne ?????
Jeśli jesteś w stanie zrobić komuś kuku niechcący, to chcący tymbardziej :)
Zakładając, że uda ci się założyć technikę oczywiście, ale po to się trenuje latami, co nie ?

Zresztą, przychylam się do zdania kolegi Ninja, sztuka sama w sobie nie może być skuteczna, tylko ten co nią włada może, ale nie musi być skuteczny.

Pozdrawia ciągle trwający przy swej naiwnej wierze pomimo destrukcyjnych wysiłków demona Randalla :wink:

chavez :)
  • 0

budo_marcin(18)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido nie jest zbyt lekkie i za mało skuteczne ?????
chavez napisał:

kontuzje świadczą o tym że Aikido jest skuteczne: Rozbite nochy przez irimi-nage, złamane nadgarstki przez kote-gaeshi, ponaciągane stawy przez dźwignie, potłuczone tyłki przy twardych padach, itepe itede


Randall odpowiedział:

To akurat świadczy o głupocie i braku umiejętności ćwiczących, a nie o skuteczności


:D w pełni popieram Randall :-) Sam miałem napisac coś w tym guście, ale się bałem, że zostanie to odebrane jako podtrzymywanie tematu, który nie powinien być podtrzymywany :-) Oczywiście, że można ćwiczyć coś nieskutecznego i nierealnego dotkliwie się przy tym uszkadzając, można też ćwiczyć realnie ale bezpiecznie...
Pozdrawiam
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido nie jest zbyt lekkie i za mało skuteczne ?????
przepraszam za off topik

Jeśli jesteś w stanie zrobić komuś kuku niechcący, to chcący tymbardziej :)

chavez :)

Chavez, uke ci sie podklada, i pomaga ci zrobic technike, co to za problem mu zrobic kuku(chcacy czy nie)? :roll:
To zupelnie co innego jak uke TOBIE chce zrobic krzywde :lol:
Aikido to nie taka prosta historia :wink:

/off topik
  • 0

budo_magda
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido nie jest zbyt lekkie i za mało skuteczne ?????
S... trenowałam karate tyle samo ile aikido,teraz mam przerwę w treningach.Mam podobny dylemat do twojego.Nie chodzi o skuteczność aikido,tak naprawdę chodzi o tzw.drogę.Czasami trzeba spróbować wszystkiego aby odnależć ją.
Jeżeli wstaniesz rano zastanów sie, czy jesteś w stanie zrezygnowac z aikido?I np. od tego dnia zaprzestac treningów?Wtedy będziesz juz wiedział,czego potrzebujesz.
Ja bez aikido nie potrafie żyć i bardzo sie z tym męczę.Mówiac szczerze mam doła z tego powodu.Ale jak zaczne znowu trenować to mam zamiar wrócic na aikido i karate.
Moze ta druga sztuka walki da ci możliwość szybszego zrozumienia aikido i odwrotnie.Aikido jest spsobem na życie,karate daje mi możliwośc wykazania swojego JA z innej strony.Ile ludzi tyle DRÓG,dla kazdego aikido-to jego droga i tak samo każda inna SW-rozumiana jest w subiektywny sposób.Wyrażaj siebie i nie zastanawiaj sie gdzie można być bardziej skutecznym.Jezeli masz możliwośc to spróbuj.Nie pozwól aby te obie filozofie SW,były w ciągłej konfrontacji ze sobą,znajdz konsensus.
No to tyle porad od p.pedagog :D Pwodzenia :lol:
  • 0

budo_ticz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemnogród

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido nie jest zbyt lekkie i za mało skuteczne ?????
AD post nr 1 z tej strony...

Dziwi mnie Twoja postawa wobec AIKIDO... takie założenia .. przypuszczam że O Sensei gdy byś mu zadał takie pytanie... nawet by cie nie przyjął do szkoły AIKIDO... Dla mnie wogóle kolesie którzy zapisują sie na co kolwiek tylko po to żeby potem dać komuś w r...j na ulicy nie powinni trenować... ( wykluczenie z klubu )
osobiście trenuje AIKIDO dopiero miesiąc... i za nim zacząłem trenować sporo przeczytałem i sporo filmów obejrzałem... Twoje 2 lata to już sporo żebyś zrozumiał
choć troszkę idee tej sztuki walki. A jak pytasz o skuteczność ... nawet na ulicy... to pooglądaj sobie filmy treningowo-sparingowe z AIKIDO. Ja osobiście tego nie traktuje jako
przepustki do bycia masterem on the street... Choć moim zdaniem odpowiedź na pytanie czy AIKIDO jest skuteczne jest prosta : Zawsze jest lepiej coś znać niż tylko być ulicznym zabijaką... AIKIDO uczy opanowania , poznawania samego siebie swojej wewnętrznej siły...

A tak wogóle to nie wiem czy wiesz ale w AIKIDO jest wiele technik zaczerpniętych z JIU Jitsu...

PS: I słowa sensei z 2 DAn ze AIKIDO jest nieskuteczne to tylko skromność wierz mi...

CYt z wywiadu dla telewizji amerykańskiej z Seagalem " AIKIDO wbrew pozorom jest jedną z najniebezpieczniejszych i najskuteczniejszych sztuk walki "

Wiele osób które trenowało np karate przechodzi i zostaje na stałe z AIKIDO.

pozdr
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido nie jest zbyt lekkie i za mało skuteczne ?????
ticz: miesiąc treningów, wiele lat ogladania telewizji - padam na twarz przed Twym autorytetem
RAAAATUNKUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • 0

budo_ticz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ciemnogród

Napisano Ponad rok temu

Re: czy aikido nie jest zbyt lekkie i za mało skuteczne ?????
Nie mówie że jestem autorytetem , poprostu przytaczałem opinie min Seagala... a Ty widze należysz to typu cyników... którzy myślą że są wszechmocni a sztuki walki to kicz... osobiście sam widziałem w Chinach w pewnym klubie w Kantonie jak taki przemadrzały cynik Europejczyk z wielkim byczym karkiem dostał manto od małego Chińczyka...

bo wszystkie sztuki walki to bzdura, a w bujce nie ważne jest że ktoś trenuje 30 lat np karate czy AIKIDO liczy się spryt wielkiego byczego karku..buahhaha.

Krótko mówiąc nie ma co trenować... każdy może byc drugim Tysonem czy Michalczewskim.. nie trzeba nic robić... bo po jaką cholerę... liczy się zła mina ... w koncu Michalczewski i Tyson czy nawet nasz Nastula wogóle nie trenowali niczego... od tak poprostu poszli po browarze na ring/matę i zdobyli tytuły.....

Człowieku zastanów się... nie wystarczy sam trening... jak ktos ma w założeniu tylko walenie w r...j Osobiście o kulturze i ludziach wschodu wiem wiecej niż przeciętny uke taki który trenuje po to zeby lac ludzi na ulicach...
I W SWOIM POŚCIE NIE TWIERDZIŁEM ZE JESTEM NIE WIADOMO JAKIM ZAWODOWCEM W AIKIDO... DAŁEM TYLKO ODPOWIEDŹ NA POST NR 1 W KTÓrym koles pisze ze trenowal 2 lata...... osobiście zdązyłem już zauważyc że nie jest ważna ilośc treningów ale predyspozycje... psychiczne i fizyczne.... a z przykrością stwierdzam że niektóre osoby które trenuje nawet po 6 lat mają mniejsze umiejętności niż Ci co zaczynają... a raczej po tych 6 latach powinni coś prezentować....

I żeby być autorytetem w jakiejś dziedzinie wcale nie trzeba jej praktykować... przeczytaj sobie jeszcze raz poprzedni post to może zrozumiesz.... o co mi chodziło... napewno nie o bycie autorytetem..... i właśnie tacy jak ty nie powinni niczego trenować....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024